Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ανταπόκριση - Vdoxy71

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Originally posted by vdoxy71 View Post
    Σας ευχαριστω ολος παιδια για τις θερμες σας ευχες να ειστε ολοι καλα, αυτη η αισθησθ οτι δεν ειμαστε μονη και η ηθικη συμπαρασταση ειναι το κατι αλλο, μας δινετε δυναμη και ξεπερναμε ολες μας οι ανησιχιες! Σας ευχαριστω!
    Τωρα να σας ενημερωσω για το τη καναμε χθες....Βρηκαμε σπιτι YAYYYYYYY! το κακο ειναι οτι ειναι παρα πολυ δυσκολα ως σχεδον αδυνατο να σου ενοικιασουν σπιτι οπως το θελεις , φθηνο σε καλη περιοχη και σε καλη κατασταση, Αν δεν εχεις credit και αν δεν εχεις δικους σου ανθρωπους να μεσολαβησουν για να βρεθει και παλι δεν θα ειναι και φθηνο, δεν εχει σημασια και να ξερεις τι γλωσσα τελεια και να μπορεις να πουλησεις τον εαυτο σου με τα καλυτερα λογια.......................................
    ολα θα πανε καλα καθε αρχη και δυσκολη

    Comment


      #17
      ola ta oneira sas na ginoyn pragmatikotita.

      Comment


        #18
        Originally posted by anpandel View Post
        θα μπορούσες να γινεις πιο αναλυτικος στο θεμα της ενοικιασης κατοικιας γιατι ετσι οπως τα αναφερεις με εχεις τρομαξει και νομιζω πως θα μεινω στο δρομο σε λιγους μηνες που κατεβαίνω γιατι δεν εχω κανεναν γνωστό??
        Στο δρόμο δεν μένεις, κανείς δεν είπε τέτοιο πράγμα. Απλά δεν μπορούμε να περιμένουμε να τα έχουμε όλα όπως τα θέλουμε στην αρχή πρέπει να αρκεστούμε με αυτό που μας προσφερουνε. μην ξεχνάς ότι εδώ οι ιδιοκτήτες δεν μας χρωστάνε τίποτα και σίγουρα θέλουν να ξέρουν ότι θα πάρουν το ενοίκιο τους, και πως μπορούν να το κάνουν αυτό ? Να ψάξουν τα προηγούμενα μέρη που ενοικίαζες... πλήρωνες στην ώρα σου? έχεις μια σταθερή δουλειά? Έχεις κάποιον να εγγυηθεί για σένα? τέτοια πράγματα.

        Comment


          #19
          ολα καλα να σου πανε και καλη επιτυχια σε οτι και αν κανεις!!!

          Comment


            #20
            Originally posted by vdoxy71 View Post
            Να μαι και εγώ!! έφθασα, πέρασαν είδη 3 μέρες που είμαι εδώ! Δεν έχω και πολλά να σας πω, cause I'm still jetlagged. Δεν συνηθίζετε με τίποτα η διαφορά τις ώρας.
            Παντος πέρασα χωρίς καμιά ερώτησή, χωρίς τίποτα μόλις είδαν ότι είμαστε οικογένεια μας είπαν περάστε όλοι από εδώ κοίταξαν διαβατήριά και "welcome to Australia"... και εγω ανησυχούσα τόσο καιρό
            Είδατε τι γίνεται όταν βλέπουμε πολύ border security? Καθόμαστε και ανησυχούμε για βλακείες.ι
            Αυτά για τώρα θα σας ενημερώνω όσο κάτι ενδιαφέρων γίνετε.

            Καλή αρχή και από εμένα!!! η περιπτωση μας ειναι παρομοια και αν και μου εχουν απαντησει σε αλλο ποστ, μιας ομως και τα εχεις πιο φρεσκα...είπες ο σύζυγος ήρθε με τουριστική, αρα στην καρτα επιβιβασης στο κουτι που ρωταει αν μεταναστευεις μονιμα στην αυστραλια ή αν είσαι επισκέπτης (τουριστικη), ποιο κουτακι σημειωσε?? ή ακόμα κι εκεί που ρωτάει αν σκοπεύεις να μεινεις στην αυστραλια τους επομενους 12 μηνες, τι απαντας εφοσον εισαι με τουριστικη χωρις επιστροφη??? Ευχαριστω!

            Comment


              #21
              ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΑΠΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ!
              ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗ ΘΕΣΗ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ,ΠΩΣ ΣΤΙΣ 14-2-2012
              ΕΓΚΡΙΘΗΚΕ Η VISA ΜΟΥ (309) ΜΕΣΑ ΣΕ 24 ΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΑΡΕΛΑΒΑΝ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΒΕΡΟΛΙΝΟ.ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΣΟΚΑΡΙΣΜΕΝΗ ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΜΟΥ ΑΝΑΘΕΣΟΥΝ CASH OFFICER ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΒΛΕΠΩ ΣΤΟ ΕΜΑΙΛ ΜΟΥ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.
              ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ.

              Comment


                #22
                Hey!!!Bravo!!!!
                Good luck!!!

                Comment


                  #23
                  Originally posted by bibiki View Post
                  ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΑΠΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ!
                  ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗ ΘΕΣΗ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ,ΠΩΣ ΣΤΙΣ 14-2-2012
                  ΕΓΚΡΙΘΗΚΕ Η VISA ΜΟΥ (309) ΜΕΣΑ ΣΕ 24 ΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΑΡΕΛΑΒΑΝ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΒΕΡΟΛΙΝΟ.ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΣΟΚΑΡΙΣΜΕΝΗ ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΜΟΥ ΑΝΑΘΕΣΟΥΝ CASH OFFICER ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΒΛΕΠΩ ΣΤΟ ΕΜΑΙΛ ΜΟΥ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.
                  ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ.

                  ευχομαι ολα να σου πανε οπως θελεις θα μας δώσεις λεπτομέρειες ; όπως, γιατί 309 και όχι 100 ;και ποτε με το καλο αναχωριση;
                  ΤΗΙΝΚ....It's not illegal ....YET!!!

                  Comment


                    #24
                    Μπράβο!!!!!!!!!!!!!!
                    Πάει ο πρώτος σκόπελος!!!!!!!!!!!!!!!!!
                    Άντε και καλή συνέχεια. Εύχομαι και στο μέλλον όλα να σου έρθουν το ίδιο εύκολα.
                    Πότε λες για κάτω; Και για πού;

                    Comment


                      #25
                      Originally posted by bibiki View Post
                      ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΑΠΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ!
                      ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗ ΘΕΣΗ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ,ΠΩΣ ΣΤΙΣ 14-2-2012
                      ΕΓΚΡΙΘΗΚΕ Η VISA ΜΟΥ (309) ΜΕΣΑ ΣΕ 24 ΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΑΡΕΛΑΒΑΝ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΒΕΡΟΛΙΝΟ.ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΣΟΚΑΡΙΣΜΕΝΗ ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΜΟΥ ΑΝΑΘΕΣΟΥΝ CASH OFFICER ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΒΛΕΠΩ ΣΤΟ ΕΜΑΙΛ ΜΟΥ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.
                      ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ.
                      Γράψε και στο σχετικό θέμα με τους χρόνους για την partner αν καταλάβαμε καλά πότε την έστειλες κ.τ.λ.

                      Καλή συνέχεια τώρα.
                      Υπομονή και επιμονή patriotes.

                      Comment


                        #26
                        ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΣΑΣ.Η ΑΙΤΗΣΗ ΗΤΑΝ ΓΙΑ 309/100 ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΠΛΑ Η 309 ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΟΣΟΡΙΝΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΑΝ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΣΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΤΗΝ 100.
                        ΟΙ ΧΡΟΝΟΙ ΗΤΑΝ ΟΙ ΕΞΗΣ..
                        ΣΤΙΣ 13-1-2012 ΗΜΕΡΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΜΕ ΕΛΤΑ ΕΣΤΕΙΛΑ ΤΟΝ ΦΑΚΕΛΟΜΟΥ ΒΕΡΟΛΙΝΟ.
                        ΣΤΙΣ 26-1- 2012 ΗΜΕΡΑ ΠΕΜΠΤΗ ΜΕ ΕΜΑΙΛ ΜΟΥ ΖΗΤΑΝΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΣΤΕΙΛΩ Ι.ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ Π.ΜΗΤΡΩΟ.ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ 31-1-2012 ΚΛΕΙΝΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ9ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΤΙΣ ΠΗΡΑ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΤΙΣ ΕΣΤΕΙΛΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΒΕΡΟΛΙΝΟ)ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ ΣΤΕΛΝΩ ΜΕΤΑΦΡΑΣΜΕΝΟ ΤΟ Π.ΜΗΤΡΩΟ.
                        ΣΤΙΣ 14-2-2012 ΜΕ ΕΜΑΙΛ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΝ ΟΤΙ Η ΒΙΖΑ ΕΓΚΡΙΘΙΚΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 14-2-2013 ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΠΩ ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ.
                        ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΤΟ ΠΑΤΡΙΟΤΑΚΙ ΕΙΧΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΤΟΥΛΑΓΙΣΤΟΝ 3ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΤΕ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΣΟΚ!!!!!
                        ΠΗΓΑΙΝΩ ΜΕΛΒΟΥΡΝΗ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 5 ΜΕ 10 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΝΑ ΦΥΓΩ!
                        ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΕ ΟΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΟΠΩΣ ΗΡΘΑΝ ΣΕ ΕΜΕΝΑ.

                        Comment


                          #27
                          Originally posted by bibiki View Post
                          ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΑΠΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ!
                          ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗ ΘΕΣΗ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ,ΠΩΣ ΣΤΙΣ 14-2-2012
                          ΕΓΚΡΙΘΗΚΕ Η VISA ΜΟΥ (309) ΜΕΣΑ ΣΕ 24 ΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΑΡΕΛΑΒΑΝ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΒΕΡΟΛΙΝΟ.ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΣΟΚΑΡΙΣΜΕΝΗ ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΜΟΥ ΑΝΑΘΕΣΟΥΝ CASH OFFICER ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΒΛΕΠΩ ΣΤΟ ΕΜΑΙΛ ΜΟΥ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.
                          ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ.
                          Συγχαρητήρια!!!!!Καλή συνέχεια στα επόμενα βήματα τώρα....
                          Ο Τολμών Νικά...Ονειρευτείτε, Σχεδιάστε, Πραγματοποιήστε!

                          Comment


                            #28
                            Originally posted by bibiki View Post
                            ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΣΑΣ.Η ΑΙΤΗΣΗ ΗΤΑΝ ΓΙΑ 309/100 ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΠΛΑ Η 309 ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΟΣΟΡΙΝΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΑΝ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΣΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΤΗΝ 100.
                            Δεν είναι αυτή η μόνη διαφορά. Η μεγάλη διαφορά είναι ότι με την 100 δικαιούσαι τα επιδόματα centrelink (επειδή η visa είναι permanent) ενώ με την 309 δεν τα δικαιούσαι, σωστά?

                            Ελπίζω να μην είναι τακτική των Αυστραλών πλέον να δίνουν φειδωλά την 100 λόγω αυξημένης ζήτησης..

                            Χωρίς να θέλω να φανώ αδιάκριτος, ποιά είναι η οικογενειακή σου κατάσταση, με βάση την οποία βγήκε η συγκεκριμένη βίζα?

                            Comment


                              #29
                              Originally posted by bibiki View Post
                              ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΑΠΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ!
                              ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗ ΘΕΣΗ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ,ΠΩΣ ΣΤΙΣ 14-2-2012
                              ΕΓΚΡΙΘΗΚΕ Η VISA ΜΟΥ (309) ΜΕΣΑ ΣΕ 24 ΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΑΡΕΛΑΒΑΝ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΒΕΡΟΛΙΝΟ.ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΣΟΚΑΡΙΣΜΕΝΗ ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΜΟΥ ΑΝΑΘΕΣΟΥΝ CASH OFFICER ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΒΛΕΠΩ ΣΤΟ ΕΜΑΙΛ ΜΟΥ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.
                              ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ.
                              Και εμείς γιατί περιμένουμε 5 μήνες τώρα και ούτε φωνή ούτε ακρόαση? Και κάνμε την αίτηση από την Αυστραλία και ρωτήσαμε χτες και μας απάντησαν το χρονικό διάστημα είναι 9-12 μήνες? Δεν τα καταλαβαίνω αυτά.

                              Comment


                                #30
                                paluntimate ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ 309 ΚΑΙ ΤΗΝ 100 ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΠΑΣΧΟΛΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΑΜΕ ΗΤΑΝ ΝΑ ΜΠΩ.Η ΣΧΕΣΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΕΛΛΗΝΟΑΥΣΤΡΑΛΟ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΝΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΝΑΜΕ ΤΗΝ ΒΙΖΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΟΛΑ ΠΗΓΑΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ.
                                ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ

                                Comment

                                Working...
                                X