Announcement

Collapse
No announcement yet.

ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗΣ ΣΤΗΝ ΣΟΥΗΔΙΑ

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Originally posted by lucia View Post
    Αγόρι μου καλό δεν βλέπεις ότι ο τύπος σε δουλεύει και σπάει πλάκα με το κάζο που έπαθες; Έχεις χάσει επεισόδια, ο τύπος είναι προβοκάτορας, μην του απαντάς! Προσωπικά λυπάμαι γι' αυτό που σου συνέβη και προσπάθησε από κοντά και με ήρεμο τρόπο να το λύσεις κάνοντας ένσταση και πηγαίνοντας αντίγραφο του μέιλ που σου έστειλαν. Ψυχραιμία, θα λυθεί το θέμα σου. Καλό κουράγιο σου εύχομαι.

    Έλα τώρα lucia...ήξερες εσύ οτι είμαστε πολίτες κράτους της ΕΕ??? Ή οτι μπορούμε να μείνουμε ελεύθερα μέχρι κ 3 μήνες σε άλλο κράτος της ΕΕ???
    Είναι σημαντικές πληροφορίες αυτές μη τις αμφισβητούμε...κ τόσους μήνες σ'αυτό το φόρουμ να μη μας το πει κανείς βρε παιδί μου! τς τς τς

    Comment


      Originally posted by Olga Bbl View Post
      Έλα τώρα lucia...ήξερες εσύ οτι είμαστε πολίτες κράτους της ΕΕ??? Ή οτι μπορούμε να μείνουμε ελεύθερα μέχρι κ 3 μήνες σε άλλο κράτος της ΕΕ???
      Είναι σημαντικές πληροφορίες αυτές μη τις αμφισβητούμε...κ τόσους μήνες σ'αυτό το φόρουμ να μη μας το πει κανείς βρε παιδί μου! τς τς τς
      Προσωπικά το ήξερα γιατί έχω διαβάσει όλα τα ποστς που γράφουν τα παιδιά καθημερινά, μάλιστα έχει χιλιοειπωθεί! Αλλά και το ξέρω γενικά. Εγώ δεν μπαίνω να γράφω και να σβήνω προκλητικά μηνύματα, αντίθετα έχω αγωνία και άγχος να ενημερωθώ και όχι να χαλάσω το κλίμα της αλληλοβοήθειας. Αν περνούσες περισσότερες ώρες εδώ όπως κι εγώ και έβλεπες αυτό που γίνεται από κάποια μέλη θα καταλάβαινες!

      Comment


        Originally posted by lucia View Post
        Προσωπικά το ήξερα γιατί έχω διαβάσει όλα τα ποστς που γράφουν τα παιδιά καθημερινά, μάλιστα έχει χιλιοειπωθεί! Αλλά και το ξέρω γενικά. Εγώ δεν μπαίνω να γράφω και να σβήνω προκλητικά μηνύματα, αντίθετα έχω αγωνία και άγχος να ενημερωθώ και όχι να χαλάσω το κλίμα της αλληλοβοήθειας. Αν περνούσες περισσότερες ώρες εδώ όπως κι εγώ και έβλεπες αυτό που γίνεται από κάποια μέλη θα καταλάβαινες!
        Lucia, νομίζω ότι δεν κατάλαβες, η κοπέλα ειρωνεύεται τον jonas όχι εσένα.

        Comment


          Originally posted by lucia View Post
          Προσωπικά το ήξερα γιατί έχω διαβάσει όλα τα ποστς που γράφουν τα παιδιά καθημερινά, μάλιστα έχει χιλιοειπωθεί! Αλλά και το ξέρω γενικά. Εγώ δεν μπαίνω να γράφω και να σβήνω προκλητικά μηνύματα, αντίθετα έχω αγωνία και άγχος να ενημερωθώ και όχι να χαλάσω το κλίμα της αλληλοβοήθειας. Αν περνούσες περισσότερες ώρες εδώ όπως κι εγώ και έβλεπες αυτό που γίνεται από κάποια μέλη θα καταλάβαινες!


          Καλά παρεξηγήθηκα όσο δεν πάει... ήταν απόλυτα ειρωνικό το μνμ μου για το Jonas κ το υφάκι του! Νόμιζα οτι ήταν υπερβολικά προφανές αλλα τέλος πάντων.
          Παρακολουθώ το φορουμ απο τον Αύγουστο κ ξέρω τι εννοείς!
          Πάντως, δεν πήγαινε σε σένα το μνμ απλώς επειδή ενοχλήθηκα κ εγω όπως κ εσυ δεν κρατήθηκα.

          Comment


            Originally posted by aspateo View Post
            Lucia, νομίζω ότι δεν κατάλαβες, η κοπέλα ειρωνεύεται τον jonas όχι εσένα.
            ακριβώς!!!

            ευχαριστώ!

            Comment


              Originally posted by Olga Bbl View Post
              ακριβώς!!!

              ευχαριστώ!
              Συγνώμη, Ολγάκι, το είχα διαβάσει βιαστικά και δεν έπιασα την ειρωνία! Αντίθετα τα έχω πάρει με μερικούς αργόσχολους που δουλειά δεν έχουν παρά να χαλάνε τη συλλογική προσπάθεια!

              Comment


                Originally posted by lucia View Post
                Συγνώμη, Ολγάκι, το είχα διαβάσει βιαστικά και δεν έπιασα την ειρωνία! Αντίθετα τα έχω πάρει με μερικούς αργόσχολους που δουλειά δεν έχουν παρά να χαλάνε τη συλλογική προσπάθεια!
                Η αλήθεια είναι οτι στο γραπτό λόγο γίνονται παρεξηγήσεις πολύ εύκολα...

                Μάλλον αυτοί οι αργόσχολοι είναι κ εγωκεντρικοί, οπότε ίσως να πρέπει να τους αγνοήσουμε!

                Καλό μας βράδυ lucia!

                Comment


                  ξερει κανεις αν η πρεσβεια εδω στην στοκχολμη βγαζει τα χαρτια απο ελλαδα που χρειαζεται καποιος???

                  Comment


                    Originally posted by saetron View Post
                    ξερει κανεις αν η πρεσβεια εδω στην στοκχολμη βγαζει τα χαρτια απο ελλαδα που χρειαζεται καποιος???

                    δεν έχεις αφήσει καμιά εξουσιοδότηση πίσω ελλάδα να σου τα κάνει κάποιος άλλος?

                    Comment


                      τσουκ...

                      Comment


                        Originally posted by saetron View Post
                        τσουκ...
                        Ρε saetron συγνώμη τώρα αλλα...

                        θέλεις να πείς ότι πήγες στη Σουηδία χωρίς να έχεις μαζί σου τα απαραίτητα έγγραφα απο Ελλαδα για να τα δώσεις στους Σουηδούς? Πρίν πάς Σουηδία δεν ρώτησες ή δέν έψαξες στο ιντερνετ τα έγγραφα που χρειάζονται?

                        Επίσης..
                        Πήγες στην Ελληνική πρεσβεία να τους ρωτησεις για τα χαρτιά και σου είπαν να ρωτήσεις καλύτερα το φόρουμ πατριωτάκι?

                        Εχεις κερδίσει την προσοχή μου και εχω αγωνία πραγματικα τί θα απαντήσεις..

                        Comment


                          Originally posted by jonas View Post
                          Ρε saetron συγνώμη τώρα αλλα...

                          θέλεις να πείς ότι πήγες στη Σουηδία χωρίς να έχεις μαζί σου τα απαραίτητα έγγραφα απο Ελλαδα για να τα δώσεις στους Σουηδούς? Πρίν πάς Σουηδία δεν ρώτησες ή δέν έψαξες στο ιντερνετ τα έγγραφα που χρειάζονται?

                          Επίσης..
                          Πήγες στην Ελληνική πρεσβεία να τους ρωτησεις για τα χαρτιά και σου είπαν να ρωτήσεις καλύτερα το φόρουμ πατριωτάκι?

                          Εχεις κερδίσει την προσοχή μου και εχω αγωνία πραγματικα τί θα απαντήσεις..
                          να σε ρωτησω κατι?

                          θελω ειλικρινεια......


                          Γιατι δεν παιζεις κανενα διαδικτυακο παιχνιδι,η να πας καμμια βολτα?
                          Εδω μεσα ολοι μας παντως,δεν παιζουμε κανενα παιχνιδι......



                          Με τιμη

                          Antogeor.



                          ΥΓ
                          Βλεπεις οτι εδω μεσα κανεις δεν σου δινει σημασια,παρα μονο ο admin, και αυτο για να σου κανει Ban.....!

                          Comment


                            Originally posted by antogeor View Post
                            να σε ρωτησω κατι?

                            θελω ειλικρινεια......


                            Γιατι δεν παιζεις κανενα διαδικτυακο παιχνιδι,η να πας καμμια βολτα?
                            Εδω μεσα ολοι μας παντως,δεν παιζουμε κανενα παιχνιδι......



                            Με τιμη

                            Antogeor.



                            ΥΓ
                            Βλεπεις οτι εδω μεσα κανεις δεν σου δινει σημασια,παρα μονο ο admin, και αυτο για να σου κανει Ban.....!
                            .... ban ρε ban!!!!

                            να σε ρωτησω εγω κατι?

                            και ειμαι σιγουρη για την δικη σου ειλικρινεια....

                            ποιος σου λεει οτι δεν το διασκεδαζει περισσοτερο απο ενα διαδικτυακο παιχνιδι ή οτι αυτο που κανει ειναι το παιχνιδι του?

                            Ελενη

                            Comment


                              Originally posted by Νεομετανάστρια View Post
                              .... ban ρε ban!!!!

                              να σε ρωτησω εγω κατι?

                              και ειμαι σιγουρη για την δικη σου ειλικρινεια....

                              ποιος σου λεει οτι δεν το διασκεδαζει περισσοτερο απο ενα διαδικτυακο παιχνιδι ή οτι αυτο που κανει ειναι το παιχνιδι του?

                              Ελενη
                              Τι ban και μπουμ! τι αλλο θα δουν τα ματακια μας....

                              Comment


                                Originally posted by antogeor View Post
                                Τι ban και μπουμ! τι αλλο θα δουν τα ματακια μας....
                                εγω να σου πω την αληθεια περιμενω εναγωνιως την κοπελια που θα απαντηση στην συγκατοικηση......
                                γιατι αν βοηθησουμε και σε αυτο απο εδω μεσα να ανοιξουμε ολοι μαζι γραφειο συνοικεσιων για τους μοναχικους της Σουηδιας!!!

                                Comment

                                Working...
                                X