Announcement

Collapse
No announcement yet.

ΕΥΡΕΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΣΤΗΝ ΣΟΥΗΔΙΑ

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Σκεψεις.......

    Σκεψεις,πολλες και αντιφατικες με κατακλυζουν,καθε φορα που καποιος ανθρωπος,επιλεγει να "παιξει" και να ειρωνευτει τους κοπους,της αγωνιες,το αγχος,καποιων συνανθρωπων μας, που επιλεγουν τον δυσκολο δρομμο της Μεταναστευσης.

    Τα αναφερω ολα αυτα,μετα και το πολυ προσφατο "κρουσμα" εισβολης στο φορουμ ατομου που σκοπο ειχε να χαλασει και να χλευασει σχεδια και ονειρα....

    Μαλλον ομμως με την απορια θα μεινω και εγω και πολλοι αλλοι γιατι.......

    "Αβυσσος η ψυχη του ανθρωπου"

    Comment


      Originally posted by skonto View Post
      antogeor ... με τιμάς, με αυτά που λές ( χωρίς πλάκα ).

      Έρχομαι Arlanda με την Malev. Αν όλα πανε καλά, έχω ώρα άφιξης 19:45 - Στοκχόλμης.

      Το σίγουρο είναι ότι απέκτησα δικούς μου ανθρώπους απο το πουθενά.
      Τελικά αυτό που δεν βρήκα στην Ελλάδα το βρίσκω 4.000 χλμ μακριά.

      Όπως και νάχει θα χαρώ να τα πούμε απο κοντά, είτε αύριο είτε μια άλλη μέρα. Βλέπεις μια μεγάλη γειτονιά θα είμαστε.

      Σπύρος
      καλοσωρισες

      Comment


        Originally posted by antogeor View Post
        Σκεψεις,πολλες και αντιφατικες με κατακλυζουν,καθε φορα που καποιος ανθρωπος,επιλεγει να "παιξει" και να ειρωνευτει τους κοπους,της αγωνιες,το αγχος,καποιων συνανθρωπων μας, που επιλεγουν τον δυσκολο δρομμο της Μεταναστευσης.

        Τα αναφερω ολα αυτα,μετα και το πολυ προσφατο "κρουσμα" εισβολης στο φορουμ ατομου που σκοπο ειχε να χαλασει και να χλευασει σχεδια και ονειρα....

        Μαλλον ομμως με την απορια θα μεινω και εγω και πολλοι αλλοι γιατι.......

        "Αβυσσος η ψυχη του ανθρωπου"
        Δεν ξέρω για σένα αλλα το πρώτο που μου έρχεται στο μυαλό είναι: κόμπλεξ!

        Comment


          Originally posted by antogeor View Post
          Σκεψεις,πολλες και αντιφατικες με κατακλυζουν,καθε φορα που καποιος ανθρωπος,επιλεγει να "παιξει" και να ειρωνευτει τους κοπους,της αγωνιες,το αγχος,καποιων συνανθρωπων μας, που επιλεγουν τον δυσκολο δρομμο της Μεταναστευσης.

          Τα αναφερω ολα αυτα,μετα και το πολυ προσφατο "κρουσμα" εισβολης στο φορουμ ατομου που σκοπο ειχε να χαλασει και να χλευασει σχεδια και ονειρα....

          Μαλλον ομμως με την απορια θα μεινω και εγω και πολλοι αλλοι γιατι.......

          "Αβυσσος η ψυχη του ανθρωπου"
          Σιγά μην χαλαστούμε για κάποιον ανισόρροπο που μάλλον θα είναι κανένας χαραμοφάης, παιδί του μπαμπά, που του στάζει χαρτζιλίκι βαρβάτο και βαριέται! Τι να κάνει...τι να κάνει...τσουπ, δεν μπαίνω να κάνω χαβαλέ σου λέει! Γιατί αν ήταν κανένας άνθρωπος του μόχθου, άνεργος, με αγωνία, να στερεί τα παιδιά του και να μην έχει τα βασικά δεν θα έμπαινε να χλευάζει έτσι. Προσωπικά πάντως αφού μου πέρασε ο πρώτος θυμός για το κ@λόπαιδο που μπήκε να κάνει χαβαλέ, έριξα πολύ γέλιο. Μακάριοι οι πτωχοί τω πνεύματι!

          Comment


            Originally posted by lucia View Post
            Σιγά μην χαλαστούμε για κάποιον ανισόρροπο που μάλλον θα είναι κανένας χαραμοφάης, παιδί του μπαμπά, που του στάζει χαρτζιλίκι βαρβάτο και βαριέται! Τι να κάνει...τι να κάνει...τσουπ, δεν μπαίνω να κάνω χαβαλέ σου λέει! Γιατί αν ήταν κανένας άνθρωπος του μόχθου, άνεργος, με αγωνία, να στερεί τα παιδιά του και να μην έχει τα βασικά δεν θα έμπαινε να χλευάζει έτσι. Προσωπικά πάντως αφού μου πέρασε ο πρώτος θυμός για το κ@λόπαιδο που μπήκε να κάνει χαβαλέ, έριξα πολύ γέλιο. Μακάριοι οι πτωχοί τω πνεύματι!

            Comment


              Καλη δυναμη Σπυρο

              Comment


                Originally posted by lucia View Post
                Σιγά μην χαλαστούμε για κάποιον ανισόρροπο που μάλλον θα είναι κανένας χαραμοφάης, παιδί του μπαμπά, που του στάζει χαρτζιλίκι βαρβάτο και βαριέται! Τι να κάνει...τι να κάνει...τσουπ, δεν μπαίνω να κάνω χαβαλέ σου λέει! Γιατί αν ήταν κανένας άνθρωπος του μόχθου, άνεργος, με αγωνία, να στερεί τα παιδιά του και να μην έχει τα βασικά δεν θα έμπαινε να χλευάζει έτσι. Προσωπικά πάντως αφού μου πέρασε ο πρώτος θυμός για το κ@λόπαιδο που μπήκε να κάνει χαβαλέ, έριξα πολύ γέλιο. Μακάριοι οι πτωχοί τω πνεύματι!
                Τι εγινε παιδια?Ποιος μπηκε και να κανει χαβαλε?Εχασα επεισοδια?

                Comment


                  ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΚΑΙΡΟ ΤΩΡΑ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΥΩ ΟΤΙ ΗΡΘΑΝ ΠΟΛΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΛΕΨΑΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΕΙΜΑΙ 38 ΧΡΟΝΩΝ ΠΕΝΤΡΕΜΕΝΟΣ ΜΕ 2 ΠΑΙΔΑΚΙΑ,ΕΙΜΑΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΜΕ ΠΤΥΧΙΟ ΑΠΟ ΤΕΙ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΚΡΙΣΗ ΣΑΝ ΦΡΕΝΑΣ ΣΕ ΦΟΡΤΗΓΑ 8 ΕΤΟΙ ΚΑΙ 1 ΕΤΟΣ ΣΕ ΙΧ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ.ΑΠΟ ΓΛΩΣΣΑ ΜΕΤΡΙΑ ΑΓΓΛΙΚΑ ΚΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΞΕΚΗΝΙΣΑ ΣΟΥΗΔΙΚΑ.ΕΠΕΙΔΗ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΔΕ ΒΛΕΟΩ ΦΩΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΤΕΛΟΙ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΝΑ ΑΝΕΒΩ ΟΣΟ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗΤΕΡΑ ΝΑ ΑΝΕΒΩ ΤΕΛΟΣ ΜΑΡΤΙΟΥ ΠΟΥ ΑΝΟΙΓΟΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΔΥΣΚΟΛΕΥΤΟ ΣΤΗΝ ΕΥΡΕΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ,ΠΑΡΕΠΙΜΤΟΝΤΟΣ ΚΑΝΩ ΟΤΙ ΕΡΓΑΣΙΑ ΒΡΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΓΙΑ ΑΡΧΗ ΑΡΚΗ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΠΙΒΟΣΩ ΑΞΙΟΠΡΕΠΟΣ ΕΓΩ ΚΑΙ Η ΟΙΚΟΓΕΝΙΑ ΜΟΥ ΑΡΓΟΤΕΡΑ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

                  Comment


                    Originally posted by ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΑΥ. View Post
                    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΚΑΙΡΟ ΤΩΡΑ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΥΩ ΟΤΙ ΗΡΘΑΝ ΠΟΛΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΛΕΨΑΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΕΙΜΑΙ 38 ΧΡΟΝΩΝ ΠΕΝΤΡΕΜΕΝΟΣ ΜΕ 2 ΠΑΙΔΑΚΙΑ,ΕΙΜΑΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΜΕ ΠΤΥΧΙΟ ΑΠΟ ΤΕΙ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΚΡΙΣΗ ΣΑΝ ΦΡΕΝΑΣ ΣΕ ΦΟΡΤΗΓΑ 8 ΕΤΟΙ ΚΑΙ 1 ΕΤΟΣ ΣΕ ΙΧ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ.ΑΠΟ ΓΛΩΣΣΑ ΜΕΤΡΙΑ ΑΓΓΛΙΚΑ ΚΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΞΕΚΗΝΙΣΑ ΣΟΥΗΔΙΚΑ.ΕΠΕΙΔΗ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΔΕ ΒΛΕΟΩ ΦΩΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΤΕΛΟΙ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΝΑ ΑΝΕΒΩ ΟΣΟ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗΤΕΡΑ ΝΑ ΑΝΕΒΩ ΤΕΛΟΣ ΜΑΡΤΙΟΥ ΠΟΥ ΑΝΟΙΓΟΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΔΥΣΚΟΛΕΥΤΟ ΣΤΗΝ ΕΥΡΕΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ,ΠΑΡΕΠΙΜΤΟΝΤΟΣ ΚΑΝΩ ΟΤΙ ΕΡΓΑΣΙΑ ΒΡΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΓΙΑ ΑΡΧΗ ΑΡΚΗ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΠΙΒΟΣΩ ΑΞΙΟΠΡΕΠΟΣ ΕΓΩ ΚΑΙ Η ΟΙΚΟΓΕΝΙΑ ΜΟΥ ΑΡΓΟΤΕΡΑ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
                    Καλημερα Γιωργο
                    Καλωσορισες στην παρεα μας
                    Το επαγγελμα σου εδω εχει ζητηση . Ζητανε συνεχεια μηχανικους σε φορτηγα αλλα και ιχ. Αξιζει τον κοπο να προσπαθησεις . Σιγουρα θα βρεις κατι προχειρο στην αρχη και συνεχισε πεισματικα τα μαθηματα σουηδικων.
                    Διαβασε καλα το φορουμ για να μαθεις οσες περισσοτερες πληροφοριες γινεται για τα θεματα δουλειας και σπιτιου αλλα και τα χαρτια που χρειαζονται ! Με υπομονη και επιμονη θα τα καταφερεις . Οτι θελεις μπορεις να μας ρωτησεις . Ολοι εδω θα βοηθησουμε
                    Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
                    Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

                    Comment


                      ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ(TACK SÅ MYCKET)ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΕΣΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΛΟ ΚΑΙ ΤΙΣ 127 ΣΕΛ.ΚΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΗΡΑ ΠΟΛΥ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΘΑ ΜΑΖΕΨΩ ΟΤΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΜΑΣ ΑΦΗΣΑΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΕΡΘΩ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕΙΝΩ.ΕΥΤΗΧΩΣ ΕΧΩ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΑΠΟ ΤΗ ΣΥΖΗΓΟ ΜΟΥ,Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΕ ΑΥΤΗ ΑΡΕΣΕ Η ΣΟΥΗΔΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΠΑΡΑΚΗΝΗΣΕ ΕΓΩ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ,ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΙ Η ΗΡΕΜΗ ΟΙΚΟΓΕΝΙΑΚΗ ΖΩΗ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ.ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΑΙΣΘΑΝΟΜΕ ΟΤΙ ΣΕ ΓΝΩΡΙΖΩ ΜΕ ΤΟΣΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΟΥΜΕ,ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΕΤΣΙ.

                      Comment


                        Originally posted by ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΑΥ. View Post
                        ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ(TACK SÅ MYCKET)ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΕΣΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΛΟ ΚΑΙ ΤΙΣ 127 ΣΕΛ.ΚΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ......................
                        Επικοινώνησε με Ελληνοσουηδική κοινοτητα ΝΟΤΙΑΣ Στοκχόλμης και ζήτησε τους να βάλουν μια αγγελιά στον πίνακα ανακοινώσεων τους που έχουν οτι είσαι μηχανικος αυτοκινητων και θελεις να ανεβείς για δουλεια.. Υπάρχει εκει μέσα κάποιος που έχει δικο του συνεργείο και ψάχνεται για βοηθους..

                        Comment


                          Originally posted by jonas View Post
                          Επικοινώνησε με Ελληνοσουηδική κοινοτητα ΝΟΤΙΑΣ Στοκχόλμης και ζήτησε τους να βάλουν μια αγγελιά στον πίνακα ανακοινώσεων τους που έχουν οτι είσαι μηχανικος αυτοκινητων και θελεις να ανεβείς για δουλεια.. Υπάρχει εκει μέσα κάποιος που έχει δικο του συνεργείο και ψάχνεται για βοηθους..
                          Γιατι παραπληροφορεις τον κοσμο? εγω εχω επικοινωνια με την κοινοτητα,δεν ξερω κατι για αυτο που λες,το μονο που βαζουν στον πινακα ανακοινωσεων ειναι για τα σπιτια........

                          και κατι αλλο,εσυ μας ελεγες στην αρχη οτι εισαι απο ελλαδα......

                          τοσο αξιοπιστος?

                          Comment


                            Originally posted by antogeor View Post
                            Γιατι παραπληροφορεις τον κοσμο? εγω εχω επικοινωνια με την κοινοτητα,δεν ξερω κατι για αυτο που λες,το μονο που βαζουν στον πινακα ανακοινωσεων ειναι για τα σπιτια........

                            και κατι αλλο,εσυ μας ελεγες στην αρχη οτι εισαι απο ελλαδα......

                            τοσο αξιοπιστος?
                            από ελλάδα είναι

                            Comment


                              Originally posted by australian View Post
                              από ελλάδα είναι
                              απο ελλαδα,ζιμπαμπουε η πακισταν,δεν μας ενδιαφερει.

                              Αυτο που ειναι ενδιαφερον ειναι η προβοκατορικη και χαβαλεδιαρικη διαθεση του,σε ενα φορουμ που ασχολειται με πολυ πολυ ποιο σοβαρα θεματα.....

                              Comment


                                Σας ευχαριστω αλλα δεν μπορω να καταλαβω ποιος ειναι ο λογος για να με παραπληροφορισει και ιδιος για ενα τοσο σοβαρο θεμα απο το οποιο ισως να αλλαξει η ζωη μας.

                                Comment

                                Working...
                                X