Announcement

Collapse
No announcement yet.

Συνάντηση μελών από Β.Ελλάδα - Θεσσαλονίκη;

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Χάρηκα που σας γνώρισα όλους
    Εύχομαι να ξανασυναντηθούμε πριν τον Σεπτέμβρη
    Να είστε όλοι καλά

    Comment


      #47
      Δεν ξέρω τι τίτλο να βάλω.......

      Έχω κάνα 5λεπτο και δεν μπορω να βρώ ένα τίτλο να βάλω στην απάντησή μου για τη χθεσινή συνάντηση!!!!! Μπορώ να πω με σιγουριά ότι αν δεν είχα έρθει, θα είχα χάσει κάτι!!!Θα είχα χάσει μια ζεστασιά ανάμεσα σε ανθρώπους με ένα κοινό όραμα, που κανένα φόρουμ και κανένας η/υ δεν μπορεί να στη μεταδώσει...Με λύπησε ότι δεν είμασταν όσοι θα έπρεπε αλλά αυτή τη λύπη την κάληψε αμέσως η χαρά της γνωριμίας με ανθρώπους που μας ενωνουν πολλά! Ήταν μια συνάντηση που θα θυμάμε πάντα, όπως και η πρώτη που είχε γίνει στην Αθήνα, στο περιθώριο της έκθεσης του Αυστρ. Υπ. μετανάστευσης τον Οκτώβριο του '11! Κι έχω δυο ευχές, μια να συναντιώμαστε πάντα και δύο στην Αυστραλία! Καλή μας αντάμωση λοιπόν πατριωτάκια!!!!!!
      Μέτρα τρεις και κόψε μια.......

      Comment


        #48
        Θελω και εγω να συμφωνησω με τα παιδια που εγραψαν για την συναντηση.
        Τελικα ηταν πολυ ομορφα !!!!
        Ανταμωσαμε ανθρωποι με κοινους στοχους.Ισως λιγο διαφοροποιημενους αλλα κοινους!!!
        Τελικα απο τα τοσα που συζητησαμε ενα μου αρεσε ποιο πολυ η αγαπη που ειχαμε ολοι για την Ελλαδα!!!!
        μα θα πει κανεις :
        Εσεις θελετε να φυγετε απο την Ελλαδα!!!
        και εδω απανταμε:
        Η Ελλαδα υπαρχει παντου και ισως ποιο Αυθεντικη απο οτι εδω ,ποιο Ελληνικη ποιο Σπουδαια
        ΚΑΛΗ ΑΝΤΑΜΩΣΗ
        θέλει αρετή και τόλμη η ελευθερία

        Comment


          #49
          Η πρώτη συνάντηση μελών από Βόρεια Ελλάδα ολοκληρώθηκε

          Καλησπέρα λοιπόν & από εμένα.
          Ήταν όντως πολύ όμορφα, όλοι κάνουμε μια προσπάθεια για ένα όνειρο που (δυστυχώς) τελικά ίσως για κάποιους να μείνει μόνο όνειρο ή για κάποιους άλλους(μέσα τους & εγώ) να μην ονομάζεται Αυστραλία, αλλά κάπως αλλιώς...

          @Αντρίκος: Εγώ Αντρίκο θα έβαζα για τίτλο "Ζητείται λογιστής για τεχνική εταιρεία Ελλήνων μεταναστών (Βορειοελλαδιτών) στην Αυστραλία"

          Χάρηκα πολύ που σας γνώρισα όλους!!! Μακάρι ο Θεός να βοηθήσει τον καθένα να εκπληρώσει τα όνειρά του!
          Εύχομαι την επόμενη φορά να είμαστε περισσότεροι, με καλύτερα νέα και περισσότερες βίζες!!!
          Don't ever mistake someone's silence for ignorance, calmness for acceptance and kindness for weakness!

          Comment

          Working...
          X