Announcement

Collapse
No announcement yet.

Την Αυστρια την εχει σκεφτει κανεις;;;

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #61
    εργασια στην Αυστρια...

    Originally posted by capamble View Post
    αυτη την απορια εχω και εγω. ψαχνω πληροφοριες απο ατομα που βρισκονται στην αυστρια.... υπαρχει κανεις να μας ενημερωσει-βοηθησει?
    Γεια σας και παλι απο Αυστρια, ΕΡΩΤΗΣΗ : υπαρχει ατομο που γνωριζει τη δουλεια και πολυ καλα τα Γερμανικα και θα ηθελε να δουλεψει στην Αυστρια σε ξενοδοχειο στον τομεα Σερβις - Μπαρ ;
    “ΜΗΝ ΡΩΤΑΣ ΑΝ ΘΑ ΝΙΚΗΣΕΙΣ ΜΗΝ ΡΩΤΑΣ ΑΝ ΘΑ ΝΙΚΗΘΕΙΣ …ΑΠΛΑ ΠΑΛΕΨΕ…”

    Comment


      #62
      ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΣΤΟ INSBRUCK,ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΛΑ ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΡΓΑΣΤΩ ΩΣ ΣΕΡΒΙΤΟΡΟΣ - ΨΗΣΤΗΣ. ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΣΕ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΟ(ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΟ). ΤΟ ΤΗΛ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 004368120964726. ΟΝΟΜΑΖΟΜΑΙ ΝΙΚΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΕΑΝ ΣΟΥ ΗΤΑΝ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...........

      Comment


        #63
        Καλησπέρα δούλευα στην Αυστρία ως Υδραυλικός στο Bregenz ( Voralbeg ). Ψάχνω Υδραυλικό με πτυχίο ,που να γνωρίζει Γερμανικά και να θέλει να εργαστεί στην Αυστρία. Άμεση πρόσληψη και πολύ καλές αποδοχές. e-mail bzaxariadhs@hotmail.com τηλ 00302541064059 κινητό 00306938869700 Βασίλης Ξάνθη

        Comment


          #64
          Originally posted by christos2008 View Post
          ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΣΤΟ INSBRUCK,ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΛΑ ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΡΓΑΣΤΩ ΩΣ ΣΕΡΒΙΤΟΡΟΣ - ΨΗΣΤΗΣ. ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΣΕ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΟ(ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΟ). ΤΟ ΤΗΛ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 004368120964726. ΟΝΟΜΑΖΟΜΑΙ ΝΙΚΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΕΑΝ ΣΟΥ ΗΤΑΝ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...........
          kala re file gnorizeis germanika k kathese k taleporise k eisai se tetoies douleis; gt den pas se kana ergostasio se kana grafeio na se vroun kaliteri k poio eukoli douleia; sorry ki olas alla m fenete kapws! aplos tin gnomi m lew!

          Comment


            #65
            Καθολου δεν ειναι πιο ευκολη η δουλεια σε εργοστασιο!!!
            Κανεις μεγαλο λαθος.

            Ειναι πολυ πιο εξαντλητικη,καταστοφικη για την μεση οπου λογικα σε λιγα χρονια θα αποκτησεις προβλημα,δουλευουν νυχτερινες βαρδιες οπου περιμενεις ποτε θα ερθει το Σαββατοκυριακο να καταφερεις να κοιμηθεις,γιατι οταν γυρνας σπιτι να κοιμηθεις 6 ωρα το πρωι δεν ειναι ευκολο και σερνεσαι ολη την εβδομαδα απο την ελλειψη υπνου (πολυ 4-5 ωρες την ημερα).

            Πρεπει να δουλευεις γρηγορα-γρηγορα για 8 ωρες την ημερα.Εχεις μεν πιο ελευθερο χρονο,δεν ειναι τα 10-12ωρα των εστιατοριων,αλλα εισαι τοσο πεθαμενος απο την κουραση,οπου καθεσαι σπιτι προσπαθωντας να συνελθεις για να μπορεσεις να ξαναπας για δουλεια την επομενη μερα.

            Comment


              #66
              καλησπέρα gianis. Αυτά που γράφεις τα έχεις από προσωπική εμπειρία στην Αυστρία; Γιατί δούλεψα εκεί και είδα εντελώς αντίθετα τα πράγματα. Μάλιστα στον τομέα των κατασκευών ο οποίος θεωρείται γενικώς από τους πιο δύσκολους τομείς εργασίας είχαμε πολύ καλές συνθήκες εργασίας και μηδενική πίεση όσον αφορά το χρόνο αποπεράτωσης και αποδοχές να μοιάζουν με όνειρο για τα Ελληνικά δεδομένα.

              Comment


                #67
                Originally posted by Βασίλης Ζαχ View Post
                καλησπέρα gianis. Αυτά που γράφεις τα έχεις από προσωπική εμπειρία στην Αυστρία;
                Καλησπέρα Βασίλη,

                Ο φίλος μας gianis (Σπύρος) ξέρει τα πάντα!!

                Και από Γερμανία, Σουηδία, Αυστρία, Αυστραλία, Καναδά... και που είσαι ακόμη...
                Μόνο από τη βαρεμάρα που τον κοπανά... χαμπάρια δεν πήρε...

                Comment


                  #68
                  απλά τρομάζει τον κόσμο

                  Comment


                    #69
                    Φταιω εγω,που καθομαι κι ασχολουμαι....

                    YΓ.Προσεξτε την πληροφορηση απο τους ''τουριστες''.
                    Γιατι οταν εισαι για λιγο καιρο σε μια χωρα χωρις να δουλευεις,και ζεις απο τα φραγκα που εχεις φερει απο Ελλαδα,δεν εισαι ακομα μεταναστης αλλα ΤΟΥΡΙΣΤΑΣ!!!

                    Comment


                      #70
                      Originally posted by christos2008 View Post
                      ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΣΤΟ INSBRUCK,ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΛΑ ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΡΓΑΣΤΩ ΩΣ ΣΕΡΒΙΤΟΡΟΣ - ΨΗΣΤΗΣ. ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΣΕ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΟ(ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΟ). ΤΟ ΤΗΛ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 004368120964726. ΟΝΟΜΑΖΟΜΑΙ ΝΙΚΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΕΑΝ ΣΟΥ ΗΤΑΝ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...........
                      Καλημερα φιλε christos2008, αν εχεις facebook κανε μου ενα αιτημα στο tassos tsambasoglou να τα πουμε εκει.
                      “ΜΗΝ ΡΩΤΑΣ ΑΝ ΘΑ ΝΙΚΗΣΕΙΣ ΜΗΝ ΡΩΤΑΣ ΑΝ ΘΑ ΝΙΚΗΘΕΙΣ …ΑΠΛΑ ΠΑΛΕΨΕ…”

                      Comment


                        #71
                        Και όμως λεθτουργεί...

                        Originally posted by Geologist View Post
                        [url=http://www.newskosmos.com/details.aspx?id=532976] παιδια αυτο μπλογκ εχει καταργηθει δεν ανοιγει πια, γιατι συνεχιζετε κ το δινετε?

                        Κάτι κάνεις λάθος... Λειτουργεί το μπλογκ www.newskosmos.com/details.aspx?id=532976 και συγκεκριμένα το www.newskosmos.com/details.aspx?id=532976
                        "Σα βγεις στον πηγαιμό για την Ιθάκη, να εύχεσαι νάναι μακρύς ο δρόμος, γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις."

                        Comment


                          #72
                          Ξέρει κανείς αν υπάρχουν στην Αυστρία αρκετές θέσεις στον τομέα της Πληροφορικής? Δεν ξέρω όμως καθόλου Γερμανικά... :( Αλλά στην Πληροφορική χρησιμοποιούνται αρκετά τα Αγγλικά...

                          Comment


                            #73
                            Originally posted by Βασίλης Ζαχ View Post
                            καλησπέρα gianis. Αυτά που γράφεις τα έχεις από προσωπική εμπειρία στην Αυστρία; Γιατί δούλεψα εκεί και είδα εντελώς αντίθετα τα πράγματα. Μάλιστα στον τομέα των κατασκευών ο οποίος θεωρείται γενικώς από τους πιο δύσκολους τομείς εργασίας είχαμε πολύ καλές συνθήκες εργασίας και μηδενική πίεση όσον αφορά το χρόνο αποπεράτωσης και αποδοχές να μοιάζουν με όνειρο για τα Ελληνικά δεδομένα.
                            ο αντρας ειναι εργολαβος πλακατζης στην γερμανια και θελει να επικοινωνησει μαζι σου για να του πεις τις συνθηκες στην αυστρια

                            Comment


                              #74
                              ας επικοινωνήσει αν θέλει . e-mail bzaxariadhs@hotmail.com τηλ 00302541064059 κινητό 00306938869700 Βασίλης Ξάνθη

                              Comment


                                #75
                                καλησπέρα είχα γράψει πριν καιρό ότι θα έρθω αυστρία ήρθα είμαι εδώ περίπου 1,5μήνα κάνω γερμανικά καθημερινά όποιος είναι εδώ βιέννη και ξέρει τίποτα ή μπορεί να με βοηθήσει ας με ενημερώσει ευχαριστώ!!!

                                Comment

                                Working...
                                X