Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ανταλλαγή απόψεων από Έλληνες που είναι ή θέλουν να πάνε Αγγλία

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #76
    Καλη σου επιτυχια Lille και συμβουλη μου ειναι να πιστευεις στον εαυτο σου και τα προσοντα σου!!!!Οσο περισσοτερο αυτοπεποιθηση αποπνεεις τοσο περισσοτερη εκτιμηση απο τους αλλους θα λαβεις!!!

    Comment


      #77
      1000 ευχαριστώ παιδιά! Ήδη η διάθεσή μου είναι αρκετά ανεβασμένη και όλα παίρνουν απ' ότι φαίνεται τον δρόμο τους!
      Πραγματικά μαγικό να μπορείς να ελπίζεις σε κάτι, μετά από τόσο καιρό ανεργίας και στασιμότητας..
      Θέλει συγκέντρωση στο στόχο σου, ψάξιμο, δράση και μια δόση τύχης και όχι μόνο φυσικά!
      Μακάρι όλοι όσοι είναι στην ίδια διαδικασία να έχουν γρήγορα το αποτέλεσμα που θέλουν, είναι πραγματικά λυτρωτικό ακόμα και με το τίμημα της ξενιτιάς..

      Comment


        #78

        Comment


          #79
          Mou kanei polu entiposi ....mono ego den mporo na sinithiso edho pera....exo 3 mines edo...exo vri doulia...exo paei 3 fores Athina...i douleia polu kaluteri apo auti pou eixa...k palu den mporo....

          Comment


            #80
            Ειναι καθαρα θεμα ψυχολογιας.Οκ ας πουμε περα απ το οτι μου λειπουν αφανταστα οι δικοι μουγια ολα τα υπολοιπα προσπαθω να βλεπω την θετικη πλευρα.Μου λειπει η θαλασσα αλλα εδω μπορω να κανω οσες βολτες θελω με τα πιτσιρικια μου στους ποδηλατοδρομους χωρις να τρεμει η καρδια μου ποτε θα μας πατησει κανενα αυτοκινητο.
            Μου λειπει το σπιτι μου που ηταν το διπλο απ αυτο που μενουμε τωρα,αλλα προσπαθω να κανω το νεο μας σπιτι οσο πιο ζεστο και φιλοξενο γινεται,τουλαχιστον δεν ξυπναω καθε πρωι με το αγχος του κλητηρα.
            Μου λειπουν τα γνωριμα πραγματα στο σουπερ,αλλα εδω τουλαχιστον μπορω να αγορασω οτι θελω χωρις να μετραω κερματα.
            Οταν αρρωστησε το μικρουλι μου χωρις καν να ειναι εγγεγραμενο στο NHS , το ειδε γιατρος και πηραμε τα φαρμακα του ΕΝΤΕΛΩς ΔΩΡΕΑΝ.
            Ναι αυτοι ειναι λογοι που με κανουν να αισθανομαι καλα παρ'ολη την νοσταλγια που νιωθω


            Να συμπληρωσω πως μεγαλο ρολο παιζει και η πολη που εισαι.Εδω πχ.ειναι ιδανικα για οικογενειες αλλα πιστευω πως καποιος εργενης θα εκοβε φλεβες.....

            Comment


              #81
              Kalhspera ferbee....de ksero mporei na exeis dikio...de ksero ti mou ftaiei...ola mou fainontai maura edho pera...

              Comment


                #82
                Μονο εσυ ξερεις ποια ειναι η πραγματικη κατασταση,αλλα κατι σε εκανε να φυγεις απ την Ελλαδα.Κατσε λοιπον και ζυγισε τι βαραινει περισσοτερο για σενα.
                Εγω οταν ειχα ερθει για διακοπες εδω ειχα παθει καταθλιψη.Μου φαινοταν ολα τοσο μουντα,αχρωμα και αγευστα.
                Αλλες εποχες ομως.Τοτε ζουσαμε τις χρυσες εποχες της Ελλαδας...
                Τωρα μου αρκει που μπορω παλι να κανω σχεδια,που νιωθω πως δεν τελειωσε η ζωη μου στα 30 και που μπορω να προσφερω στα παιδια μου τα αυτονοητα.
                Αν ψαξεις σιγουρα θα θυμηθεις τους λογους που σε εκαναν να φυγεις και να αρχισεις να τα βλεπεις λιγοτερο μαυρα σιγα σιγα

                Comment


                  #83
                  Originally posted by ferbee View Post
                  Μονο εσυ ξερεις ποια ειναι η πραγματικη κατασταση,αλλα κατι σε εκανε να φυγεις απ την Ελλαδα.Κατσε λοιπον και ζυγισε τι βαραινει περισσοτερο για σενα.
                  Εγω οταν ειχα ερθει για διακοπες εδω ειχα παθει καταθλιψη.Μου φαινοταν ολα τοσο μουντα,αχρωμα και αγευστα.
                  Αλλες εποχες ομως.Τοτε ζουσαμε τις χρυσες εποχες της Ελλαδας...
                  Τωρα μου αρκει που μπορω παλι να κανω σχεδια,που νιωθω πως δεν τελειωσε η ζωη μου στα 30 και που μπορω να προσφερω στα παιδια μου τα αυτονοητα.
                  Αν ψαξεις σιγουρα θα θυμηθεις τους λογους που σε εκαναν να φυγεις και να αρχισεις να τα βλεπεις λιγοτερο μαυρα σιγα σιγα
                  ...kalh arxh sou euxomai..kai ola na sou pane kala....

                  Comment


                    #84
                    Aπλα πρεπει να κοινωνικοποιηθεις λιγο περισσοτερο Νικιτα. Ολα χρειαζονται.
                    Εχεις μια νεα ζωη εδω, ξεκινας απο την αρχη παλι.

                    Comment


                      #85
                      Originally posted by nikita View Post
                      Mou kanei polu entiposi ....mono ego den mporo na sinithiso edho pera....exo 3 mines edo...exo vri doulia...exo paei 3 fores Athina...i douleia polu kaluteri apo auti pou eixa...k palu den mporo....

                      μπράβο ΝΙΚΙΤΑ καιρό είχαμε να ακούσουμε νεα σου
                      που χάθηκες βρε ψυχή εσυ ?
                      κάνε κουράγιο και θα δείς ολα καλά θα πάνε
                      αφου βρήκες και καλύτερη δουλειά εκει τι ανησυχείς ??????
                      στείλε μας τα νέα σου όταν βρείς χρόνο

                      φιλιά πολλά
                      απο ολους μας
                      Με κόπο αποκτά κανείς τις γνώσεις !!!

                      Comment


                        #86
                        Originally posted by sakismit View Post
                        Παιδιά εγώ ήρθα Λονδίνο για μια συνεντευξη σε εταιρία που τελικά δεν υπήρχε.Απ την θεσσαλονίκη ουτε μου απαντούσαν στα βιογραφικά γι αυτό αποφάσισα και ήρθα τον Ιούλιο μου παραχώρησε το στούντιο του ενας ξάδερφος μου που ειναι φοιτητης εδώ πήρα αγγλικό κινητό εφτιαξα το βιογραφικό μου σύμφωνα με τον τρόπο που θέλουν οι Αγγλοι, εφτιαξα cover letter που είναι απαραίτητο και άρχισαν να τηλεφωνούν οι ατζέντηδες μέχρι που μία εταίρεια μου απάντησε θετικά και έπιασα δουλεια 17 Σεπτεβρίου 2012.Είμαι τεχνικός υπολογιστών και linux administrator.
                        Καλησπέρα σε όλους.
                        Παρακολουθώ πολύ λίγες μέρες το foroum μιας και εδώ και περίπου δύο μήνες έχω πάρει την απόφαση να φύγω και εγώ για Αγγλία μαζί με τη συμβία μου.
                        Με προβλημάτισε ιδιαίτερα το σχόλιο του sakismit καθώς και εγώ δεν παίρνω απαντήσεις. Σκεφτόμαστε λοιπόν να κάνουμε και εμείς το salto mortale και να ανέβουμε χωρίς δουλειά, με τα λιγοστά χρήματα που μας έχουν απομείνει ( τη βγάζουμε 3 μήνες).
                        Να είστε όλοι καλά, να περνάτε καλά και προσπαθήστε να στεναχωριέστε λιγότερο για αυτά που σας λείπουν και να χαίρεστε περισσότερο για αυτά που έχετε.

                        Comment


                          #87
                          Originally posted by chococaramel View Post
                          Aπλα πρεπει να κοινωνικοποιηθεις λιγο περισσοτερο Νικιτα. Ολα χρειαζονται.
                          Εχεις μια νεα ζωη εδω, ξεκινας απο την αρχη παλι.

                          Comment


                            #88
                            Originally posted by ΔημήτρηςPap View Post
                            Καλησπέρα σε όλους.
                            Παρακολουθώ πολύ λίγες μέρες το foroum μιας και εδώ και περίπου δύο μήνες έχω πάρει την απόφαση να φύγω και εγώ για Αγγλία μαζί με τη συμβία μου.
                            Με προβλημάτισε ιδιαίτερα το σχόλιο του sakismit καθώς και εγώ δεν παίρνω απαντήσεις. Σκεφτόμαστε λοιπόν να κάνουμε και εμείς το salto mortale και να ανέβουμε χωρίς δουλειά, με τα λιγοστά χρήματα που μας έχουν απομείνει ( τη βγάζουμε 3 μήνες).
                            Να είστε όλοι καλά, να περνάτε καλά και προσπαθήστε να στεναχωριέστε λιγότερο για αυτά που σας λείπουν και να χαίρεστε περισσότερο για αυτά που έχετε.

                            Ειναι γεγονος πως δεν απαντανε αν δεν εχεις αγγλικη διευθυνση και τηλ. εκτος και αν εχεις μεγαλη εξιδεικευση σε καποιον τομεα.

                            Καλη επιτυχια.Ευχομαι ολα να σας ερθουν οπως τα θελετε.

                            Comment


                              #89
                              Originally posted by ΔημήτρηςPap View Post
                              Καλησπέρα σε όλους.
                              Παρακολουθώ πολύ λίγες μέρες το foroum μιας και εδώ και περίπου δύο μήνες έχω πάρει την απόφαση να φύγω και εγώ για Αγγλία μαζί με τη συμβία μου.
                              Με προβλημάτισε ιδιαίτερα το σχόλιο του sakismit καθώς και εγώ δεν παίρνω απαντήσεις. Σκεφτόμαστε λοιπόν να κάνουμε και εμείς το salto mortale και να ανέβουμε χωρίς δουλειά, με τα λιγοστά χρήματα που μας έχουν απομείνει ( τη βγάζουμε 3 μήνες).
                              Να είστε όλοι καλά, να περνάτε καλά και προσπαθήστε να στεναχωριέστε λιγότερο για αυτά που σας λείπουν και να χαίρεστε περισσότερο για αυτά που έχετε.
                              Salto mortale κινδυνεύεις να κάνεις στην Ελλάδα από την ανεργία την ανέχεια και την κάκιστη ποιότητα ζωής χωρίς αξιοπρέπεια και χωρίς κανένα μέλλον.(Ντόμινο αυτοκτονιών λόγω κρίσης).
                              Πολύ καλή η απόφαση σου να ξεκολλήσεις από τον βούρκο της Ελλάδος.
                              Όλα θα πάνε καλά, καλή επιτυχία !

                              Καλώς ρισες στην παρέα μας !
                              "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

                              Comment


                                #90
                                Όλα θα πάνε μια χαρά !!!!!!!
                                Originally posted by nikita View Post
                                Kalhspera ferbee....de ksero mporei na exeis dikio...de ksero ti mou ftaiei...ola mou fainontai maura edho pera...
                                Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
                                Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

                                Comment

                                Working...
                                X