Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ανταπόκριση - giorgoskritikos - Μαριαμ - Μαριά Τσότρη

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Ανταπόκριση - giorgoskritikos - Μαριαμ - Μαριά Τσότρη

    Γεια σας και απο μενα.Ειπα να μην αρχισω ανταποκριση απο τωρα γιατι το θεωρουσα νωρις αλλα ενα συμβαν με εκανε να αλλαξω γνωμη και ειπα και εγω να μοιραστω τον πονο μου με την παρεα του πατριωτακη.Ας παρουμε τα πραματα απο την αρχη.Παρακολουθω καιρο τωρα εγω. Και περισσοτερο η γυναικα μου το site patriotakis.και μετα απο τις αποψεις και ενημερωσεις που κανετε εδω που για μενα ειναι λειτουργημα αυτο που κανετε πηραμε την αποφαση να ρισκαρουμε και εμεις το μακρινο και δυσκολο ταξιδι για την Αυστραλια.Μετα απο τις αρνητικες απαντησης που πηρα απο δικους μου ανθρωπους για να με βοηθησουν βρεθηκε ενας φιλος μου και μου ανοιγει το σπιτι του για να με βοηθηση για το ξεκινημα μας στην Αυστραλια βλεπετε τα ενοικια ειναι πανακριβα.Ετσι εβγαλα τα εισητηρια, μονος μου στην αρχη για αυτο το ταξιδι προς Μερβουνη.23 ΜΑΙΟΥ ωρα 13.15 Αρχιζει το ονειρο να γινετε πραγματικοτητα.Ειμαι γεννημενος Αυστραλια και ηταν ολα ευκολα για μενα πηγα Αυσταλεζικη πρεσβεια με ραντεβου και σε δεκα λεπτα αφου ειχα ολα τα απαραιτητα χαρτια τελειωσα με το θεμα διαβατηριου μου.ο γολγοθας με τα χαρτια της γυναικας μου και των παιδιων εχει αρχισει πυρετοδος δε χρειαζετε να γραψω τη χρειαζετε γιατι ειναι γνωστα χαρη σε εσας.ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΕΠΙΜΟΝΗ οπως λεει και ενας φιλος εδω μεσα.Αυτο που ηθελα να πω ειναι οτι θεωρησα με την καλη μου διαθεση να ενημερωσω τον εργοδοτη μου αυτη την βδομαδα την αποφαση που πηραμε για να βρει καποιον αντικαταστατη μου.Το αποτελεσμα ηταν να μου πει σημερα σταματας δε χριαζεσε αλλο και με κρεμασε τελειος.1 μηνα σχεδον τωρα θα καθομαι σπιτι ανεργος.Αυτοι ειμαστε δυστυχως εδω στην Ελλαδα.και το λεω επειδη πολοι γραφετε για τους ελληνες εργοδοτες στην αυστραλια οτι εκμεταλευονται τον κοσμο.Γιατι εδω στη πατριδα μας ειναι καλυτεροι?Ποσες ευκαιριες θα εχω εδω στην ελλαδα να βρω δουλεια? και ποσες στην αυστραλια?Ειμαι 38 χρονων και μου λενε οτι ειμαι μεγαλος. Δε κανεις.Το περασα το καλοκαιρι τρομαξα να βρω δουλεια και τελικα επιασα για 45 ευρω και ανασφαλιστα και στο τελος σας ειπα τι εγινε.Εδω στην Ελλαδα ουτε delivery δε βρισκεις πλεον.Μπορει καποιους να τους κουρασα με τα δικα μου αλλα ηθελα να μοιραστω τον πονο μου με καποιους ανθρωπους που μπορει να μη το εχουν καταλαβει τι καλο μου εχουν κανει.Ανοιγωντας μου τα ματια οτι υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιες που κανουν πορτοκαλια. Σας ευχαριστω ολους.Ελπιζω να καταφερω να γνωρισω απο κοντα καποιους απο εδω μεσα ,να τους σφιξω το χερι και να τους ευχαριστησω απο κοντα.


    Υ.Γ. Σιγουρα και εγω απο τη μερια θα βοηθησω οσο μπορω,με της ενημερωσεις μου και επισης της γυναικας μου Μαρια Τσοτρη.

    #2
    Καλή αρχή σου εύχομαι και όλα να πάνε καλά! Αυτό που έγραψες με εξοργίζει πραγματικά..αντί να του πεις μια Παρασκευή οτι τη Δευτέρα δεν έρχομαι για δουλειά του το λες ένα μήνα πριν και αυτό είναι το ευχαριστώ! Ότι να 'ναι....Δεν έχω λόγια να πω πόσο ΜΑΛΑΚΑΣ είναι ο πρώην εργοδότης σου. Μου έρχονται βαριές κουβέντες.....είναι ελληνάρας...αυτή είναι η κατάντια της κοινωνίας μας.... Αυτός όταν κλείσει την επιχείρηση του θα μπορεί να κάνει αυτό που κάνεις εσύ???????

    Παρόλ' αυτά μην μασας σιγά και τι έγινε αφού η απόφαση έχει παρθεί!
    Ο Τολμών Νικά...Ονειρευτείτε, Σχεδιάστε, Πραγματοποιήστε!

    Comment


      #3
      Australia

      Originally posted by giorgoskritikos View Post
      Γεια σας και απο μενα.Ειπα να μην αρχισω ανταποκριση απο τωρα γιατι το θεωρουσα νωρις αλλα ενα συμβαν με εκανε να αλλαξω γνωμη και ειπα και εγω να μοιραστω τον πονο μου με την παρεα του πατριωτακη.Ας παρουμε τα πραματα απο την αρχη.Παρακολουθω καιρο τωρα εγω............................................... ..........

      Comment


        #4
        Originally posted by leyteris77 View Post
        Καλή αρχή σου εύχομαι και όλα να πάνε καλά! Αυτό που έγραψες με εξοργίζει πραγματικά..αντί να του πεις μια Παρασκευή οτι τη Δευτέρα δεν έρχομαι για δουλειά του το λες ένα μήνα πριν και αυτό είναι το ευχαριστώ! Ότι να 'ναι....Δεν έχω λόγια να πω πόσο ΜΑΛΑΚΑΣ είναι ο πρώην εργοδότης σου. Μου έρχονται βαριές κουβέντες.....είναι ελληνάρας...αυτή είναι η κατάντια της κοινωνίας μας.... Αυτός όταν κλείσει την επιχείρηση του θα μπορεί να κάνει αυτό που κάνεις εσύ???????

        Παρόλ' αυτά μην μασας σιγά και τι έγινε αφού η απόφαση έχει παρθεί!
        Ευχαριστω για τα ενθαρρυντικά σου λογια Λευτερη. Τωρα κοιταω μονο μπροστα με αισιοδοξια.Επισης σου αναφερω και εγω Glastone Park θα βρισκομε με χαρα να ανταμωθούμε απο κοντα

        Comment


          #5
          Originally posted by giorgoskritikos View Post
          Ευχαριστω για τα ενθαρρυντικά σου λογια Λευτερη. Τωρα κοιταω μονο μπροστα με αισιοδοξια.Επισης σου αναφερω και εγω Glastone Park θα βρισκομε με χαρα να ανταμωθούμε απο κοντα
          Good Luck Γιώργο!!! όλα θα πάνε ΤΈλΕιΑ!!!!!!!

          Comment


            #6
            Originally posted by giorgoskritikos View Post
            Γεια σας και απο μενα.Ειπα να μην αρχισω ανταποκριση απο τωρα γιατι το θεωρουσα νωρις αλλα ενα συμβαν με εκανε να αλλαξω γνωμη και ειπα και εγω να μοιραστω τον πονο μου με την παρεα του πατριωτακη.Ας παρουμε τα πραματα απο την αρχη.Παρακολουθω καιρο τωρα εγω. Και περισσοτερο η γυναικα μου το site patriotakis.και μετα απο τις αποψεις και ενημερωσεις που κανετε εδω που για μενα ειναι λειτουργημα αυτο που κανετε πηραμε την αποφαση να ρισκαρουμε και εμεις το μακρινο και δυσκολο ταξιδι για την Αυστραλια......................................... ...................................
            καλη τυχη και να ξερεις οτι εφοσον ερχεσαι με τις σωστες προυποθεσεις σηγουρα θα ειναι καλητερα εδω!!

            Comment


              #7
              Καλή Τύχη...!!!

              Originally posted by giorgoskritikos View Post
              Αυτο που ηθελα να πω ειναι οτι θεωρησα με την καλη μου διαθεση να ενημερωσω τον εργοδοτη μου αυτη την βδομαδα την αποφαση που πηραμε για να βρει καποιον αντικαταστατη μου.Το αποτελεσμα ηταν να μου πει σημερα σταματας δε χριαζεσε αλλο και με κρεμασε τελειος.1 μηνα σχεδον τωρα θα καθομαι σπιτι ανεργος.Αυτοι ειμαστε δυστυχως εδω στην Ελλαδα.και το λεω επειδη πολοι γραφετε για τους ελληνες εργοδοτες στην αυστραλια οτι εκμεταλευονται τον κοσμο.Γιατι εδω στη πατριδα μας ειναι καλυτεροι?Ποσες ευκαιριες θα εχω εδω στην ελλαδα να βρω δουλεια? και ποσες στην αυστραλια?Ειμαι 38 χρονων και μου λενε οτι ειμαι μεγαλος. Δε κανεις.Το περασα το καλοκαιρι τρομαξα να βρω δουλεια και τελικα επιασα για 45 ευρω και ανασφαλιστα και στο τελος σας ειπα τι εγινε.

              Καλησπέρα Γιώργο... Μη στεναχωριέσαι για τίποτα...!!! Όλα θα πάνε καλά...!!!
              κ είμαι σίγουρος γιατί είσαι υπήκοος κ αυτό είναι πολύ μεγάλο ατού...!!!
              Όσο γι'αυτό που είπες για τον εργοδότη σου γράψτο στα παλιά σου τα παπούτσια γιατί έτσι [έγιναν] οι Έλληνες δυστυχώς.
              Εγώ είπα στον δικό μου εργοδότη ότι θα του το πω την ημέρα
              που δεν θα πάω για δουλειά ότι σταμάτησα για τον απλούστατο λόγο ότι θα έκανε κ αυτός το ίδιο αν ήταν να με σταματήσει...!!!

              Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά...!!!
              Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

              Comment


                #8
                Originally posted by giorgoskritikos View Post
                Ευχαριστω για τα ενθαρρυντικά σου λογια Λευτερη. Τωρα κοιταω μονο μπροστα με αισιοδοξια.Επισης σου αναφερω και εγω Glastone Park θα βρισκομε με χαρα να ανταμωθούμε απο κοντα
                Εσύ θα είσαι στο Gladstone Park και εγώ στο Gladstone του Queensland!!!
                Ο Τολμών Νικά...Ονειρευτείτε, Σχεδιάστε, Πραγματοποιήστε!

                Comment


                  #9
                  Originally posted by australian View Post
                  Good Luck Γιώργο!!! όλα θα πάνε ΤΈλΕιΑ!!!!!!!
                  Ευχαριστω και εγω ειμαι αισιοδοξος

                  Comment


                    #10
                    Originally posted by κωστας γαργαλιανοι View Post
                    καλη τυχη και να ξερεις οτι εφοσον ερχεσαι με τις σωστες προυποθεσεις σηγουρα θα ειναι καλητερα εδω!!
                    Ευχαριστω πολυ και εσενα σου ευχομαι τα καλυτερα

                    Comment


                      #11
                      Originally posted by jimathens View Post
                      Καλησπέρα Γιώργο... Μη στεναχωριέσαι για τίποτα...!!! Όλα θα πάνε καλά...!!!
                      κ είμαι σίγουρος γιατί είσαι υπήκοος κ αυτό είναι πολύ μεγάλο ατού...!!!
                      Όσο γι'αυτό που είπες για τον εργοδότη σου γράψτο στα παλιά σου τα παπούτσια γιατί έτσι [έγιναν] οι Έλληνες δυστυχώς.
                      Εγώ είπα στον δικό μου εργοδότη ότι θα του το πω την ημέρα
                      που δεν θα πάω για δουλειά ότι σταμάτησα για τον απλούστατο λόγο ότι θα έκανε κ αυτός το ίδιο αν ήταν να με σταματήσει...!!!

                      Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά...!!!
                      Και εγω μαζι σου . Ε γω εκανα χαζομαρα αλλα δε πειραζει υπαρχει και Θεος και βλεπει

                      Comment


                        #12
                        Originally posted by leyteris77 View Post
                        Εσύ θα είσαι στο Gladstone Park και εγώ στο Gladstone του Queensland!!!
                        ουπς καμια σχεση? Δε πειραζει σου ευχομαι τα καλυτερα και θα μαθω της αποστασεις σιγα σιγα

                        Comment


                          #13
                          Originally posted by giorgoskritikos View Post
                          ουπς καμια σχεση? Δε πειραζει σου ευχομαι τα καλυτερα και θα μαθω της αποστασεις σιγα σιγα
                          2500 χλμ πάνω κάτω......

                          Comment


                            #14
                            τώρα που σε γνώρισα ....σου λέω με σιγουριά ότι τον δρόμο σου θα τον βρεις!!!!(είμαι σίγουρος)

                            εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία !!! όλα θα πάνε καλά
                            ΤΗΙΝΚ....It's not illegal ....YET!!!

                            Comment


                              #15
                              Originally posted by kikirikoy View Post
                              τώρα που σε γνώρισα ....σου λέω με σιγουριά ότι τον δρόμο σου θα τον βρεις!!!!(είμαι σίγουρος)

                              εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία !!! όλα θα πάνε καλά
                              ευχαριστω για τα καλα σου λογια, και τη στηριξη σου ,για το δυσκολο δρομο που ξεκιναμε .ολοθερμα σου ευχομαι να καταφερεις να κανεις οτι εχεις ονειρευτει για την οικογενεια σου.ελπιζω στο μελλον να συνεχιση αυτη η φιλια που ξεκινισε

                              Comment

                              Working...
                              X