Announcement

Collapse
No announcement yet.

ΕΥΡΕΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΣΤΗΝ ΣΟΥΗΔΙΑ

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    MInos σε ευχαριστω πολυ για της ευχες σου,και επισης σε ευχαριστω για ολα γενικα
    Εχω καινουργια νεα!!!! Ο Θεος πρεπει να μου κανει πλακα μαλλον χιχιχι!!!!!
    Στο τρενο προς αεροδρομιο Κοπεγχαγης μας πηρανε τηλεφωνο για δουλεια και τους δυο μας ,στη Στοκχολμη και σε ελληνικη εταιρια καθαρισμου και νομιμη δουλεια κανονικα !!!!!
    Μου ρθε να τραβηξω τις κοτσιδες μου γκρρρρρρ
    Κι ετσι ξαναλλαξανε τα πλανα μας...
    και την αλλη βδομαδα ξανανεβαινουμε για δουλεια εγω και ο συζηγος, και τα παιδια θα μεινουν με τη γιαγια (καυμενη μανουλα μου τι εχεις να τραβηξεις) διοτι ως γνωστων σπιτι στη Στοκχολμη δε βρισκεις ουτε για δειγμα ,και θα μεινουμε σε καποιο δωματιο.
    Τελικα οσο και να προσπαθησα να αποφυγω τη Στοκχολμη δε τα καταφερα.. ειμαστε και 6 ατομα!! που να μεινουμε!!! σε δοσεις θα ανεβαινουμε
    Ωσπου τέλος ένιωσα κι ας πα' να μ'έλεγαν τρελλό πως από ΄να τίποτα γίνεται ο Παράδεισος (Ελύτης)

    Comment


      Originally posted by maria-8 View Post
      MInos σε ευχαριστω πολυ για της ευχες σου,και επισης σε ευχαριστω για ολα γενικα
      Εχω καινουργια νεα!!!! Ο Θεος πρεπει να μου κανει πλακα μαλλον χιχιχι!!!!!
      Στο τρενο προς αεροδρομιο Κοπεγχαγης μας πηρανε τηλεφωνο για δουλεια και τους δυο μας ,στη Στοκχολμη και σε ελληνικη εταιρια καθαρισμου και νομιμη δουλεια κανονικα !!!!!
      Μου ρθε να τραβηξω τις κοτσιδες μου γκρρρρρρ
      Κι ετσι ξαναλλαξανε τα πλανα μας...
      και την αλλη βδομαδα ξανανεβαινουμε για δουλεια εγω και ο συζηγος, και τα παιδια θα μεινουν με τη γιαγια (καυμενη μανουλα μου τι εχεις να τραβηξεις) διοτι ως γνωστων σπιτι στη Στοκχολμη δε βρισκεις ουτε για δειγμα ,και θα μεινουμε σε καποιο δωματιο.
      Τελικα οσο και να προσπαθησα να αποφυγω τη Στοκχολμη δε τα καταφερα.. ειμαστε και 6 ατομα!! που να μεινουμε!!! σε δοσεις θα ανεβαινουμε
      Δεν το πιστεύω ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟΟΟΟ χαχαχαχαχαχα
      ρε συ Ελλάδα Σουηδία
      το κάνες παλούκια -πέραμα χαχαχαχα

      ΜΠΡΑΒΟ ΜΑΡΑΚΙ ΣΕ ΘΕΛΕΙ Η ΣΟΥΗΔΙΑ !!!!!!!!!!
      φιλιά τα λέμε !!!!!!!!!!!!!!

      Με κόπο αποκτά κανείς τις γνώσεις !!!

      Comment


        Μπράβο Μαρία, τα καταφέρατε τελικά!! Όντως σας θέλει η Σουηδία που είπε κι ο Aussie!! Καλή συνέχεια!!

        Originally posted by maria-8 View Post
        MInos σε ευχαριστω πολυ για της ευχες σου,και επισης σε ευχαριστω για ολα γενικα
        Εχω καινουργια νεα!!!! Ο Θεος πρεπει να μου κανει πλακα μαλλον χιχιχι!!!!!
        Στο τρενο προς αεροδρομιο Κοπεγχαγης μας πηρανε τηλεφωνο για δουλεια και τους δυο μας ,στη Στοκχολμη και σε ελληνικη εταιρια καθαρισμου και νομιμη δουλεια κανονικα !!!!!
        Μου ρθε να τραβηξω τις κοτσιδες μου γκρρρρρρ
        Κι ετσι ξαναλλαξανε τα πλανα μας...
        και την αλλη βδομαδα ξανανεβαινουμε για δουλεια εγω και ο συζηγος, και τα παιδια θα μεινουν με τη γιαγια (καυμενη μανουλα μου τι εχεις να τραβηξεις) διοτι ως γνωστων σπιτι στη Στοκχολμη δε βρισκεις ουτε για δειγμα ,και θα μεινουμε σε καποιο δωματιο.
        Τελικα οσο και να προσπαθησα να αποφυγω τη Στοκχολμη δε τα καταφερα.. ειμαστε και 6 ατομα!! που να μεινουμε!!! σε δοσεις θα ανεβαινουμε
        To accomplish great things, you must not only act, but also dream, not only plan, but also believe. ANATOLE FRANCE.

        Comment


          Originally posted by maria-8 View Post
          Εχω καινουργια νεα!!!!
          Ο Θεος πρεπει να μου κανει πλακα μαλλον χιχιχι!!!!!
          Στο τρενο προς αεροδρομιο Κοπεγχαγης μας πηρανε τηλεφωνο για δουλεια και τους δυο μας,
          στη Στοκχολμη και σε ελληνικη εταιρια καθαρισμου και νομιμη δουλεια κανονικα !!!!!
          και την αλλη βδομαδα ξανανεβαινουμε για δουλεια εγω και ο συζηγος
          ειμαστε και 6 ατομα!! που να μεινουμε!!! σε δοσεις θα ανεβαινουμε
          ΜΠΡΑΒΟ ΜΑΡΙΑ...!!!!!!!!!! Κ

          Στον κόσμο του patriotaki όλα είναι πιθανά...!!!
          Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

          Comment


            Μπραβο Μαρια!Αυτα ειναι!
            Γκολ στο 90´!!!!

            Comment


              mpravo vre maria!!! mas dineis kouragio!!! kai na min mas ksexaseis edo sto patriotaki na mas stelneis nea!!!

              Comment


                Tελικα σιγα σιγα απο οτι φαινεται βρισκουμε και δουλειες,και αυτο ειναι καλο μπας και δημιουργησουμε ενα μικρο δικτυο γνωριμιων να βοηθησουμε κι αλλα νεοφερμενα παιδια.Αντε και οι Στοκχολμαρε να κανουμε καμμια συναξη για καναν καφε η τιποτα σχετικο!

                Comment


                  η ελπιδα πεθαινει τελευταια...
                  αυτα ειναι...αντε καλη αρχη...

                  Comment


                    δεν σας κρυβω οτι απογοητευτηκα λιγο με την κατασταση της μαριας.....τωρα ομως πηρα κουραγιο κ αισιοδοξια!!!!!!!μακαρι ολοι να πετυχουμε τους στοχους μας αργα η' γρηγορα!!!!!!!!!ανυπομονω κ αγωνιω για την στιγμη που θ'ανεβουμε σουηδια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

                    Comment


                      Originally posted by maria-8 View Post
                      MInos σε ευχαριστω πολυ για της ευχες σου,και επισης σε ευχαριστω για ολα γενικα
                      Εχω καινουργια νεα!!!! Ο Θεος πρεπει να μου κανει πλακα μαλλον χιχιχι!!!!!
                      Στο τρενο προς αεροδρομιο Κοπεγχαγης μας πηρανε τηλεφωνο για δουλεια και τους δυο μας ,στη Στοκχολμη και σε ελληνικη εταιρια καθαρισμου και νομιμη δουλεια κανονικα !!!!!
                      Μου ρθε να τραβηξω τις κοτσιδες μου γκρρρρρρ
                      Κι ετσι ξαναλλαξανε τα πλανα μας...
                      και την αλλη βδομαδα ξανανεβαινουμε για δουλεια εγω και ο συζηγος, και τα παιδια θα μεινουν με τη γιαγια (καυμενη μανουλα μου τι εχεις να τραβηξεις) διοτι ως γνωστων σπιτι στη Στοκχολμη δε βρισκεις ουτε για δειγμα ,και θα μεινουμε σε καποιο δωματιο.
                      Τελικα οσο και να προσπαθησα να αποφυγω τη Στοκχολμη δε τα καταφερα.. ειμαστε και 6 ατομα!! που να μεινουμε!!! σε δοσεις θα ανεβαινουμε
                      Δυο πραγματα χρειαζονται στο θεμα μεταναστευσης: Υπομονη και Επιμονη.Παρα λιγο να εχανες το παιχνιδι,αλλα σου χαμογελασε η τυχη.Εκμεταλευτειτε το!!!!

                      Comment


                        Originally posted by maria-8 View Post
                        MInos σε ευχαριστω πολυ....

                        Μπάβο Μάρια. Καλή διαμονή στη Σουηδία.

                        Βασίλης

                        Comment


                          Καλά ε !!! Αυτό θα μπορούσε να γυριστεί και ταινία θρίλερ. Πιάνουν το δολοφόνο στο παρα5. Η ζωή σε θέλει και σε πάει Μαρία ( και όλη την οικογένειά σου εννοείται ). Καλό κουράγιο, καλή νέα δύναμη. Δεν σου λέω καλή νέα επιστροφή, εσύ ουσιαστικά δεν έφυγες καθόλου .

                          Σπύρος

                          Comment


                            καλησπερα!ιουνη ανεβαινει στοκχολμη ο αντρας μου.ειναι καλο να στειλει βιογραφικα νωριτερα?ειναι οδηγος φορτηγου,αλλα θα ψαξει φυσικα για οτιδηποτε.επειδη απο οσα διαβασα καταλαβα οτι ολα θελουν το χρονο τους στην σουηδια....ευχαριστω εκ των προτερων!!

                            Comment


                              καλησπερα και απο εμενα.Ηιστορια της Μαριας με συγκινησε.πεταω για Στοκχολμη στις 15 Δεκεμβρη με το γιο μου και μου φαινεται πως οι μερες δεν περνουν με τιποτα.μπραβο Μαρια και παλι καλη δυναμη αν και νομιζω πως τωρα εχει αρκετο κουραγιο μετα απο αυτο.

                              Comment


                                Σας ευχαριστω πολυ πολυ ολους σας για τις ευχες σας, και τα αστεια σας ,γελουσα και εκλαιγα μαζι απ τη συγκινηση οταν τα διαβαζα, πραγματικα η ζωη σου παιζει παραξενα παιχνιδια !!
                                Κι εδω στο πατριοτακι ο καθενας εχει και την δικη του πικρογλυκη ιστορια στον αγωνα του προς τη μεταναστευση.
                                Πραγματικα δε κρατιεμαι παιδια!! Θελω να παρω το αεροπλανο και να παω για δουλεια...ΧΘΕΣ!!
                                Τρεμει η καρδια μου μη στραβωσει τιποτα μεχρι να παμε πισω ,
                                δεν ειναι και λιγο μετα απο 4 μηνες να αρχισει να σου χαμογελαει λιγο η τυχη.
                                Ειναι φοβερο αυτο που ζουμε ολοι μας,αγωνια, αβεβαιοτητα,αγχος,χαρα,στεναχωρια, ολα ανακατευονται τοσο γρηγορα και απροσμενα που πραγματικα η ψυχολογια του νεομεταναστη ειναι ασανσερ!
                                Μακαρι να πανε ολα καλα για ολους μας μεχρι τελους γιατι ειναι πίκρα η αποτυχια..
                                οχι γιατι γυριζεις πισω, οχι γιατι πρεπει να δωσεις εξηγησεις σε ολους τους γνωστους και συγγενεις που χαιρετισες φευγοντας και πρεπει να λες τα ιδια και τα ιδια 500 φορες, αυτα ειναι πτεσματα μπροστα στην αβεβαιοτητα της επιβιωσης,
                                οταν εισαι ανεργος και δεν ξερεις που θα βρεις λεφτα να ριξεις ενα πακετο μακαρονια αυριο στην κατσαρολα,
                                αλλα ας μη γινομαι μελο,αυτα τα ξερουμε ολοι εμεις που ζουμε στην Ελλαδα του σημερα και δε βγαινει τιποτα να τα επαναλαμβανουμαι και να μιζεριαζουμε, ας κανουμε ο καθενας οτι μπορουμε καλυτερο για μας και τους αλλους και το πιστευω οτι και το καλο και το κακο μας επιστρεφονται με καποιο τροπο.
                                Σας χιλιοευχαριστω και παλι για τις ευχες σας ολους και απ την καρδια μου ευχομαι καλη τυχη στις προσπαθειες ολων
                                Ωσπου τέλος ένιωσα κι ας πα' να μ'έλεγαν τρελλό πως από ΄να τίποτα γίνεται ο Παράδεισος (Ελύτης)

                                Comment

                                Working...
                                X