Announcement

Collapse
No announcement yet.

ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗΣ ΣΤΗΝ ΣΟΥΗΔΙΑ

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Gratis!!!

    Originally posted by saetron View Post
    ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΗΡΘE TO JÄVLA PERSONNUMMER
    Gratis!!!
    Συγχαρητηρια!!!


    μηπως πρεπει να το γιορτασουμε?

    ή το κανονιζουμε για ΣουΚου?

    Comment


      Originally posted by saetron View Post
      ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΗΡΘE TO JÄVLA PERSONNUMMER

      Μπράβο ρε φίλε. Άντε τώρα και τη ταυτότητα και το λογαριασμό στη τράπεζα !!

      Comment


        φχαριστω παιδια απο δω και περα πιστευω θα παρω μια ανασα....

        Comment


          Originally posted by saetron View Post
          ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΗΡΘE TO JÄVLA PERSONNUMMER
          Αντε ολα προχωρανε λιαν καλως !!!!!!!!!!!!!!!
          Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
          Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

          Comment


            Originally posted by saetron View Post
            ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΗΡΘE TO JÄVLA PERSONNUMMER
            Μπραβο !!!! Καλοριζικο
            "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

            Comment


              tackar!!!

              Comment


                Επιτέλους, τα πήρες saetron!! Μπράβο! Νομίζω ότι όσοι ανεβήκατε χειμώνα έχετε τακτοποιήσει τα βασικά. Άντε να παίρνουε σειρά οι καλοκαιρινοί!
                Και με δικό σου σπίτι είναι η δική μου ευχή!!!
                Δέσποινα

                Comment


                  ξεκινησα και δουλευω σαν νοσοκομος timanställd κατι σαν τους ωρομισθιους...αλλα δν εχω μιλησει ακομα με την υπευθυνη να δω αν θα ειμαι εκει φουλ 8ωρα η αν θα με παιρνουν οποτε χρειαζονται...εχω και την δευτερα την 2η συνεντευξη για μια καλη δουλεια...για να δουμε

                  ευχαριστω ξανα ολους..

                  Comment


                    Μπραβο!Αντε να παιρνουμε σειρα και οι υπολοιποι

                    Comment


                      Originally posted by saetron View Post
                      ξεκινησα και δουλευω σαν νοσοκομος timanställd κατι σαν τους ωρομισθιους...αλλα δν εχω μιλησει ακομα με την υπευθυνη να δω αν θα ειμαι εκει φουλ 8ωρα η αν θα με παιρνουν οποτε χρειαζονται...εχω και την δευτερα την 2η συνεντευξη για μια καλη δουλεια...για να δουμε

                      ευχαριστω ξανα ολους..
                      Αν είσαι timanställd ή timvikarie, τότε θα σε παίρνουν όποτε σε χρειάζονται.

                      Αλλά από τη στιγμή που όλα πάνε καλά, τότε είναι πάρα πολύ πιθανό να βρεθείς με μία μόνιμη δουλειά εκεί, συγχαρητήρια!
                      "Isn't it enough to see that a garden is beautiful without having to believe that there are fairies at the bottom of it too?" — Douglas Adams

                      Comment


                        Μπραβο saetron. Παρολες τις δυσκολιες τελικα τα καταφερες. Ολα καλα ευχομαι απο εδω και στο εξης.

                        Comment


                          η γλωσσα με ενδιαφερει πολυ..το πως θα μαθω περισσοτερα το συντομοτερο δυνατο...
                          την πρωτη μερα στην δουλεια δουλευα με μεταναστριες συναδελφους..δεν ειχα κανενα προβλημα καταλαβαινα τα παντα και απαντουσα κλπ..
                          εε σημερα το πρωι που ημουν με σουηδεζες...αντε να καταλαβαινα τα μισα..
                          δν ξερω αν φταιει η προφορα η αν φταιει που χρησιμοποιουν πιο πλουσιο λεξιλογιο..

                          το καλο με το συμβολαιο μου ειναι οτι λιγει τον δεκεμβρη οποτε μεχρι τοτε ειμαι καλυμενος απο δουλεια βεβαια αυτοι θελουν το αργοτερο μεχρι τον αυγουστο να με κανουν νοσηλευτη δν ξερω κατα ποσο θα εχω βελτιωθει ως τοτε στην γλωσσα

                          Comment


                            Originally posted by saetron View Post
                            η γλωσσα με ενδιαφερει πολυ..το πως θα μαθω περισσοτερα το συντομοτερο δυνατο...
                            την πρωτη μερα στην δουλεια δουλευα με μεταναστριες συναδελφους..δεν ειχα κανενα προβλημα καταλαβαινα τα παντα και απαντουσα κλπ..
                            εε σημερα το πρωι που ημουν με σουηδεζες...αντε να καταλαβαινα τα μισα..
                            δν ξερω αν φταιει η προφορα η αν φταιει που χρησιμοποιουν πιο πλουσιο λεξιλογιο..

                            το καλο με το συμβολαιο μου ειναι οτι λιγει τον δεκεμβρη οποτε μεχρι τοτε ειμαι καλυμενος απο δουλεια βεβαια αυτοι θελουν το αργοτερο μεχρι τον αυγουστο να με κανουν νοσηλευτη δν ξερω κατα ποσο θα εχω βελτιωθει ως τοτε στην γλωσσα
                            Καταλαβαινες saetrom τα μισα γιατι πολλοι σουηδοι μιλανε γρηγορα και κοβουν λεξεις . Μην ανησυχεις θα το συνηθισεις !! Και αν δεν καταλαβαινεις να ρωτας μην ντρεπεσαι !! Παντως εκτος του οτι βρηκες δουλεια , θα κανεις και μεγαλη προπονηση στην γλωσσα !!! Δεν το φανταζεσαι ποσο σημαντικο ειναι να ακους και να μιλας καθε μερα σουηδικα μεσα στον χωρο της δουλειας !! Θα δεις απιστευτη βελτιωση !!!!!! Καλη αρχη γκρινιαρη
                            Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
                            Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

                            Comment


                              Originally posted by ευανθια View Post
                              Καταλαβαινες saetrom τα μισα γιατι πολλοι σουηδοι μιλανε γρηγορα και κοβουν λεξεις . Μην ανησυχεις θα το συνηθισεις !! Και αν δεν καταλαβαινεις να ρωτας μην ντρεπεσαι !! Παντως εκτος του οτι βρηκες δουλεια , θα κανεις και μεγαλη προπονηση στην γλωσσα !!! Δεν το φανταζεσαι ποσο σημαντικο ειναι να ακους και να μιλας καθε μερα σουηδικα μεσα στον χωρο της δουλειας !! Θα δεις απιστευτη βελτιωση !!!!!! Καλη αρχη γκρινιαρη
                              ολοι αυτο μου λενε....αντε να δουμε...παντως οπου και να μαι διαβαζω μεταφρασμενα κειμενα που εχω..τουνελμπανα αστικο και στην δουλεια αρχισα μεταφραζω ιατρικα ιστορικα με οση ορολογια βρησκω στο ιντερνετ..

                              Comment


                                ΕΥΡΕΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ ΣΤΗ ΣΟΥΗΔΙΑ

                                ΚΑΛΗΜΕΡΑ,ΕΙΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΜΠΕΙ ΠΛΕΟΝ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΗΣ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗΣ ΣΤΗ ΣΟΥΗΔΙΑ!! ΕΧΩ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΓΕΩΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΟΠΟΓΡΑΦΙΑΣ ΜΙΛΑΩ ΑΓΓΛΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕΤΡΙΑ ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ!!! ΕΧΩ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΜΕ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΠΟΥΔΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ 2006, ΕΧΩ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΤΗΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΧΕ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΑΝΔΡΙΚΗΣ ΕΝΔΥΣΗ ΕΔΩ ΚΑΙ 37 ΧΡΟΝΙΑ!! ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΜΩΣ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΠΑΝΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΑ ΕΩΣ ΤΡΑΓΙΚΑ ΘΑ ΕΛΕΓΑ!!! ΘΕΛΩ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΦΥΓΩ ΓΙΑ ΤΗ ΣΟΥΗΔΙΑ,..ΜΠΟΡΕΙ ΟΜΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΝΑ ΜΕ ΚΑΤΕΥΘΥΝΕΙ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΙΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΕΥΡΕΣΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗΣ!!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!!!

                                Comment

                                Working...
                                X