Announcement

Collapse
No announcement yet.

Κάποιος που πήγε με τουριστική αλλά τον γύρισαν πίσω - Dagni (II)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #61
    παιδια ο νικος ηθελε πρωτα να παει να βολιδοσκοπησει την κατασταση..να δει αν του βγαινουν σωστα οι αριθμοι..να ψαξει για σχολη με την ησυχια του μια και του ειπαν οτι καποιοι μαζευουν τα λεφτα των φοιτητων και μετα εξαφανιζονται...στο κατω κατω υπηρχε και το ενδεχομενο να μην του αρεσει η ζωη εκει..γι αυτο πηγε μονος..χρηματα ειχε...τα ξαδερφια μου τον περιμεναν..χαρτια δεν κρατουσε...και πραγματικα απο ενα οργανωμενο κρατος δεν περιμενα αυτες τις δικαιολογιες...και οι τρεις που ειπαν ηταν αστοχες ...και αφου τους ελεγε οτι με περιμενουν εξω γιατι δεν εδιναν λεπτομερειες στους συγγενεις μονο για μας ηταν αγνοουμενος..θα το ψαξουμε γιατι και εγω και οι αδερφες του νικου το εχουμε παρει πατριωτικα..δεν μπορουμε να δεχτουμε οτι εδιωξαν τον νικο για τετοιους λογους...ας μας δωσουν μια πιο πιστευτη δικαιολογια...δεν ξερω τι θα κανουμε..περιμενω σημερα να ερθει ο νικολας μου..να ξεκουραστει λιγο και μετα θα χαραξουμε νεα πορεια....

    Comment


      #62
      Originally posted by louizianna View Post
      παιδια ο νικος ηθελε πρωτα να παει να βολιδοσκοπησει την κατασταση..να δει αν του βγαινουν σωστα οι αριθμοι......
      νομιζω καλα θα κανετε που θα το ψαξετε.Με τους συγγενεις εξω με ολα τα χαρτια του οκ ηταν απαραδεκτο.Που αναφερετε στα επισημα site οτι δεν μπορω να κατεβω με την τουριστικη(πως αλλιως) για να ΡΩΤΗΣΩ σε σχολες ,να ΠΑΡΑΣΤΩ σε τυχον interview που εκλεισα απο ελλαδα και κατοπιν να ΓΥΡΙΣΩ πισω στη χωρα μου και να ετοιμασω την VISA που δικαιουμαι??ακομα και αν εχω χαρτια πτυχιων και προυπηρεσιας μαζι μου δεν σημαινει οτι παω να ΔΟΥΛΕΨΩ.Θελω να τα ΔΕΙΞΩ σε τυχον εργοδοτες με το cv μου. Να πιασουν οι αρχες οσουν κρυβονται πισω απο τα site που κλεβουν κοσμο και μοιραζουν υποσχεσεις που ειναι πολυ γνωστα και χαρη στο patriotaki τα απεφυγα εγω προσωπικα και ποσοι αλλοι φανταζομαι...Καλη τυχη louiz και Νικο...

      Comment


        #63
        τελικα μαθαμε τι εγινε...πριν λιγο μιλησα με τον προεδρο της πανκρητιας ενωσης μελβουρνης...ο νικος , εγω και αλλα 13 ατομα απαρτιζουμε μια λιστα...ο νικος ηταν ο πρωτος απο την λιστα που πηγε αυστραλια και ετσι πρωτος αντιμετωπισε αυτην την κατασταση...μας ειπαν οτι ο τροπος που του φερθηκαν ηταν σαν του χειροτερου εγκληματια...τα ατομα τις λιστας ειναι ατομα που πηγαν σε αυτα τα σεμιναρια και φανηκαν σε εφημεριδες..ή με δηλωσεις τους ή απο φωτογραφιες τους...ο νικος ειχε κανει μια δηλωση οτι θα ηθελε να παει για το καλο των παιδιων του..εγω ειμουν διπλα του στην φωτογραφια...ετσι εγινε και με αλλους 13....αρα δεν πρεπει να φοβουνται ολοι οσοι ηταν εκει αλλα οσοι ειδαν τις φωτογραφιες τους σε αφημεριδα..μαθαμε λοιπον τον λογο απο εγκυρη πηγη και το οτι ο τροπος που του φερθηκαν ηταν απαραδεκτος και παρα πολυ ασχημος...ο ιδιος ο προεδρος μας ζητησε συγνωμη και μας ειπε οτι δεν θα μεινει ετσι το θεμα μια και ακολουθουν αλλα τοσα ατομα...το γεγονος οτι ενω ειχε βιζα δεν του επιτραπηκε η εισοδος στην χωρα ηταν καταπατηση δικαιωματων..περιμενω τον νικο να μου τα πει και αυτος...δεν μπορω να διανοηθω οτι του συμπεριφερθηκαν ετσι οπως μου τα ειπαν..ειναι πραγματικα τρελλο και πρεπει να εχει παθει απιστευτο σοκ..

        Comment


          #64
          βίζα

          Originally posted by louizianna View Post
          τελικα μαθαμε τι εγινε...πριν λιγο μιλησα με τον προεδρο της πανκρητιας ενωσης μελβουρνης...ο νικος , εγω και αλλα 13 ατομα απαρτιζουμε μια λιστα...ο νικος ηταν ο πρωτος απο την λιστα που πηγε αυστραλια.................................
          Αν τα πράγματα είναι έτσι όπως στα λένε(λέω αν όχι επειδή σας αμφισβητώ αλλά βεβαιώσου καλά για τις πηγές) τότε είναι πραγματικά απαράδεκτο,πρωτάκουστο και πολύ λυπηρό.Η Αυστραλία όσο και να θέλει να προστατέψει τα σύνορά της δεν μπορεί να δείχνει το πιο σκληρό της πρόσωπο ούτε να εξαντλεί όλη της την αυστηρότητα σε τέτοιες περιπτώσεις όπως η δικιά σας.
          Φυσικά και θα έχει πάθει σοκ και φυσικά θα είναι τελείως εξαντλημένος μετά από 3 ΤΕΤΟΙΑ 24ωρα...Κάντε υπομονή και κουράγιο να περάσουν οι πρώτες μέρες...ανασυγκροτηθείτε και μην το αφήσετε έτσι...

          Comment


            #65
            Originally posted by christine View Post
            Αν τα πράγματα είναι έτσι όπως στα λένε(λέω αν όχι επειδή σας αμφισβητώ αλλά βεβαιώσου καλά για τις πηγές) τότε είναι πραγματικά απαράδεκτο,πρωτάκουστο και πολύ λυπηρό.Η Αυστραλία όσο και να θέλει να προστατέψει τα σύνορά της δεν μπορεί να δείχνει το πιο σκληρό της πρόσωπο ούτε να εξαντλεί όλη της την αυστηρότητα σε τέτοιες περιπτώσεις όπως η δικιά σας.
            Φυσικά και θα έχει πάθει σοκ και φυσικά θα είναι τελείως εξαντλημένος μετά από 3 ΤΕΤΟΙΑ 24ωρα...Κάντε υπομονή και κουράγιο να περάσουν οι πρώτες μέρες...ανασυγκροτηθείτε και μην το αφήσετε έτσι...


            διαβασες ποιος μου τα ειπε;...εκτος οτι ειναι φιλος , γιατι να πει τα χειροτερα;

            Comment


              #66
              μιλησα λιγο με τον νικολα....αλλα 16 ατομα ελληνες που ταξιδευαν απελαθηκαν και αυτοι..τελικα δεν ηταν ο μονος...

              Comment


                #67
                Originally posted by louizianna View Post
                μιλησα λιγο με τον νικολα....αλλα 16 ατομα ελληνες που ταξιδευαν απελαθηκαν και αυτοι..τελικα δεν ηταν ο μονος...
                όλοι με τουριστική? και με ποιά αιτιολογία?

                Comment


                  #68
                  κ γιατί όχι...?

                  Originally posted by australian View Post
                  όλοι με τουριστική? και με ποιά αιτιολογία?

                  Τουρίστες...!!! Τι άλλο...??? Να δούνε τον ΑΪ Βασίλη με μαγιό...!!!
                  Πότε θα πάει κάποιος τουρίστας στην Αυστραλία...??? Τον χειμώνα με τις βροχές...???
                  Το θέμα είναι: θα είχανε τα πάντα για την παραλία...???... μαγιό, αντιηλιακό, πετσέτες, ελαφρυά ρούχα, σαγιονάρες,
                  γυαλιά ηλίου κ φωτογραφικές μηχανές κ.α. ???
                  Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                  Comment


                    #69
                    Originally posted by jimathens View Post
                    Τουρίστες...!!! Τι άλλο...??? Να δούνε τον ΑΪ Βασίλη με μαγιό...!!!
                    Πότε θα πάει κάποιος τουρίστας στην Αυστραλία...??? Τον χειμώνα με τις βροχές...???
                    Το θέμα είναι: θα είχανε τα πάντα για την παραλία...???... μαγιό, αντιηλιακό, πετσέτες, ελαφρυά ρούχα, σαγιονάρες,
                    γυαλιά ηλίου κ φωτογραφικές μηχανές κ.α. ???
                    συμπληρώνω στα απαραίτητα,μεταφρασμένα πτυχία,προυπηρεσία....κ.λ.π.

                    Comment


                      #70
                      Originally posted by panultimate View Post
                      Παιδιά συγγνώμη αλλά εγώ θα γίνω λίγο κακός.
                      Εδώ μέσα, σε αυτό το φόρουμ, εκθειάζουμε την Αυστραλία διότι είναι κράτος δικαίου, οργανωμένο και σε αντίθεση με την χώρα μας υπάρχει σοβαρότητα και δεν είναι μπάτε σκύλοι-αλέστε..........................
                      εγω συμφωνω αλλα δεν πηγα να το παιξω πονηρος !! Τους ειπα εξαλλου να βγαλω εισιτιριο επιστροφης επιτοπου , αλλα δεν ειπαν τιποτα!! κατα τη γνωμη μου η αποφαση ηταν ειλημενη!!!

                      Comment


                        #71
                        Δηλαδη θα σε δουμε σε επεισοδειο του Border police?
                        Των Φρονίμων τα παιδια ΠΡΙΝ πεινασουν βγαζουν .... VISA !!

                        Comment


                          #72
                          Originally posted by patousis View Post
                          Δηλαδη θα σε δουμε σε επεισοδειο του Border police?
                          το πιο πιθανο , με τοσες καμερες σ'ολα τα σημεια ολο και κατι θα γραψανε για την τηλεοραση!!!:confused:

                          Comment


                            #73
                            Originally posted by dagni View Post
                            εγω συμφωνω αλλα δεν πηγα να το παιξω πονηρος !! Τους ειπα εξαλλου να βγαλω εισιτιριο επιστροφης επιτοπου , αλλα δεν ειπαν τιποτα!! κατα τη γνωμη μου η αποφαση ηταν ειλημενη!!!
                            Εσυ με την καλη σου την καρδια ξερεις οτι δεν εισαι πονηρος και το ξερουν και οι φιλοι σου και οι πατριωτες σου κλπ.Στην αυστραλια ομως δεν το ξερουν.Δεν ξερουν οτι εσυ εισαι καθαρος και δεν εχεις πονηρια μεσα σου.Ακομα και εισητηριο να εβγαζες επιτοπου ισως πιστευαν οτι το ειπες ετσι και θα το εβγαζες μπροστα τους αλλα δεν θα το χρησιμοποιουσες ποτε.
                            Ειδα και το ποστ σου με τις καμερες και τα μικροφωνα.Τι τα θελες?Πηγαινε τακτοποιησου κ μετα στειλε οτι ντοκυμαντερ θες.Ψιλιαζονται οτι πας να μεινεις και να δουλεψεις παρανομα αν εχεις κ εξοπλισμο δουλειας.
                            Βεβαια ο τροπος που συμπεριφερθηκαν απο αυτα που ειπε η γυναικα σου ειναι απαραδεκτος λες και κρατουσες καμια βομβα μαζι...
                            Σιγουρα στεναχωριεστε αλλα μην απογοητευεστε και μην χανετε το κουραγιο σας και τη θεληση σας.Ανασυγκροτηθειτε και ψαξτε για αλλου αγγλια,γερμανια,σουηδια.

                            Comment

                            Working...
                            X