Announcement

Collapse
No announcement yet.

Χωρις την οικογενεια

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Χωρις την οικογενεια

    Γεια σας και απο μενα παιδια. Ειμαι νεος στην παρεα και σκεφτομαι να
    φυγω και εγω. Εδω δεν υπαρχει μελλον για τα παιδια μας, αρα πρεπει
    να κανουμε κατι να βοηθησουμε τα παιδια.Η γυναικα μου δεν θελει να φυγη απο την ελλαδα προς το παρον. Εχει δικια της δουλεια αλλα δεν παει καλα,σκεφτομαι να φυγω μονος εσεις τι με συμβουλευετε να κανω θα ηθελα την γνωμη σας.

    #2
    Φίλε μου το θέμα είναι πολύ λεπτό και κανείς δε θα μπορέσει να σου πει τι να κάνεις. Θα πρέπει να το συζητήσετε μεταξυ σας και να βρειτε τη λύση. Πως το σκέφτεσαι; Να πας για 1-2 χρόνια και να στέλνεις λεφτα στην οικογένεια σου και μετα να γυρίσεις; Ή σκεφτεσαι να πας μόνιμα με σκοπό αργότερα να έρθει και η γυναίκα σου; Πρέπει να το συζητήσετε μεταξυ σας και αφου η γυναίκα σου δε θέλει πρεπει να την πεισεις με επιχειρήματα και να πάρετε μια κοινή απόφαση. Αν ησουν μόνος τα πράμματα θα ηταν αλλιώς αλλά τώρα είστε δυο (ή και περισσότεροι δεν ξέρω)

    Comment


      #3
      Φιλενάδα afrodite έχουμε 2 κοριτσάκια 8+7 εγω το σκεφτομαι παω μόνιμα με σκοπό αργότερα να έρθει και η γυναίκα μου.Το έχουμε συζητήση αλλα λεει να παω μόνος και ειμαι μπερδεμενος σε ευχαριστώ.

      Comment


        #4
        Η γυναικα σου συμφωνει να πας μονος σου πανω?
        Εγω λεω οτι μετα θα θελει κ εκεινη να ερθει μαζι με τα παιδια!

        Comment


          #5
          Ναι συμφωνει να παω αλλα ειναι πολυ δεμενη με την αδερφη της.Ευχαριστω maffel

          Comment


            #6
            Να σας ζησουν!!!

            Αν ειναι έτσι τότε πήγαινε. Το κανεις για την οικογένεια σου άλλωστε, για ενα καλύτερο μέλλον. Σκέψου τα παιδιά σου αυτο μονο. Εδω τα πραμματα ειναι οπως τα ξερεις. Τιποτα δε θα παει προς το καλυτερο.
            Βρες δουλεια ωστε να μπορείς να αποταμιεύεις, και η γυναίκα σου θα ακολουθησει στο μέλλον σίγουρα. Την αδερφη της θα τη βλεπει στις διακοπές πες της.

            Comment


              #7
              Σε ευχαριστω afrodite μου δινεις κουραγιο.Εχω ξαδερφο στην stuttgardi 20 χρονια θα τον παρω τηλ.

              Comment


                #8
                Καλως ορισες

                Συμφωνω απολυτα με την Αφροδιτη κανενας δεν μπορει να σου πει τι θα κανεις, το ζητημα ειναι εξαιρετικα λεπτο.
                Απο την αλλη πλευρα, προσωπικα βλεπω (με τα σημερινα δεδομενα) μονο υφεση και φτωχεια για τα επομενα 15-20 (τουλαχιστον).
                Δεν εχω παιδια αλλα ειμαι σιγουρος οτι θες να μην τους λειψει τιποτα και να μεγαλωσουν αξιοπρεπως οποτε αν βλεπεις και εσυ την ιδια πορεια για την χωρα μας θα πρεπει να κρατησεις την πορτα του εξωτερικου ανοικτη μεσα απο τον διαλογο και τα επιχειρηματα.
                Ευχομαι να σου πανε ολα τελεια και να δεις τα κοριτσια σου οπως τα επιθυμεις
                “Experience is a brutal teacher, but you learn. My God, do you learn.” C.S Lewis

                Comment


                  #9
                  Originally posted by peripterman View Post
                  Φιλενάδα afrodite έχουμε 2 κοριτσάκια 8+7 εγω το σκεφτομαι παω μόνιμα με σκοπό αργότερα να έρθει και η γυναίκα μου.Το έχουμε συζητήση αλλα λεει να παω μόνος και ειμαι μπερδεμενος σε ευχαριστώ.
                  θα προτεινω κιεγω να συζητησεις πρωτα να πας μονος σου.γερμανια δεν ειναι τοσο μακρυα.
                  υποθετω η γυναικα σου δουλευει καθηγητρια και γιαυτο δεν εχει λογο να φυγει.αν ειναι ετσι εχει αρκετες αδειες για να ερχονται να σε βλεπουν,να κοψουνε κινηση και να δουνε τι ωραια που ειναι και η αλλη χωρα και ποσα περισσοτερα βγαζεις εκει.
                  πιστευω το καθοριστικοτερο για να την πεισεις θα ειναι το να δει πόσα λεφτα βγαζεις και ποσο πιο ανετα ειναι καποια πραγματα εξω.αρα καλυτερα να αρχησεις μονος σου αν μπορεσετε να συμφωνησετε σε αυτο.δεν ειναι αναγκη να πεις πως θα φυγεις μονιμα και για παντα,,,μονο να τσεκαρεις τις δυνατοτητες σου 1-2 χρονια και σιγουρα μεσα απο την πραξη θα καταληξετε μαζι στο ιδιο συμπερασμα για το που πρεπει να πατε ολοι μαζι.
                  καλη επιτυχια ευχομαι

                  Comment


                    #10
                    Originally posted by cryo View Post
                    θα προτεινω κιεγω να συζητησεις πρωτα να πας μονος σου.γερμανια δεν ειναι τοσο μακρυα.
                    υποθετω η γυναικα σου δουλευει καθηγητρια και γιαυτο δεν εχει λογο να φυγει.αν ειναι ετσι εχει αρκετες αδειες για να ερχονται να σε βλεπουν,να κοψουνε κινηση και να δουνε τι ωραια που ειναι και η αλλη χωρα και ποσα περισσοτερα βγαζεις εκει.
                    πιστευω το καθοριστικοτερο για να την πεισεις θα ειναι το να δει πόσα λεφτα βγαζεις και ποσο πιο ανετα ειναι καποια πραγματα εξω.αρα καλυτερα να αρχησεις μονος σου αν μπορεσετε να συμφωνησετε σε αυτο.δεν ειναι αναγκη να πεις πως θα φυγεις μονιμα και για παντα,,,μονο να τσεκαρεις τις δυνατοτητες σου 1-2 χρονια και σιγουρα μεσα απο την πραξη θα καταληξετε μαζι στο ιδιο συμπερασμα για το που πρεπει να πατε ολοι μαζι.
                    καλη επιτυχια ευχομαι
                    Πολυ σωστα κατα τη γνωμη μου τα λες. Δεν υπαρχει πιο χειροπιαστο και πιο δυνατο "χαρτι" απο την πραγματικοτητα. Αν η γυναικα σου δει στην πραξη μια καλυτερη ποιοτητα ζωης με περισσοτερα χρηματα θα πειστει πιο ευκολα.

                    Και φυσικα μεσα σε 1-2 χρονια θα δεις και εσυ αν μπορεις να ζησεις και να δουλεψεις στο εξωτερικο γιατι ειναι και αυτο ενα θεμα.
                    “Experience is a brutal teacher, but you learn. My God, do you learn.” C.S Lewis

                    Comment


                      #11
                      Σας ευχαριστω ολους.

                      Comment

                      Working...
                      X