Announcement

Collapse
No announcement yet.

Eύρεση ατόμων γιά παρέα

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Μολις ειδα το μην. Πολυ ευχαριστως !!!!

    Comment


      καποιο πατριωτακι απο το ανοβερο

      καποιο πατριωτακι απο το ανοβερο για μερικες πληροφοριες ?

      Comment


        Καλημέρα.
        Εγω ανεβαίνω τον επόμενο μήνα οπότε πιθανότατα δεν θα μπορώ να απαντήσω στα ερωτήματα σου.
        Εχω κάνει όμως αρκετή έρευνα στο θέμα στεγασης, μεταφοράς και λίγο για την πόλη οπότε πότε δεν ξέρεις.
        Τι θές να μάθεις?

        Comment


          psaxno ellhnes sth polh göttingen

          eimai sto göttingen edo kai 2 ebdomades.thelo na epoikinoniso me alloys ellhnes poy hrthan ton teleytaio kairo edo .

          Comment


            καλησπερα παιδια να ρωτησω στουτγκαρδη εχει περισσοτερες δουλειες κ πιο φτηνα ενοικια απο μοναχο?αν ειναι να αλλαξω γνωμη να ερθω απο εκει...κ βλεπω οτι εισαστε πιο πολυ εκει να μαστε παρεα στην ξενιτια!!!

            Comment


              Οποιος θελει καφε Μοναχο πμ παιδες!

              Comment


                Γεια παιδιά!! Αν υπάρχει κανείς στην περιοχή Bielefeld, στείλτε μήνυμα!!

                Comment


                  Γειά σας παιδιά. Είμαι ο Γιώργος από Θεσσαλονίκη και εδώ και μερικούς μήνες είμαι stuttgart bad cannstatt πλευρά. Είμαι μαζί με την γυναίκα μου και έχουμε βάλει τα πράγματα σε μια σειρά. Όποιος είναι εδώ κοντά και έχει απορία μπορεί να με ρωτήσει. Πάλι όποιος ψάχνει για δουλειά μπορώ να τον δώσω πληροφορίες για να μπει στην Mercedes όπου και εργάζομαι..
                  Σαββατοκυριακα ελεύθεροι για καφέ...;)

                  Comment


                    Originally posted by GEOPAZ View Post
                    καλησπερα παιδια να ρωτησω στουτγκαρδη εχει περισσοτερες δουλειες κ πιο φτηνα ενοικια απο μοναχο?αν ειναι να αλλαξω γνωμη να ερθω απο εκει...κ βλεπω οτι εισαστε πιο πολυ εκει να μαστε παρεα στην ξενιτια!!!
                    Στουτγκάρδη έχει ποιο φθηνά ενοίκια και δουλειές από Μόναχο. Βερολίνο ακόμα ποιο φθηνά ενοίκια και αρκετές δουλειές.

                    Comment


                      kalhspera se olous!!!!!!!Yparxoun paidia sthn Nürnberg gia na epikoinwnhsoume?thanks!

                      Comment


                        Καλησπέρα, στης 10 Μαρτιου θα βρισκωμαι Κολωνια, θα χριαστω σπιτι και δουλεια, αν καποιος γνωριζει κατι φτινο για νοίκιασμα, την πολη την ξερω, στα Γερμανικα συνενωουμαι. ευχαριστω

                        Comment


                          kalhspera sthn parea eimai 3 mhnes germania kai menw sto neufahrn bei freising kai eimai konta sto monaxo gia kanena kafedakh kai antalagh apopseon eimai mesa.eimai monos edw.kai fysika den exw parees.eyxaristw!!

                          Comment


                            Καλησπέρα και από 'μένα ! Βρίσκομαι εδώ και 6 μήνες Γερμανία , με τον σύντροφό μου , εδώ βρήκαμε αρκετούς συγγενείς του συντρόφου μου , οι οποίοι μας βοήθησαν ΆΠΕΙΡΑ στα πρώτα μας βήματα ! Θα ήθελα να αναφερθώ στο θέμα της παρέας , καθώς έχω αφήσει φίλους και συγγενείς στην Ελλάδα , ενώ προετοιμάστηκα ψυχολογικά για κάποια θέματα πριν ανέβω Γερμανία , για ένα θέμα δεν προετοιμάστηκα , και αυτό ήταν η μοναξιά...Οι συγγενείς δεν είναι μεγάλης ηλικίας , οι περισσότεροι 30+ , αλλά είναι όλοι απασχολημένοι με την καθημερινότητά τους , η οποία περιλαμβάνει παιδιά και δουλειά ...Γνώρισα και κάνα 2 νεαρά άτομα , αλλά όσες φορές βρεθήκαμε σε τύπου οικογενειακές γιορτές και τραπέζια με άλλους νέους Έλληνες , δεν ένιωθα και πολύ άνετα καθώς μιλούσαν συνέχεια Γερμανικά , (εγώ μαθαίνω τώρα) και φυσικά δεν μου απηύθυνε κανείς τον λόγο . Επίσης κάνα δυο φορές μου πρότειναν γυναίκες να πιούμε καφέ , αλλά δεν τον ήπιαμε ποτέ αυτόν τον καφέ....Μάλιστα μια φορά έψαχνα το σπίτι μιας γειτόνισσας η οποία μου είχε προτείνει καφέ , της είπα ότι θα την επισκεφτώ Παρασκευή , και δεν ήταν σπίτι της ... Και φυσικά απογοητεύτηκα σε κάποια φάση ... Ξεκίνησα μαθήματα γλώσσας πρόσφατα και γνώρισα μια νεαρή Πολωνέζα , η γλώσσα που επικοινωνούμε είναι τα Ρωσικά και τα Γερμανικά που γνωρίζουμε . Πρόσφατα βρεθήκαμε με κάτι δικούς της γνωστούς και πήγαμε για μπάνιο , πέρασα πολύ όμορφα και δεν ένιωσα άβολα ούτε για ένα λεπτό ! Με στεναχωρεί το γεγονός που δεν ένιωσα άνετα με τους νεαρούς Έλληνες , δεν θέλω να υποπέσω σε στερεότυπα , ούτε να κατηγορήσω τους συμπατριώτες μας , απλά να μεταφέρω την δική μου εμπειρία όσον αφορά την "παρέα" . Παρεμπιπτόντως , βρίσκομαι στο Hagen ,NRW και είμαι 28 ετών .

                            Comment


                              Οποιος το ψηνει για καφε στο Μοναχο ας στειλει πμ.

                              Comment


                                Κανενας στο Dortmund ?

                                Comment

                                Working...
                                X