Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σχετικα με οικοδομικές εργασίες

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    λοιπον καταρχην θα γραψω αλλη στιγμη περισσοτερα διοτι τρεχω χτεσ χτυπησα 19ωρο...γιατι? διοτι ειμαιαπο τους τυχερους? οχι δεν εχω υπηκοοτητα δεν ειχα ραντεβου,πηρα την βαλιτσα μου εβαλα μεσα τα ανοιξιατικα μου ,την γεμησα με ονειρα ελπιδες και κυριως θεληση να πετυχω....ηρθα πολυ οργανωμενος ρουφηξα ενα μηνα ολο το site......ηρθα με δανεικα ....ηρθα με κλειστο εισητηριο για 2 βδομαδες.....τωρα τρεχω και εγω και η γυναικα μου και οι γονεις μου να φτιαξω τα χαρτια για βιζα γιατι βρηκα εργασια την τεταρτη μερα...ΝΑΙ...με σπονσορα...ευχομαι ολα να οριστικοποιηθουν μεχρι τελος μηνα...το γραφω και ακομα δεν το πιστευω....φοβαμαι να το πω...αλλα συνχρονως θελω να το φωναξω...πλεον θα μεινω εδω και η οικογενεια μου θα ερθει με το καλο τον ιουνιο...kathy...η οικοδομη παει ορθεια...ασε τους σκεπτικισμους και παρε την οικογενεια σου και ελατε εδω...οτι και να πω ειναι λιγο...ειχα ξεχασει τι παει να πει αξιοπρεπεια...πως ζει ο κοσμος πως ειναι το τελειο συστημα κυβερνησης μιας χωρασ....οτι και να πω ειναι λιγο...θα επανελθω θελω να γραψω αρκετα...προσοχη εμενα μου ηρθαν ευκολα εδω προς το παρον αλλα ημουν και ειμαι πολυ αποφασισμενος να πετυχω...3μηνες ημουν κολλημενος στο ιντερνετ...εχω τα προσοντα που χρειαζοντε εδω για αυτοκαι ηξερα πως ειναι θεμα χρονου, δεν περιμενα τοσο γρηγορα...οσοι εχετε υπηκοοτητα ελατε οργανωθειτε διαβαστε οι υπολοιποι δειτε αν εχετε τα προσοντα που θελουν αλλιως αν δεν εχετε το επαγγελμα που θελουν την ηλικια και να γωριζετε αγγλικα ειναι δυσκολο....ευχομαι σε ολους καλη τυχη την χρειαζομαστε...δεν θα ξεχασω ποτε το βραδυ πριν την συνεντευξη της εργασιας που με πηραν τελικα, την γυναικα μου να λεει πως ο μικρος γυρνα ολο το σπιτι και φωναζει μπα..μπα..ειναι 16 μηνων...δεν τον ειχα ακουσει ισως μονο να μαμαμπαμπαλιζει....για αυτον ηρθα εδω...και ειπα απο την πρωτη μερα πως ναι θα φερω εδω την οικογενεια μου να κανω βολτες με τον μικρο μου στα παρκα...ευχομαι να το κανω γρηγορα να ερθει ο ιουνιος πολυ γρηγορα...

    Comment


      #17
      Originally posted by panaisit View Post
      λοιπον καταρχην θα γραψω αλλη στιγμη περισσοτερα διοτι τρεχω χτεσ χτυπησα 19ωρο... θελω να γραψω αρκετα....ειναι ειναι 16 μηνων...ο ιουνιος πολυ γρηγορα...
      Πω πω.......ειλικρινά με συγκίνησες πάρα πολύ! Όλοι για τα παιδιά μας κάνουμε αυτό το βήμα πρώτα και μετά για μας.....κρίμα που δεν μπορούμε να ονειρευτούμε το μέλλον τους πια στην Ελλάδα. Σου εύχομαι ολόψυχα να σου πάνε όλα τέλεια! Να έρθει σύντομα η οικογένειά σου εκεί και να πραγματοποιήσετε όλα σας τα όνειρα! Να χαίρεστε το αγοράκι σας!

      Comment


        #18
        @ panaisit:

        Good on ya mate!

        Comment


          #19
          Originally posted by panaisit View Post
          λοιπον καταρχην θα γραψω αλλη στιγμη περισσοτερα διοτι τρεχω χτεσ χτυπησα 19ωρο...γιατι? διοτι ειμαιαπο τους τυχερους? οχι δεν εχω υπηκοοτητα δεν ειχα ραντεβου,πηρα την βαλιτσα μου εβαλα μεσα τα ανοιξιατικα μου ,την γεμησα με ονειρα ελπιδες και κυριως θεληση να πετυχω....ηρθα πολυ οργανωμενος ρουφηξα ενα μηνα ολο το site......ηρθα με δανεικα ....ηρθα με κλειστο εισητηριο για 2 βδομαδες.....τωρα τρεχω και εγω και η γυναικα μου και οι γονεις μου να φτιαξω τα χαρτια για βιζα γιατι βρηκα εργασια την τεταρτη μερα...ΝΑΙ...με σπονσορα...ευχομαι ολα να οριστικοποιηθουν μεχρι τελος μηνα...το γραφω και ακομα δεν το πιστευω....φοβαμαι να το πω...αλλα συνχρονως θελω να το φωναξω...πλεον θα μεινω εδω και η οικογενεια μου θα ερθει με το καλο τον ιουνιο...kathy...η οικοδομη παει ορθεια...ασε τους σκεπτικισμους και παρε την οικογενεια σου και ελατε εδω...οτι και να πω ειναι λιγο...ειχα ξεχασει τι παει να πει αξιοπρεπεια...πως ζει ο κοσμος πως ειναι το τελειο συστημα κυβερνησης μιας χωρασ....οτι και να πω ειναι λιγο...θα επανελθω θελω να γραψω αρκετα...προσοχη εμενα μου ηρθαν ευκολα εδω προς το παρον αλλα ημουν και ειμαι πολυ αποφασισμενος να πετυχω...3μηνες ημουν κολλημενος στο ιντερνετ...εχω τα προσοντα που χρειαζοντε εδω για αυτοκαι ηξερα πως ειναι θεμα χρονου, δεν περιμενα τοσο γρηγορα...οσοι εχετε υπηκοοτητα ελατε οργανωθειτε διαβαστε οι υπολοιποι δειτε αν εχετε τα προσοντα που θελουν αλλιως αν δεν εχετε το επαγγελμα που θελουν την ηλικια και να γωριζετε αγγλικα ειναι δυσκολο....ευχομαι σε ολους καλη τυχη την χρειαζομαστε...δεν θα ξεχασω ποτε το βραδυ πριν την συνεντευξη της εργασιας που με πηραν τελικα, την γυναικα μου να λεει πως ο μικρος γυρνα ολο το σπιτι και φωναζει μπα..μπα..ειναι 16 μηνων...δεν τον ειχα ακουσει ισως μονο να μαμαμπαμπαλιζει....για αυτον ηρθα εδω...και ειπα απο την πρωτη μερα πως ναι θα φερω εδω την οικογενεια μου να κανω βολτες με τον μικρο μου στα παρκα...ευχομαι να το κανω γρηγορα να ερθει ο ιουνιος πολυ γρηγορα...
          Panaisit συγχαρητηρια για τη προσπαθεια σου.
          Πολυ ευχαριστα νεα.
          Μπραβο σου !
          Σου ευχομαι τα καλυτερα για σενα και την οικογενεια σου.
          θα χαρουμε πολυ να μαθενουμε τα νεα σου !

          Comment


            #20
            Καλησπέρα σε όλους, ο αδελφός μου έχει μεταναστεύσει εδώ και ένα μήνα στη Μελβούρνη. Είναι πολύ καλός τεχνίτης στις γυψοσανίδες και ψάχνει τρόπους για να δικτυωθεί και να μπορέσει να βρει δουλειά. Μήπως έχει υπόψη του κανείς κάτι;

            Comment


              #21
              Originally posted by κωστας γαργαλιανοι View Post
              δουλειες υπαρχουν αν εχει ορεξη,κοιτα στα παρακατω΄΄myCarrer'' και στοSEEK ΧΤΥΠΑ οποιο επαγγελμα σε ενδιαφερη και καλη τυχη
              ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΣΤΟ CARRER ΠΩΣ ΠΑΤΑΣ ΟΙΚΟΔΟΜΙΚΕΣ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΑΣ ΠΟΥΜΕ

              Comment


                #22
                Originally posted by CROW View Post
                ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΣΤΟ CARRER ΠΩΣ ΠΑΤΑΣ ΟΙΚΟΔΟΜΙΚΕΣ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΑΣ ΠΟΥΜΕ


                Αν δεν κάνω λάθος
                building trade
                Με κόπο αποκτά κανείς τις γνώσεις !!!

                Comment


                  #23
                  Originally posted by panaisit View Post
                  λοιπον καταρχην θα γραψω αλλη στιγμη περισσοτερα διοτι τρεχω χτεσ χτυπησα 19ωρο...γιατι? διοτι ειμαιαπο τους τυχερους? οχι δεν εχω υπηκοοτητα δεν ειχα ραντεβου,πηρα την βαλιτσα μου εβαλα μεσα τα ανοιξιατικα μου ,την γεμησα με ονειρα ελπιδες και κυριως θεληση να πετυχω....ηρθα πολυ οργανωμενος ρουφηξα ενα μηνα ολο το site......ηρθα με δανεικα ....ηρθα με κλειστο εισητηριο για 2 βδομαδες.....τωρα τρεχω και εγω και η γυναικα μου και οι γονεις μου να φτιαξω τα χαρτια για βιζα γιατι βρηκα εργασια την τεταρτη μερα.............................................. .
                  Καλησπέρα φίλε μου...

                  Σε παρακαλώ και συγνώμη για το θάρρος μου αλλά θα ήθελα αν μπορείς να μου απαντήσεις κάποια πράγματα αν τα γνωρίζεις...
                  Στις 16 του μήνα πετάω με την κοπέλα μου για την Μελβούρνη....Θα μείνω στη θεία μου εκεί..
                  Εγω μιλάω μέτρια Αγγλικά η κοπέλα μου πολύ καλά.
                  Εγω είμαι 27 χρονών η κοπέλα μου 24...
                  Εγω κάνω τοποθετήσεις επίπλων κουζίνας πόρτες ντουλάπες κτλ....
                  η κοπέλα μου ξέρει σε επίπεδο δασκάλου χορούς Ελληνικούς παραδοσιακούς αλλά δεν εχει πτυχίο.
                  Επίσης κι εγω δεν εχω πτυχίο αλλά εχω εμπειρία 5 ετών στη δουλειά μου.
                  Εμείς τώρα θα έρθουμε με τουριστική βίζα...
                  Θα ήθελα την γνώμη σου στο αν αξίζει αυτό που πάμε να κάνουμε η οχι...Με την εμπειρία σου έχουμε ελπίδες να πετύχουμε κάτι η είναι πολύ δύσκολο..
                  Σε ευχαριστώ πολύ και αν θέλεις μπορείς να μου δώσεις ενα τηλέφωνο να σε πάρω οταν φτάσω Μελβούρνη να τα πούμε...
                  Να είσαι καλά.

                  Νίκος και Σοφία

                  ΥΓ συγνώμη αλλά δε μπορώ να στείλω προσωπικό μήνυμα.

                  Comment


                    #24
                    για τον χρήστη "μητσοσ"
                    πετάω μα την quatar airways. Στείλε μου το κινητό σου με πμ

                    Comment


                      #25
                      Originally posted by nikosraptis View Post
                      Καλησπέρα φίλε μου...

                      Σε παρακαλώ και συγνώμη για το θάρρος μου αλλά θα ήθελα αν μπορείς να μου απαντήσεις κάποια πράγματα αν τα γνωρίζεις...
                      Στις 16 του μήνα πετάω με την κοπέλα μου για την Μελβούρνη....Θα μείνω στη θεία μου εκεί..........................................
                      Το εγχείρημά σου είναι "υψηλού ρίσκου"
                      διάβασε κι εδώ http://www.patriotaki.net/%CE%91%CE%...85-dagni-2749/
                      GOOD LUCK

                      Comment


                        #26
                        τοποθετησεις επιπλων (ΝΕΟΣΕΤ)

                        Καλημερα απο Μυτιληνη.Ειμαι Αυστραλος υπηκοος και δουλευα για 10 χρονια στη ΝΕΟΣΕΤ(τοποθετησεις επιπλων κουζινας κλπ).Θα παρακαλουσα για, οποιον ξερει, να μου πει αν μπορω να βρω (και που) κατι αντιστοιχο για δουλεια στην Αυστραλια.Ευχαριστω πολυ.
                        JOHNMNSW

                        Comment


                          #27
                          ......

                          Originally posted by nikosraptis View Post
                          Καλησπέρα φίλε μου...

                          Σε παρακαλώ και συγνώμη για το θάρρος μου αλλά θα ήθελα αν μπορείς να μου απαντήσεις κάποια πράγματα αν τα γνωρίζεις...
                          Στις 16 του μήνα πετάω με την κοπέλα μου για την Μελβούρνη....Θα μείνω στη θεία μου εκεί..
                          Εγω μιλάω μέτρια Αγγλικά η κοπέλα μου πολύ καλά.
                          Εγω είμαι 27 χρονών η κοπέλα μου 24...
                          Εγω κάνω τοποθετήσεις επίπλων κουζίνας πόρτες ντουλάπες κτλ....
                          η κοπέλα μου ξέρει σε επίπεδο δασκάλου χορούς Ελληνικούς παραδοσιακούς αλλά δεν εχει πτυχίο.
                          Επίσης κι εγω δεν εχω πτυχίο αλλά εχω εμπειρία 5 ετών στη δουλειά μου.
                          Εμείς τώρα θα έρθουμε με τουριστική βίζα...
                          Θα ήθελα την γνώμη σου στο αν αξίζει αυτό που πάμε να κάνουμε η οχι...Με την εμπειρία σου έχουμε ελπίδες να πετύχουμε κάτι η είναι πολύ δύσκολο..
                          Σε ευχαριστώ πολύ και αν θέλεις μπορείς να μου δώσεις ενα τηλέφωνο να σε πάρω οταν φτάσω Μελβούρνη να τα πούμε...
                          Να είσαι καλά.

                          Νίκος και Σοφία

                          ΥΓ συγνώμη αλλά δε μπορώ να στείλω προσωπικό μήνυμα.
                          Νικο και Σοφια...και υπολοιποι σαν ολους μας...αν αξιζει αυτο?
                          Εσεις το ξερετε περισοτερο απο ολους...η προσπαθεια γιακατι καλυτερο παντα αξιζει....διαβαστε τα παντα...αφιερωστε χρονο πριν ερθετε οχι αφου ερθετε...να χρειαζεστε να ψαχνετε μονο για εργασια εδω...προσπαθουν να κανουν μια τουριστικη βιζα μεχρι 30 χρονω να ερχοντε...δεν ξερω αν τα καταφεραν η οχι...μια λυση για εσας μπορει να ειναι σπουδες 1 χρονου με part time εργασια...υπαρχουν πολλα σεναρια...γραφοντε τα περισοτερα εδω....μην με ρωτας αν αξιζει... εξαρταται τι αφηνεις πισω...θα σε ρωτησω εγω και απαντα στον εαυτο σου
                          ποσο αποφασισμενοι ειστε?
                          τι οικονομιες εχετε να αντεξετε καποιο διατημα εδω χωρις εργασια...?
                          ξερετε τα δυνατα σας σημεια και τα αδυνατα?
                          δεν ειναι ευκολα αν δεν εχεις βιζα εδω...και εγω ηρθα να δω και ειχα σκοπο να ξανγυρισω απριλη η μαη...τελικα εμεινα εδω απο την αρχη...πολλα παιδια εδω παλευουν μηνες...πανε σε σχολη για να μπορουν να μεινουν εδω...και βλεπουν ..θελει στοχο προγραμμα και να ξερεις τι θελεις και πως να το κανεις...εσεις ξερετε?εχετε διαβασει τα παντα εδω και στο immi.au?
                          δεν θελω ουτε να σας αποηοητευσω ουτε να σας ενθαρυνω...
                          προσωπικα αξιζει οτι εχω δει μεχρι στιγμης...αξιζει η προσπαθεια...........
                          στην διαθεση σας οταν ερθετε στειλε προσωπικο μηνυμα να βρεθουμε...
                          με το καλο....

                          Comment


                            #28
                            ......

                            Originally posted by Μωραιτης Γιαννης View Post
                            Καλημερα απο Μυτιληνη.Ειμαι Αυστραλος υπηκοος και δουλευα για 10 χρονια στη ΝΕΟΣΕΤ(τοποθετησεις επιπλων κουζινας κλπ).Θα παρακαλουσα για, οποιον ξερει, να μου πει αν μπορω να βρω (και που) κατι αντιστοιχο για δουλεια στην Αυστραλια.Ευχαριστω πολυ.
                            Γιαννη προχωρα.....

                            Comment


                              #29
                              Originally posted by nikosraptis View Post
                              Καλησπέρα φίλε μου...

                              Σε παρακαλώ και συγνώμη για το θάρρος μου αλλά θα ήθελα αν μπορείς να μου απαντήσεις κάποια πράγματα αν τα γνωρίζεις...
                              Στις 16 του μήνα πετάω με την κοπέλα μου για την Μελβούρνη....Θα μείνω στη θεία μου εκεί..
                              Εγω μιλάω μέτρια Αγγλικά η κοπέλα μου πολύ καλά.
                              Εγω είμαι 27 χρονών η κοπέλα μου 24...
                              Εγω κάνω τοποθετήσεις επίπλων κουζίνας πόρτες ντουλάπες κτλ....
                              η κοπέλα μου ξέρει σε επίπεδο δασκάλου χορούς Ελληνικούς παραδοσιακούς αλλά δεν εχει πτυχίο.
                              Επίσης κι εγω δεν εχω πτυχίο αλλά εχω εμπειρία 5 ετών στη δουλειά μου.
                              Εμείς τώρα θα έρθουμε με τουριστική βίζα...
                              Θα ήθελα την γνώμη σου στο αν αξίζει αυτό που πάμε να κάνουμε η οχι...Με την εμπειρία σου έχουμε ελπίδες να πετύχουμε κάτι η είναι πολύ δύσκολο..
                              Σε ευχαριστώ πολύ και αν θέλεις μπορείς να μου δώσεις ενα τηλέφωνο να σε πάρω οταν φτάσω Μελβούρνη να τα πούμε...
                              Να είσαι καλά.

                              Νίκος και Σοφία

                              ΥΓ συγνώμη αλλά δε μπορώ να στείλω προσωπικό μήνυμα.
                              Να σαι καλά...Θα σου στείλω οταν φτάσω να τα πούμε απο κοντά

                              Comment


                                #30
                                Originally posted by Μωραιτης Γιαννης View Post
                                Καλημερα απο Μυτιληνη.Ειμαι Αυστραλος υπηκοος και δουλευα για 10 χρονια στη ΝΕΟΣΕΤ(τοποθετησεις επιπλων κουζινας κλπ).Θα παρακαλουσα για, οποιον ξερει, να μου πει αν μπορω να βρω (και που) κατι αντιστοιχο για δουλεια στην Αυστραλια.Ευχαριστω πολυ.
                                Γιαννη την ιδια δουλεια κανουμε....δουλειες εχει....βιζα δεν εχει.χαχαχα

                                Comment

                                Working...
                                X