Announcement

Collapse
No announcement yet.

Κάποιος που πήγε με τουριστική αλλά τον γύρισαν πίσω - Dagni (II)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    σε οποιον το ειπαμε εκει οτι του νικου του αφαιρεθηκε η βιζα μας ειπαν οτι μονο για δυο λογους αφαιρουν την τουριστικη..αν καταζητησαι στην πατριδα σου ή απο την ιντερπολ και αν εχεις δηλωσει ψευδη στοιχεια στην αιτηση της βιζας..ουτε το ενα ουτε το αλλο ειχαμε εμεις..τωρα τι εγινε και γιατι μονο αυτοι ξερουν

    Comment


      #32
      Originally posted by Poltergeist View Post
      Δεν έχω ξανακούσει τέτοια καφρίλα.
      Απ'ότι φαίνεται κλείνουν την πόρτα σιγά σιγά... μετά από τόσους χιλιάδες λαθραίους που ήρθαν φέτος, όταν βλέπουν τον άλλον 40 ετών να δηλώνει ότι ήρθε για φοιτητής ξεκινάνε από εκεί. Αλλά αυτό δεν μειώνει την καφρίλα τους, να δίνουν πρώτα βίζα και μετά να αφήνουν να κουβαλιέται ο άλλος απ'του διαόλου τη μάνα για να τον ξεψαχνίσουν με την ησυχία τους στο αεροδρόμιο. Και να τον απορρίπτουν με βάση τί; Μια υποψία; Απαράδεκτοι.

      Σκουραίνουν τα πράγματα στην Αυστραλία κυρίες και κύριοι...
      θυμασε τι λεγαμε την κυριακη?οτι θα δυσκολεψουν τα πραγματα,εγω ακομη να παρω επιδ.λογο του σπιτιου στην Ελλαδα,τωρα αρχισαν απο την βιζα αυριο μπορει να ριχνουν το αεροπλανο στο αερα μεσα στην θαλασσα !!!!!!!!!!!!!!

      Comment


        #33
        Originally posted by patousis View Post
        Εγω παντως εστιαζω οτι η τουριστικη βιζα θεωρειται υποπτη, σε συνδυασμο με οτι του ειπαν..

        Δηλαδη το σεναριο γι αυτους ειναι¨: Ηρθες φιλε με τουριστικη, ειχες εκδηλωσει ενδιαφερον και κοιτας πως να μπεις μεσα και να δουλεψεις, και τα περι φοιτισης ειναι ανυποστατα, αν ηθελες να φοιτισεις θα εβγαζες φοιτιτικη ΒΙΖΑ


        ακριβως..το σκεπτικο οτι ηρθα να δω τους συγγενεις μου και αν με παιρνει να κανω κατι αλλο..δεν παιζει

        Comment


          #34
          Originally posted by louizianna View Post
          σε οποιον το ειπαμε εκει οτι του νικου του αφαιρεθηκε η βιζα μας ειπαν οτι μονο για δυο λογους αφαιρουν την τουριστικη..αν καταζητησαι στην πατριδα σου ή απο την ιντερπολ και αν εχεις δηλωσει ψευδη στοιχεια στην αιτηση της βιζας..ουτε το ενα ουτε το αλλο ειχαμε εμεις..τωρα τι εγινε και γιατι μονο αυτοι ξερουν
          ρε μπας και δεν πληρωσε το χαρατσι της Δεη και τον καταζητουσαν!!!?????

          Comment


            #35
            Επομενως θελει πολυ προσεκτικο σχεδιασμο, και τωρα βλεπω οτι παιζει και το σεναριο να κανεις σπουδες και μετα απο 2 χρονια να σε στειλουν πισω ...χαχαχαχα
            Των Φρονίμων τα παιδια ΠΡΙΝ πεινασουν βγαζουν .... VISA !!

            Comment


              #36
              Originally posted by κωστας γαργαλιανοι View Post
              θυμασε τι λεγαμε την κυριακη?οτι θα δυσκολεψουν τα πραγματα,εγω ακομη να παρω επιδ.λογο του σπιτιου στην Ελλαδα,τωρα αρχισαν απο την βιζα αυριο μπορει να ριχνουν το αεροπλανο στο αερα μεσα στην θαλασσα !!!!!!!!!!!!!!
              Το σπίτι στην Ελλάδα το έχεις ενοικιάσει; τους ενοχλεί αν έχεις ενοίκιο-εισόδημα από Ελλάδα; και κάτι ακόμα αν το σπίτι είναι αγορασμένο με δάνειο το οποίο ακόμα τρέχει το λαβαίνουν υπόψην τους;

              Comment


                #37
                το σπιτι ειναι ΚΛΕΙΣΤΟ και το χρωσταο θα στειλουν δικο τους εκτιμιτη για να δουν αν αξιζει πανο απο200000δολ.

                Comment


                  #38
                  Και αν αξιζει πανω απο...δεν δινουν επιδοματα ε?
                  Των Φρονίμων τα παιδια ΠΡΙΝ πεινασουν βγαζουν .... VISA !!

                  Comment


                    #39
                    Originally posted by patousis View Post
                    Και αν αξιζει πανω απο...δεν δινουν επιδοματα ε?
                    ειλικρηνα δεν ξερω εγω το επιδομα το ηθελα για αρχη μεχρι να τελειωσο το σχολειο ,και μεχρι να φτιαξω το διπλομα για δουλεια

                    Comment


                      #40
                      Originally posted by κωστας γαργαλιανοι View Post
                      το σπιτι ειναι ΚΛΕΙΣΤΟ και το χρωσταο θα στειλουν δικο τους εκτιμιτη για να δουν αν αξιζει πανο απο200000δολ.
                      εντάξει σήμερα μπορώ να πω ότι είναι η μέρα που με έχει καταπλήξει το αυστραλέζικο κράτος!!!! μία με την Louiz μία με το σπίτι σου.... Δηλαδή συγνώμη εσύ ως αυστραλός υπήκοος όταν επαναπατρίστηκες αιτήθηκες στο centrelink επίδομα ανεργίας και αυτοί με τη σειρά τους σε ρώτησαν αν έχεις περιουσία στην Ελλάδα και εσύ είπες ναι και αυτοί για να το κοστολογήσουν θα στείλουν δικό τους εκτιμητή ΕΛΕΟΣ! Γιατί δεν τους κάνει η εκτίμηση που δίνει το ελληνικό κράτος ή η ελληνική τράπεζα από όπου έχεις πάρει το δάνειο για την αξία του σπιτιού; ΞΑΝΑ ΕΛΕΟΣ. χαχαχα δεν ξέρω τί να κάνω να βάλω τα γέλια ή τα κλάματα, από ότι διαβάζω έχουν σφίξει πολύ τα πράγματα. Αν τους έλεγες ότι δεν είχες το σπίτι θα το έβρισκαν;

                      Comment


                        #41
                        Originally posted by xri23 View Post
                        εντάξει σήμερα μπορώ να πω ότι είναι η μέρα που με έχει καταπλήξει το αυστραλέζικο κράτος!!!! μία με την Louiz μία με το σπίτι σου.... Δηλαδή συγνώμη εσύ ως αυστραλός υπήκοος όταν επαναπατρίστηκες αιτήθηκες στο centrelink επίδομα ανεργίας και αυτοί με τη σειρά τους σε ρώτησαν αν έχεις περιουσία στην Ελλάδα και εσύ είπες ναι και αυτοί για να το κοστολογήσουν θα στείλουν δικό τους εκτιμητή ΕΛΕΟΣ! Γιατί δεν τους κάνει η εκτίμηση που δίνει το ελληνικό κράτος ή η ελληνική τράπεζα από όπου έχεις πάρει το δάνειο για την αξία του σπιτιού; ΞΑΝΑ ΕΛΕΟΣ. χαχαχα δεν ξέρω τί να κάνω να βάλω τα γέλια ή τα κλάματα, από ότι διαβάζω έχουν σφίξει πολύ τα πράγματα. Αν τους έλεγες ότι δεν είχες το σπίτι θα το έβρισκαν;
                        οταν ηρθα ολοι μου ειπαν να πω την αληθεια γιατι θα το βρουν και την πατησα?τα συμπερασματα δικα σας!!

                        Comment


                          #42
                          25-11-11, 09:56 #105
                          louizianna
                          Member



                          Εγγραφή: 18-04-2011
                          Περιοχή: heraklion
                          Gender:
                          Μηνύματα: 86

                          Παράθεση:
                          Αρχικό μήνυμα απο kikirikoy
                          Με τα λίγα πράγματα που γνωρίζω σας λέω ότι one way εισητηριο βγαίνει .Στην περίπτωση όμως που κατεβείς με one way εισιτήριο ,99% θα υποχρεωθείς να υποβληθείς σε διάφορες ερωτήσεις στο imigration department Από πρώην συνάδελφό μου που κατέβηκε πριν ένα μήνα Τον είχανε εκεί επί δύο ώρες Και τον ρωταγανε διάφορα πράγματα .Τώρα αν κατέβεις με τουριστική και τους πες ότι σε δύο μήνες θα επιστρέψης και κουβαλάς μαζί σου ολα τα χαρτιά της ζωης σου,Η παραδείγματος χάρην τους πεις ότι θα μείνεις δυόμισι μήνες αλλά δεν έχεις κλείσει ξενοδοχείο,Και κουβαλάς μαζί σου λέμε πεντακόσια δολάρια ,Τοτε τα πράγματα αλλάζουν !!
                          ενα παραδειγμα!!
                          Border Security Australia - Immigration suspects Ronald for not being a genuine tourist - YouTube




                          το σιγουρο ειναι οτι δεν θα κρατα μαζι του κανενα χαρτι που θα μπορουσε να προδωσει τις προθεσεις του...και θα κρατα μαζι του και καποια χρηματα..ακομα θα τον περιμενουν στο αεροδρομιο οι συγγενεις μου γιατι θα μεινει σπιτι τους...ελπιζω να μην εχει προβλημα...εξαλλου εχει ξαναταξιδεψει στην αυστραλια για δουλεια ...δεν μετραει αυτο; ασε που εχει τοσες σφραγιδες στο διαβατηριο του που δεν νομιζω να αντιμετωπισει θεμα...φαινεται οτι το ατομο ταξιδευει πολυ....ευχαριστω παντως


                          σε παρακαλώ μην με παρεξηγήσεις ...αυτοι εχουν αυτο το συστημα εαν θελουμε να παμε κατω πρεπει να παιξουμαι με αυτους τους κανονες.. και τον συνάδελφό μου που αναγράφω παραπάνω οι δυο που τον ανέκριναν ήταν ελληνες!! εάν είναι καφρίλα η όχι το κρίνει ο καθένας από εμάς ΛΥΠΑΜΑΙ πραγματικά για την ταλαιπωρία και τα έξοδα ,που είχατε ,και σας εύχομαι καλή τύχη σε ότι κάνετε στην ζωη σας
                          ΤΗΙΝΚ....It's not illegal ....YET!!!

                          Comment


                            #43
                            louizianna μηπως να δοκιμαζατε φοιτιτικη μεσω νεας ζηλανδιας? Μηπως εχει μελλον η ΝΖ ? Τωρα λέω χαζομαρες βεβαια, αλλα...
                            Των Φρονίμων τα παιδια ΠΡΙΝ πεινασουν βγαζουν .... VISA !!

                            Comment


                              #44
                              Originally posted by κωστας γαργαλιανοι View Post
                              οταν ηρθα ολοι μου ειπαν να πω την αληθεια γιατι θα το βρουν και την πατησα?τα συμπερασματα δικα σας!!
                              .... και η Παναγιά μαζί μας.....

                              Comment


                                #45
                                Originally posted by patousis View Post
                                Εγω παντως εστιαζω οτι η τουριστικη βιζα θεωρειται υποπτη, σε συνδυασμο με οτι του ειπαν..
                                Δηλαδη το σεναριο γι αυτους ειναι¨: Ηρθες φιλε με τουριστικη, ειχες εκδηλωσει ενδιαφερον και κοιτας πως να μπεις μεσα και να δουλεψεις, και τα περι φοιτισης ειναι ανυποστατα, αν ηθελες να φοιτισεις θα εβγαζες φοιτιτικη ΒΙΖΑ
                                Γεια σας παιδιά, Λουιζιάννα λυπάμαι κοπέλα μου, μας στεναχώρησες με τα νέα του άντρα σου, το πιο πιθανό είναι αυτό που είπε ο πατούσης. τι να πω τώρα, η αλήθεια είναι ότι σου κοπήκανε τα φτερά, είναι και το οικονομικό στη μέση, αν υπάρχει περίπτωση να διεκδικήσετε τα έξοδα τουλάχιστον.... κουράγιο και δύναμη.
                                Κουράγιο πατριώτες και όλοι θα φύγουμε μια μέρα από αυτή τη...............ΧΩΡΑ

                                Comment

                                Working...
                                X