Announcement

Collapse
No announcement yet.

Για όσους είναι Αυστραλοί υπήκοοι (6)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Originally posted by Greece4ever View Post
    ΑΠΟΣΤΕΛΛΕΤΕ ΠΡΩΤΟΤΥΠΑ ΕΓΓΡΑΦΑ Ή ΕΠΙΚΥΡΩΜΕΝΑ ΑΝΤΙΓΡΑΦΑ

    Δεν απαιτούνται τα πρωτότυπα έγγραφα. Είναι αποδεκτά τα αντίγραφα που είναι «επικυρωμένα». Πρέπει να παρέχετε είτε:

    Τα πρωτότυπα των επισήμων εγγράφων ΚΑΙ ένα αντίγραφο για το κάθε έγγραφο (τα πρωτότυπα έγγραφα θα σας επιστραφούν με συστημένη επιστολή όταν οριστικοποιηθεί η αίτησή σας), είτε
    «Επικυρωμένα» αντίγραφα των επίσημων εγγράφων.

    ^^στα Δικαιολογητικα για το citizenship by descent λεει τα ανωτερω....
    διορθωστε με αν κανω λαθος...αλλα εγω αυτο που καταλαβα ειναι να εχω 1 πρωτοτυπο εγγραφο κ 1 γνησιο αντιγραφο...ομως ΚΑΙ ΤΑ 2 θα μεταφρασω? (μετα παει πακετο κ σφραγιδα της Χαγης).

    Στέλνεις μόνο τα πρωτότυπα μεταφρασμένα και στα επιστρέφουν μετά μαζί με τις υπηκοότητες των παιδιών.
    Του φευγάτου η μάνα δεν έκλαψε ποτέ

    Comment


      Originally posted by nickV View Post
      Τα κοινά έγγραφα, μία φορά ,εφόσον στείλεις και τις δύο αιτήσεις με τον ίδιο φάκελλο.
      THANK GOD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      Thanxxxxxx Nick

      Originally posted by nickV View Post
      Στέλνεις μόνο τα πρωτότυπα μεταφρασμένα και στα επιστρέφουν μετά μαζί με τις υπηκοότητες των παιδιών.
      Νομιζα 1 πρωτοτυπο ΚΑΙ 1 αντιγραφο................
      Ακομα να το πιστεψω....ουφ γλυτωνω αμεσως τα μισα εξοδα σε μεταφρασεις κ σφραγιδες!!
      Να'σαι καλα Νικο!!
      “Nothing is forever”

      Comment


        Originally posted by Greece4ever
        Νομιζα 1 πρωτοτυπο ΚΑΙ 1 αντιγραφο................
        Ακομα να το πιστεψω....ουφ γλυτωνω αμεσως τα μισα εξοδα σε μεταφρασεις κ σφραγιδες!!
        Να'σαι καλα Νικο!!
        You are welcome!
        Του φευγάτου η μάνα δεν έκλαψε ποτέ

        Comment


          Ρωτησα στην Εθνικη αμα μπορω να εκδοσω Τραπεζικη Επιταγη η οποια δυναται να εισπραχθει στη Βρετανια και μου ειπαν μονο αμα εχω λογαριασμο σε λιρες!!!!
          (για την αιτηση του citizenship by descent το θελω)


          Κανεις που να πληρωσε και να ξερει ? :(
          “Nothing is forever”

          Comment


            Εγώ πλήρωσα στην πρεσβεία, μπορείς και με κάρτα πιστωτική ή αν δεν έχεις να βγάλεις μία κάρτα προπληρωμένη για το internet. Οι περισσότερες τράπεζες έχουν και την εκδίδουν την ίδια μέρα. Βάζεις το ποσό που θέλεις (μετατροπή Λιρών σε Ευρώ) και βάζεις τα στοιχεία της κάρτας στην αίτηση.
            Ο τελευταίος να κλείσει την πόρτα.

            Comment


              Εγώ πήγα στην εθνική τράπεζα τους ζήτησα μια τραπεζική επιταγή σε λίρες αγγλίας αξίας 240 λιρών (τρία παιδιά).
              Μου κόστισε 330 ευρώ τον Ιούνιο.
              Η επιταγή εκδόθηκε σε περίπου μία ώρα (1) και χωρίς να έχω λογαριασμό σε λίρες...

              Comment


                Originally posted by efrosini View Post
                Εγώ πλήρωσα στην πρεσβεία, μπορείς και με κάρτα πιστωτική ή αν δεν έχεις να βγάλεις μία κάρτα προπληρωμένη για το internet. Οι περισσότερες τράπεζες έχουν και την εκδίδουν την ίδια μέρα. Βάζεις το ποσό που θέλεις (μετατροπή Λιρών σε Ευρώ) και βάζεις τα στοιχεία της κάρτας στην αίτηση.
                προπληρωμενη καρτα για το ιντερνετ? χρεωστικη δηλαδη?

                Εχει κανει καποιος με προπληρωμενη καρτα και εγινε δεκτη?????

                Μηπως εμβασμα και προπληρωμενη καρτα ειναι το ιδιο?Δεν γνωριζω!!!!!
                “Nothing is forever”

                Comment


                  Originally posted by Μανώλης View Post
                  Εγώ πήγα στην εθνική τράπεζα τους ζήτησα μια τραπεζική επιταγή σε λίρες αγγλίας αξίας 240 λιρών (τρία παιδιά).
                  Μου κόστισε 330 ευρώ τον Ιούνιο.
                  Η επιταγή εκδόθηκε σε περίπου μία ώρα (1) και χωρίς να έχω λογαριασμό σε λίρες...
                  Μανωλη πηρα σε 2 υποκαταστημα της εθνικης και τραπεζικη επιταγη μου ειπαν δεν εκδιδουν...μονο εμβασμα!! :(

                  Εχει σχεση το εμβασμα με την προπληρωμενη καρτα?
                  “Nothing is forever”

                  Comment


                    Μανωλη πηρα σε 2 υποκαταστημα της εθνικης και τραπεζικη επιταγη μου ειπαν δεν εκδιδουν...
                    Να πας στο κεντρικό κατάστημα της Εθνικής τράπεζας στη Θεσσαλονίκη.Τα υποκαταστήματα δεν εκδίδουν.

                    Comment


                      Originally posted by Μανώλης View Post
                      Να πας στο κεντρικό κατάστημα της Εθνικής τράπεζας στη Θεσσαλονίκη.Τα υποκαταστήματα δεν εκδίδουν.
                      Λες να φταιει αυτο!!!!!!! ΜΑΚΑΡΙ!!!
                      Θα το δοκιμασω...σε ευχαριστω
                      “Nothing is forever”

                      Comment


                        η συνέχεια εδώ Εδώ

                        Comment

                        Working...
                        X