Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σχετικα με οικοδομικές εργασίες

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Originally posted by panaisit View Post
    Γιαννη προχωρα.....
    Κατ'αρχην σε ευχαριστω.Αν δεν σου ειναι κοπος ξερεις κατι περισσοτερο.
    JOHNMNSW

    Comment


      #32
      Originally posted by nikosraptis View Post
      Γιαννη την ιδια δουλεια κανουμε....δουλειες εχει....βιζα δεν εχει.χαχαχα
      καλησπερα.Εγω εχω σταματισα πριν απο1,5 χρονο.Εσυ που εισαι?
      JOHNMNSW

      Comment


        #33
        εχω κι εγω καιρό που κάθομαι και ολοι οι συνάδελφοι μου... Ελλάδα είμαι στην Αθήνα και φεύγω αυτές τις μέρες για Μελβούρνη...

        Comment


          #34
          Originally posted by nikosraptis View Post
          εχω κι εγω καιρό που κάθομαι και ολοι οι συνάδελφοι μου... Ελλάδα είμαι στην Αθήνα και φεύγω αυτές τις μέρες για Μελβούρνη...
          Kαλημερα.Καλο ταξειδι και σε οτι κανεις καλη επιτυχια.
          JOHNMNSW

          Comment


            #35
            Τι παιζει με μισθους υδραυλικων ξερει καπιος?? Που εχει μεινει εκει? Ευχαριστω!

            Comment


              #36
              γεωργιος ..γεια σας θα ηθελα αν μπορη καποιος να με βοηθηση για δουλεια στην οικοδομη , υδραυλικος ειμαι στην αυστραλια
              ειμαι ελληνας γνωριζω ελαχιστα την αγγικη γλωσσα
              σας ευχαριστω . ρωτηστε με για περισσοτερες πληροφοριες

              Comment


                #37
                Originally posted by timos76 View Post
                Τι παιζει με μισθους υδραυλικων ξερει καπιος?? Που εχει μεινει εκει? Ευχαριστω!
                kalimera den meno aystralia 8a i8ela na pao kai ego ayto pou ksero einai pos o ksadelfos mou ekei san boi8os ydrablikou molis teleiose to kolegeio kai doulebei na ma8ei tin douleia pernei 800 dolaria thn ebdomada

                Comment


                  #38
                  Γεια σας!Ειμαι 45 χρονων γεννημενος στην Μελβουρνη.Μελεταω εγω κ η γυναικα μου εδω κ μηνες ολο το φορουμ κ πραγματικα σας αξιζουν πολλα μπραβο.Εχω δουλεψει στην Ελλαδα 25 χρονια στην οικοδομη σαν χτιστης εκτος του τελευταιου χρονου που ισοπεδοθηκε εντελως η δουλεια.Πηραμε τη μεγαλη αποφαση με τη γυναικα μου να αφησουμε πισω τους ανθρωπους μας,τις οικογενειες μας για μια καλυτερη ζωη για μας κ τη διχρονη μικρουλα μας.Να φανταστητε οτι φετος ειμαστε ανασφαλιστοι γιατι δε συμπληρωσα τον απαραιτητο αριθμο ενσημων...τοσα χρονια...τοσα ενσημα...δεν υπολογιζονται πουθενα.Τελος Απριλιου θα ταξιδεψω πρωτα εγω κ μετα απο μερικους μηνες θα ερθει κ η γυναικα με το παιδι.Ξερω οτι η οικοδομη δουλευει καλα στην Μελβουρνη,εσεις ομως που εισαστε ηδη εκει πως τα βλεπετε τα πραγματα?Εχω πολυ ορεξη για δουλεια το μονο μου προβλημα ειναι τα αγγλικα που περισσοτερο τα καταλαβαινω παρα τα μιλαω.

                  Comment


                    #39
                    γεια σου flatzaros ο αντρας μου ειναι επισης οικοδομος χτιστης και τα πραγματα ειναι παρα πολυ δυσκολα......σε καταλαβαινω απολυτα γιατι περναμε τα ιδια!με καποιους φιλους μας που εχουμε επαφη απο μελβουρνη και ασχολουνται με οικοδομη μας ειπαν οτι τα πραγματα ειναι αρκετα πεσμενα.Μας παρεπεμψαν να κοιταξουμε δυτικη αυστραλια.....Και αυτα που σου λεω ειναι απο διαφορετικες πηγες....κανε μια ερευνα παλι....Δεν λεει να κανει καποιος μια τοσο μεγαλη αλλαγη στη ζωη του και να διακινδυνεψει μια να εχει μεροκαματο και μια οχι..Περιμενω πληροφοριες σου!

                    Comment


                      #40
                      ari2002 o panaisit την μελβουρνη μας την παρουσιασε σαν τον παραδεισο της οικοδομης.
                      Οταν λες τα πραγματα ειναι πεσμενα μηπως ενοεις για τους χτιστες,γιατι χτιστης=τουβλας.
                      Αν δεν κανω λαθος εκει τα σπιτια ειναι απο ξυλο και γυψοσανιδα.

                      Comment


                        #41
                        Οταν ξεκίνησα το θεμα με τις οικοδομικες εργασιες, εγραψα πως οι οικοδομοι οτι χρειαζονται σαν αποδεικτικο της εργασιας τους το παιρνουν απο το Ι.Κ.Α. γιατι ενας οικοδομος μπορει να δουλεψει σε 10 διαφορετικους εργοδοτες σε μια χρονια. Οικοδομοι στην Ελλαδα θεωρουνται οι μπετατζιδες, οι σιδεραδες στα μπεντα, οι σοβατζιδες, οι τουβλαδες, οι μπογιατζιδες, οι πλακαδες και οι μαρμαραδες. Επειδη εδω βλεπω γραφουν και υδραυλικοι και αλλες ειδικοτητες ενοειται οτι δεν ισχυει για αυτους οτι υσχυει για τους οικοδομους σε σχεση με αυτα που ειχα γραψει τη πρωτη μερα οταν ανοιξα το θεμα.

                        Comment


                          #42
                          εχεις δικιο kathy με τον τροπο που ειναι τα σπιτια τους φτιαγμενα!αλλα ολα τα ντυνουν μεσα εξω τουλαχιστον μεγαλες επιφανειες με τουβλο διακοσμητικο!!!!!!!!εγω μεχρι στιγμης αυτες τις πληροφοριες εχω απο μελβουρνη και μακαρι να ειναι τυχαιο!!!!!!βεβαια προσπαθουμε να μιλησουμε και να παρουμε οσες περισσοτερες πληροφοριες μπορουμε!!!!!!!!!!

                          Comment


                            #43
                            Originally posted by ari2002 View Post
                            εχεις δικιο kathy με τον τροπο που ειναι τα σπιτια τους φτιαγμενα!αλλα ολα τα ντυνουν μεσα εξω τουλαχιστον μεγαλες επιφανειες με τουβλο διακοσμητικο!!!!!!!!εγω μεχρι στιγμης αυτες τις πληροφοριες εχω απο μελβουρνη και μακαρι να ειναι τυχαιο!!!!!!βεβαια προσπαθουμε να μιλησουμε και να παρουμε οσες περισσοτερες πληροφοριες μπορουμε!!!!!!!!!!
                            οπως τα λες μακαρι να ειναι τυχαιο

                            Comment


                              #44
                              διαβαζοντας ξανα και ξανα οσα εχουν γραφει εδω μεσα εχω την αισθηση οτι σε αυτους που πραγματι πηγαν πολυ καλα τα πραγματα ειναι τα παιδια με τα πτυχια τους ,τα διπλωματα τους στα αγγλικα κλπ.panaist,demi...........και ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να ειναι παντα γεροι και τυχεροι!!!!!!!!!!!!!δεν ξερω αν μου εχει ξεφυγει κατι αλλα μπορει να μας πει καποιος οικοδομος που εκανε το βημα και πετυχε λεπτομερειες????????ευχαριστω πολυ παιδια!!!!!!!!!!!

                              Comment


                                #45
                                Geia se olous.Mporei na mou pei kapoios an einai dunaton poso kairo sas pire gia tin ekdosi tis visa apo Greece?Endiaferomai na ertho me ton antra moy na ergastoume sthn Australia.

                                Comment

                                Working...
                                X