Announcement

Collapse
No announcement yet.

ΕΥΡΕΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΣΤΗΝ ΣΟΥΗΔΙΑ

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    fendy
    Στην Στουτγκαρδη,για να δουλεψεις στην Μερσεντες,πρεπει να λαδωσεις κανα 1000ρικο.Σουηδια μαλλον θα ειναι πιο ευκολα τα πραγματα.
    synnefaki
    αντε παλι
    σαν ....απο ....πεταγεσαι
    Συμφωνω....εγω δεν το συνεχιζω αλλο,παω για δουλεια.

    Comment


      #47
      Fendy χαίρομαι που ανάπτυξες τον διάλογο σου... καλό αυτό!
      Τώρα σιγά σιγά όμως θα πρέπει να μάθεις να αντιλαμβάνεσαι και το νόημα του περιεχομένου στης απάντησης που καταγράφονται!

      Δηλαδή δεν γράφτηκε; απαραιτήτως είναι η γνώση της γλώσσας? δεν είναι όλα μέλι γάλα εδώ! Από δουλειά πρέπει να δεχτείτε, για αρχή, ότι πρόκυψη και αν θα βρείτε σύντομα..!?

      Μάλλον, άλλη κοιμούνται τον ύπνο του δικαίου... όταν ο κόσμος εδώ μέσα φωνάζει: “παιδιά βοήθεια πεινάμε, έχουμε παιδιά, πως θα επιβιώνουμε..

      ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΟ ΔΟΥΛΕΙΑ! ΟΥΤΑΙ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ!?

      Την αλήθεια θέλετε?
      Πιάνου και πια?

      Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΤΑΙ!

      Ζούσα τα τελευτά 7 χρόνια στην Ελλάδα, ελεύθερος επαγγελματίας...
      Τα πρώτα 3-4 χρόνια. Τέλια!
      Αδέρφια και αδερφές, από παρέες, με επίπεδο, η και χωρίς , δε βαριέσαι όλα τα δάχτυλα σε ένα χέρι έχουν στον σκοπό τους.
      Θάλασσα και κότερα, βουνά και τσιπάκια, χρώματα και αρώματα.. κ` ότι θέλεις.

      Τα τελευταία 3 χρόνια. Από της 10 μικροεπιχειρήσεις στην γειτονιά. ΟΛΗ ΛΟΥΚΕΤΟ!

      Χιλιάδες επιχειρήσεις φοβούνται ότι θα βάλουν λουκέτο μέσα στο 2012

      Real.gr - Time - ΕΣΕΕ: 60.000 επιχειρήσεις έχουν βάλει λουκέτο από το 2009

      225.000 επιχειρήσεις θα βάλουν λουκέτο μέχρι το 2012 - 320.000 εργαζόμενοι θα βρεθούν στο δρόμο


      Μανία εγώ, Ελλάδα θέλω, πως να το κάνουμε δηλαδή, έτσι με αρέσει την πατρίδα μου γουστάρω.

      Πως?

      Απέστειλα παραπάνω άπω 300 βιογραφικά σαν πτυχιούχους με χρόνια εμπειρίας και γνώσει τρεις γλώσσες.
      Απάντησης!? Μόνο Ένας!
      Τι απάντησαν?
      Λυπούμαστε, αλά μπα, τσουπ, όχι πώς να το πούμε δηλαδή... σχετικά... κλπ.
      Ποίος απάντησε απ` όλους?
      Το LIDL... XAXAXA

      Τώρα?
      Όπως νάνε. Δηλαδή? Ψωμί ελιά και Κότσο βασιλιά?
      Δουλεία στα Ξενοδοχεία.
      Ε; Γιατί όχι!?
      Γιατι αααααπω τον Μάιο μεεεεχρη Σεπτέμβριο... μεροκάματο τσουυυυυπ.. και αν Οκτώβριο.

      Ουυφφφ! Και να φανταστείς χωρίς παιδιά, αλλιώς, δύο φορές Ουυφφφ!


      Και δεν έχουμε παραδείγματα εδώ, που ακόμη και χωρίς γκρι της γλώσσας, μερική τα καταφέρανε να αποφύγουν την αδιέξοδο από την ανεργία και θα μένανε άστεγη?

      Γιατί όταν λέει ο τσελλινκας “αν άκουγα αυτά που γράφετε εσείς”...

      Και μην νομίζεται ότι ο κόσμος είναι αφελείς να βασιστούν μόνο σε αυτά που διαβάζουν!

      Δεν υποτιμάται αυτούς που δίνουν πληροφορίες παρά αυτούς που αναζητούν.

      Comment


        #48
        Originally posted by vaso31 View Post
        Το ασχημο ειναι ο τροπος με τον οποιο ειπωθηκαν τα πραγματα
        Κατακρινουν ασχημα την προσπαθεια που εγινε με τις αγγελιες
        Αλλο να πεις οτι ειναι δυσκολα τα πραγματα και αλλο αυτη η επιθεση
        Εσυ Μινο χαθηκες επισης.Μολις μπηκε ο Οδυσσεας (που κ αυτος επιλεκτικα απανταει) μπηκες και εσυ για να σιγονταρεις
        Για αλλους λογους πχ να βοηθηστε ενω μενετε εξω δεν κανετε τον κοπο να μπειτε
        Θα δεχόμουν την κριτική σου αν έκρινες το ίδιο και άλλους που προσβάλλουν εδώ μέσα...Όταν κάποιος έχει δυό μέτρα και δυό σταθμά...γιατί να τον ακούσω;
        Αλήθεια για πες μου που ακριβώς πρόσβαλλα κάποιον.
        Το αν βοηθάω κόσμο μόνο εγώ χρειάζεται να το ξέρω. Δε χρειάζομαι ένα τόπικ να το διατυμπανίζω. Κατά καιρούς έχω βάλει διάφορα λίνκς, έχω πει κάποια πράγματα, βέβαια. Το να είσαι υπεραισιόδοξος και να γράφεις πράγματα που δε στέκουν δε νομίζω να βοηθάει. Μάλλον βλάπτει.

        Comment


          #49
          Originally posted by Odysseas View Post
          Θα δεχόμουν την κριτική σου αν έκρινες το ίδιο και άλλους που προσβάλλουν εδώ μέσα...Όταν κάποιος έχει δυό μέτρα και δυό σταθμά...γιατί να τον ακούσω;
          Αλήθεια για πες μου που ακριβώς πρόσβαλλα κάποιον.
          Το αν βοηθάω κόσμο μόνο εγώ χρειάζεται να το ξέρω. Δε χρειάζομαι ένα τόπικ να το διατυμπανίζω. Κατά καιρούς έχω βάλει διάφορα λίνκς, έχω πει κάποια πράγματα, βέβαια. Το να είσαι υπεραισιόδοξος και να γράφεις πράγματα που δε στέκουν δε νομίζω να βοηθάει. Μάλλον βλάπτει.
          Εγραψες :Βέβαια αν κάποιος πιστεύει ότι με αγγελίες από Σουηδία θα βρουν δουλειά άνθρωποι στην Ελλάδα...αυτό και μόνο δείχνει ότι κοιμάστε τον ύπνο του δικαίου σας σφαχτού!

          Επισης κατηγορησες μελος για ρατσισμο

          Με ρωτησες γιαυτο σου αναφερω δυο παραδειγματα του τροπου σου
          Ειναι επιθετικος.
          Γιατι συνεχεια υπερτονιζεις τα κακα του εξω?
          Γιατι θελεις τοσο πολυ να αποτρεψεις τον κοσμο?
          Δεν ζεις εδω και δεν ξερεις ποσο ασχημη ειναι η κατασταση
          Αυτα που πανω φανταζουν ασχημα σε σενα ναι ειναι παραδεισος για καποιους εδω.
          Ξαναλεω,δεν ειναι κακο να πεις τα αρνητικα,ολοι θελουμε να τα ξερουμε
          Αλλα ο τροπος σας η επιθετικοτητα σας και η εμμονη να αποτρεπετε τον κοσμο προς αναζητηση καλυτερης ζωης το κανει περιεργο.
          Μπαινεται μια φορα στο τοσο με τον ιδιο τροπο παντα και με τον ιδιο σκοπο.
          Αυτα που εγραψε ο Μιλου ειναι η πραγματικοτητα εδω
          Και ο κοσμος σιγουρα δεν θελει να ακουσει υστεριες ουτε θα τις εμπιστευτει
          Μη σου φαινεται περιεργο που δεν δεχονται τα λεγομενα σου

          Comment


            #50
            Βέβαια τώρα που το σκέφτομαι. Μάλλον θα πρέπει να σταματήσω να γράφω. Για να υπάρχει διάλογος πρέπει να υπάρχει θέληση κι από τις δύο πλευρές για τη διαλεκτική. Κι εδώ μέσα δεν υπάρχει...Μόλις κάποιος πει κάτι αντίθετο του την πέφτουν όλοι μαζί, τον προσβάλλουν προκειμένου να συνεχίζουν να γράφουν για την αψεγάδιαστη Ευρώπη μας.

            Comment


              #51
              Κιεγω ρατσιστρια ειμαι ! δεν τους θελω τους μουσουλμανους με τις μπουργκες !!!!!! Ασε που ζουνε σε βαρος της χωρας με τα επιδοματα που παιρνουν. Κιεγω με τους σουηδοδημοκρατες ειμαι και δεν θελω ανταπαντηση. Καλα να κανω !!!!!

              Αυτό έιναι γραμμένο στο τόπικ της Σουηδίας. Πως γίνεται να προσβάλλω κάποιον ως ρατσιστή, από τη στιγμή που ο ίδιος αυτοπροσδιορίζεται ως τέτοιος;

              Κοιμάστε τον ύπνο του δικαίου σας σφαχτού, είναι απλά έκφραση. Δεν ήθελα να προσβάλλω κανέναν. Αλλά ίσως κι όσοι ζούμε εδώ να έχουμε βρει πόρτες κλειστές λόγω μεταναστευτικού μπαγκράουντ. Και μη σκεφτείς να με κατηγορήσεις ως αποτυχημένο άτομο (συνηθισμένο κι αυτο στο φόρουμ).

              Δεν ακούει κάποιος τους αντίθετους γιατί απλά δε θέλει...Καλό βράδυ!

              Comment


                #52
                Originally posted by Odysseas View Post
                Κιεγω ρατσιστρια ειμαι ! δεν τους θελω τους μουσουλμανους με τις μπουργκες !!!!!! Ασε που ζουνε σε βαρος της χωρας με τα επιδοματα που παιρνουν. Κιεγω με τους σουηδοδημοκρατες ειμαι και δεν θελω ανταπαντηση. Καλα να κανω !!!!!

                Αυτό έιναι γραμμένο στο τόπικ της Σουηδίας. Πως γίνεται να προσβάλλω κάποιον ως ρατσιστή, από τη στιγμή που ο ίδιος αυτοπροσδιορίζεται ως τέτοιος;

                Κοιμάστε τον ύπνο του δικαίου σας σφαχτού, είναι απλά έκφραση. Δεν ήθελα να προσβάλλω κανέναν. Αλλά ίσως κι όσοι ζούμε εδώ να έχουμε βρει πόρτες κλειστές λόγω μεταναστευτικού μπαγκράουντ. Και μη σκεφτείς να με κατηγορήσεις ως αποτυχημένο άτομο (συνηθισμένο κι αυτο στο φόρουμ).

                Δεν ακούει κάποιος τους αντίθετους γιατί απλά δε θέλει...Καλό βράδυ!
                ειπαμε εισαι απο τους γνωστους ελληνες της σουηδιας που απτοτρεπυν τον κοσμο με καθε τροπο..... και ναι εγω το εγραψα οχι ομως οπως το εννοεις εσυ. πως να το κανουμε ,δεν με ειχαν μαθει στην ελλαδα να ζω με γυναικες καλυμενες με μαντηλια και με μουσουλμανους, απεχουμε παρα πολυ σε πολλα πραγματα και πρωτα απο ολα η θρησκεια . Ειμαι ΧΡΙΣΤΙΑΝΗ ΟΡΘΟΔΟΞΗ και οχι μουσουλμανα. και φυσικα δεν ειναι υποχρεωτικο να μου αρεσει η εμφανιση τους ο τροπος ζωης τους και η θρησκεια τους.
                Το μονο ασχημο της σουηδιας ειναι οι ελληνες και αυτο φαινεται καθαρα ακομα και απο ενα φορουμ .... Ποσο πολυ φαινεται οτι εισαι ενας αποτυχημενος .....Γιαυτο και ολη αυτη η κακια απεναντι μου . Σε πειραζει φαινεται πολυ που τα εχω καταφερει... και να εισαι σιγουρος οτι θα τα καταφερουν και αλλοι ....

                Θα πετυχουν κιαλλοι ελληνες που να σκασεις απο το κακο σου κιεσυ και καποιοι αλλοι .....
                Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
                Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

                Comment


                  #53
                  Originally posted by ευανθια View Post
                  ειπαμε εισαι απο τους γνωστους ελληνες της σουηδιας που απτοτρεπυν τον κοσμο με καθε τροπο..... και ναι εγω το εγραψα οχι ομως οπως το εννοεις εσυ. πως να το κανουμε ,δεν με ειχαν μαθει στην ελλαδα να ζω με γυναικες καλυμενες με μαντηλια και με μουσουλμανους, απεχουμε παρα πολυ σε πολλα πραγματα και πρωτα απο ολα η θρησκεια . Ειμαι ΧΡΙΣΤΙΑΝΗ ΟΡΘΟΔΟΞΗ και οχι μουσουλμανα. και φυσικα δεν ειναι υποχρεωτικο να μου αρεσει η εμφανιση τους ο τροπος ζωης τους και η θρησκεια τους.
                  Το μονο ασχημο της σουηδιας ειναι οι ελληνες και αυτο φαινεται καθαρα ακομα και απο ενα φορουμ .... Ποσο πολυ φαινεται οτι εισαι ενας αποτυχημενος .....Γιαυτο και ολη αυτη η κακια απεναντι μου . Σε πειραζει φαινεται πολυ που τα εχω καταφερει... και να εισαι σιγουρος οτι θα τα καταφερουν και αλλοι ....

                  Θα πετυχουν κιαλλοι ελληνες που να σκασεις απο το κακο σου κιεσυ και καποιοι αλλοι .....
                  Αντι για καποιο σχολιο για ολες αυτες τις σελιδες πριν.....ΕΔΩ

                  Comment


                    #54
                    Originally posted by antogeor View Post
                    Αντι για καποιο σχολιο για ολες αυτες τις σελιδες πριν.....ΕΔΩ
                    Τελειο οτι πρεπει για την περιπτωση μας
                    Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
                    Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

                    Comment


                      #55
                      Originally posted by ευανθια View Post
                      Τελειο οτι πρεπει για την περιπτωση μας
                      .....Και εδω μεσα γινεται...........ΕΔΩ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ

                      Comment


                        #56
                        Notara - Mpourloto !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - YouTube

                        Comment


                          #57
                          παιδια κανω μελομακαρονα μπαινω στο φορουμ για να κανω διαλειμμα και με κανετε και γελαω
                          Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
                          Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

                          Comment


                            #58
                            Originally posted by ευανθια View Post
                            παιδια κανω μελομακαρονα μπαινω στο φορουμ για να κανω διαλειμμα και με κανετε και γελαω
                            και μεταξυ μελομακαρονου...........και νοταρα...αντε καλα παμε και αυτο ΕΔΩ

                            Comment


                              #59
                              Originally posted by antogeor View Post
                              Αντι για καποιο σχολιο για ολες αυτες τις σελιδες πριν.....ΕΔΩ

                              Comment


                                #60
                                για οοοοολα αυτα....εδω

                                Comment

                                Working...
                                X