Announcement

Collapse
No announcement yet.

Καλησπέρα στην άκρως ενδιαφέρουσα παρέα!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Καλημέρα σε όλους

    Είμαι η Χριστιάνα 45 ετών, άνεργη εδώ και ετοιμαζόμαστε σιγά σιγά να φύγουμε οικογενειακώς για Γερμανία.
    Είμαι Γερμανίδα αλλά ζω στην Ελλάδα 40 χρόνια, με αποτέλεσμα να είμαι ελληνίδα πλέον παρά γερμανίδα.
    Τις ερωτήσεις μου θα τις γράψω στα ανάλογα posts..
    Όταν είσαι ασφαλής σπίτι σου, θα ήθελες να ζεις μια περιπέτεια και όταν ζεις μια περιπέτεια, θα ‘θελες να είσαι ασφαλής στο σπίτι σου.

    Comment


      #17
      Καλημερα και καλως ηρθες στο patriotaki και καλη τυχη στο νεο σας ξεκινημα
      Ωσπου τέλος ένιωσα κι ας πα' να μ'έλεγαν τρελλό πως από ΄να τίποτα γίνεται ο Παράδεισος (Ελύτης)

      Comment


        #18
        Καλώς ήρθες Χριστιάνα και ευχομαι καθε επιτυχια !!

        Comment


          #19
          Σας ευχαριστώ παιδιά..
          η βοήθεια σας θα είναι πολύτιμη, όπως είναι και τα posts που έχω ήδη δει εδώ..
          Όταν είσαι ασφαλής σπίτι σου, θα ήθελες να ζεις μια περιπέτεια και όταν ζεις μια περιπέτεια, θα ‘θελες να είσαι ασφαλής στο σπίτι σου.

          Comment


            #20
            ουφφφφφφφ....να'μαι και γω...καλως σας βρισκω!!!

            καλησπερα σε ολους..και μπραβο σας γι'αυτο που κανετε εδω..ειμαι καινουργιος εδω..λιγα πραγματα για μενα..γιωργος 30 ετων παντρεμενος με δυο παιδια και το τριτο ερχεται σε λιγες μερες πρωτα ο θεος!....πηραμε λοιπον την αποφαση για μεταναστευση..και συγκεκριμενα για γερμανια..στην στουτγαρδη.14 σεπτεμβρη θα φυγω οδικως μιας και θα παρω το αυτοκινητο μου.εχω αρκετες αποριες και ερωτησεις αλλα πιστευω οτι ψαχνοντας εδω μεσα θα μου λυθουν αν οχι ολες..αρκετες!ειναι η πρωτη φορα που θα παω εξωτερικο οδικως και μονος παρεα με το σκυλο μου που επισης θα ηθελα να ρωτησω εαν καποιος γνωριζει..γιατι καποιες ρατσες ειναι απαγορευμενες στην γερμανια.επισης σημερα διαβασα για την βινιετα..δεν το γνωριζα αυτο!!αυτην την καρτα μπορω να την αγορασω μεσω ιντερνετ να την εχω μαζι μου απο εδω?!!συγνωμη αν σας ζαλισα!!!!!

            Comment


              #21
              Καλως ηρθες Γιωργο στη παρεα μας και με το καλο να γεννηθει το νεο μελος της οικογενειας σου.
              Ωσπου τέλος ένιωσα κι ας πα' να μ'έλεγαν τρελλό πως από ΄να τίποτα γίνεται ο Παράδεισος (Ελύτης)

              Comment


                #22
                καλησπερα και παλι!!σ'ευχαριστω πολυ μαρια και καλη δυναμη σε ολους..

                Comment


                  #23
                  ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ

                  Kalispera se ola ta pedia edo mesa.... pragmatika exo sigkinithei apisteyta poli me posi agapi enimeronete ta patriotakia mas pou theloun na metanasteusoun...exei kairo pou diavazo edo mesa sto site kai exo mathei pragmatika para polla...
                  Katarxin na sas po kai ego liga logia gia emena...
                  eimaste apo athina alla ta teleutaia 2 xronia menoume kipro exo 2 paidakia 2 xronon o gios mou k 6 minon i koroula mou k exoume apofasisei me ton sizigo mou na kanoume mia nea arxei stin Australia...O antras mou emene palia stin australia alla efige gia fantariliki stin ellada k den xanagirise stin Australia ta petherika mou menoun ekei opote tora katathetoume xartia gia ipikotita tou antra mou....to epomeno vima einai na perimenoume apo tin douleia tou...diladi kanei metafora apo kipro se australia me tin douleia tou opote pernaei apo kapoies sinenteuxis meso skype k perimenoume neotera gia tis vizes k to poso kairo peripou kanei an k mas eipan6-8 vdomades iplogizoume genika arxes tou oktovri na eimaste me to kalo autralia.... einai ligo pio eukoli diadikasia i metafora apo douleia alla k pali den pavei na einai xronovoro mias k den mas xorane oi topoi k oi dromoi sas kourasa signomi apla eimaste k emeis stin anamoni gia australia elpizo na pane ola kala k na ta leme apo ekei filia polla kai pali polla ma polla sigxaritiria gia tin iperoxi douleia pou kanete se auto to site...fila elina-vlad

                  Comment


                    #24
                    El.vlad Καλώς ήρθες

                    Comment


                      #25
                      Ευχαριστω πολυ

                      Comment


                        #26
                        ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

                        ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΚΑΙ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΤΟ FORUM ΤΥΧΑΙΑ ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ ΓΙΑ ΤΡΟΠΟΥΣ ΔΙΑΦΥΓΗΣ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ.
                        ΒΛΕΠΩ ΠΩΣ ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΑΝΗΣΥΧΙΕΣ. ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ ΠΩΣ ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΦΥΓΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΓΙΑ ΧΩΡΕΣ ΕΚΤΟΣ ΕΥΡΩΠΗΣ(ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ-ΚΑΝΑΔΑ).
                        ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΜΠΟΡΕΣΟΥΝ ΤΕΛΙΚΑ ΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗ- ΣΟΥΝ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΤΟΥΣ.

                        Comment


                          #27
                          Καλησπέρα Σοφία κ καλώς ήρθες στην παρέα μας...

                          Καλή τύχη κ σε σένα...!!!
                          Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                          Comment


                            #28
                            Καλησπερα λοιπον και απο μενα

                            τΙΜ,ΑΠο το jIM...ειμαι 35 κλειστα!!!...παραιτηθηκα απο την δουλεια που εκανα 7 χρονια πριν 3 μερες..προσωπικοι,οικονομικοι και ανθρωπινη λογοι με εκαναν να παρω αυτη την αποφαση στην δυσκολη οντως φαση που ζουμε ολοι...μπορει και huge Μ@λ@κι@..νΟΜΙζω ομως ισως οτι πια εδω δεν εχει νοημα να μεινω και λεω να ΦΥΓΩ πια.Ιδεες πολλες αλλα κεφαλαια below zero..
                            AYTA Ta oliγα...βλεπω και chat οποτε μιλαμε!!!

                            Comment


                              #29
                              Ουφ και γω φοβόμουν ότι θα μαι απο τους μόνους που θα παρετηθώ!!!όλοι μου λέγαν αφου έχεις δουλεια κτλ που θα πας?

                              Comment


                                #30
                                Καλησπέρα σ'όλα τα πατριωτάκια!!

                                Σας χαιρετώ και εγώ με τη σειρά μου παιδιά, καλώς σας βρήκα!! Πολύ χρήσιμο το σάιτ, ευχαριστούμε για τις πληροφορίες που παρέχετε!! Σκέφτομαι για τη Σουηδία, αλλά απ' οτι έχω δει θέλει πολλή προσπάθεια η υπόθεση της μετανάστασης. Ελπίζω όμως οτι κάποια στιγμή θα τα καταφέρω!.. Ας έχουμε καλή διάθεση, και.. βλέπουμε!!
                                To accomplish great things, you must not only act, but also dream, not only plan, but also believe. ANATOLE FRANCE.

                                Comment

                                Working...
                                X