Announcement

Collapse
No announcement yet.

Πανεπιστημια γερμανιας αλλα τα μαθηματα στα αγγλικα

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Πανεπιστημια γερμανιας αλλα τα μαθηματα στα αγγλικα

    Καλησπερα σε ολους

    Θα ήθελα να ρωτισω,ξερει καποιος πανεπιστημια για να σπουδασω στη Γερμανια αλλα τα μαθηματα να ειναι στην αγγλικη γλωσσα?
    Τα γερμανικα μου ειναι ελαχιστα και δε θελω να χανω χρονο. Μπορω να ακολουθησω καποιο International program?

    #2
    Originally posted by skiouri1 View Post
    Καλησπερα σε ολους

    Θα ήθελα να ρωτισω,ξερει καποιος πανεπιστημια για να σπουδασω στη Γερμανια αλλα τα μαθηματα να ειναι στην αγγλικη γλωσσα?
    Τα γερμανικα μου ειναι ελαχιστα και δε θελω να χανω χρονο. Μπορω να ακολουθησω καποιο International program?
    Ναι υπάρχουν. Σε τι τομέα όμως και σε τι επίπεδο (Bachelor, Master)? International Programmes - DAAD - Deutscher Akademischer Austausch Dienst

    It’s simple. When someone does something nice for you, you pay it forward and do an act of kindness for someone else.

    Comment


      #3
      παιδια,καλησπερα!(ευανθια ευχαριστω και παλι)
      ηθελα να κανω μια ερωτηση,μακαρι να ξερει καποιοσ!
      ειμαι στη γερμανια 1 μηνα,δουλευω σε καφε προσ το παρον,συγχρονωσ ομωσ παω και σχολειο να μαθω τα γερμανικα,αυτη τη στιγμη βρισκομαι στο Α2.ξερει λοιπον καποιος,ποια ειναι η διαδικασια και τι χρειαζεσε για να γινεισ νηπιαγωγοσ?
      εχω ακουσει,οτι υπαρχει καποιο προγραμμα(για νοσοκομεσ π.χ)που δουλευεισ και μαθενεισ τη τεχνη σε 1 χρονο!ισχυει?και αν ισχυει,γινετε κ για νηπιαγογουσ?ευχαριστω πολυ και συγνωμη αν σασ κουραζω!

      Comment


        #4
        καλησπερα και σε ευχαριστω παρα πολυ για τη γρηγορη απαντηση. Ενδιαφερομαι για bascelor αρχιτεκτονικη η' κατι παρεμφερες. Γενικα θελω ενα πανεπιστημιο που να σε βοηθαει κ για δουλεια ταυτοχρονα με τισ σπουδες. Γνωριζεισ κατι πανω σε αυτο??

        Οσο για το Daad μου ειπανε οτι χρειαζομαι σιγουρα και γερμανικα το Daf test..kapws etsi..!!
        Ευχαριστω και παλι!

        Comment


          #5
          Originally posted by christina90 View Post
          παιδια,καλησπερα!(ευανθια ευχαριστω και παλι)
          ηθελα να κανω μια ερωτηση,μακαρι να ξερει καποιοσ!
          ειμαι στη γερμανια 1 μηνα,δουλευω σε καφε προσ το παρον,συγχρονωσ ομωσ παω και σχολειο να μαθω τα γερμανικα,αυτη τη στιγμη βρισκομαι στο Α2.ξερει λοιπον καποιος,ποια ειναι η διαδικασια και τι χρειαζεσε για να γινεισ νηπιαγωγοσ?
          εχω ακουσει,οτι υπαρχει καποιο προγραμμα(για νοσοκομεσ π.χ)που δουλευεισ και μαθενεισ τη τεχνη σε 1 χρονο!ισχυει?και αν ισχυει,γινετε κ για νηπιαγογουσ?ευχαριστω πολυ και συγνωμη αν σασ κουραζω!
          Ακριβώς την ίδια απορία έχω κι εγώ! Κάπου είχα διαβάσει ότι έχει εκπαίδευση για νηπιαγωγός ή βρεφονηπιοκόμος για 2 χρόνια μόνο, αλλά δεν το βρίσκω...μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

          Comment

          Working...
          X