Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μετανάστευση στη Φινλανδια

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Ευχαριστω και παλι για τις πληροφοριες dimo
    What doesnt Kill you,Makes you Stronger..

    Comment


      #47
      ξερει καποιος τιμες σε εισιτηρια?και ποιες αιτερειες εχουν πτησεις προς Ηελσινκι?ευχαριστω ¨)
      What doesnt Kill you,Makes you Stronger..

      Comment


        #48
        Συγνωμη αλλα αυτες τις πληροφοριες δεν μπορει να τις βρει καποιος πολυ ευκολα στο internet? Μαλιστα θα ειναι και 100% σωστες πληροφοριες.
        You Can Have Whatever You Like...

        Comment


          #49
          Συμφωνώ απόλυτα με τον Diamond Spy. Μπορείς να ψάξεις σε διάφορα ταξιδιωτικά site και να διαλέξεις ένα δροολόγιο απο τις πολλές επιλογές που θα σου βγάλει.

          Γενικά το κόστος ποικίλει ανάλογα με την Εποχή και τις προσφορές που βγάζει η κάθε εταιρία. Μία μέση τιμή για κάποια μέρα εκτός εορτών είναι περίπου 180-280 ευρώ για το πήγαινε-έλα για ένα άτομο με την προυπόθεση να το κλείσεις 2-3 μήνες νωρίτερα.
          Τώρα εάν θες να έρθεις καλοκαίρι, η συμβουλή μου είναι να ψάξεις είτε στις Νορβηγικές είτε στις Σκανδιναβικές αερογραμμες που βγάζουν καλές προσφορές (140-200 ευρώ το πηγαινε -έλα) και έχει και απ'ευθειας πτήσεις(εφόσον το κλείσεις νωρίτερα).

          Χαιρετώ.

          Comment


            #50
            ευχαριστω Δημο
            What doesnt Kill you,Makes you Stronger..

            Comment


              #51
              Μετανάστευση στη Φινλανδία.
              Muuttoliike Suomeen.


              Muuttoliike Suomeen - Sisäministeriö

              Maahanmuuttajien opetus Riihimäen aikuislukiossa.Πολυπολιτισμική εκπαίδευση ενηλίκων.


              "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

              Comment


                #52
                ξερει κανεις τα επισιμα στατιστικα για την ανεργια στην Φινλανδια?
                What doesnt Kill you,Makes you Stronger..

                Comment


                  #53
                  Finland unemployment rate 2014 | countryeconomy.com

                  Comment


                    #54
                    se eyxaristo
                    What doesnt Kill you,Makes you Stronger..

                    Comment


                      #55
                      Helsinki.

                      Helsinki.


                      Maasta- ja maahanmuutto - kela.fi

                      Other languages - kela.fi
                      "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

                      Comment


                        #56
                        Φινλανδία είναι η καλύτερη χώρα στον κόσμο για να γίνεις μαμά !

                        Φινλανδία είναι η καλύτερη χώρα στον κόσμο για να γίνεις μαμά !



                        Φινλανδία είναι η καλύτερη χώρα για να γίνεις μαμά- Imommy.
                        "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

                        Comment


                          #57
                          Καλησπέρα παιδιά. Είμαι 25 ετών και ψάχνω να φύγω από Ελλάδα εδώ και καιρό.
                          Βρήκα ένα πανεπιστήμιο στη Φινλανδία (Metropolia University) το οποίο μου άρεσε πολύ το 3D Animation and Visualisation course διότι έχω ήδη αποφοιτήσει από ένα παρόμοιο πανεπιστήμιο. Το θέμα είναι ότι ψάχνω πληροφορίες για τη Φινλανδία και δεν βρίσκω αρκετές στο Internet.
                          Αλλά αλλιώς είναι να πάρω πληροφορίες από ανθρώπους που ζούνε ήδη εκεί.
                          Παρακαλώ να επικοινωνήσει κάποιος μαζί μου μέσω skype, facebook, twitter, mail. Έχω στείλει προσωπικά μηνύματα σε αρκετά άτομα του foroum αλλά απάντηση δεν πήρα.
                          Το πανεπιστήμιο βρίσκεται στη Vantaa.

                          Facebook: Epanastathis Psomadantras
                          Twitter: fuspgr
                          Skype: fuspgr
                          Mail: fuspgr@hotmail.com

                          Παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μου.
                          Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
                          Στάθης Ψωμαδέλλης

                          Comment


                            #58
                            Originally posted by stacis View Post
                            Καλησπέρα παιδιά. Είμαι 25 ετών και ψάχνω να φύγω από Ελλάδα εδώ και καιρό.
                            Βρήκα ένα πανεπιστήμιο στη Φινλανδία (Metropolia University) το οποίο μου άρεσε πολύ το 3D Animation and Visualisation course διότι έχω ήδη αποφοιτήσει από ένα παρόμοιο πανεπιστήμιο. Το θέμα είναι ότι ψάχνω πληροφορίες για τη Φινλανδία και δεν βρίσκω αρκετές στο Internet.
                            Αλλά αλλιώς είναι να πάρω πληροφορίες από ανθρώπους που ζούνε ήδη εκεί.
                            Παρακαλώ να επικοινωνήσει κάποιος μαζί μου μέσω skype, facebook, twitter, mail. Έχω στείλει προσωπικά μηνύματα σε αρκετά άτομα του foroum αλλά απάντηση δεν πήρα.
                            Το πανεπιστήμιο βρίσκεται στη Vantaa.

                            Facebook: Epanastathis Psomadantras
                            Twitter: fuspgr
                            Skype: fuspgr
                            Mail: fuspgr@hotmail.com

                            Παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μου.
                            Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
                            Στάθης Ψωμαδέλλης
                            Φίλε Στάθη σου έχω στείλει με προσωπικό μήνυμα το e-mail μου. Σε παρακαλώ στείλε μου εκεί.
                            Χαιρετώ.

                            Comment


                              #59
                              Suomessa on tehty animaatioita tiettävästi ainakin sata vuotta. On mahdollista että joku tai jotkut tekivät animaatioita jo ennen vuotta 1914, tästä ei ole todisteita.


                              100 vuotta suomalaista animaatiota | Teemat

                              Ένας φοιτητής στη Φινλανδία/Ulkomaalainen opiskelija Suomessa.
                              "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

                              Comment


                                #60
                                Να ρωτήσω αν αληθεύει κάτι που διάβασα ότι σε περίπτωση μετανάστευσης στη Φινλανδία το κράτος θέλει να δεί μετρητά σε λογαριασμό της τράπεζας περίπου 5000 ??????!!!!!! για να σου επιτραπεί να ζήσεις και να εργαστείς εκεί?/?

                                Comment

                                Working...
                                X