Announcement

Collapse
No announcement yet.

Καλησπέρα σας...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Καλησπέρα σας...

    Γειά σας.
    Γράφτηκα στο forum γιατί χρειάζομαι τη βοήθεια και συμβουλή σας. Θέλω να φτιάξω τη ζωή μου και να εργαστώ. Πριν κάποιους μήνες σκεφτόμουν να μεταναστεύσω στην Αγγλία (και μάλιστα σε δουλειά με δωρεάν διαμονή σε ξενοδοχείο), χωρίς κανένα αποτέλεσμα. Δεν μου απάντησε κανένας. Το ξανά σκέφτηκα, είπα να κάτσω στην Ελλάδα και να το παλέψω. Δεν είμαι άνθρωπος που ζητάει πολλά από τη ζωή του παρά μόνο να φέρνω βόλτα τα έξοδα μου, τις υποχρεώσεις μου και να ζω αξιοπρεπώς. Το 22% μου έκατσε στο στομάχι και με μπρίζωσε και πάλι η ιδέα να εξαφανιστώ.
    Έχω τελειώσει υπολογιστές - τεχνικός αν και όχι ιδιαίτερα εξειδικευμένος στο αντικείμενο μου (σε ένα ΙΕΚ), καταλαβαίνετε. Δεν το υπολογίζω καν για σπουδές, τέλος πάντων. Επίσης γνωρίζω αγγλικά επίπεδο profiency και έχω εργαστεί κατά καιρούς σε άσχετες δουλειές. Πλέον είμαι 24, άνεργος και απελπισμένος. Μου αρέσει η Ελλάδα, αλλά δεν ξέρω, πλέον θεωρώ την μετανάστευση αναπόφευκτη. Τι λέτε κι εσείς; Δεν έχω χρήματα ΟΥΤΕ για να φύγω. Πού να πάω και με τι προσόντα; Ακούω δεξιά και αριστερά, ΑΓΓΛΙΑ-ΓΕΡΜΑΝΙΑ-ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ-ΟΛΛΑΝΔΙΑ-ΚΥΠΡΟ-ΚΑΝΑΔΑ. Πού να πάω ρε παιδιά; Δεν έχω κανέναν στο εξωτερικό. Δεν ξέρω πού θέλω να πάω, πού πρέπει να πάω και αν πρέπει να φύγω τελικά!

    #2
    Originally posted by The_Ghost View Post
    Γειά σας.
    Γράφτηκα στο forum γιατί χρειάζομαι τη βοήθεια και συμβουλή σας. Θέλω να φτιάξω τη ζωή μου και να εργαστώ. Πριν κάποιους μήνες σκεφτόμουν να μεταναστεύσω στην Αγγλία (και μάλιστα σε δουλειά με δωρεάν διαμονή σε ξενοδοχείο), χωρίς κανένα αποτέλεσμα. Δεν μου απάντησε κανένας. Το ξανά σκέφτηκα, είπα να κάτσω στην Ελλάδα και να το παλέψω. Δεν είμαι άνθρωπος που ζητάει πολλά από τη ζωή του παρά μόνο να φέρνω βόλτα τα έξοδα μου, τις υποχρεώσεις μου και να ζω αξιοπρεπώς. Το 22% μου έκατσε στο στομάχι και με μπρίζωσε και πάλι η ιδέα να εξαφανιστώ...............................
    Welcome The_Ghost!
    H τελική απόφαση θα είναι μόνο ΔΙΚΗ ΣΟΥ
    Good Luck!!!!

    Comment


      #3
      Μου προτείνεις Αυστραλία; Θες να μου πεις μερικά πράγματα;

      Comment


        #4
        Originally posted by The_Ghost View Post
        Μου προτείνεις Αυστραλία; Θες να μου πεις μερικά πράγματα;
        Δεν προτείνω ΤΙΠΟΤΑ
        Aν αφιερώσεις χρόνο να διαβάσεις το forum /Σουηδία/Αυστραλία/Γερμανία/κ.λ.π.
        θα πάρεις μια "γεύση"
        Όπως σου είπα, ΕΣΥ θα είσαι αυτός που θα αποφασίσει!
        Start Reading & Good Luck!!!

        Comment


          #5
          Καλώς. Ευχαριστώ.

          Comment

          Working...
          X