Announcement

Collapse
No announcement yet.

ΕΥΡΕΣΗ ΚΑΤΟΙΚΙΑΣ ΣΤΗΝ ΣΟΥΗΔΙΑ

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #91
    Σε ευχαριστώ πολύ mamina εύχομαι να βρω γρήγορα κάτι. Σας ευχαριστώ όλους!!!

    Comment


      #92
      παιδια υπαρχουν 2 διαθεσιμα δωματια. το ενα στο ρισνε σε καλη περιοχη το αλλο στην τενστα στο σπιτι που μενω και εγω.
      στη τενστα το ενοικιο ειναι 3500 κορονες και το δωματιο ειναι επιπλωμενο με παραθυρο περιπου στα 10 τετραγωνικα και ειναι για κοπελα κυριως. πληροφοριες με πμ

      Comment


        #93
        Θα ήθελα φίλοι μου να έχετε το νου σας για κανένα δωματιάκι από της 20 Αυγούστου που θα ερθω. Αν ξερετε κάποιον που θα το αφήνει σε έκεινη τη χρονική περίοδο, παρακαλώ ενημερώστε με.

        Ευχαριστώ

        Πάνος
        Η Τύχη ευνοεί τους τολμηρούς

        Comment


          #94
          Originally posted by wint3r View Post
          Θα ήθελα φίλοι μου να έχετε το νου σας για κανένα δωματιάκι από της 20 Αυγούστου που θα ερθω. Αν ξερετε κάποιον που θα το αφήνει σε έκεινη τη χρονική περίοδο, παρακαλώ ενημερώστε με.

          Ευχαριστώ

          Πάνος
          Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
          Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

          Comment


            #95
            Καλησπέρα και πάλι απο την ηλιολουστη πλεον σημερα Στοκχολμη. Θα ηθελα την γνωμη σας βρηκα δωματιο με 4500 κορωνες στο Skanstull ειναι γυρω στα 10 τμ το δωματιο ειναι καθαρο αλλα το υπολοιπο σπιτι ειναι λιγο απο την εκπομπη How clean is your house. Ειναι επιπλομενο. Πειτε μου αν ειναι νορμαλ η τιμη η ειναι πολυ ακριβο γιατι ακομα δεν τα καταλαβαινω και τοσο καλα
            Ευχαριστω εκ των προτερων

            Comment


              #96
              Originally posted by katia123 View Post
              Καλησπέρα και πάλι απο την ηλιολουστη πλεον σημερα Στοκχολμη. Θα ηθελα την γνωμη σας βρηκα δωματιο με 4500 κορωνες στο Skanstull ειναι γυρω στα 10 τμ το δωματιο ειναι καθαρο αλλα το υπολοιπο σπιτι ειναι λιγο απο την εκπομπη How clean is your house. Ειναι επιπλομενο. Πειτε μου αν ειναι νορμαλ η τιμη η ειναι πολυ ακριβο γιατι ακομα δεν τα καταλαβαινω και τοσο καλα
              Ευχαριστω εκ των προτερων
              Καλησπέρα Κάτια!

              Δε μπορώ να σου απαντήσω αν είναι ή δεν είναι καλή τιμή, αλλα να σου πω οτι ενας φίλος νοικιάζει στη σολνα με 3500κρ μαζί με ρεύμα κ ιντερνετ κ βγάζεις τα συμπεράσματα σου.

              Comment


                #97
                Σε ευχαριστω για την απαντηση!!!

                Comment


                  #98
                  Originally posted by katia123 View Post
                  Σε ευχαριστω για την απαντηση!!!
                  ε αλίμονο! καλή τύχη στην αναζήτηση σπιτιού! κ εγω θα ξεκινήσω να ψάχνω σύντομα.

                  Comment


                    #99
                    Originally posted by katia123 View Post
                    Καλησπέρα και πάλι απο την ηλιολουστη πλεον σημερα Στοκχολμη. Θα ηθελα την γνωμη σας βρηκα δωματιο με 4500 κορωνες στο Skanstull ειναι γυρω στα 10 τμ το δωματιο ειναι καθαρο αλλα το υπολοιπο σπιτι ειναι λιγο απο την εκπομπη How clean is your house. Ειναι επιπλομενο. Πειτε μου αν ειναι νορμαλ η τιμη η ειναι πολυ ακριβο γιατι ακομα δεν τα καταλαβαινω και τοσο καλα
                    Ευχαριστω εκ των προτερων

                    καλα γιατι δεν ηρθες απο εδω μια βολτα...με 3500 κορωνες ολα μεσα πεντακαθαρο σπιτι και αρκετες φορες σπιτικο φαγητο?

                    Comment


                      Ειναι αργα να την παρω τωρα τηλεφωνο? Απλα καποιοι μου ειπαν πως δεν ειναι καλη περιοχη αυτο μονο

                      Comment


                        κοιτα εχει πολλους μουσουλμανους...που ειναι συνηθως παρεες..δηλαδη..εχουν φερει τον δικο τους πολιτισμο....για εμας που δεν ειμαστε συνηθισμενοι ξενιζει λιγο... αλλα δεν μου χει συμβει καποιο σκηνικο...και ετσι και αλλιως η τουνελμπανα ειναι 100 μετρα και αν απο το σπιτι το σουπερ μαρκετ το ιδιο...δεν κυκλοφορεις και παρα πολυ στην περιοχη..

                        Comment


                          Και πολλοί έλληνες και άλλοι μετανάστες ζούνε εκεί. Δεν υπάρχουν μεγάλα προβλήματα.

                          Originally posted by saetron View Post
                          κοιτα εχει πολλους μουσουλμανους...που ειναι συνηθως παρεες..δηλαδη..εχουν φερει τον δικο τους πολιτισμο....για εμας που δεν ειμαστε συνηθισμενοι ξενιζει λιγο... αλλα δεν μου χει συμβει καποιο σκηνικο...και ετσι και αλλιως η τουνελμπανα ειναι 100 μετρα και αν απο το σπιτι το σουπερ μαρκετ το ιδιο...δεν κυκλοφορεις και παρα πολυ στην περιοχη..

                          Comment


                            Καλησπέρα σας!
                            Είμαι φοιτητής και θα πάω στην Στοκχόλμη για 4 (ίσως και περισσότερους) μήνες με το πρόγραμμα ανταλλαγής φοιτητών Erasmus. Επειδή είναι πολύ δύσκολο να βρω εστία για να μείνω, σκέφτηκα να ψάξω για σπίτι. Θα είμαι με άλλους 2 συμφοιτητές μου, οπότε σκεφτόμαστε το ενδεχόμενο της συγκατοίκησης. Είδα τα site που έχετε στην αρχική σελίδα του θέματος,αλλά δεν ξέρω αν τα πολυεμπιστεύομαι. Οποιαδήποτε συμβουλή σας θα ήταν καλοδεχούμενη!

                            Comment


                              Originally posted by Minos View Post
                              Και πολλοί έλληνες και άλλοι μετανάστες ζούνε εκεί. Δεν υπάρχουν μεγάλα προβλήματα.

                              γενικα ναι...συνηθως τσακωνονται μεταξυ τους....δεν εχει τυχει να δω σκηνικο σε 3 ατομα...σε φαση πεσιμο...τα 2 σκηνικα που ειχα δει ηταν κατι τυπους απο το ανατολικο μπλοκ που αρπαχτηκαν...και μια φορα στο μετρο που καπνιζανε χορτο κατι τυποι...

                              Comment


                                παιδια υπαρχουν 2 δωματια προς ενοικιαση ΑΜΕΣΑ το ενα στο Risne το αλλο στο Ör...πληροφοριες στο τηλ 0763084462

                                Comment

                                Working...
                                X