Announcement

Collapse
No announcement yet.

Φινλανδία

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Φινλανδία

    Σκέφτομαι να Φύγω μόνιμα για Φινλανδία με μια φίλη μου. Αν κάποιος γνωρίζει κάτι παρακαλώ να βοηθήσει.
    Ελπίζω να είμαι σύντομα εκεί!!!

    #2
    Originally posted by Diana View Post
    Σκέφτομαι να Φύγω μόνιμα για Φινλανδία με μια φίλη μου. Αν κάποιος γνωρίζει κάτι παρακαλώ να βοηθήσει.
    Ελπίζω να είμαι σύντομα εκεί!!!
    Πιστεύω πως η παρακάτω ιστοσελίδα σε βοηθήσει πολύ!
    Περιέχει χρήσιμες πληροφορίες για την χώρα της Φινλανδίας όπως π.χ. (Μετακίνηση στην Φινλανδία, συνθήκες εργασίας και άλλα διάφορα) greeks-in-finland.blogspot.com

    Comment


      #3
      καλησπερα και απο μενα..ενδιαφερομαι και εγω για την μεταναστευση στην Φινλανδια..και γενικα στην Σκανδιναβικη χερσονησο..ειμαι 24 χρονων και εχω τελιωσει Ηλεκτρολογια..θα ηθελα να μαθω πληροφοριες για τις διαδικασιες οταν καποιος με το καλο μεταναστευση στην Φινλανδια (χαρτια,οαεδ,δωρεαν μαθηματα γλωσσας κλπ).Ειναι ιδιες διαδικασιες με την Σουηδια,Νορβηγια? η διαφερουν κατα πολυ? Εχω διαβασει ολα σχεδον τα θεματα της Σουηδιας,Νορβηγιας και Φινλανδιας.Να ξερετε οτι προσφερετε πολυτιμη βοηθεια σε ολα τα παιδια(παλιους και νεους)για ενα καλητερο αυριο με τις πολυτιμες πληροφορειες σας...υπομονη και keep going
      What doesnt Kill you,Makes you Stronger..

      Comment


        #4
        Originally posted by Erandi View Post
        καλησπερα και απο μενα..ενδιαφερομαι και εγω για την μεταναστευση στην Φινλανδια..και γενικα στην Σκανδιναβικη χερσονησο..ειμαι 24 χρονων και εχω τελιωσει Ηλεκτρολογια..θα ηθελα να μαθω πληροφοριες για τις διαδικασιες οταν καποιος με το καλο μεταναστευση στην Φινλανδια (χαρτια,οαεδ,δωρεαν μαθηματα γλωσσας κλπ).Ειναι ιδιες διαδικασιες με την Σουηδια,Νορβηγια? η διαφερουν κατα πολυ? Εχω διαβασει ολα σχεδον τα θεματα της Σουηδιας,Νορβηγιας και Φινλανδιας.Να ξερετε οτι προσφερετε πολυτιμη βοηθεια σε ολα τα παιδια(παλιους και νεους)για ενα καλητερο αυριο με τις πολυτιμες πληροφορειες σας...υπομονη και keep going

        Και όπως λέει και η παροιμία...
        Όσα ξέρει ο νοικοκύρης δεν τα ξέρει ο κόσμος όλος !
        "Καλό κουράγιο" όπως λέει και ο Olli Ilmari Rehn ο Φινλανδός πολιτικός και αυτή την στιγμή αρμόδιος επίτροπος οικονομικών και νομισματικών υποθέσεων της ΕΕ.

        The Finnish Immigration Service 2013 !

        Muuttoliike Suomeen !


        Greeksinfinland !


        Συνδέσμος Ελλήνων Φινλανδίας !


        Ulkomaalainen töissä Suomessa !


        Hyödyllisiä linkkejä !


        "Καμπανάκι" Όλι Ρέν για το χρέος της Φινλανδίας !

        "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

        Comment


          #5
          Patrioten ευχαριστω πολυ για τα links...ωρα να μελετισο..καλο κουραγιο
          What doesnt Kill you,Makes you Stronger..

          Comment


            #6
            Originally posted by Erandi View Post
            Patrioten ευχαριστω πολυ για τα links...ωρα να μελετισο..καλο κουραγιο
            Καλό διάβασμα, ότι άλλο θέλεις μπορείς να ρωτήσεις !
            Το άρθρο για το "Καμπανάκι" Όλι Ρέν για το χρέος της Φινλανδίας !
            Δεν είναι κάτι σοβαρό κατά την γνώμη μου γιατί το χρέος της Φινλανδίας είναι χαμηλό,54,9% δημόσιου χρέους του ακαθάριστου εγχώριου προϊόντος της για το 2013 μόνο, σε σχέση με άλλες χώρες .
            Η Φινλανδία, η τελευταία χώρα της ευρωζώνης που διατηρεί την αξιολόγηση "AAA" με "σταθερή" προοπτική και από τους τρεις μεγάλους οίκους αξιολόγησης !
            "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

            Comment


              #7
              Πληροφορίες για Φινλανδία

              Καλησπέρα παιδιά. Είμαι 25 ετών και ψάχνω να φύγω από Ελλάδα εδώ και καιρό.
              Βρήκα ένα πανεπιστήμιο στη Φινλανδία (Metropolia University) το οποίο μου άρεσε πολύ το 3D Animation and Visualisation course διότι έχω ήδη αποφοιτήσει από ένα παρόμοιο πανεπιστήμιο. Το θέμα είναι ότι ψάχνω πληροφορίες για τη Φινλανδία και δεν βρίσκω αρκετές στο Internet.
              Αλλά αλλιώς είναι να πάρω πληροφορίες από ανθρώπους που ζούνε ήδη εκεί.
              Παρακαλώ να επικοινωνήσει κάποιος μαζί μου μέσω skype, facebook, twitter, mail. Έχω στείλει προσωπικά μηνύματα σε αρκετά άτομα του foroum αλλά απάντηση δεν πήρα.
              Το πανεπιστήμιο βρίσκεται στη Vantaa.

              Facebook: Epanastathis Psomadantras
              Twitter: fuspgr
              Skype: fuspgr
              Mail: fuspgr@hotmail.com

              Παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μου.
              Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
              Στάθης Ψωμαδέλλης

              Comment


                #8
                Καλησπέρα παιδιά. Είχα ανεβάσει και πέρσι ένα μήνυμα εδώ στο forum. Βρήκα ένα πανεπιστήμιο στη Φινλανδία (Aalto University).
                Το θέμα είναι ότι ψάχνω πληροφορίες για τη Φινλανδία και δεν βρίσκω αρκετές στο Internet.
                Αλλά αλλιώς είναι να πάρω πληροφορίες από ανθρώπους που ζούνε ήδη εκεί.
                Παρακαλώ να επικοινωνήσει κάποιος μαζί μου μέσω skype, facebook, twitter, mail.

                Facebook: Epanastathis Psomadantras
                Twitter: fuspgr
                Skype: fuspgr
                Mail: fuspgr@hotmail.com

                Παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μου, όσο πιο γρήγορα γίνεται διότι τελειώνει η προθεσμία υποβολής αιτήσεων.
                Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
                Στάθης Ψωμαδέλλης

                Comment

                Working...
                X