Announcement

Collapse
No announcement yet.

Για όσους είναι Αυστραλοί υπήκοοι (5)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Καλησπέρα σας! να ρωτήσω και εγώ κάτι με τη σειρά μου... Είμαι αυστραλιανή υπήκοος και σκέφτομαι να επιστρέψω στη γενέτειρά μου. έτσι ξεκινάω σιγά σιγά τη διαδικασία έκδοσης νέου διαβατηρίου. διάβασα στο ενημερωτικό φυλλάδιο, που κατέβασα από το site για τη μετανάστευση στην Αυστραλία, ότι τα έγγραφα που με ενδιαφέρουν μπορώ να τα μεταφράσω δωρεάν, υπό ορισμένες προϋποθέσεις, στην Αυστραλία από την αντίστοιχη υπηρεσία. Από κει και πέρα, χρειάζεται να πάρω μαζί μου και ποινικό μητρώο, εφόσον είμαι αυστραλιανή υπήκοος; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

    Comment


      Originally posted by maria2basdeki View Post
      Καλησπέρα σας! να ρωτήσω και εγώ κάτι με τη σειρά μου... Είμαι αυστραλιανή υπήκοος και σκέφτομαι να επιστρέψω στη γενέτειρά μου. έτσι ξεκινάω σιγά σιγά τη διαδικασία έκδοσης νέου διαβατηρίου. διάβασα στο ενημερωτικό φυλλάδιο, που κατέβασα από το site για τη μετανάστευση στην Αυστραλία, ότι τα έγγραφα που με ενδιαφέρουν μπορώ να τα μεταφράσω δωρεάν, υπό ορισμένες προϋποθέσεις, στην Αυστραλία από την αντίστοιχη υπηρεσία. Από κει και πέρα, χρειάζεται να πάρω μαζί μου και ποινικό μητρώο, εφόσον είμαι αυστραλιανή υπήκοος; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
      Καλό είναι να έχεις ενα μαζί σου μιας και πέρασες μεγάλο διάστημα διαμένοντας στην Αλλοδαπή (για την Αυστραλία) και ίσως να σου χρειαστεί σε ορισμένες περιπτώσεις.
      Εσυ βασικά δεν μεταναστεύεις, για το γράμμα του νόμου, αλλά επιστρέφεις στην πατρίδα σου.
      Υπομονή και επιμονή patriotes.

      Comment


        Καλημέρα! Σε ευχαριστώ Agoriani για την άμεση απάντηση!

        Comment


          Συνεχίζουμε http://www.patriotaki.net/%C3%E9%E1-...731/#post52567

          Comment

          Working...
          X