Announcement

Collapse
No announcement yet.

ΜΑΣ ΚΑΤΈΣΤΡΕΨΑΝ ΤΑ ΌΝΕΙΡΑ

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    ΜΑΣ ΚΑΤΈΣΤΡΕΨΑΝ ΤΑ ΌΝΕΙΡΑ

    Πως μπορώ εγώ να συνεχίσω την ζωή που μου την κατέστρεψαν ? Η ζωή μου δεν μπορεί να πραγματοποιήσει τα όνειρα που εχω όταν δεν μπορώ να προσφέρω στην οικογένεια μου ούτε τα βασικα . Η μητέρα μου γύρισε από την άλλη ζωή πίσω για να βασανίζεται όταν δεν μπορεί ούτε τα φάρμακα της να πληρώσει . Θα τελειώσω την σχολή και μετά τι ? Τίποτα ποιο μέλλον όταν βλέπω αυτοκτονίες καθημερινά ? Πόση υπομονή να κάνω . . . Περνάνε μέρες που δεν έχουμε ούτε φαγητό . Δεν ξέρω .

    #2
    Originally posted by Ελένη μαργέτη View Post
    Πως μπορώ εγώ να συνεχίσω την ζωή που μου την κατέστρεψαν ? Η ζωή μου δεν μπορεί να πραγματοποιήσει τα όνειρα που εχω όταν δεν μπορώ να προσφέρω στην οικογένεια μου ούτε τα βασικα . Η μητέρα μου γύρισε από την άλλη ζωή πίσω για να βασανίζεται όταν δεν μπορεί ούτε τα φάρμακα της να πληρώσει . Θα τελειώσω την σχολή και μετά τι ? Τίποτα ποιο μέλλον όταν βλέπω αυτοκτονίες καθημερινά ? Πόση υπομονή να κάνω . . . Περνάνε μέρες που δεν έχουμε ούτε φαγητό . Δεν ξέρω .
    Ναι Ελένη έχεις δίκιο....είναι δύσκολο να συνεχίσεις....Αλλά να σε ρωτήσω κάτι; Ποιός περιμένεις να σε βοηθήσει να πραγματοποιήσεις τα ονειρά σου; Αν εσύ δεν πάρεις τη ζωή σου στα χέρια σου, αν δεν κυνηγήσεις ασταμάτητα να διεκδικείς το όνειρό σου, ουδείς θα σε βοηθήσει.....Είναι άγραφος νόμος της ζωής, και αν κάποιες φορές κάποιοι των παρέβησαν χρησιμοποιόντας αθέμιτα μέσα, στην συνέχεια το πλήρωσαν ακριβά!! Γ@@@@σε τους και κοίταξε μπροστά, ψάξε να βρεις το δρόμο σου και δράσε......
    Μέτρα τρεις και κόψε μια.......

    Comment


      #3
      Σε τρελαίνουν όλα αυτα καθημερινά . Πολλοί δεν έχουν το κουράγιο ίσως για αυτό και δεν τα αντέχουν . Και πόσα να κρατήσεις όταν όλη σου την ζωή τα κρατάς μέσα σου . Και δεν έχεις κανέναν . . . .

      Comment


        #4
        Originally posted by Ελένη μαργέτη View Post
        Σε τρελαίνουν όλα αυτα καθημερινά . Πολλοί δεν έχουν το κουράγιο ίσως για αυτό και δεν τα αντέχουν . Και πόσα να κρατήσεις όταν όλη σου την ζωή τα κρατάς μέσα σου . Και δεν έχεις κανέναν . . . .
        Όλα αυτά σημαίνουν άνεϋ όρων παράδοση σε αυτούς που σε πολεμούν! Ένας δρόμος υπάρχει και είναι αυτός της πάλης για το όνειρο.....Πόσοι και πόσοι ρομαντικοί δεν χάθηκαν με την σκέψη του φεγγαριού......αυτοί όμως που δεν άκουσαν κανένα και πίστεψαν στις δυνάμεις τους .....πήγαν!!!!! Αυτό χρειάζεται.....πίστη στο στόχο!
        Μέτρα τρεις και κόψε μια.......

        Comment


          #5
          Ελένη, αφού είπες πως παίρνεις και πτυχίο....πάρε τα όνειρά σου και φύγε...

          Σκέψου να έχεις οικογένεια, παιδιά, δάνεια, φροντιστήρια, υποχρεώσεις και και και....
          Εγώ τα δικά μου όνειρα τα βάζω στην πάντα αλλά βλέπω ότι καταστρέφουν και τα όνειρα των παιδιών μου....

          Γι'αυτό σου λέω: πάρε ότι έχεις μαζί σου και φύγε!!
          αν νομίζεις ότι είναι δύσκολο σκέψου ότι υπάρχουν και πολύ πιο δύσκολα...

          Comment


            #6
            Αχ βρε παιδιά η πρώτη σκέψη μου είναι αυτή . Να βγω έξω έτσι ώστε να μπορέσω να βοηθήσω και εδώ τους δικούς μου. Αξίζει να χάσω την πατρίδα μου η να χάσω μια καλύτερη ζωή έξω από εδώ . Άλλοι μου λένε να μείνω να παλέψουμε για την χώρα βέβαια δεν κάνω ότι μου λένε απλά κάποιες φορές βρίσκεσαι κενός μέσα σου .

            Comment


              #7
              και εξω τα πραγματα ειναι τραγικα δυσκολα με την παγκοσμια κριση..
              η εποχη που πηγαιναν αυστραλια και γερμανια και εβρισκαν δουλειες την επομενη μερα σ εργοστασια εχει τελειωσει..

              απο την αλλη υπαρχει μεγαλος ογκος μορφωμενων και λιγες θεσεις εργασιας..σημαινει τεραστιος ανταγωνισμος..

              και περα απ αυτο υπαρχει μια ταση παντου για φθηνα εργατικα χερια..αγγλια εχουν αρχισει να μπαινουν στο παιχνιδι πακιστανο τετοιοι μηχανικοι οπου ειναι διατεθιμενοι να δουλεψουν με 20,000 λιρες

              οι γερμανοι προσπαθουν να βολευτουν με πεινασμενους πολωνους με ενα μισθο της πλακας

              το μονο που μενει ειναι να προσπαθουμε να γινομαστε καλυτεροι..θα επιβιωσει μονο οποιος εχει πραπανω εφοδια-γνωσεις

              Comment


                #8
                Είπα να βγάλω ένα επαγγελματικό λύκειο οικονομίας και διοικήσεως και λύκειο μαζί μετά όμως τι ? Έκανα σωστή επιλογή η και αυτό θα γίνει κορνίζα

                Comment


                  #9
                  φρεσκαρησε τ αγγλικα σου και ξεκινησε μια 2 η γλωσσα

                  εισαι μικρος/η εχεις ολο τον χρονο μπροστα σου

                  το να ξερεις καλα την γλωσσα μιας χωρας ειναι το κλειδι της πορτας

                  Comment


                    #10
                    Έτσι αυτό θα γίνει μετά την σχολή λέω και θα το δω . Είναι σκληρό . Αλλά κάποια στιγμή θα έρθει και η απόφαση . Λυπάμαι όχι μόνο για μένα αλλά για όλους που το πραγματοποιούν

                    Comment

                    Working...
                    X