Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μετανάστευση στον Καναδά

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #61
    καλημερα pantel, σε καθε περιπτωση θα πρεπει να αποδειξεις πως η σχεση σου ειναι γνησια και πως δεν γινεται απλα και μονο για μεταναστευτικους λογους. Ειμαι σε παρομοια φαση με σενα, η κοπελα μου θα με σπονσοραρει ως common law partner αλλα επειδη προς το παρον δεν εχουμε πολλες αποδειξεις που να αποδεικνυουν τη σχεση μας αν και ειμαστε πολλα χρονια μαζι θα στειλουμε τα χαρτια μας το Νοεμβριο του 2013. Το πιστοποιητικο γαμου σαφως και ειναι μεγαλο πλεονεκτημα αλλα δεν εγγυαται και σιγουρη επιτυχια απο μονο του. Αν κανω καποιο λαθος ας με διορθωσει καποιος παλιοτερος.

    Το παραπανω link που εδωσε ο samv ειναι πολυ βοηθητικο, εμενα τουλαχιστον με εχει βοηθησει πολυ τον τελευταιο μηνα που το διαβαζω μιας και περιεχει πολυτιμες πληροφοριες.
    Σοθ παραθετω δυο ενδιαφερουσες συνομιλιες απο εκει

    married applying inland applicaton almost done! 2 more question!

    Supporting Documents - How much is too much ?

    Comment


      #62
      Originally posted by panos30 View Post
      καλημερα pantel, σε καθε περιπτωση θα πρεπει να αποδειξεις πως η σχεση σου ειναι γνησια και πως δεν γινεται απλα και μονο για μεταναστευτικους λογους. Ειμαι σε παρομοια φαση με σενα, η κοπελα μου θα με σπονσοραρει ως common law partner αλλα επειδη προς το παρον δεν εχουμε πολλες αποδειξεις που να αποδεικνυουν τη σχεση μας αν και ειμαστε πολλα χρονια μαζι θα στειλουμε τα χαρτια μας το Νοεμβριο του 2013. Το πιστοποιητικο γαμου σαφως και ειναι μεγαλο πλεονεκτημα αλλα δεν εγγυαται και σιγουρη επιτυχια απο μονο του. Αν κανω καποιο λαθος ας με διορθωσει καποιος παλιοτερος.

      Το παραπανω link που εδωσε ο samv ειναι πολυ βοηθητικο, εμενα τουλαχιστον με εχει βοηθησει πολυ τον τελευταιο μηνα που το διαβαζω μιας και περιεχει πολυτιμες πληροφοριες.
      Σοθ παραθετω δυο ενδιαφερουσες συνομιλιες απο εκει

      married applying inland applicaton almost done! 2 more question!

      Supporting Documents - How much is too much ?
      Φιλε Πανο ευχαριστω για την απαντηση.

      Και εμεις ειμαστε πολλα χρονια και ειναστε σε διλημμα πως να το κανουμε. Αν το κανουμε με partner θα χρειαστει χρονος αρκετοσ πιστευω γτ πρεπει να κλεισουμε εναν χρονο εχοντας κοινο σπιτι κ λογαριασμους και ολα αυτα. Εσυ για αυτο θα περιμενεις μεχρι το σεπτεμβριο ε; Σορρυ που ρωταω απλα για να δω πως να το κανω κ εγω. Και για να αποφυγουμε αυτο σκεφτηκαμε τον πολιτικο γαμο και με αυτα που μ εστειλες καταλαβα παλι θελει να το υποστηριξεις. Αλλα ισως πιο ευκολα απο partner.
      Τι προτεινεις ; partner ή spouse.? Τι χαρτια για αποδεικτικα σκεφτεσαι να προσκομισεις εσυ;
      Απο αποψη χρονου το ρωταω..
      Ευχαριστω εκ των προτερων

      Comment


        #63
        Συμετασχω και εγω στο θεμα θελω να κανω σπονσορ την γυναικα μου για μοντρεαλ.Λογω εργασιας απο τον αλλο μηνα θα ξεκινησω τα χαρτια διαβαζω και εγω καθημερινα το canada visa com.Eγω ειμαι παντρεμενος 17 χρονια και εχουμε παιδι 15 χρονων αλλα και παλι θα τους στειλω κοινο λογαριασμο που εχουμε φωτογραφιες γαμου και θα δουμε τη αλλο.pantel εμεις που παμε για μοντρεαλ κεμπεκ ακολουθαμε μια αλλη διαδικασια ξεκινα το και οτι αποριες εχεις θα το παλεψουμε μαζι μηπως και βρουμε ακρη με την βοηθεια τον αλλων παιδιων και του SamV τα εχει καταφερει και ειναι διαβασμενο το ατομο.

        Comment


          #64
          Η προσωπικη μου γνωμη ειναι πως ειναι καλυτερα με spouse pantel, απλα επειδη δεν ειμαι παντρεμενος και παντρευτω τωρα πιστευω πως θα φαινεται οτι το κανω μονο και μονο για να μεταναστευσω. Ειναι καθαρα προσωπικη αποψη. Οπως λεει και ο bill 64 για μοντρεαλ μπορει να ισχυουν αλλα. Εγω παω για Τοροντο.

          Ναι ο λογος που θα στειλω τα χαρτια το νοεμβριο ειναι για να αποδειξω πως μενουμε τουλαχιστον ενα χρονο μαζι. Μερικες απο τις επιπλεον αποδειξεις που σκεφτομαι να στειλω ειναι οι εξης

          1. sms απο το κινητο και συνομιλιες που ειχαμε απο το msn
          2. φωτογραφιες απο διακοπες και απο κοινωνικες συνευρεσεις
          3. ευχετηριες καρτες απο συγγενεις και φιλους
          4. εισιτηρια απο διακοπες
          5. καταθεσεις απο φιλους και συγγενεις που μιλανε για την σχεση μας
          6. αποδεικτικα απο δραστηριοτητες που κανουμε μαζι (π.χ συνδρομη απο το γυμναστηριο)

          Θεωρω πως καποιος που ειναι χρονια παντρεμενος και εχει και παιδια δεν θα αντιμετωπισει κανενα προβλημα, απλα επειδη εγω θα παω ως common law partner πρεπει να τους το αποδειξω και με το δικιο τους.

          Comment


            #65
            Γεια σας. Ειμαι κι εγω Καναδος υπηκοος και θελω να παω Καναδα με τη συζυγο μου(Ελληνικο διαβατηριο) για μονιμη παραμονη. Τσεκαροντας τις προυποθεσεις φαινεται αδυνατο να τη σπονσοραρω μη μπορωντας να παρουσιασω αναλογη οικονομικη κατασταση(ενα χρονο ανεργος γαρ). Θα μπορουσε λοιπον να τη σπονσοραρει ο θειος μου ο οποιος μενει στο Τοροντο? Θεωρειται δηλαδη συγγενης που δικαιουται κατι τετοιο δεδομενης της εξ αγχιστειας συγγενειας? Ευχαριστω εκ των προτερων..

            Comment


              #66
              Originally posted by Bill 64 View Post
              Συμετασχω και εγω στο θεμα θελω να κανω σπονσορ την γυναικα μου για μοντρεαλ.Λογω εργασιας απο τον αλλο μηνα θα ξεκινησω τα χαρτια διαβαζω και εγω καθημερινα το canada visa com.Eγω ειμαι παντρεμενος 17 χρονια και εχουμε παιδι 15 χρονων αλλα και παλι θα τους στειλω κοινο λογαριασμο που εχουμε φωτογραφιες γαμου και θα δουμε τη αλλο.pantel εμεις που παμε για μοντρεαλ κεμπεκ ακολουθαμε μια αλλη διαδικασια ξεκινα το και οτι αποριες εχεις θα το παλεψουμε μαζι μηπως και βρουμε ακρη με την βοηθεια τον αλλων παιδιων και του SamV τα εχει καταφερει και ειναι διαβασμενο το ατομο.
              Ευχαριστω για το ενδιαφερον παιδες,

              Γιατι για μοντρεαλ ειναι διαφορετικα; Εγω που κοιταξα στις σελιδες του immigration κ αυτες που μου υποδειξατε δεν το διαφοροποιει αναλογως το μερος..
              Το σκεφτομαι για μοντραλ γτ εκει εχω βρει κτ για δουλεια για μενα. Αν ειναι πιο ευκολο να το ξεκινησω για τοροντο;; Πως διαφοροποιειται;
              Οι συγγενεις μου τοροντο ειναι κ η μανα μου γεννηθηκε τοροντο.
              Μπερδευτηκα λιγο..
              Θα ξαναδιαβασω κ τα λεμε..

              Ευχαριστω και παλι

              Comment


                #67
                Λαθος μου δεν το διευκριηησα δεν αλλαζει τιποτα αυτα που διαβαζεις ναι ισχυουν για ολο τον καναδα απλα εμεις που παμε για κεμπεκ στελνουμε δυο αιτησεις.Μια στην αρχη στο μισισακα ονταριο και οταν μας εγκρινουν για σπονσορ .Μετα με ενα χαρτι που μας εχουν δωσει μας λενε ποιες φορμες να κατεβασουμε και της στελνουμε για το κεμπεκ δεν ειναι πιο δυσκολο ουτε εμεις κανουμε τιποτα πιο προσθετο απο τους αλλους.Aπλως στην αρχη εμεις μερικες φορμες απο την αιτησει αποδεικτικα στοιχεια για τα οικονομικα μας χαρτι απο εργοδοτη απο τον καναδα δεν τα στελνουμε στην αρχη θα τα στειλουμε αργοτερα οταν θα μας τα ζητησει το κεμπεκ.

                Comment


                  #68
                  Originally posted by Pelopas View Post
                  Γεια σας. Ειμαι κι εγω Καναδος υπηκοος και θελω να παω Καναδα με τη συζυγο μου(Ελληνικο διαβατηριο) για μονιμη παραμονη. Τσεκαροντας τις προυποθεσεις φαινεται αδυνατο να τη σπονσοραρω μη μπορωντας να παρουσιασω αναλογη οικονομικη κατασταση(ενα χρονο ανεργος γαρ). Θα μπορουσε λοιπον να τη σπονσοραρει ο θειος μου ο οποιος μενει στο Τοροντο? Θεωρειται δηλαδη συγγενης που δικαιουται κατι τετοιο δεδομενης της εξ αγχιστειας συγγενειας? Ευχαριστω εκ των προτερων..
                  Απο οτι διαβαζω και εγω στο canada visa foroum στα λινκ που δωσανε τα παιδια πιο πανω να το ξεκαθαρισω δεν ειμαι κανενας ειδικος αλλα νομιζω εφοσον εισαι καναδος υπηκοος δεν ειναι προβλημα το οτι εισαι ανεργος και η οικονομικη σου κατασταση για να κανεις σπονσορ την γυναικα σου.Αυτο που τους ενδιαφερει περισοτερο ειναι οταν θα πας καναδα να εχεις καποιον εργοδοτη και ενα σπιτι οτι θα μεινεις εκει απο συγγενη οτι θα μεινεις εκει μονιμα τυπικα ειναι αυτα δεν σε δεσμευουν σε τιποτα.

                  Comment


                    #69
                    Originally posted by Bill 64 View Post
                    Απο οτι διαβαζω και εγω στο canada visa foroum στα λινκ που δωσανε τα παιδια πιο πανω να το ξεκαθαρισω δεν ειμαι κανενας ειδικος αλλα νομιζω εφοσον εισαι καναδος υπηκοος δεν ειναι προβλημα το οτι εισαι ανεργος και η οικονομικη σου κατασταση για να κανεις σπονσορ την γυναικα σου.Αυτο που τους ενδιαφερει περισοτερο ειναι οταν θα πας καναδα να εχεις καποιον εργοδοτη και ενα σπιτι οτι θα μεινεις εκει απο συγγενη οτι θα μεινεις εκει μονιμα τυπικα ειναι αυτα δεν σε δεσμευουν σε τιποτα.
                    Bill simfono se auto pou les kai emena auti einai i entiposi mou an eisai kanados ipikoos den xreiazetai na apodeikseis ek twn proterwn kati. An kanoume lathos oi palaioteroi as diorthosoun..
                    Kai se euxaristo gia tin dieukrinisi pano sto sponsor an diaforopoieitai me to meros.
                    As eimaste se epafi gia oti prokiptei peraitero.
                    Euxaristo kai pali olous

                    Comment


                      #70
                      Καλησπερα
                      ενδιαφερομαι να παω στον Καναδα αλλα για να κανω μια επιχειρηση κ οχι να δουλεψω σε καποιον. Γνωριζει καποιος να με ενημερωσει ποια ειναι ,περιπου , η διαδικασια? Φανταζομαι οτι πρεπει να εχει καποιες διαφορες απο την περιπτωση να πας καπου υπαλληλος.
                      Σας ευχαριστω πολυ

                      Comment


                        #71
                        Originally posted by nikd View Post
                        Καλησπερα
                        ενδιαφερομαι να παω στον Καναδα αλλα για να κανω μια επιχειρηση κ οχι να δουλεψω σε καποιον. Γνωριζει καποιος να με ενημερωσει ποια ειναι ,περιπου , η διαδικασια? Φανταζομαι οτι πρεπει να εχει καποιες διαφορες απο την περιπτωση να πας καπου υπαλληλος.
                        Σας ευχαριστω πολύ


                        Καλησπέρα nikd κ καλώς ήρθες στην παρέα μας...
                        Αν θέλεις γράψε τι είδος επιχείρησης σκέφτεσαι να κάνεις κ τι κεφάλαιο περίπου μπορείς να διαθέσεις για να πάρεις κ πιο συγκεκριμένη απάντηση.
                        Π.χ. εδώ στην Αυστραλία το ενοίκιο για ένα σουβλατζίδικο σε καλό σημείο είναι 1.000 $ την εβδομάδα, ο ψήστης παίρνει περίπου 800-1.000 $ την εβδομάδα κ ο εξοπλισμός του μαγαζιού από 60.000 $ - 100.000 $ ίσως κ παραπάνω αναλόγως τις απαιτήσεις του ιδιοκτήτη της επιχείρησης.
                        υ.γ. Όπου κ ότι κ να κάνεις σου εύχομαι καλή τύχη κ υγεία πάνω απ'όλα...!!! Κ
                        Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                        Comment


                          #72
                          το οικονομικο θεμα ειναι μια εντελως τυπικη διαδικασια, κανεις δεν μπορει να σου αρνηθει να επιστρεψεις στον καναδα αφου εισαι υπηκοος και σαφως μπορεις να σπονσοραρεις και τον/ την συζυγο η αντιστοιχα τον /την συντροφο σου. Εξαλλου οταν στειλεις την αιτηση IMM 1344E υπογραφεις εσυ και ο/η συζυγος οτι δεν θα καταφυγεται σε οικονομικη βοηθεια στον καναδα και πως θα παρεχεις τις βασικες αναγκες στον ανθρωπο που σπονσοραρεις και πως αυτος με την σειρα του θα καταβαλλει καθε προσπαθεια για να γινει οικονομικα ανεξαρτητος.
                          στο παρακατω λινκ παραθετω την αιτηση ΙΜΜ1344Ε, στην σελιδα 5 και κατω βρισκεται το undertaking που υπογραφει αυτος που σπονσοραρει και αυτος που σπονσοραρεται.

                          http://www.cic.gc.ca/english/pdf/kit...s/IMM1344E.PDF

                          εμεις για το τυπικο της υποθεσης θα παρουμε ενα γραμμα απο συγγενεις της συντροφου μου στον Καναδα που θα λενε πως θα μας φιλοξενησουν για ενα χρονικο διαστημα και ενα αλλο χαρτι απο φιλο που εχει επιχειρηση και θα λεει πως προτιθεται να προσλαβει την συντροφο μου.

                          αυτα απο το δικο μου ψαξιμο, δεν ειμαι ειδικος αλλα πουθενα δεν εχω δει να ζητανε οικονομικες προυποθεσεις για καναδους υπηκοους. τυπικη διαδικασια για να εξασφαλισουν οτι δεν θα καταφυγεις στο welfare του καναδα.

                          Comment


                            #73
                            Μιας και μιλαμε για την επιλογη μεταναστευσης με γαμο η με αποδεικτικα σχεσης να παραθεσω την εμπειρια μου η οποια δεν ειναι κατ'αναγκη σωστη αλλα την παραθετω και ο καθενας την αξιολογει οπως θελει.

                            Δεν ειμαι Καναδος ουτε η γυναικα μου ειναι, εχω εναν θειο στον Καναδα ο οποιος θα με φιλοξενησει για λιγο καιρο οταν με το καλο παω.

                            Σε συζητησεις με την δικηγορο που ασχολειται με το θεμα μου τα συμπερασματα ειναι τα εξης: Η διαδικασια αποδειξης της σχεσης μοιαζει περισσοτερο με ανακριση παρα με αποδειξη μιας καταστασης. Συγκεκριμενα, μου ανεφερε οτι περα απο τα αποδεικτικα που σωστα αναφερονται απο τους φιλους παραπανω, παιρνουν τηλεφωνα σε φιλους του εκαστοτε ζευγαριου, σε συγγενεις κτλ και ρωτανε για την ορθοτητα των αποδειξεων που παρεχει το ζευγαρι. Γενικοτερα για να μην γραφω πολλα, ειναι μια διαδικασια που δεν ειναι και οτι πιο ευχαριστο απο ψυχολογικης πλευρας.

                            Αυτο καταλαβα εγω και το συμπερασμα με το οποιο πορευομαι ειναι το εξης: Αν ο ανθρωπος με τον οποιο ειστε διατεθειμενοι να μεταναστευσετε μαζι στην αλλη ακρη του κοσμου ειναι το στηριγμα σας, η κολωνα σας και ειστε μαζι αρκετο καιρο, καντε εναν πολιτικο γαμο για να εχετε το κεφαλι σας ησυχο. Μικρο κοστος, ταχυτατο και με περισσοτερη ασφαλεια.

                            Αλλα επαναλαμβανω αυτη ειναι η δικια μου λογικη, γι'αυτο και παντρευτηκα τελη δεκεμβριου την επι 3μιση χρονια κοπελα/φιλη/αδερφη/ερωτα μου.

                            Τελος, θα ηθελα να προτεινω σε οσους βρισκονται στην Αθηνα(και οχι μονο) να κανονισουμε να βρεθουμε και να συζητησουμε απο κοντα το θεμα Καναδα.

                            Απαντηστε σε αυτο το νημα αν σας ενδιαφερει η προταση μου και αν υπαρχει ανταποκριση θα ανοιξουμε ξεχωριστο θεμα.
                            “Experience is a brutal teacher, but you learn. My God, do you learn.” C.S Lewis

                            Comment


                              #74
                              Originally posted by panos30 View Post
                              το οικονομικο θεμα ειναι μια εντελως τυπικη διαδικασια, κανεις δεν μπορει να σου αρνηθει να επιστρεψεις στον καναδα αφου εισαι υπηκοος και σαφως μπορεις να σπονσοραρεις και τον/ την συζυγο η αντιστοιχα τον /την συντροφο σου. Εξαλλου οταν στειλεις την αιτηση IMM 1344E υπογραφεις εσυ και ο/η συζυγος οτι δεν θα καταφυγεται σε οικονομικη βοηθεια στον καναδα και πως θα παρεχεις τις βασικες αναγκες στον ανθρωπο που σπονσοραρεις και πως αυτος με την σειρα του θα καταβαλλει καθε προσπαθεια για να γινει οικονομικα ανεξαρτητος.
                              στο παρακατω λινκ παραθετω την αιτηση ΙΜΜ1344Ε, στην σελιδα 5 και κατω βρισκεται το undertaking που υπογραφει αυτος που σπονσοραρει και αυτος που σπονσοραρεται.

                              http://www.cic.gc.ca/english/pdf/kit...s/IMM1344E.PDF

                              εμεις για το τυπικο της υποθεσης θα παρουμε ενα γραμμα απο συγγενεις της συντροφου μου στον Καναδα που θα λενε πως θα μας φιλοξενησουν για ενα χρονικο διαστημα και ενα αλλο χαρτι απο φιλο που εχει επιχειρηση και θα λεει πως προτιθεται να προσλαβει την συντροφο μου.

                              αυτα απο το δικο μου ψαξιμο, δεν ειμαι ειδικος αλλα πουθενα δεν εχω δει να ζητανε οικονομικες προυποθεσεις για καναδους υπηκοους. τυπικη διαδικασια για να εξασφαλισουν οτι δεν θα καταφυγεις στο welfare του καναδα.


                              σωστος....

                              και εγω τα ιδια χαρτια εστειλα...

                              χαρτι που ελεγα ποιος συγγενης, την διευθυνση και το ποσο καιρο διατιθεται να μας φιλοξενησει...
                              επιπλεον προσφορα εργασιας απο υπαρχουσα επιχειρηση συγγενη (δεν τον δεσμευει ουτε τον αναγκαζει να μας προσφερει αυτη την εργασια οταν παμε εκει) για εμενα και την συζηγο μου

                              προσοχη σε κατι.... επειδη η συζηγος μου (καναδη υπηκοος) δεν εχει εργαστει στον καναδα, δεν ειχε το χαρτι της καναδικης εφοριας που ζητανε στα δικαιλογητικα του σπονσορα (δεν θυμαμαι τωρα πως λεγετα το χαρτι αυτο....)
                              βαλαμε την θεια που μενει καναδα να καλεσει την γραμμη εξυπηρετησης του μεταναστευτικου (κλησεις ΜΟΝΟ απο καναδα) και της ειπαν να στειλουμε
                              α. ενα εκαθαριστικο εφοριας (ελληνικο),
                              β. φορολογικη ενημερωτητα (οτι δεν εχει οφειλες) και
                              γ. μισθοδοσια απο τον εργοδοτη της.... (φυσικα ολα αυτα μεταφρασμενα στα αγγλικα)

                              συν ενα υπογεγραμμενο χαρτι απο την γυναικα μου που εξηγουσε σε 4-5 γραμμες οτι δεν εχει εργαστει στον καναδα και γι'αυτο δεν εχει το εγγραφο που ζητουσαν και αντ' αυτου στειλαμε οτι μας ζητηθηκε απο το immigration μετα απο τηλεφωνικη επικοινωνια...

                              δεν ξερω αν δεν τα ειχαμε στειλει αν θα ειχαμε προβλημα.... απο την στιγμη που μας τα ζητησανε στο τηλεφωνημα που εκανε η θεια εμεις τα στειλαμε και ολα πηγανε μια χαρα...

                              απλα παραθετω την εμπειρια μας.....

                              Comment


                                #75
                                Originally posted by BlackRed View Post

                                ....

                                Δεν ειμαι Καναδος ουτε η γυναικα μου ειναι, εχω εναν θειο στον Καναδα ο οποιος θα με φιλοξενησει για λιγο καιρο οταν με το καλο παω.

                                Σε συζητησεις με την δικηγορο που ασχολειται με το θεμα μου τα συμπερασματα ειναι τα εξης: Η διαδικασια αποδειξης της σχεσης μοιαζει περισσοτερο με ανακριση παρα με αποδειξη μιας καταστασης. Συγκεκριμενα, μου ανεφερε οτι περα απο τα αποδεικτικα που σωστα αναφερονται απο τους φιλους παραπανω, παιρνουν τηλεφωνα σε φιλους του εκαστοτε ζευγαριου, σε συγγενεις κτλ και ρωτανε για την ορθοτητα των αποδειξεων που παρεχει το ζευγαρι. Γενικοτερα για να μην γραφω πολλα, ειναι μια διαδικασια που δεν ειναι και οτι πιο ευχαριστο απο ψυχολογικης πλευρας.

                                Αυτο καταλαβα εγω και το συμπερασμα με το οποιο πορευομαι ειναι το εξης: Αν ο ανθρωπος με τον οποιο ειστε διατεθειμενοι να μεταναστευσετε μαζι στην αλλη ακρη του κοσμου ειναι το στηριγμα σας, η κολωνα σας και ειστε μαζι αρκετο καιρο, καντε εναν πολιτικο γαμο για να εχετε το κεφαλι σας ησυχο. Μικρο κοστος, ταχυτατο και με περισσοτερη ασφαλεια.

                                .....

                                [/B]
                                φιλε απο οτι βλεπω δεν μιλας για σπονσοναρισμα κατηγοριας Sponsor your spouse or partner....

                                εποεμνως η διαδιακασια που αναφερεις δεν εχει σχεση.... αυτα ολα θα "ισχυαν" αν καποιος απο τους δυο σας ηταν καναδος υπηκοος και σπονσοναριζε τον αλλο....

                                και το "ισχυαν" το εχω σε εισαγωγικα επειδη πριν 2 μηνες ολοκληρωσα αυτη την διαδιακασια και δεν εζησα τιποτα απο ολα οσα σου περιεγραψε η δικηγορος σου (αληθεια που την βρηκες? εδω ελλαδα ειναι ή στον καναδα?)

                                εμεις στειλαμε τα χαρτια και σε 5 μηνες και 3 εβδομαδες ειχα τα χαρτια στα χερια... το μονο που μας ζητηθηκε ηταν καποια επιπροσθετα στοιχεια τα οποια σταλθηκαν ταχυδρομικα....

                                ουτε συνεντευξη μας ζητηθηκε... πραγμα αρκετα σπανιο για ελληνες... (υπαρχουν αλλες εθνικοτητες μου η συνεντευξη ειναι σχεδον δεδομενη... για τους ελληνες ακομα ειναι κατι που πολυ σπανια θα ζητηθει... συνεντευξη θα ζητηθει μονο αν τα εγγραφα και αποδειξεις γνησιοτητας της σχεσης ειναι ανεπαρκη ή υποπτα...)

                                γεινικα προσεχε τους δικηγορους... ειναι αληθεια οτι ενας καλος δικηγορος μπορει να κανει πολυ καλη δουλεια... προσωπικα ομως ειναι περισσοτερες οι φορες που εχω ακουσει για απατεωνες ή για ασχετους που δημιουργησανε προβληματα....

                                αν δεν καταλαβα κατι απο το ιστορικο σου συγνωμη και διορθωσε με....

                                Comment

                                Working...
                                X