Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ανταπόκριση - giorgoskritikos - Μαριαμ - Μαριά Τσότρη

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Οι ημέρες πλησιάζουν και είμαι στο τρέξιμο να προλάβω όσο μπορώ τις εκκρεμότητες που έχω εδώ στην ελλαδα. Αν και δε θα προλάβω αλλα μη τα θελω και όλα δικά μου. Θα ήθελα αν γνωρίζει καποιος πατριώτης να με ενημέρωση με κανενα site η με καποιον αλλων τροπο που μπορω να κοιταξω για δουλεια ΛΑΜΑΡΙΝΑΣ, ΣΙΔΕΡΑΣ,ΗΛΕΚΤΡΟΣΥΓΚΟΛΗΤΗΣ τετοιου ειδος δουλιες.Που μπορω να κοιταξω για Perth,μελβουρνη?Απλη ενημερωση οπως εχω αναφερη ειμαι υπήκοος δε ψαχνω για VIZA. το μόνο κακό που εχω είναι οτι στη δουλεια μου ειμαι άψογος αλλα τα αγγλικά μου είναι ψιλοχαλια. Καθε σας πληροφορια θα μου ειναι σημαντικη ευχαριστω εκ των προτέρων

    Comment


      #17
      SEEK - Australia's no. 1 jobs, employment, career and recruitment site πιστευω οτι ειναι το καλυτερο.
      Εφοσον εισαι υπηκοος, δεν χρειαζεται να πιστοποιησεις τα Αγγλικα σου και τα English courses στα περισοτερα εκπαιδευτικα ιδρυματα, ειναι δωρεαν για σενα!!
      Εχε υποψιν σου οτι ακομα και αν εχεις πτυχιο ελληνικο, θα χρειαστει να κανεις μαθηματα για να παρεις αδεια εξασκησεως επαγγελματος σε αυτες τις δουλειες. Αν δεν εχεις πτυχιο, ξεκινας με αναγνωριση των ικανοτητων σου (Recognition of Prior Learning, RPL ) Home - Recognition of Prior Learning & RPL Assessment Australia | Easy RPL μετα μαθηματα και στο τελος αδεια.
      Φιλε Γιωργο το θεμα (οπως ελεγε και ο Κ. Βουτσας) ειναι να "τρυπωσεις" εκει. Αφου "τρυπωσες" τα υπολοιπα θα τα βρεις!!
      Καλα κουραγια!

      Comment


        #18
        Οι ημέρες πλησιάζουν και όσο περνάει ο καιρός ανεβαίνει ο κόμπος στο στομάχι (ανχος) Τρέξιμο για της εκκρεμότητες εδώ στην Ελλάδα. Πήρα και κάποια θετικά μηνύματα από Αυστραλία για το θέμα της δουλειάς.Αν είμαι λίγο τυχερός θα πιάσω άμεσα Σιδεράς που με ενδιαφέρει ειδάλλως όπου βρω.Θα δείξει. Έτσι όπως μας κάνανε εδώ στην Ελλαδιτσα μας όπου γης και πατρίς.23 ΜΑΙΟΥ κοντα ειναι.

        Comment


          #19
          Σε περιπτωση που καποιος δε εχει τραπεζικο λογαριασμο στην Ελλαδα για να κλεισει τι γινετε?

          Comment


            #20
            Σε περιμενουμε φιλε να ρθεις , καλο ταξιδι, θα τα πουμε σιγουρα απο κοντα.
            Ευχομαι να πανε ολα κατ'ευχην!!!

            Comment


              #21
              Μια από της τελευταίες φορές γράφω από Ελλάδα .Τα κατάφερα χάρη στη γυναίκα μου(Μαριαμ Τσοτρη) που ήταν πρωτομάστορας να συγκεντρώσω ότι χαρτιά χρειάζομαι. Ευχαριστώ πάρα πολύ όλα τα παιδιά για την βοήθεια, με της πολύτιμες πληροφορίες που μας δώσανε μέσω του site. Χάρηκα πολύ που έκανα και φίλους μέσα από εδώ ήταν όλοι τους καταπληκτικά παιδιά. (ΤΡΕΛΟΠΑΡΕΑ)Εύχομαι σε όλους να καταφέρουν να πραγματοποιήσουν τα όνειρα τους.23 ΜΑΙΟΥ αναχωρώ για το μεγάλο ταξίδι.

              Comment


                #22
                Τελευταίες ωρες πλέον Ελλαδα ολα έτοιμα .Ηρθε η ωρα για αποχαιρετισμούς,χτες το βραδυ μου κανανε και party εκπληξη.Δε περιμενα τοσο κοσμο και η παρουσια των φιλων που απεκτησα μεσα απο το ΠΑΤΡΙΩΤΑΚΙ ηταν αισθητη και μη αμελητέα .Οι επομενες ανταποκρισεις μου θα ειναι πλεον απο Αυστραλια.

                Comment


                  #23
                  Originally posted by giorgoskritikos View Post
                  Τελευταίες ωρες πλέον Ελλαδα ολα έτοιμα .Ηρθε η ωρα για αποχαιρετισμούς,χτες το βραδυ μου κανανε και party εκπληξη.Δε περιμενα τοσο κοσμο και η παρουσια των φιλων που απεκτησα μεσα απο το ΠΑΤΡΙΩΤΑΚΙ ηταν αισθητη και μη αμελητέα .Οι επομενες ανταποκρισεις μου θα ειναι πλεον απο Αυστραλια.



                  Καλο ταξιδι κ καλο ξεκινημα στη νεα σου ζωη!Περιμενουμε τις ανταποκρισεις σου...Καλη ανταμωση πατριωτακι!
                  καθε εμποδιο για καλο

                  Comment


                    #24
                    Γιωργο σου ευχομαι καλό ταξιδι,καλη τύχη και συντομα να ανταμώσεις με την οικογένεια σου που την αφηνεις πισω!!

                    Comment


                      #25
                      φίλε σε πήρα τηλ αλλά δεν σε πρόλαβα ....ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ και καλή αντάμωση!!!!
                      ΤΗΙΝΚ....It's not illegal ....YET!!!

                      Comment


                        #26
                        See you Down Under

                        Comment


                          #27
                          καλημέρα,απο μένα & τον west
                          λογικά πρέπει να έχεις μπεί ήδη στο αεροπλάνο
                          εύχομαι ενα ασφαλές και καλό ταξίδι να έχεις
                          καλή τύχη

                          ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΓΙΩΡΓΟ

                          Με κόπο αποκτά κανείς τις γνώσεις !!!

                          Comment


                            #28
                            Καλό ταξίδι και εύχομαι να τα βρεις όλα όπως τα περιμένεις!
                            Ο Τολμών Νικά...Ονειρευτείτε, Σχεδιάστε, Πραγματοποιήστε!

                            Comment


                              #29
                              Καλή αντάμωση πατριώτη και καλή επιτυχία στο νέο σου ξεκίνημα!!!!!!!!!
                              Fill your heart with peace and joy!

                              Comment


                                #30
                                Australia

                                Originally posted by giorgoskritikos View Post
                                Τελευταίες ωρες πλέον Ελλαδα ολα έτοιμα .Ηρθε η ωρα για αποχαιρετισμούς,χτες το βραδυ μου κανανε και party εκπληξη.Δε περιμενα τοσο κοσμο και η παρουσια των φιλων που απεκτησα μεσα απο το ΠΑΤΡΙΩΤΑΚΙ ηταν αισθητη και μη αμελητέα .Οι επομενες ανταποκρισεις μου θα ειναι πλεον απο Αυστραλια.

                                Comment

                                Working...
                                X