Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ανταπόκριση - cyberwolvie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #16

    Comment


      #17
      Δυστυχώς για άλλη μία φορά η συζήτηση ξαναγυρίζει στούς Έλληνες της Αυστραλίας ( τυχαίο , δε νομίζω ) οι οποίοι ( υπάρχουν σαφώς και οι φωτεινές εξεραίσεις ) έχουν εντελώς αποστασιοποιηθεί από την Ελλάδα εδώ και πολλά χρόνια και αντιμετωπίζουν εχθρικά τους νεοφερμένους. Αυτό που έχω να πώ σε όλους τους νεοφερμένους είναι να μην βασίζονται στους Έλληνες αλλά στα εφόδιά τους, πτυχία , τέχνες προυπηρεσία γνώση και φυσικά εργατικότητα και όλα θα πάνε καλά. Το κεφάλι ψηλά παιδιά.

      Υ.Γ. Πάλι κρίμα για τους Έλληνες εκεί κάτω....

      Comment


        #18
        αντιμετωπίζουν εχθρικά τους νεοφερμένους
        Από προσωπική εμπειρία, αυτό δεν ισχύει. Όσο ήμουν εκεί γνώρισα πολλούς Έλληνες (πήγα σε πολλές χοροεσπερίδες συλλόγων που γίνονται, βρήκα ανθρώπους που μου παν θα σε προσλάβω εγώ (αλλα τελίκα λόγο του AU νόμου ότι πρέπει να κάνεις το επάγγελμα που έκανες στην χώρα σου, δεν συνεργαστήκαμε)) το 5% από αυτούς να ήταν στο style που λες (δλδ Ελληνάρες που είναι παρτάκια).

        Πραγματικά είναι πάρα μα πάρα πολύ καλοί ανθρωποί, απλά δεν μπορούν να σε βοηθήσουν, δεν ξέρουν καν τι πρέπει να κάνεις. Όπως εσύ δεν ξέρεις τι πρέπει να κάνει κάποιος μετανάστης στην Ελλάδα για να παραμείνει νόμιμα.


        Υ.Γ. Πάλι κρίμα για τους Έλληνες εκεί κάτω....
        Πραγματίκα όποιος πιστεύει αυτό το πράγμα, είναι κακομοίρης.

        Οι Έλληνες στην Αυστραλία είναι πιο πολύ Έλληνες από εμάς.

        Comment


          #19
          Originally posted by ZAKARI View Post
          Από προσωπική εμπειρία, αυτό δεν ισχύει. Όσο ήμουν εκεί γνώρισα πολλούς Έλληνες (πήγα σε πολλές χοροεσπερίδες συλλόγων που γίνονται, βρήκα ανθρώπους που μου παν θα σε προσλάβω εγώ (αλλα τελίκα λόγο του AU νόμου ότι πρέπει να κάνεις το επάγγελμα που έκανες στην χώρα σου, δεν συνεργαστήκαμε)) το 5% από αυτούς να ήταν στο style που λες (δλδ Ελληνάρες που είναι παρτάκια).

          Πραγματικά είναι πάρα μα πάρα πολύ καλοί ανθρωποί, απλά δεν μπορούν να σε βοηθήσουν, δεν ξέρουν καν τι πρέπει να κάνεις. Όπως εσύ δεν ξέρεις τι πρέπει να κάνει κάποιος μετανάστης στην Ελλάδα για να παραμείνει νόμιμα.




          Πραγματίκα όποιος πιστεύει αυτό το πράγμα, είναι κακομοίρης.

          Οι Έλληνες στην Αυστραλία είναι πιο πολύ Έλληνες από εμάς.
          ναι συμφωνο μαζι σου αλλα ειναι και πολλοι παρτακιδες και ξερολες και για ολα φταιμε εμεις !!!εμεις λενε δεν δουλευαμε στην ελλαδα δεν κοιτανε εδω που ειναι η Βασιλεια της ΤΕΜΠΕΛΙΑΣ μοιλανε για την Ελλαδα με μισος(καλα να παθετε λενε ευτυχος λιγοι και μεγαλοι σε ηλικια)
          Η νεα γενια βλεπει την Ελλαδα ως ενα ιδανικο τοπο διακοπων και δεν ασχολειτε με τα αλλα αντιθετος προσπαθουν να βοηθεισουν τους νεοφερμενους .υπαρχουν και αυτοι που εκμεταλευονται αλλα ........

          Comment


            #20
            Originally posted by ZAKARI View Post
            Από προσωπική εμπειρία, αυτό δεν ισχύει. Όσο ήμουν εκεί γνώρισα πολλούς Έλληνες (πήγα σε πολλές χοροεσπερίδες συλλόγων που γίνονται, βρήκα ανθρώπους που μου παν θα σε προσλάβω εγώ (αλλα τελίκα λόγο του AU νόμου ότι πρέπει να κάνεις το επάγγελμα που έκανες στην χώρα σου, δεν συνεργαστήκαμε)) το 5% από αυτούς να ήταν στο style που λες (δλδ Ελληνάρες που είναι παρτάκια).

            Πραγματικά είναι πάρα μα πάρα πολύ καλοί ανθρωποί, απλά δεν μπορούν να σε βοηθήσουν, δεν ξέρουν καν τι πρέπει να κάνεις. Όπως εσύ δεν ξέρεις τι πρέπει να κάνει κάποιος μετανάστης στην Ελλάδα για να παραμείνει νόμιμα.




            Πραγματίκα όποιος πιστεύει αυτό το πράγμα, είναι κακομοίρης.

            Οι Έλληνες στην Αυστραλία είναι πιο πολύ Έλληνες από εμάς.
            ΚΑΚΟΜΟΙΡΗΣ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΦΑΙΝΕΣΑΙ..........

            Τώρα το ποιός είναι πιό Έλληνας από τον άλλο , το μόνο που έχω να πώ είναι ότι εάν επικρατεί αυτή η άποψη στην Αυστραλία είναι μάλλον διχαστική τάση και διαιρεί τους ΈΛΛΗΝΕΣ σε κατηγορίες.

            Μήν ξεχνάει κανείς ότι αρκετοί από τους Έλληνες της Αυστραλίας (όσο και της Αμερικής φυσικά) είχαν και έχουν τα ίδια ¨χούγια¨με τους υπόλοιπους Έλληνες εδώ. Δηλαδή υποστήριζαν τους ίδιους πολιτικούς ( και όχι άλλους ) από αυτούς που υποστήριζαν και οι υπόλοιποι γηγενείς , δηλαδή τους γνωστούς πολιτικούς που πρώτα κατέστρεψαν και μετά ξεπούλησαν την χώρα. Τώρα ξαναέρχομαι στο προηγούμενο θέμα του ποιός είναι πιό Έλληνας από τον άλλο μου θυμίζει το ποιός είναι πιό σωτήρας αυτής της δίσμοιρης χώρας, ο ΓΑΠ ή ο ΑΝΤΩΝΑΚΗΣ....

            Comment


              #21
              Originally posted by sakis_heraklion View Post
              ΚΑΚΟΜΟΙΡΗΣ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΦΑΙΝΕΣΑΙ..........

              Τώρα το ποιός είναι πιό Έλληνας από τον άλλο , το μόνο που έχω να πώ είναι ότι εάν επικρατεί αυτή η άποψη στην Αυστραλία είναι μάλλον διχαστική τάση και διαιρεί τους ΈΛΛΗΝΕΣ σε κατηγορίες.

              Μήν ξεχνάει κανείς ότι αρκετοί από τους Έλληνες της Αυστραλίας (όσο και της Αμερικής φυσικά) είχαν και έχουν τα ίδια ¨χούγια¨με τους υπόλοιπους Έλληνες εδώ. Δηλαδή υποστήριζαν τους ίδιους πολιτικούς ( και όχι άλλους ) από αυτούς που υποστήριζαν και οι υπόλοιποι γηγενείς , δηλαδή τους γνωστούς πολιτικούς που πρώτα κατέστρεψαν και μετά ξεπούλησαν την χώρα. Τώρα ξαναέρχομαι στο προηγούμενο θέμα του ποιός είναι πιό Έλληνας από τον άλλο μου θυμίζει το ποιός είναι πιό σωτήρας αυτής της δίσμοιρης χώρας, ο ΓΑΠ ή ο ΑΝΤΩΝΑΚΗΣ....
              αρχισαμε παλι??????α ρε ελληνες..............

              Comment


                #22
                [/QUOTE]...ποιός είναι πιό Έλληνας από τον άλλο ...[/QUOTE]

                Πωλείται ελαφρώς μεταχειρισμένο greekmeter v1.2 χρώματος μπλε και συνοδεύεται από τετράδιο/μολύβι για την καταγραφή των μετρήσεων.

                Comment


                  #23
                  ...ποιός είναι πιό Έλληνας από τον άλλο ...[/quote]

                  Πωλείται ελαφρώς μεταχειρισμένο greekmeter v1.2 χρώματος μπλε και συνοδεύεται από τετράδιο/μολύβι για την καταγραφή των μετρήσεων.[/quote]

                  Εγώ πουλάω ένα αυστραλόμετρο, να δούμε ποιος είναι τώρα αυστραλός και ποιος έλληνας!!!
                  Ο Τολμών Νικά...Ονειρευτείτε, Σχεδιάστε, Πραγματοποιήστε!

                  Comment

                  Working...
                  X