Announcement

Collapse
No announcement yet.

Hello everyone!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Hello everyone!

    Kαλησπερα σε ολους με λενε Αγαπη και εχω καταγωγη απο την Μηλο το νησι της θεας Αφροδιτης. Σας βρηκα τυχαια και δεν μπορω να εκφρασω τη χαρα μου...πραγματικα εχετε κανει πολυ καλη δουλεια ενα μεγαλο συγχαρητηρια δεν φτανει. Μετα απο τοσες κλεισμενες πορτες σε 8εμα εργασιας στην Ελλαδα σκεφτομαι νανοιξω τα φτερα μου να παω για Σουηδια μερια να κανω μια καινουργια αρχη. Μαζεψα ενα κομποδεμα απτην παλια μου δουλεια για να επισκεφτω τα σκανδιναβικα μερη σε λιγες μερες φευγω και παω Στοκχολμη για καλη μου τυχη εχω μια φιλη Σουηδεζα και 8α με φιλοξενησει. Σκεφτομαι πριν κανω το βημα να την επισκεφτω να δω πως ειναι η ζωη ετσι τουλαχιστον για μια βδομαδα. ειναι μεγαλο βημα το ξερω μια περιπετεια..αλλα απτο κα8ισιο και την απληρωσια και τις καταστασεις αυτες που αντιμετωπιζουμε το προτιμω να φυγω! Εχω ξεκινησει κιολας μονη μου απο διαφορα τορρεντς και βιντεακια στο youtube να μα8αινω λιγα σουηδικα..αλλα πιστευω διαφορετικα 8αναι αν εισαι στη χωρα. Βεβαια εαν δεν το παλεψεις δεν καταφερνεις τιποτα..Με θλιβει η εικονα της Ελλαδα οπως επισης και η εκμεταλλευση. Ενδιαφερομαι λοιπον για σπουδες στη Σουηδια (μαστερ) (8εματα πληρωμων) (αιτησεις) ,εκμα8ηση γλωσσας ,εργασια και σπιτι αν και εχω το 8ετικο οτι μπορει να με φιλοξενησει η φιλη μου για μερικους μηνες θα δειξει και αυτο! Καλη τυχη υγεια και ευτυχια σε ολους !!!!!!

    Σας ευχαριστω πολυ με εκτιμηση,

    Αγάπη
    Οσο εγκλωβίζουμε την λέξη, την έννοια, το συναίσθημα ΑΓΑΠΗ, στο δικό μας κλουβί της απανθρωπιάς, θα γεμίζουμε ασχήμια τον κόσμο!

    #2
    Agapi welcome

    Comment


      #3
      Agapi Välkommen
      Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
      Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

      Comment


        #4
        Agapi welcome and good luck

        Comment


          #5
          καλως ηρθες Αγαπη και να εχει καλη εκβαση η προσπαθεια σου
          Μπορεί να απογοητευτείς αν αποτύχεις, αλλά είσαι χαμένος αν δεν προσπαθήσεις.
          ~Beverly Sills~ | (Αμερικανίδα υψίφωνος) | γ. 1929

          Comment


            #6
            Originally posted by Agapi View Post
            Kαλησπερα σε ολους με λενε Αγαπη και εχω καταγωγη απο την Μηλο το νησι της θεας Αφροδιτης. Σας βρηκα τυχαια και δεν μπορω να εκφρασω τη χαρα μου...πραγματικα εχετε κανει πολυ καλη δουλεια ενα μεγαλο συγχαρητηρια δεν φτανει.Καλη τυχη υγεια και ευτυχια σε ολους !!!!!!
            Σας ευχαριστω πολυ με εκτιμηση, Αγάπη
            Αγάπη,

            Σου εύχομαι μέσα από τα βάθη της ψυχής μου, να πετύχεις, να κερδίσεις την ζωή σου πάλι, εκεί στη Σουηδία που θα πας.

            Ναι μπορείς να πραγματ/σεις τα όνειρά σου εκεί.
            Λίγο υπομονή στο νέο σου ξεκίνημα και όλα θα πάνε καλά ,
            θα το δείς ! ! !

            Είναι πολύ όμορφη χώρα η Σουηδία. Αν την αγαπήσεις θα σου φανερώσει όλες τις ομορφιές της απλόχερα ! ! !

            Φύγε και μην κοιτάξεις πίσω σου καθόλου ! ! !

            Νά ΄σαι πάντα καλά !!!!

            Comment


              #7
              Originally posted by Agapi View Post
              Kαλησπερα σε ολους με λενε Αγαπη και εχω καταγωγη απο την Μηλο το νησι της θεας Αφροδιτης. Σας βρηκα τυχαια και δεν μπορω να εκφρασω τη χαρα μου...πραγματικα εχετε κανει πολυ καλη δουλεια ενα μεγαλο συγχαρητηρια δεν φτανει.
              Καλη τυχη υγεια και ευτυχια σε ολους !!!!!!
              Καλώς ήρθες στην παρέα μας Αγάπη...
              Σου εύχομαι πάνω απ'όλα υγεία κ καλή τύχη...!!!
              Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

              Comment


                #8
                Kαλησπέρα παιδια σας ευχαριστώ πολυ για τα καλα σας λογια και για το κουραγιο που μου δινετε το εκτιμω πολυ ναστε ολοι καλα
                Οσο εγκλωβίζουμε την λέξη, την έννοια, το συναίσθημα ΑΓΑΠΗ, στο δικό μας κλουβί της απανθρωπιάς, θα γεμίζουμε ασχήμια τον κόσμο!

                Comment


                  #9
                  Μια χαρα θα τα πας αρκει να σου κανει "κλικ" απο την αρχη... καλη επιτυχια
                  Better Think twice instead once

                  Comment


                    #10
                    καλως ηρθες Αγαπη

                    Comment

                    Working...
                    X