Announcement

Collapse
No announcement yet.

ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗΣ ΣΤΗΝ ΣΟΥΗΔΙΑ

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #91
    Originally posted by ευανθια View Post
    Μπορεις να βρεις σπιτι και χωρις τον προσωπικο αριθμο , αλλα μονο με το διαβατηριο σου. Ετσι κιαλλιως στην αρχη θα νοικιασεις σπιτι δευτερο χερι επομενως δεν ειναι απαραιτητος ο προσωπικος αριθμος.
    Τα είχα πιο περίπλοκα στο μυαλό μου... μάλλον έχω πολλές απορίες ακόμα!

    Comment


      #92
      Originally posted by Olga Bbl View Post
      Ευανθία επειδή μπερδεύτηκα λίγο...το πρώτο πράγμα που κάνουμε είναι να πάμε στην εφορία για τον προσωπικό αριθμί αλλα πριν απο αυτό πρέπει να βρούμε δουλειά, σωστα? Αλλιως δεν έχουμε δικαίωμα να πάρουμε αριθμό. Λάθος κατάλαβα?
      Διαβασε τις διαδικασιες στην σελιδα 4. Εκει τα εγραψα ξανα πιο αναλυτικα, και σιγουρα θα ξεμπερδευτεις
      Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
      Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

      Comment


        #93
        Originally posted by ευανθια View Post
        Διαβασε τις διαδικασιες στην σελιδα 4. Εκει τα εγραψα ξανα πιο αναλυτικα, και σιγουρα θα ξεμπερδευτεις
        οκ σε ευχαριστώ! θα τα διαβάσω κ θα επιστρέψω!

        Comment


          #94
          Originally posted by Olga Bbl View Post
          οκ σε ευχαριστώ! θα τα διαβάσω κ θα επιστρέψω!
          Καλημερα!
          Καποιες απορειες νομιζω οτι θα σου λυσω και εγω απο κοντα...
          προτεινω ο καφες να συνδυαστει με την βολτα σου στο προξενειο,καπου εκει κοντα δηλαδη
          να φερω και το laptop και να δουμε μαζι διαφορα, φερε και κανενα στικακι μαζι σου..
          κανε αναπ για την ωρα..

          Comment


            #95
            Να προτεινω παιδια καμια συναντηση θεσσαλονικεων για γνωριμια και συζητηση; καλο θα ηταν πιστευω να δουμε τι γνωριζει ο καθενας τι αποριες εχει και πως θα πορευτει. Ολοι μαζι εχουμε περισσοτερες ελπιδες και καλο ειναι να γνωριζεις καποιους οταν θα ανεβεις. Ποτε δεν ξερεις που μπορει να βοηθησεις και να βοηθηθεις.

            Comment


              #96
              Εγώ συμφωνώ με τη συνάντηση. Καλό θα είναι να κανονίσουμε και να πει ο καθένας τι δεδομένα έχει και πού μπορεί να βοηθήσει.

              Comment


                #97
                Κ εγώ συμφωνώ! όχι μόνο για ανταλλαγή πληροφοριών αλλα κυρίως για να γνωριστούμε!

                Δεν ξέρω ακόμα το πρόγραμμα της βδομάδας για τη δουλειά...εσείς πότε μπορείτε?

                Comment


                  #98
                  Να το κανουμε απογευμα καλυτερα; πρωινα μπορω μονο τριτη τεταρτη. Και για να μη καταχραζομαστε το topic ας συννενοηθουμε με πμ η αν μπορει καποιος ας κανει νεο θεμα συναντηση στη θεσ/νικη. Δυστυχως εχει χαλασει το λαπτοπ και ειμαι εδω καιμερες απο κινητο και μου χουν βγει τα ματια. Παντως καλο ειναι ναβρεθουμε οσοι μπορουμε

                  Τελικα ανοιξα νεο topic για να μην αποσυντονιζουμε εδω την συζητηση.

                  http://www.patriotaki.net/%CE%9C%CE%...BA%CE%B7-2788/

                  Comment


                    #99
                    Originally posted by orpheus View Post
                    Να προτεινω παιδια καμια συναντηση θεσσαλονικεων για γνωριμια και συζητηση; καλο θα ηταν πιστευω να δουμε τι γνωριζει ο καθενας τι αποριες εχει και πως θα πορευτει. Ολοι μαζι εχουμε περισσοτερες ελπιδες και καλο ειναι να γνωριζεις καποιους οταν θα ανεβεις. Ποτε δεν ξερεις που μπορει να βοηθησεις και να βοηθηθεις.
                    Καλησπερα orpheus

                    Ήδη η Οlga Bbl και εγω θα βρεθουμε ακριβως γι'αυτον τον λογο μαλλον αυριο Δευτερα.... δεν γνωριζω αν θελουν και οι υπολοιποι...
                    Αν ενδιαφερεσαι οντως στειλε ενα τηλεφωνο σε πμ για να επικοινωνησουμε μαζι σου, ειτε στην μια ειτε στην αλλη..
                    Η οργανωση και συμπραξη απο εδω ακομα δεν βλαπτει.
                    Συγνωμη δεν ειδα ολα τα μηνυματα οποτε το εγραψα εδω..


                    Φιλικα
                    Ελενη

                    Comment


                      λοιπον...πηρα τηλεφωνο στο σκατασταμουτρατουςβερκετ.....
                      και μου ειπαν οτι δεν μου δωσανε το περσονουμερ γιατι δεν τους ειχα δωσει ενα χαρτι ενα eu certificate
                      μου μιλησε τοσο ασχημα...και δεν ετοιμαζεστε και δεν πληροφοριστε σωστα οταν μεταναστευετε σε αλλη χωρα...και τους ειπα οτι αν θελουν να τους στειλω το μαιλ που μου ειχαν στειλει....που δεν ανεφερε τπτ για το συγκεκριμενο χαρτι...

                      την ρωτησα την καργια απο που μπορω να το παρω και μου λεει you have to find out i dont know anything more....
                      ξερετε εσεις ρε παιδια τι χαρτι μπορει να εννοει..και πως μπορω να το παρω απο εδω απο την σουηδια?

                      Comment


                        Originally posted by saetron View Post
                        λοιπον...πηρα τηλεφωνο στο σκατασταμουτρατουςβερκετ.....
                        και μου ειπαν οτι δεν μου δωσανε το περσονουμερ γιατι δεν τους ειχα δωσει ενα χαρτι ενα eu certificate
                        μου μιλησε τοσο ασχημα...και δεν ετοιμαζεστε και δεν πληροφοριστε σωστα οταν μεταναστευετε σε αλλη χωρα...και τους ειπα οτι αν θελουν να τους στειλω το μαιλ που μου ειχαν στειλει....που δεν ανεφερε τπτ για το συγκεκριμενο χαρτι...

                        την ρωτησα την καργια απο που μπορω να το παρω και μου λεει you have to find out i dont know anything more....
                        ξερετε εσεις ρε παιδια τι χαρτι μπορει να εννοει..και πως μπορω να το παρω απο εδω απο την σουηδια?
                        Καλησπέρα επειδή και εγώ σκέπτομαι να προσπαθήσω με τον ίδιο τρόπο με σένα αυτό δεν το αναφέρει πουθενά. Μήπως είναι κάτι καινούργιο ? αν έχεις χρόνο μήπως θα ήταν καλύτερα να πήγαινες από εκεί και να επιμένεις με ένα αντίγραφο από το email τους?
                        Βασίλης

                        Comment


                          Originally posted by jonas
                          Εξεπλάγην απο την αφηγηση σου αγαπητέ διοτι οι σουηδικές υπηρεσίες αγγίζουν την τελειοτητα και ποτε μα ποτε οι υπάλληλοι δεν μιλάνε αποτομα στους πελάτες τους.. Επομένως πρέπει να έκανες κάτι πολύ χοντρο για να σου μιλήσουν έτσι.. Δεν ξεκινάς να μας παραθέσεις την λίστα με τα χαρτιά που έστειλες για να βρούμε ποιον σου λείπει?

                          Ευχαριστούμε πολύ για τη βοήθεια σου εκ των προτέρων..
                          Κάποιος να τον μαζέψει ετούτον εδώ! Άμα πια, ντροππή!!!!!!

                          Comment


                            πηγα με οσα χαρτια μου ζητησαν οταν μου στειλανε το email και για να μη μου το παιζουν εξυπνοι ορισμενοι...ρωτησα 2 φορες το σκατεβερκετ τι χρειαζεται...και την μια ο υπαλληλος μου ζητησε 10.000 ευρω και την αλλη ο αλλος υπαλληλος 15.000...

                            τι χοντρο μπορει να εκανα ρε εξυπνε για πες μας???? εκτος απο το να παω στο σκατεβερκετ με διαβατηριο, βεβαιωση απο την τραπεζα για το χρηματικο ποσο και την καρτα ασφαλισης?? τι μπορει να εκανα για να μου πει η αλλη στο τηλεφωνο you come here without information and its your problem to find out where to get this paper from.

                            Comment


                              το μονο που μου ελεγε στο τηλεφωνο ειναι eu certificate και συμπληρωνε με κατι permition of moving within europe και οταν την ρωτησα αν μπορω να απευθυνθω στην πρεσβια για αυτο μου ειπε οτι ειναι προβλημα μου που θα απευθυνθω και ποια ειναι η αρμοδια υπηρεσια...

                              Comment


                                Originally posted by saetron View Post
                                το μονο που μου ελεγε στο τηλεφωνο ειναι eu certificate και συμπληρωνε με κατι permition of moving within europe και οταν την ρωτησα αν μπορω να απευθυνθω στην πρεσβια για αυτο μου ειπε οτι ειναι προβλημα μου που θα απευθυνθω και ποια ειναι η αρμοδια υπηρεσια...
                                Αγόρι μου καλό δεν βλέπεις ότι ο τύπος σε δουλεύει και σπάει πλάκα με το κάζο που έπαθες; Έχεις χάσει επεισόδια, ο τύπος είναι προβοκάτορας, μην του απαντάς! Προσωπικά λυπάμαι γι' αυτό που σου συνέβη και προσπάθησε από κοντά και με ήρεμο τρόπο να το λύσεις κάνοντας ένσταση και πηγαίνοντας αντίγραφο του μέιλ που σου έστειλαν. Ψυχραιμία, θα λυθεί το θέμα σου. Καλό κουράγιο σου εύχομαι.

                                Comment

                                Working...
                                X