Announcement

Collapse
No announcement yet.

Για όσους είναι Αυστραλοί υπήκοοι (4)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Originally posted by sophiavl View Post
    Agoriani,μόλις είδα οτι και στις ληξιαρχικές πράξεις γεννήσεων των παιδιών και στη ληξιαρχική πράξη γάμου γράφει υπηκοότητα ελληνική ενώ τόπος γέννησης γράφει Μελβούρνη Αυστραλίας!!(αθάνατο ελληνικό δημόσιο)
    Ευτυχώς έχω μια γνωστή που δούλευε σε γραφείο εισαγγελέα και με έσωσε.
    Μου είπε να κάνω δυο αιτήσεις,μια για τις ληξιαρχικές πράξεις των παιδιών και μια για του γάμου.
    Τις πάμε στην Ευελπίδων,κτίριο 16,ισόγειο,γραφείο 8,ώρες 09:00-13:00 στον εισαγγελέα ακροάσεων.
    Μας δίνει υπογεγραμμένες τις εντολές και τις πηγαίνουμε στα αντίστοιχα ληξιαρχεία και μας εκδίδουν επιτόπου τα σωστά.
    Agoriani ήθελα να ρωτήσω πρέπει στις αιτήσεις της partner να αναφέρω και την ελληνική υπηκοότητα και στο σημείο που λέει πότε την απέκτησα,τι απαντώ,γιατί θυμάμαι οτι για κάποια χρόνια αφού γυρίσαμε είχαμε άδεια παραμονής.
    Θέλεις να μου πεις σε ποιό πεδίο και σε ποιά σελίδα είναι αυτό που λες για να καταλάβω, στην αίτηση.
    Υπομονή και επιμονή patriotes.

    Comment


      #17
      Agoriani,επειδή έχουμε εκτυπώσει όλες τις φόρμες για να έχουμε μια εικόνα του τι θα συμπληρώσουμε αυτό το πεδίο το βρήκα στην αίτηση 118 (παιδιών) στη σελίδα 18 Part B-Your parents.
      Κάτι πολύ σημαντικό,δεν μπορώ να βρώ στο επίσημο site τη φόρμα 886 που αναφέρεις ,βρίσκω όμως την 888 (statutory declaration by a supporting witness relating to a partner visa application),έχει αλλάξει κάτι μήπως και η 886 έγινε 888?
      We must be willing to let go of the life we have planned,so as to have the life that is waiting for us.
      Joseph Campell

      Comment


        #18
        Originally posted by sophiavl View Post
        ..............Κάτι πολύ σημαντικό,δεν μπορώ να βρώ στο επίσημο site τη φόρμα 886 που αναφέρεις ,βρίσκω όμως την 888 (statutory declaration by a supporting witness relating to a partner visa application),έχει αλλάξει κάτι μήπως και η 886 έγινε 888?
        H 886 καταργήθηκε!

        Comment


          #19
          australian σ'ευχαριστώ πολύ
          Εμείς τώρα πρέπει να συμπληρώσουμε την 888 ή όχι ??
          We must be willing to let go of the life we have planned,so as to have the life that is waiting for us.
          Joseph Campell

          Comment


            #20
            Originally posted by sophiavl View Post
            australian σ'ευχαριστώ πολύ
            Εμείς τώρα πρέπει να συμπληρώσουμε την 888 ή όχι ??
            Ναί την 888 πρέπει 2 φορές.
            Οχι εσείς, οι φίλοι σας (μάρτυρες) οι οποίοι πρέπει να ανήκουν ατη λίστα των επαγγελμάτων που αναφέρονται στη σελίδα 5 της 118

            Comment


              #21
              Επειδή αν μπείς στο site στη συγκεκριμένη φόρμα λέει σ'ένα σημείο:
              "It is also the depertmen's policy that the person completing this statutory declaration form:
              . know both the Partner class visa applicant and their sponsor and the
              history of their relationship;
              . be aged 18 years or over;and
              . be an Australian citizen or Australian permanent resident"
              Οπότε εγώ τι να κάνω????????????
              Βοήθεια australian
              We must be willing to let go of the life we have planned,so as to have the life that is waiting for us.
              Joseph Campell

              Comment


                #22
                Originally posted by sophiavl View Post
                Επειδή αν μπείς στο site στη συγκεκριμένη φόρμα λέει σ'ένα σημείο:
                "It is also the depertmen's policy that the person completing this statutory declaration form:
                . know both the Partner class visa applicant and their sponsor and the
                history of their relationship;
                . be aged 18 years or over;and
                . be an Australian citizen or Australian permanent resident"
                Οπότε εγώ τι να κάνω????????????
                Βοήθεια australian
                την 888 ΔΕΝ τη συμπληρώνεις εσύ!!!!!
                Φίλοι σας,(2)που σας γνωρίζουν χρόνια και γνωρίζουν την ιστορία της σχέσης......και θα γράψουν μιά μικρή "ιστοριούλα"....
                Μπορεί να είναι έλληνες αλλά θα πρέπει να ανήκουν στη λίστα των επαγγελμάτων που υπάρχει στη σελίδα 5 της form 118

                Comment


                  #23
                  Το έχω καταλάβει οτι δεν την συμπληρώνω εγώ,το θέμα μου είναι οτι αναφέρει οτι..." be an Australian citizen or Australian permanent resident" δεν λέει κάπου οτι μπορούν να είναι από τα άτομα στη λίστα της φόρμας 118.
                  We must be willing to let go of the life we have planned,so as to have the life that is waiting for us.
                  Joseph Campell

                  Comment


                    #24
                    Originally posted by sophiavl View Post
                    Το έχω καταλάβει οτι δεν την συμπληρώνω εγώ,το θέμα μου είναι οτι αναφέρει οτι..." be an Australian citizen or Australian permanent resident" δεν λέει κάπου οτι μπορούν να είναι από τα άτομα στη λίστα της φόρμας 118.
                    Ας μην το λέει, trust me!!!
                    29 "κατασκευαστές" visa το ίδιο έκαναν.....
                    έχεις "πρόχειρους" αυστραλούς υπηκόους?

                    Comment


                      #25
                      Ok ,you're the boss,i trust you ,don't let me down!!!
                      Πρέπει να γράψουν λεπτομέρειες ή εν συντομία?
                      Επίσης αν στείλω όλα τα χαρτιά σωστά πόσο καιρό πιστεύεις (as an expert )οτι θα πάρει να μας δώσουν τη visa?
                      We must be willing to let go of the life we have planned,so as to have the life that is waiting for us.
                      Joseph Campell

                      Comment


                        #26
                        Originally posted by sophiavl View Post
                        Ok ,you're the boss,i trust you ,don't let me down!!!
                        Πρέπει να γράψουν λεπτομέρειες ή εν συντομία?
                        Επίσης αν στείλω όλα τα χαρτιά σωστά πόσο καιρό πιστεύεις (as an expert )οτι θα πάρει να μας δώσουν τη visa?
                        Μιά περίληψη (έτσι κι αλλιώς δεν έχει και πάρα πολύ χώρο για να γράψουν μυθιστόρημα)
                        Κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή Επίσημοι χρόνοι επεξεργασίας Client Service Charter

                        ps:μήπως το "Για αυστραλούς υπηκόους Vol.4" να το μετονομάσω σε "Partner visa της sophiavl" ??

                        Comment


                          #27

                          πολύ καλό,να'σαι καλά ξεκαρδιστήκαμε!!!!!
                          Πάντως ρε παιδί μου πολύ χαρτούρα,μας έχει φύγει το κεφάλι
                          Θέλω να ελπίζω οτι τελικά θα αξίζει τον κόπο όλο αυτό.
                          We must be willing to let go of the life we have planned,so as to have the life that is waiting for us.
                          Joseph Campell

                          Comment


                            #28
                            Originally posted by sophiavl View Post
                            :
                            πολύ καλό,να'σαι καλά ξεκαρδιστήκαμε!!!!!
                            Πάντως ρε παιδί μου πολύ χαρτούρα,μας έχει φύγει το κεφάλι
                            Θέλω να ελπίζω οτι τελικά θα αξίζει τον κόπο όλο αυτό.
                            Mην αγχώνεστε!!
                            Ξέρετε πόσα εκατομμύρια έλληνες θα ήθελαν αυτή τη στιγμή
                            να έχουν αυστραλιανή υπηκοότητα?
                            και για να μην ψάχνετε,θα σας δώσω και την απάντηση.
                            Σχεδόν όλοι.............
                            Το αν άξιζε τον κόπο θα το απαντήσεις στο "Γιά όσους είναι Αυστραλοί υπήκοοι vol.4675" με τον ρυθμό που γράφεις.........

                            Comment


                              #29
                              Είσαι φοβερός ,όταν και αν με το καλό έρθουμε θα θέλαμε να σε συναντήσουμε.
                              Εύχομαι να σου πηγαίνουν όλα πάντα καλά.
                              Για να καταλάβεις σε τι κατάσταση έχουμε φτάσει και οι τέσσερις μας σου παραθέτω αυτό!!!! [YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=TnxUOdAhAdk&feature=related [/YOUTUBE]
                              We must be willing to let go of the life we have planned,so as to have the life that is waiting for us.
                              Joseph Campell

                              Comment


                                #30
                                Originally posted by sophiavl View Post
                                Είσαι φοβερός ,όταν και αν με το καλό έρθουμε θα θέλαμε να σε συναντήσουμε.
                                Εύχομαι να σου πηγαίνουν όλα πάντα καλά..................
                                Bλέπω αρχίσατε εντατικά μαθήματα αγγλικών abc b+a= ba κ.λ.π......
                                όσο για τη συνάντηση θα πρέπει να γραφτείτε στη "λίστα"....κατά το
                                2016 θα σας δω ....!!!!!!!

                                Thanks!!!!! Επίσης !!!!!!

                                Comment

                                Working...
                                X