Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μετανάστευση στον Καναδά

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Originally posted by kcharito View Post
    Γεια σας παιδιά κι απο μένα.
    Έχω κάνει όλη τη χαρτούρα ήδη και περιμένω (πολύ θα έλεγα) την ειδοποίηση για τις ιατρικές εξετάσεις. Οι φίλοι μας οι Ρωμαίοι έχουν πήξει στο εσπρέσσο και τη ντόλτσε βίτα μάλλον γιατί το περιμένω από το Μάρτη!

    Πάνω από όλα, σε όσα παιδιά θέλουν να ξεκινήσουν, συνιστώ υπομονή! Εμείς με τη γυναίκα μου ξεκινήσαμε τον Γενάρη του 2011, κι ακόμα είμαστε εδώ.
    Γεια σου φιλε,

    εγω εστειλα τα χαρτια μου Mississauga 27 May... 30 May τα παραλαβανε....

    ειχα Sponsor Approval 17 Jul και PPR 12 Nov
    τελος ειχα τα χαρτια μου ετοιμα (COPR) στις 21 Nov....
    και να φανταστεις οτι εχασα και ενα μηνα επειδη μου ζητησανε καποιες επιπροσθετες πληροφοριες και αργησαμε με τα πηγαινε ελα του ταχυδρομειου...

    σαν να σε εχουν αργησει....

    στα προηγουμενα σταδια ποτε ειχες απαντησεις?

    Comment


      #32
      Μεταναστευση στον Καναδα....γιατι οχι;

      Καλησπερα η καλημερα σε ολους.Θελω να συγκεντρωσω πληροφοριες για την μεταναστευση στον Καναδα,συγκεκριμενα οι περιοχες που με ενδιαφερουν ειναι οι ...Hamilton & Toronto...Εχω συγγενεις εκει...5 πρωτα ξαδερφια του πατερα μου και τα παιδια τους.Διατηρουν οικογενειακη επιχειρηση και μου προταθηκε να μεταναστευσω εκει...Δεν θα ρωτησω για προσαρμογη ουτε μισθους...θα ρωτησω για γραφειοκρατια,ποσο ευκολο η δυσκκολο μπορει αυτο να ειναι,αν και με τη λογικη αλλα και με οσα εχω ακουσει,οταν εχεις συγγενεις η διαδικασια γινεται πιο βατη...Ευχαριστω εκ των προτερων...

      Comment


        #33
        Μετανάστευση στον Καναδά με πρόσκληση από .

        Καλησπέρα σας, έχω ένα συγγενή στον Καναδά ο οποίος είχε προσφερθεί στο παρελθόν να μου στείλει πρόσκληση να πάω στον Καναδά... θα ήθελα να σας ρωτήσω , πόσο εύκολο είναι με αυτή τη πρόσκληση να μεταναστεύσω μόνιμα στον Καναδά? ευχαριστώ εκ των προτέρων.!

        Comment


          #34
          Originally posted by Nota View Post
          Καλησπέρα σας, έχω ένα συγγενή στον Καναδά ο οποίος είχε προσφερθεί στο παρελθόν να μου στείλει πρόσκληση να πάω στον Καναδά... θα ήθελα να σας ρωτήσω , πόσο εύκολο είναι με αυτή τη πρόσκληση να μεταναστεύσω μόνιμα στον Καναδά? ευχαριστώ εκ των προτέρων.!
          βρισκω αυτο για την περιπτωση σου.το ιδιο ποστ με την ιδια ερωτηση με σε να εγινε και το μεσημερι.θα δωσω το ιδιο λινκ και εκει.υποθετω οτι απαντιεται και στο πατριωτακι,απλα σαν εξτρα πληροφορια δινω και αυτο: can my uncle sponsor me?

          Comment


            #35
            Originally posted by Γιαννης Δεσκες View Post
            Καλησπερα η καλημερα σε ολους.Θελω να συγκεντρωσω πληροφοριες για την μεταναστευση στον Καναδα,συγκεκριμενα οι περιοχες που με ενδιαφερουν ειναι οι ...Hamilton & Toronto...Εχω συγγενεις εκει...5 πρωτα ξαδερφια του πατερα μου και τα παιδια τους.Διατηρουν οικογενειακη επιχειρηση και μου προταθηκε να μεταναστευσω εκει...Δεν θα ρωτησω για προσαρμογη ουτε μισθους...θα ρωτησω για γραφειοκρατια,ποσο ευκολο η δυσκκολο μπορει αυτο να ειναι,αν και με τη λογικη αλλα και με οσα εχω ακουσει,οταν εχεις συγγενεις η διαδικασια γινεται πιο βατη...Ευχαριστω εκ των προτερων...
            βρισκω αυτο για την περιπτωση σου.το ιδιο ποστ με την ιδια ερωτηση με σε να εγινε και το βραδυ.θα δωσω το ιδιο λινκ και εκει.υποθετω οτι απαντιεται και στο πατριωτακι,απλα σαν εξτρα πληροφορια δινω και αυτο: can my uncle sponsor me?

            Comment


              #36
              Originally posted by Γιαννης Δεσκες View Post
              Καλησπερα η καλημερα σε ολους.Θελω να συγκεντρωσω πληροφοριες για την μεταναστευση στον Καναδα,συγκεκριμενα οι περιοχες που με ενδιαφερουν ειναι οι ...Hamilton & Toronto...Εχω συγγενεις εκει...5 πρωτα ξαδερφια του πατερα μου και τα παιδια τους.Διατηρουν οικογενειακη επιχειρηση και μου προταθηκε να μεταναστευσω εκει...Δεν θα ρωτησω για προσαρμογη ουτε μισθους...θα ρωτησω για γραφειοκρατια,ποσο ευκολο η δυσκκολο μπορει αυτο να ειναι,αν και με τη λογικη αλλα και με οσα εχω ακουσει,οταν εχεις συγγενεις η διαδικασια γινεται πιο βατη...Ευχαριστω εκ των προτερων...
              Οι πληροφοριες που ζητας φιλε υπαρχουν ηδη στην ενοτητα θεματων που αφορουν την μεταναστευση στον Καναδα.
              Θα ηταν καλυτερα να διεθετες λιγο χρονο να διαβασεις οσα εχουν ηδη γραφτει και αν εχεις μεινει χωρις απαντησεις σε καποια σημεια τοτε να κανεις τις ερωτησεις σου συγκεκριμενα.

              Αν και δεν ειμαι εγω ο διαχειρηστης του φορουμ, πιστευω οτι δεν ειναι καθολου λειτουργικο καθε φορα που καποιο νεο μελος εγγρφεται και ξεκινα να ψαχνεται, να ανοιγει ενα νεο θεμα και να πρεπει να απανταμε με πληροφοριες που εχουν ηδη γραφτει στο παρελθον.

              Εγω προσωπικα δεν απανταω σε κατι που εχω ηδη απαντησει.

              Να εισαι καλα και σου ευχομαι να πετυχεις οτι επιθυμεις.

              Comment


                #37
                Για σας! διαβαζοντας την EL Pais προχτες και τι βλεπω?! Ο ΚΑΝΑΔΑΣ ΨΑΧΝΕΙ 320.000 ΟΙΚΟΔΟΜΟΥΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΣΧΕΙ ΒΙΖΑ. Η χώρα χρειάζεται συγκολλητές ή ηλεκτρολόγους για τα επόμενα οκτώ χρόνια. Αρκεί η βασική γνώση της αγγλικής ή γαλλικής. Οποτε οποιος εχει αυτην την ειδικοτητα και ξερει και τη γλωσσα -σωθηκε!

                Comment


                  #38
                  Originally posted by Marios12 View Post
                  Για σας! διαβαζοντας την EL Pais προχτες και τι βλεπω?! Ο ΚΑΝΑΔΑΣ ΨΑΧΝΕΙ 320.000 ΟΙΚΟΔΟΜΟΥΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΣΧΕΙ ΒΙΖΑ. Η χώρα χρειάζεται συγκολλητές ή ηλεκτρολόγους για τα επόμενα οκτώ χρόνια. Αρκεί η βασική γνώση της αγγλικής ή γαλλικής. Οποτε οποιος εχει αυτην την ειδικοτητα και ξερει και τη γλωσσα -σωθηκε!
                  ενα λινκ μηπως ειναι διαθεσιμο???

                  Comment


                    #39
                    παιδια καλησπερα σε ολους εχω να κανω μια ερωτηση.Εχω ξεκινησει και μαζευω τα δικαιολογητικα για Μοντρεαλ αλλα αν ξερει καποιος μπορει να μου πει αν υπαρχει περιπτωση να μην σε δεχτουν και για πιο λογο.
                    Ευχαριστω καλο βραδυ

                    Comment


                      #40
                      Originally posted by Skasviks View Post
                      παιδια καλησπερα σε ολους εχω να κανω μια ερωτηση.Εχω ξεκινησει και μαζευω τα δικαιολογητικα για Μοντρεαλ αλλα αν ξερει καποιος μπορει να μου πει αν υπαρχει περιπτωση να μην σε δεχτουν και για πιο λογο.
                      Ευχαριστω καλο βραδυ
                      δικαιολογητικα για ποιο πραγμα... ως τι σκοπευεις να πας?

                      Comment


                        #41
                        για δουλεια και μονιμα σιγα σιγα

                        Comment


                          #42
                          naytikos

                          geia sas paidia(patriotes)
                          eimai deyteros mhxanikos toy emporikoy naytikoy,ayth thn stigmh taksideyo,hmoyna prin liges meres sto kanada,exo ksanapaei alles dyo fores se ayto moy to taksidi se treis poleis toy kanada kai kapos enthoysiasthka me ton tropo zohs toys kai moy arese h idea na metanastepso monima gia doyleia pano sthn eidikothta moy fysika.
                          mhpos exei idea kaneis pano sto anteikeimeno ayto?

                          Comment


                            #43
                            Originally posted by Skasviks View Post
                            για δουλεια και μονιμα σιγα σιγα
                            σιγουρα για δουλεια παμε ολοι μας, οχι για διακοπες.... το θεμα ειναι με ποιν τροπο θα πας εκει να δουλεψεις νομιμα

                            με ποιον τροπο θα περεις αδεια παραμονης?
                            συγνωμη που ρωταω αλλα ζητησες καποιες πληροφοριες που για να δωθουν πρεπει να ξερουμε για τι πραγμα μιλαμε

                            Comment


                              #44
                              με working visa

                              Comment


                                #45
                                καλο ταξιδι

                                Comment

                                Working...
                                X