Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σχετικά με τα τελευταία δημοσιεύματα

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #61
    Originally posted by kikirikoy View Post
    κύριοι και κυρίες, νομίζω ότι αυτό το site στήθηκε ώστε να δώσουν πληροφόρηση σε όσους έχουνε τη δυνατότητα να μπορούν να κατέβουν κάτω ,
    Κι ως ένα πολύ μεγάλο βαθμό από μερικά άτομα εδω μέσα που σπατάλησαν πολύ χρόνο και κόπο έδωσαν στούς υπόλοιπους την ικανότητα της πληροφόρησης ώστε να οργανωθούν καλύτερα ,Και μπράβο τους .Όμως δεν πρέπει ποτέ να ξεχνάμε ότι αυτό το site το διαβάζει πολύς κόσμος, κόσμος που πεινάει που πνίγεται και προσπαθεί να πιαστεί από τα μαλλιά του οποιοδήποτε ,Έτσι λοιπόν η κάθε λέξη που ποστάρουμε εδώ μέσα θα πρέπει να αναφέρεται μόνο σε όσους έχουν τη δυνατότητα ,Να την αξιοποιήσουν .Οι εξελίξεις στην Ελλάδα επιδεινώνονται μέρα με τη μέρα ,Και κάθε μέρα που περνάει βλέπω καινούργια πρόσωπα να ζητιανεύουν ,Αυτοί οι άνθρωποι δεν είναι χαζοί ,απελπισμένοι είναι !!Και η απελπισία τους μπορεί να τους οδηγήσει σε χαζές πράξεις έχοντας πιαστεί από μια λέξη εδώ μέσα ,

    Όλα αυτά τα έγραψα καλοπροαίρετα, ελπίζω να μην έθιξα κάποιον. Εάν έθιξα κάποιον ζητώ συγνώμη
    Ας κρατήσουμε ένα επίπεδο διαλόγου, το οφείλουμε εξάλλου και σε αυτούς που πρωτοστάτησαν εδώ !!
    Αν και επί της ουσίας συμφωνώ μαζί σου σε πολλά, οφείλω να κάνω μια παράθεση του σκοπού του forum που φαίνεται ελάχιστοι να έχουν διαβάσει. Ο σκοπός του forum ΔΕΝ είναι μόνο ενημερωτικός άσχετα αν έχει γίνει εξαιρετικά μεγάλη χρήση του για αυτό το λόγο.

    Comment


      #62
      Originally posted by jimathens View Post
      Οκ. αυτά γνωρίζω κ'γώ.
      Πιστεύω 99% ότι θα τα καταφέρουμε σαν οικογένεια... γιατι είμαι κ πολύ αισιόδοξος πάντα.....
      Εχω τις πρώτες 6 άδειες του Βοηθού Ηλεκτρολόγου, όλα τα διπλώματα Μοτό, Αυτοκι/του Α,Β,Γ,Δ,Ε...,
      Αδεια Χειριστου Μηχανημάτων Εργων: Γερανού Α 300HP κ άνω, Κλάρκ κ σε λίγο θα πάρω κ της Τσάπας,
      Αποφρακτικού κ μάλον κ της Γερανογέφυρας εργοστασίων... έχω πολύ προυπηρεσία
      Είχα 6 χρόνια Ταξί, 2 Νταλίκα επικαθήμενη - ανατρεπώμενη, 5 χρόνια Οδικής βοήθειας φορτηγό με γερανό...
      Από 10-2008 μέχρι 1-8-2011 δούλευα τον μεγαλήτερο γερανό σε φορτηγό τετραξονικό 11,70m μήκος, 35τόνους βάρος...,
      έχω κάνει σχεδόν τα πάντα σε όλων των ειδών ανυψώσεις κ οδικές μεταφορές κ ειδικές μεταφορές...
      κότερα, βάρκες, μηχανήματα, σπιτάκια κ εκλησάκια από μπετό 20τον,
      κ ότι άλλο μπορείς να φανταστείς..... ενώ στο παρελθόν έχω κάνει κ πολλές άλλες δουλειές........................
      Μπορώ να μιλήσω αγγλικά αλλά όχι τέλεια... [ουδείς τέλειος...]...
      Αν δεν βρω κ'γώ δουλειά... όταν... πάρω... την βίζα... θα πέσω... στους καρχαρίες....
      στους καρχαριες θα πεσεις αν ολα αυτα που εχεις δεν τα μεταφρασεις

      Comment


        #63
        Originally posted by κωστας γαργαλιανοι View Post
        στους καρχαριες θα πεσεις αν ολα αυτα που εχεις δεν τα μεταφρασεις
        .........ΕΓΡΑΨΕΣ........ 1 ΩΡΑ ΓΕΛΑΩ..............
        ....ΧΑ..ΧΑ..ΧΑ..ΧΑ..ΧΑ..ΧΑ..ΧΑ..ΧΑ..ΧΑ..ΧΑ..ΧΑ..ΧΑ ..ΧΑ.. ΧΑ..ΧΑ..ΧΑ..ΧΑ..ΧΑ..ΧΑ..ΧΑ..ΧΑ..ΧΑ..ΧΑ..ΧΑ..ΧΑ..ΧΑ ..ΧΑ..ΧΑ..ΧΑ..ΧΑ..ΧΑ..ΧΑ..
        Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

        Comment


          #64
          Originally posted by xatzi8 View Post
          συμφωνω με τον κωστα..demi καλα τα λες αλλα το τι περναει ο καθενας προσωπικα δεν το γνωριζεις.γι αυτο μην κρινουμε για να μην κριθουμε.οποιον κ να ρωτησεις στην αυστραλια ελληναρα αν ειναι καλα κατω σου λεει ειναι χαλια μην τυχον ερθεις!κ συ ρε μεγαλε τοτε γιατι εισαι εκει!!!!!.χιλιες φορες να με βοηθησει αλβανος παρα ελληνας!
          Συγνώμη , εγώ δεν είπα ότι είναι χάλια. Προσωπικά εγώ παιρνάω μια χαρά , έχω ανεβάσει το βιοτικό μου επίπεδο και την ποιότητα ζωής της οικογένειας μου τουλάχιστον 2-3 επίπεδα από την ζωή που έκανα στην Ελλάδα τον τελευταίο καιρό. Απλά για να είναι έτσι τα πράγματα απαιτε΄ται κάποιος να έχει τις ανάλογες προδιαγραφές. Κατανοητό? Προσωπικά δεν είπα ποτέ ότι είναι χάλια , και δεν είπα ποτέ σε κανένα να μην έρθει απλά αν θέλει ας σκεφτεί ο καθένας αν έχει τις προδιαγραφές που απαιτεί η συγκεκριμένη χώρα

          Comment


            #65
            Εγώ πάντως χάλια θα λέω από δώ και πέρα.
            Παλιότερα έλεγα το αντίθετο αλλά τελικά ήρθε κάποιος κόσμος από Ελλάδα και το ένα του βρώμαγε το άλλο του ξύνιζε, και βρέθηκα τελικά να απολογούμαι, να κάνω συγκρίσεις με ελλάδα και τέτοια. Τζάμπα το πάλευα όμως, αν ο άλλος θέλει να είναι ακριβώς όπως από κει που ήρθε με τη μόνη διαφορά ότι θα έχει και δύο αυστραλούς που θα τον ραίνουν με δολάρια, ε δεν υπάρχει αυτό πουθενά. Όχι τίποτα άλλο αλλά νιώθω και άσχημα μετά.

            Οπότε όταν με ρωτάνε, χάλια, χάλια. Απλά εγώ συνήθισα βρε παιδί στα χάλια και που να ξεκουνιέμαι τώρα... και όποιος κατάλαβε κατάλαβε.

            Comment


              #66
              Originally posted by Poltergeist View Post
              Εγώ πάντως χάλια θα λέω από δώ και πέρα.
              Παλιότερα έλεγα το αντίθετο αλλά τελικά ήρθε κάποιος κόσμος από Ελλάδα και το ένα του βρώμαγε το άλλο του ξύνιζε, και βρέθηκα τελικά να απολογούμαι, να κάνω συγκρίσεις με ελλάδα και τέτοια. Τζάμπα το πάλευα όμως, αν ο άλλος θέλει να είναι ακριβώς όπως από κει που ήρθε με τη μόνη διαφορά ότι θα έχει και δύο αυστραλούς που θα τον ραίνουν με δολάρια, ε δεν υπάρχει αυτό πουθενά. Όχι τίποτα άλλο αλλά νιώθω και άσχημα μετά.

              Οπότε όταν με ρωτάνε, χάλια, χάλια. Απλά εγώ συνήθισα βρε παιδί στα χάλια και που να ξεκουνιέμαι τώρα... και όποιος κατάλαβε κατάλαβε.
              Ώπα ... μισό...... δηλαδή ψέματα μας είπανε ότι θα μας ραίνουν με τέτοια dollars?

              Comment


                #67
                Ναι LOL
                Θα μας τα πετάνε στην κεφάλα μπας και βάλουμε μυαλό

                Πλάκα πλάκα το Perth Mint έχει κάνει απίστευτη μπιζνα εκεί που έχει φτάσει ο χρυσός



                ειδικά στους αυστραλούς, οι οποίο μπορούν και αγοράζουν φυσικό χρυσό, ράβδους, νομίσματα και τέτοια, τους τα στέλνει και στο σπίτι με χρηματαποστολή, ακόμα και για μικρές ποσότητες. Στον υπόλοιπο κόσμο πουλάει κάτι χαρτάκια που λένε ότι έχουμε φυλαγμένα στο υπόγειό μας τόσο χρυσό στο όνομά σας (ναι καλά)

                Comment


                  #68
                  Originally posted by Poltergeist View Post
                  Εγώ πάντως χάλια θα λέω από δώ και πέρα.
                  Παλιότερα έλεγα το αντίθετο αλλά τελικά ήρθε κάποιος κόσμος από Ελλάδα και το ένα του βρώμαγε το άλλο του ξύνιζε...................
                  Οπότε όταν με ρωτάνε, χάλια, χάλια. Απλά εγώ συνήθισα βρε παιδί στα χάλια και που να ξεκουνιέμαι τώρα... και όποιος κατάλαβε κατάλαβε.
                  ΑΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΚΑΘΟΝΤΑΙ Κ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΙΝΟΥΝ... $.$$$.$$$ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΤΙ ΧΑΠΙΑ... ΠΩΣ... ΤΑ ΕΛΕΓΑΝ ΝΑ ΔΕΙΣ...???
                  ΑΑΑΑ... ΥΠΝΟΣΤΕΝΤΟΝ Κ ΣΕ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΜΕ ΕΝΑ ΤΡΙΦΥΛΟ ΕΚΕΙ ΝΑ ΔΕΙΣ....$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
                  Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                  Comment


                    #69
                    Originally posted by panultimate View Post
                    Και πώς θα βρούνε δουλειά? με την τουριστική? Άιντε παίρνουμε ένα αεροπλάνο και όπου μας βγάλει? Αυτό δεν είναι απελπισία. Είναι ηλιθιότητα και ανοργανωσιά.
                    ....Τα μεγαλήτερα λάθη, παρανομίες κ εγκλήματα γίνονται από τους ανθρώπους που είναι: σε απόγνωση,
                    αγανάκτηση, απελπισία, κοινωνική απαξείωση κ με βιασμένη αξιοπρέπεια 1000% κατ'επάγγελμα κ κατ'εξακολούθηση...
                    ......εδώ κ πολλά χρόνια από την ίδια τους την πατρίδα-[ΕΛΛΑΔΑ]...
                    Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                    Comment

                    Working...
                    X