Announcement

Collapse
No announcement yet.

ΕΠΕΙΓΟΥΣΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    ΕΠΕΙΓΟΥΣΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

    Αγαπητοί/ές Κύριοι/Κυρίες είμαι στρατιωτικός από το 1991 και σας ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων για την άσχημη κατάσταση που θα σας παρουσιάσω, και μάλιστα σε τέτοια δύσκολη περίοδο αλλά η απόγνωσή μου έχει ξεπεράσει κάθε όριο και δεν μου αφήνει περιθώρια να νιώσω ντροπή ή οποιοδήποτε παρόμοιο δείλημα ή συναίσθημα, Επίσης σας ζητώ συγνώμη για την απόκρυψη βασικών στοιχείων του μηνύματός μου, τους λόγους τους γνωρίζετε όποιος όμως θέλει να του αποστείλω οποιοδήποτε έγγραφο είμαι στην διάθεσή του.
    Είμαι πατέρας (4) τεσσάρων παιδιών και δυστυχώς για εμένα και την οικογένειά μου τα τελευταία (5) πέντε χρόνια πάσχω από δύσκολη (τώρα πια) μορφή καρκίνου.
    Εν συντομία σας αναφέρω:
    1. Ο ασθενής ………….. νοσηλεύθηκε στο ….. ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ……. από 10/7/2008 έως 28/7/2008 λόγω αδενοκαρκινώματος …... Υποβλήθηκε σε χειρουργική επέμβαση στις 16/7/2008 «Χαμηλής πρόσθιας εκτομής ……… και τελικοτελική αναστόμωση». Εξήλθε με διάγνωση «ΑδενοCa ….-χαμηλή πρόσθια εκτομή» και παραπέμθηκα στην Ογκολογική Κλινική για περαιτέρω θεραπευτική αγωγή.
    2. Ακολούθως ο ασθενής υπεβλήθη σε 6 συνεδρίες χημειοθεραπείας από τις 11/8/2008 έως και τις 20/10/2008.
    3. Έπειτα ο ασθενής υπεβλήθη σε ακτινοθεραπεία …… (ΑΚΘ με γραμμικό επιταχυντή) από 5/11/2008 έως και 17/12/2008 και έλαβε συνολική δόση όγκου 5040 cGy με ημερήσια δόση όγκου 180 cGy με 4 παιδία ακτινοβόλησης στην περιοχή τ………..
    4. Ακολούθως σε 8 νέες συνεδρίες χημειοθεραπείας Ά γραμμής από τις 12/1/2009 έως και τις 27/4/2009.
    5. Λόγω εκ νέου υποτροπής της νόσου στον αριστερό π…….., στις 24-2-2010 ο ασθενής υπεβλήθη σε τοποθέτηση P….-T….l.
    6. Ακολούθως ο ασθενής υπεβλήθη σε θεραπεία ‘Β γραμμής με συνεδρίες στις 23/3/2010,13/4/2010 και 4/5/2010.
    7. Ο ασθενής νοσηλεύθηκε από 4/6/2010 έως 5/7/2010 λόγω «υποτροπή Ca ορθού», υποβλήθηκε σε χειρουργική επέμβαση ερευνητικής λαπαροτομίας με αφαίρεση τοπικής υποτροπής π……. (αρ) και ταυτόχρονη ενδοφλέβια και υπέρθερμη διεγχηρητική χημειοθεραπεία. Εξήλθε με διάγνωση «τοπική υποτροπή χειρουργηθέντος Ca …….-ερευνητική λαπαροτομία-αφαίρεση εστίας υποτροπής-ΗΙΡΕC plus».
    8. Έπειτα από εξέταση του ασθενούς στις 3/8/2010 από το ψυχιατρικό τμήμα του ….. ΓΕΝΙΚΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ ……….. διεγνώσθη να νοσεί από κατάθλιψη και του χορηγήθηκε φαρμακευτική αγωγή.
    9. Ο ασθενής ξεκίνησε εκ νέου συνεδρίες χημειοθεραπείας με πρώτη συνεδρία στις 10/8/2010.
    10. Ο ασθενής νοσηλεύθηκε αρκετές φορές ακόμη με έντονους ………. πόνους και επίμονο ……… σύνδρομο λόγω μετακτινικής ……… και υπεβλήθη 2 φορές σε τοποθέτηση Stent., χωρίς βελτίωση των συμπτωμάτων.
    11. Ο ασθενής υποβλήθηκε σε νέα χειρουργική επέμβαση τελικής κολοστομίας στις 30/8/2011.
    12. Στις 12/09/2011 Ο ασθενής νοσηλεύθηκε λόγο υποτροπής του κολοβώματος του …… (διάσπαση του τραύματος και δημιουργία αποστήματος ) προσπάθεια καταπολέμησης με ισχυρές αντιβιώσεις λόγο αδυναμίας του ασθενούς σε διορθωτική επέμβαση).
    13. Στις 25/09/2011 Ο ασθενής νοσηλεύθηκε ξανά λόγο νέας υποτροπής του κολοβώματος του ……….. Προσπάθεια καταπολέμησης με αντιβιώσεις λόγο αδυναμίας του ασθενούς σε διορθωτική επέμβαση).
    14. Στις 30/01/2012 Ο ασθενής νοσηλεύθηκε λόγο υποτροπής του κολοβώματος του …….. και του αριστερού νεφρού (διάσπαση του τραύματος και δημιουργία αποστήματος ) εκτιμήθηκε ότι η καταπολέμηση της υποτροπής γίνετε με χειρουργική επέμβαση αφαίρεσης του κολοβώματος, κάτι τέτοιο όμως στην παρούσα κατάσταση του ασθενούς (αδυναμία του ανοσοποιητικού και μη αναπλήρωσης βάρους) είναι παρακινδυνευμένο. Προσπάθεια καταπολέμησης με ισχυρές αντιβιώσεις.
    Αυτά γίνανε μέχρι τον Φεβρουάριο του τρέχοντος έτους.
    Σας επισημαίνω ότι τα τελευταία (2)χρόνια πούλησα ότι είχα και έχω πραγματικά καταστραφεί οικονομικά λόγο των γνωματεύσεων των γιατρών μου για παραφαρμακευτικά σκευάσματα (για ενδυνάμωση του ανοσοποιητικού, για ενδυνάμωση των ιστών μετά από τις επεμβάσεις και πολλών προβοιωτικών και ευβοιωτικών) τα οποία δεν τα πληρώνει το ταμείο μου, δίνω κάθε μήνα κατά μέσο όρο 1300€ ευρώ.
    Τον Φεβρουάριο λοιπόν κατάλαβα από τα λεγόμενα των γιατρών μου ότι η κατάστασή μου πια είναι μη αναστρέψιμη, και ξεκίνησα έναν αγώνα να βρω έναν έμπειρο για την νόσο μου γιατρό (αν είναι δυνατόν κάποιον καθηγητή) φυσικά σε δημόσια (με προτεραιότητα φυσικά σε αντικαρκινικά) νοσοκομεία, όχι μόνο εντός Αττικής αλλά έφτασα μέχρι το Δυδημότειχο [ΚΟ Τέντε (βλέπε internet)].
    Δυστυχώς κανένας γιατρός δεν αναλαμβάνει να με εγχειρήσει γιατί όπως λένε όλοι τους η κατάστασή μου είναι τραγική και ότι «εγώ αγόρι μου δεν είμαι διατεθειμένος να αναλάβω επιπλοκές άλλου γιατρού και μάλιστα διευθυντού δημοσίου νοσοκομείου».
    Στράφηκα στα ιδιωτικά νοσοκομεία και τελικά ο διευθυντής του χειρουργικού τομέα του Ιατρικού κέντρου Αθηνών Κος Κωνσταντινίδης δέχεται να με αναλάβει και μάλιστα ο ευαίσθητος αυτός Άνθρωπος-Γιατρός δέχθηκε να μην πάρει αμοιβή παρά του μεγέθους της επέμβασης.
    Απευθύνομε όμως στην ευαισθησία σας γιατί όπως καταλαβένετε τα νοσήλια θα είναι δυσβάσταχτα για τον κατεστραμμένο προϋπολογισμό της οικογένειάς μου, αφού το ταμείο μου δεν μου αναλαμβάνει τίποτα λόγω του ότι υπάρχει? θεραπεία στο νοσοκομείο μου το οποίο μετά και την τελευταία εξέταση PET/CT δηλώνει αδυναμία επέμβασης και προτείνει μόνο χημειοθεραπείες και ότι γίνει.
    Η κατάστασή μου είναι τόσο επώδυνη για εμένα που έφτασα σε σημείο να στραφώ σε Ιατρείο Πόνου Ιδιωτικού Νοσοκομείου και να ακολουθώ παρηγορητική αγωγή καρκινοπαθούς τελικού σταδίου, γιατί στο δικό μου νοσοκομείο το αντίστοιχο ιατρείο μου πρότεινε βελονισμό και τίποτε άλλο.
    Σας αναφέρω ότι με την πολύτιμη βοήθεια:
    1. Της ΕΛΜΕ Βοιωτίας στέλνοντας το παρακάτω μήνυμα σε όλα τα σχολεία της Χώρας πέτυχε να μαζευτούν αρκετά χρήματα:

    ΕΠΕΙΓΟΥΣΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ της ΕΛΜΕ


    Ο σύζυγος συναδέλφισσας στο Λύκειο Σ………….ου (Αργυρώ Κ………….η), πολύτεκνη (τέσσερα παιδιά) αντιμετωπίζει εξαιρετικά σοβαρό πρόβλημα υγείας και πρέπει να εγχειριστεί άμεσα. Όποιος συνάδελφος επιθυμεί να βοηθήσει, μπορεί να καταθέσει οποιοδήποτε χρηματικό ποσό στο λογαριασμό της
    EUROBANK 00260065370200079496.




    2. της Μητροπόλεως Θηβών και Λεβαδίας.
    3. μεμονωμένων Ιερωμένων από Βοιωτία και Κομοτηνή
    4.και την συγκινητική βοήθεια μεμονωμένων συνανθρώπων μας που για οποιοδήποτε λόγο πληροφορήθηκαν το γεγονός, ένα μεγάλο μέρος του ποσού των νοσηλειών έχει συγκεντρωθεί
    Το σίγουρο είναι ότι με κάποια βοήθεια ακόμη ευελπιστούμε εγώ και η οικογένειά μου θα έχουμε τα οικονομικά προσόντα να ξεκινήσουμε τον αγώνα και στην συνέχεια είμαστε σίγουροι πια ότι θα βρεθεί λύση για τα υπόλοιπα (έχει ο Θεός).
    Τον τρόπο της ενδεχόμενης βοήθειάς σας δεν μπορώ και δεν μου επιτρέπεται να τον υποδείξω αλλά επιτρέψτε μου να σας προτείνω αν είναι εφικτές οι παρακάτω περιπτώσεις:
    1. Χρηματική ενίσχυση στον παραπάνω λογαριασμό (Είναι τη ς Συζύγου μου).
    2. Προώθηση του μηνύματος σε κάποιον που πιθανόν να μπορεί να βοηθήσει.
    3. Ανάρτηση σε οποιοδήποτε σοβαρό κατά την γνώμη σας σαΐτ- ιστοσελίδα, ανάρτηση facebook
    Τέλος επειδή οι εποχές που ζούμε (και λόγο της οικονομικής κρίσης) είναι κακές και πονηρές. Όποιος συνάνθρωπος μας και για οποιοδήποτε λόγο θέλει να του αποστείλουμε οποιοδήποτε ιατρικό έγγραφο ονόματα γιατρών ή έγγραφο ταυτοποίησης των στοιχείων μας ή για οποιαδήποτε πληροφορία, με μεγάλη ευχαρίστηση και χωρίς κανένα δείλημα προσωπικών δεδομένων του το αποστείλουμε με e-mail, fax, ταχυδρομείο.


    Ευχαριστούμε και ευχές για Υγεία σε όλους
Working...
X