Announcement

Collapse
No announcement yet.

Το ψωμί είναι στο τραπέζι

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Το ψωμί είναι στο τραπέζι

    Πατριωτάκια, σας ευχαριστώ για τα καλά σας λογία από τα προσωπικά μηνύματα που μου στέλνετε. Η μοναδική υποχρέωση που θα πρέπει να έχετε είναι η Αλληλεγγύη με έμφαση στην ενότητα, την ομαδική συνείδηση και την κοινωνική συνοχή.

    Θα το επαναλάβω: Το μεγαλύτερο μπράβο ανήκει σε αυτούς που αναγκάστηκαν να παίζουν κορόνα γράμμα με το μέλλον τους και βρήκαν το θάρρος να πούνε “ναι” στο αύριο αλά και αντίο από τα αγαπημένα πρόσωπα τους. Φεύγουνε και σκορπίζονται σε όλων τον πλανήτη, καταδικασμένη από την ίδια την αδικία με μοναδική ελπίδα στα πανιά των τσουχτερό αέρα βιοπάλης του καπιταλισμού σε έναν κόσμο άγνωστο.

    Όπου και να είστε εκεί έξω, μην ξεχνάτε ποτέ από που ήρθατε. Ναι μας ξεριζώνουν σαν δέντρα μέσα από την γη, μην αφήνεται ποτέ να ξεριζώσουν την ομορφιά που είναι μέσα στα ήθη και έθιμα μας, αλίμονο σας, χαθήκατε.

    Όσο για της πρόσκλησης σας για δείπνο...
    Εσείς μου δίνεται το δικαίωμα να φανώ χρήσιμος!



    Όλοι ώση διαβάζετε αυτά τα στίγματα, πιστέψτε απόψε... ότι μπορεί να μας κατακλύσει η ευτυχία. Σ ' αυτή τη νύχτα εναποθέτουμε τις ελπίδες μας σε κάτι, σε κάποιων...

    #2
    Μιλού με συγκίνησες με τα λόγια σου ......Και το τραγούδι .....φοβερό !
    Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
    Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

    Comment


      #3
      Ευχομαι η παρεα αυτη αν και το διαδικτυακο ειναι ευκολο και χρησιμο ... να κατσει σε ενα τραπεζι για φαι καπου καπως καποτε.Τουλαχιστον θα ηταν χαρα για μενα να γνωρισω ατομα που σκεφτονται και πρατουν οπως εγω... και να πιω ενα ποτηρι κρασι...
      Στην υγεια σας πατριωτακια
      Better Think twice instead once

      Comment


        #4
        Originally posted by something View Post
        Ευχομαι η παρεα αυτη αν και το διαδικτυακο ειναι ευκολο και χρησιμο ... να κατσει σε ενα τραπεζι για φαι καπου καπως καποτε.Τουλαχιστον θα ηταν χαρα για μενα να γνωρισω ατομα που σκεφτονται και πρατουν οπως εγω... και να πιω ενα ποτηρι κρασι...
        Στην υγεια σας πατριωτακια
        Πρέπει να διοργανώσουμε international συνάντηση patriotaki......

        Comment


          #5
          Ευανθία μου, πάντα αδερφικά, jag älskar dig också.

          Να είστε καλά παιδιά, μα μην χαθούμε. Έτσι;

          Comment

          Working...
          X