Announcement

Collapse
No announcement yet.

ΕΧΩ ΕΛΠΙΔΕΣ?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Originally posted by Stavroula28 View Post
    Καλησπέρα και πάλι σε όλους

    Ήθελα να σας ρωτήσω αν έχει ταξιδέψει ή πρόκειται να ταξιδέψει κανείς από εσάς με την Lufthansa.
    Ο λόγος που ρωτάω είναι πως θέλω να μάθω τα επιτρεπτά όρια των αποσκευών.
    Μπήκα στην σελίδα της εταιρίας και σύμφωνα με τους νέους κανονισμούς επιτρέπεται μία βαλίτσα με όριο τα 23 kg. Δεν αναφέρεται πουθενά όμως η χειραποσκευή το οποίο και με ενδιαφέρει.

    Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
    απο το site της Lufthansa

    Carry-on baggage

    p.s A piece of hand luggage may not be larger than 55 cm x 40 cm x 23 cm and may not weigh more than 8 kg. Economy Class passengers are only permitted one piece of hand luggage.

    Και επιπλέον
    One personal piece of hand luggage such as, for example, a woman’s handbag, a laptop case or shoulder bag with a maximum size of 30 cm x 40 cm x 10 cm.

    (περισσοτερες πληροφοριες ,στην σελιδα της Lufthansa,την οποια σου παρεθεσα .Εχει και βιντεακι σχετικα με τα New safety measures for hand luggage)
    ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

    Comment


      #17
      Καλημερα και απο εμενα.
      Ειμαι σχεδιαστης και σκεφτομαι εδω και λιγο καιρο την Σουηδια σαν την μελλοντικη χωρα εγκαταστασης μου.
      Ελπιζω να βρω καποια δουλεια στο αντικειμενο μου, αλλα και οποιαδηποτε αλλη δουλεια να βρω ειναι καλοδεχουμενη, φτανει να πληρωνω τα εξοδα και να μενουν και κατι της στην ακρη.
      Ακουω αρκετα συχνα οτι οι Σουηδοι προτιμουν Συμπατριώτες τους για μη εξιδικευμενες δουλειες και οτι μονο σε εξειδικευμενες θα προτιμησουν εναν ξενο.
      Δεν εχω εμπειρια απο την Χωρα και δεν ξερω αν αληθευουν τετοιες πληροφοριες.

      Comment


        #18
        Originally posted by Γιαννης_ View Post
        Καλημερα και απο εμενα.
        Ειμαι σχεδιαστης και σκεφτομαι εδω και λιγο καιρο την Σουηδια σαν την μελλοντικη χωρα εγκαταστασης μου.
        Ελπιζω να βρω καποια δουλεια στο αντικειμενο μου, αλλα και οποιαδηποτε αλλη δουλεια να βρω ειναι καλοδεχουμενη, φτανει να πληρωνω τα εξοδα και να μενουν και κατι της στην ακρη.
        Σε αυτό το θρέντ το θέμα είναι "ΕΧΩ ΕΛΠΙΔΕΣ ?"

        Διαβάζοντας καλά τις πολύτιμες πληροφορίες που υπάρχουν στο φόρουμ και ψάχνοντας ατομικά θα βρείς τις απαντήσεις στις απορίες και στις σκέψεις σου !
        Μην περιμένεις τίποτα από κανέναν, παρά μόνο από των εαυτό σου !Και επίσης πες μας τι εννοείς σε προηγούμενο πόστ σου (Ισως θα επρεπε να σβηστουν πολλες απο τις αρχικες αναρτησεις.) ???
        "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

        Comment


          #19
          Originally posted by Stavroula28 View Post
          Καταρχάς θέλω να σε ευχαριστήσω για τον χρόνο σου και την διάθεσή σου να μου απαντήσεις και να μου τα πεις όλα αυτά :-) πολύ σημαντικά όλα όσα μου είπες τα έχω διαβάσει ήδη δύο φορές :-) θα τα ψάξω από εδώ ότι μπορώ και τα υπόλοιπα εκεί :-) να είσαι καλά :-)


          Κατά αρχήν εύχομαι να είσαι καλά όπου κ αν βρίσκεσαι Σταυρούλα.

          Κ κατά δεύτερον: Μπράβο Σταυρούλα για τις δικές σου πολύτιμες πληροφορίες που έδωσες με την σειρά σου στους υπόλοιπους που προσπαθούν να μεταναστεύσουν στην Στοκχόλμη (ήταν πάρα πολύ αναλυτικές κ κατατοπιστικές).

          Φυσικά κ κάνω πλάκα γιατί από την εγγραφή σου στις 10-12-12 έγραψες 5 μόνο ποστ μέχρι στις 14-12-12 που κ τα 5 ήταν μόνο ερωτήσεις που πήρες τις απαντήσεις σου όπως κάνουν οι περισσότεροι δυστυχώς ενώ η τελευταία επίσκεψή σου από τις πολλές ήταν στις 06-02-13 κ ώρα 11:40 με λίγα λόγια αφού πήρες πολλές κ διάφορες πληροφορίες αύξησες τις πιθανότητές σου να ΈΧΕΙΣ ΕΛΠΊΔΕΣ (που είναι κ ο τίτλος του θέματος αυτού) στην επικείμενη μετανάστευσή σου.

          Δεν έχω να πω τίποτα άλλο...



          υ.γ. Άσχετο με το θέμα αλλά πολύ σχετικό με την κακή νοοτροπία του Έλληνα.
          Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

          Comment


            #20
            Originally posted by jimathens View Post
            Κατά αρχήν εύχομαι να είσαι καλά όπου κ αν βρίσκεσαι Σταυρούλα.

            Κ κατά δεύτερον: Μπράβο Σταυρούλα για τις δικές σου πολύτιμες πληροφορίες που έδωσες με την σειρά σου στους υπόλοιπους που προσπαθούν να μεταναστεύσουν στην Στοκχόλμη (ήταν πάρα πολύ αναλυτικές κ κατατοπιστικές).

            Φυσικά κ κάνω πλάκα γιατί από την εγγραφή σου στις 10-12-12 έγραψες 5 μόνο ποστ μέχρι στις 14-12-12 που κ τα 5 ήταν μόνο ερωτήσεις που πήρες τις απαντήσεις σου όπως κάνουν οι περισσότεροι δυστυχώς ενώ η τελευταία επίσκεψή σου από τις πολλές ήταν στις 06-02-13 κ ώρα 11:40 με λίγα λόγια αφού πήρες πολλές κ διάφορες πληροφορίες αύξησες τις πιθανότητές σου να ΈΧΕΙΣ ΕΛΠΊΔΕΣ (που είναι κ ο τίτλος του θέματος αυτού) στην επικείμενη μετανάστευσή σου.

            Δεν έχω να πω τίποτα άλλο...



            υ.γ. Άσχετο με το θέμα αλλά πολύ σχετικό με την κακή νοοτροπία του Έλληνα.
            Jimathens βρίσκω τη στάση σου πικρόχολη, το αν θέλει η Σταυρούλα κ η κάθε Σταυρούλα να παραθέσει μια πληροφορία, ή αν έχει κάτι να παραθέσει, είναι δικό της ζήτημα και δε θα βάλουμε σε κανέναν το μαχαίρι στο λαιμό λέγοντάς του "αφού πήρες, δώσε". Βεβαίως το χρήσιμο και αν θες το δεοντολογικό είναι να ανταλλάσουμε πληροφορίες εδώ μέσα, όχι όμως σε στυλ οτι και καλά είναι υποχρεωμένος ο άλλος να το κάνει, και όχι με την σαρκαστική στάση που δείχνεις παραπάνω. Δε βοηθά σε κάτι, πίστεψέ με
            To accomplish great things, you must not only act, but also dream, not only plan, but also believe. ANATOLE FRANCE.

            Comment


              #21
              Originally posted by Georgia9 View Post
              Jimathens βρίσκω τη στάση σου πικρόχολη, το αν θέλει η Σταυρούλα κ η κάθε Σταυρούλα να παραθέσει μια πληροφορία, ή αν έχει κάτι να παραθέσει, είναι δικό της ζήτημα και δε θα βάλουμε σε κανέναν το μαχαίρι στο λαιμό λέγοντάς του "αφού πήρες, δώσε". Βεβαίως το χρήσιμο και αν θες το δεοντολογικό είναι να ανταλλάσουμε πληροφορίες εδώ μέσα, όχι όμως σε στυλ οτι και καλά είναι υποχρεωμένος ο άλλος να το κάνει, και όχι με την σαρκαστική στάση που δείχνεις παραπάνω. Δε βοηθά σε κάτι, πίστεψέ με
              Georgia με συγχωρείς αλλά δεν απευθύνθηκα σε σένα.
              Είναι πικρόχολη κ γι'αυτό κ την έγραψα γιατί κάποιος άλλος έκατσε κ αφιέρωσε τον πολύτιμο χρόνο του για να την βοηθήσει χωρίς κανένα απολύτως όφελος παρά μόνο ηθικό ενώ εκείνη με την σειρά της αφού πήρε τις πληροφορίες που ήθελε δεν έκανε το ίδιο.
              Φυσικά στο μήνυμά της που αντιπαρατέθηκα τα λέει όλα η ίδια.
              Το πιο ωραίο είναι ότι σχεδόν όλοι αυτοί που δεν γράφουν όταν πάνε σε άλλες χώρες κάθονται με τις ώρες κ υπερασπίζονται την καταγωγή τους ή την βρίζουν... Τυχαίο...??? Δεν Νομίζω...!!!
              Δυστυχώς κάθε μέρα τα βλέπω κ τα επιβεβαιώνω 100% ότι 1.000 χρόνια κ να περάσουν ο Έλληνας δεν θα αλλάξει... αν υπάρχει κιόλας σε καμιά 50αριά.
              Η Αλήθεια είναι μαχαίρι στο λαιμό...??? Τότε να λέμε ψέματα όλοι...!!!
              Όταν απευθυνθώ σε σένα προσωπικά τότε να μου απαντήσεις.
              Πολλοί μπαίνουν κάνουν μία ερώτηση κ αν δεν τους απαντήσει έστω κ ένας μέσα σε μία μέρα τότε μας την λένε κ από πάνω λες κ είμαστε υπάλληλοί τους, έχεις πάρει ποτέ θέση σε τέτοια περίπτωση αφού είσαι από τον Σεπτέμβρη του 12 μέλος?

              Να σου θυμίσω μερικά δικά σου ποστ μπας κ τα έχεις ξεχάσει για να δεις ότι με την ίδια αγωνία όπως όλοι μας περίμενες να διαβάσεις κάθε νέο ποστ από αυτούς που ήταν στο εξωτερικό κ ιδίως στην χώρα που θα πήγαινες για να πάρεις κουράγιο, ελπίδα κ θάρρος (δικά σου λόγια)...!!!

              Αλλά το πιο ωραίο είναι αυτό: http://www.patriotaki.net/%CE%BC%CE%...html#post65414
              Υπάρχει κ αυτό: http://www.patriotaki.net/%CE%B7-%CE...html#post63054
              Κ αυτό: http://www.patriotaki.net/%CE%BC%CE%...html#post57091
              Κ αυτό: http://www.patriotaki.net/%CE%BC%CE%...html#post63480

              Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια εδώ: http://www.patriotaki.net/%CE%BC%CE%...html#post56832 κ ελπίζω (γιατί δεν έχω μαχαίρια) όταν βρεις ποτέ ελεύθερο χρόνο (αντί να τον ξοδεύεις στο να γράφεις τόσα άσχετα πράγματα για να υπερασπιστείς... τι ???) να γράψεις κ εσύ ότι μπορείς από την δικιά σου εμπειρία για το κοινό καλό κάποιων άλλων που ψάχνουν με αγωνία να μάθουν διάφορες πληροφορίες (όποιες κ αν είναι αυτές)...!!!


              Άσχετα με τα παραπάνω σου εύχομαι να είσαι καλά κ ότι καλύτερο.
              Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

              Comment


                #22
                Originally posted by jimathens View Post
                Georgia με συγχωρείς αλλά δεν απευθύνθηκα σε σένα.
                Είναι πικρόχολη κ γι'αυτό κ την έγραψα γιατί κάποιος άλλος έκατσε κ αφιέρωσε τον πολύτιμο χρόνο του για να την βοηθήσει χωρίς κανένα απολύτως όφελος παρά μόνο ηθικό ενώ εκείνη με την σειρά της αφού πήρε τις πληροφορίες που ήθελε δεν έκανε το ίδιο.
                Φυσικά στο μήνυμά της που αντιπαρατέθηκα τα λέει όλα η ίδια.
                Το πιο ωραίο είναι ότι σχεδόν όλοι αυτοί που δεν γράφουν όταν πάνε σε άλλες χώρες κάθονται με τις ώρες κ υπερασπίζονται την καταγωγή τους ή την βρίζουν... Τυχαίο...??? Δεν Νομίζω...!!!
                Δυστυχώς κάθε μέρα τα βλέπω κ τα επιβεβαιώνω 100% ότι 1.000 χρόνια κ να περάσουν ο Έλληνας δεν θα αλλάξει... αν υπάρχει κιόλας σε καμιά 50αριά.
                Η Αλήθεια είναι μαχαίρι στο λαιμό...??? Τότε να λέμε ψέματα όλοι...!!!
                Όταν απευθυνθώ σε σένα προσωπικά τότε να μου απαντήσεις.
                Πολλοί μπαίνουν κάνουν μία ερώτηση κ αν δεν τους απαντήσει έστω κ ένας μέσα σε μία μέρα τότε μας την λένε κ από πάνω λες κ είμαστε υπάλληλοί τους, έχεις πάρει ποτέ θέση σε τέτοια περίπτωση αφού είσαι από τον Σεπτέμβρη του 12 μέλος?
                Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
                Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

                Comment


                  #23
                  Originally posted by jimathens View Post
                  Georgia με συγχωρείς αλλά δεν απευθύνθηκα σε σένα.
                  Είναι πικρόχολη κ γι'αυτό κ την έγραψα γιατί κάποιος άλλος έκατσε κ αφιέρωσε τον πολύτιμο χρόνο του για να την βοηθήσει χωρίς κανένα απολύτως όφελος παρά μόνο ηθικό ενώ εκείνη με την σειρά της αφού πήρε τις πληροφορίες που ήθελε δεν έκανε το ίδιο.
                  Φυσικά στο μήνυμά της που αντιπαρατέθηκα τα λέει όλα η ίδια.
                  Το πιο ωραίο είναι ότι σχεδόν όλοι αυτοί που δεν γράφουν όταν πάνε σε άλλες χώρες κάθονται με τις ώρες κ υπερασπίζονται την καταγωγή τους ή την βρίζουν... Τυχαίο...??? Δεν Νομίζω...!!!
                  Δυστυχώς κάθε μέρα τα βλέπω κ τα επιβεβαιώνω 100% ότι 1.000 χρόνια κ να περάσουν ο Έλληνας δεν θα αλλάξει... αν υπάρχει κιόλας σε καμιά 50αριά.
                  Η Αλήθεια είναι μαχαίρι στο λαιμό...??? Τότε να λέμε ψέματα όλοι...!!!
                  Όταν απευθυνθώ σε σένα προσωπικά τότε να μου απαντήσεις.
                  Πολλοί μπαίνουν κάνουν μία ερώτηση κ αν δεν τους απαντήσει έστω κ ένας μέσα σε μία μέρα τότε μας την λένε κ από πάνω λες κ είμαστε υπάλληλοί τους, έχεις πάρει ποτέ θέση σε τέτοια περίπτωση αφού είσαι από τον Σεπτέμβρη του 12 μέλος?

                  Να σου θυμίσω μερικά δικά σου ποστ μπας κ τα έχεις ξεχάσει για να δεις ότι με την ίδια αγωνία όπως όλοι μας περίμενες να διαβάσεις κάθε νέο ποστ από αυτούς που ήταν στο εξωτερικό κ ιδίως στην χώρα που θα πήγαινες για να πάρεις κουράγιο κ ελπίδα...!!!
                  http://www.patriotaki.net/%CE%B4%CE%...html#post65478
                  hahaha...1ον, το οτι δεν απευθύνθηκες σε εμένα προσωπικά, δε σημαίνει οτι δεν έχω το δικαίωμα να εκφράσω την άποψή μου σε ένα δημόσιο σάιτ, σε μια δημόσια ανάρτηση, που τη βλέπουν όλοι, ακόμα και μη εγγεγραμένοι.
                  2ον, μπορεί να έχεις δίκιο σε αυτά που λες, αλλά ο τρόπος που τα λες, και ο σαρκασμός, με ενόχλησε, γι αυτό και έγραψα τα παραπάνω. Θεωρείς υποχρέωση δηλ. να παραθέτει κάποιος πληροφορίες, αν και παίρνει? Και οτι όποιος δε το κάνει πρέπει να υβρίζεται απ'τους άλλους? Εννοείται οτι δε συμφωνώ οτι είναι κάποιος από εδώ υπάλληλος κανενός, όσοι ΘΕΛΟΥΝ και έχουν χρόνο, παραθέτουν την όποια πληροφορία θεωρούν χρήσιμη. Όσο για άλλους που ζητούν πληροφορίες λες κ οι υπόλοιποι είναι υπάλληλοί τους, απλώς πρέπει να αγνοούνται, όχι όμως να μπαίνουμε σε λογομαχίες, που τελικά, ναι, δείχνουν τις συνήθειές μας ως Έλληνες!!
                  3ον, τα δικά μου ποστ τα θυμάμαι και φυσικά ξέρω για την αγωνία των ανθρώπων που ζητούν πληροφορίες, αλλά αυτό γίνεται όταν τα άτομα που έχουν ήδη φύγει μπορούν ή είναι σε θέση να το κάνουν! Και εγώ ήθελα να συνεχίζει ο skonto να γράφει, γιατί κ' μόνο ο τρόπος που έγραφε ήταν πολύ ευχάριστος, αλλά δεν μπορούμε να υποχρεώσουμε κανέναν, αν καταλαβαίνεις τι εννοώ!! Αυτά είπα κ' τίποτα παραπάνω. Ελπίζω να έγινα κατανοητή.
                  To accomplish great things, you must not only act, but also dream, not only plan, but also believe. ANATOLE FRANCE.

                  Comment


                    #24
                    Originally posted by Georgia9 View Post
                    hahaha...
                    1ον, το οτι δεν απευθύνθηκες σε εμένα προσωπικά, δε σημαίνει οτι δεν έχω το δικαίωμα να εκφράσω την άποψή μου σε ένα δημόσιο σάιτ, σε μια δημόσια ανάρτηση, που τη βλέπουν όλοι, ακόμα και μη εγγεγραμένοι.
                    Κ πολύ καλά έκανες, το καλύτερο όμως θα ήταν να έδινες διάφορες πληροφορίες αντί να υπερασπίζεσαι άλλους στον ελεύθερο χρόνο σου αν μπορείς φυσικά.


                    2ον, μπορεί να έχεις δίκιο σε αυτά που λες, αλλά ο τρόπος που τα λες, και ο σαρκασμός, με ενόχλησε, γι αυτό και έγραψα τα παραπάνω.
                    Φυσικά κ έχω δίκιο...!!! Να ενοχληθείς μόνο αν γράψω για σένα κ φυσικά αν έχω άδικο σε αυτά που θα γράψω...!!!


                    Θεωρείς υποχρέωση δηλ. να παραθέτει κάποιος πληροφορίες, αν και παίρνει? Και οτι όποιος δε το κάνει πρέπει να υβρίζεται απ'τους άλλους?
                    Δεν έβρισα κανέναν... απλά έχω πολύ χιούμορ...!!!


                    Εννοείται οτι δε συμφωνώ οτι είναι κάποιος από εδώ υπάλληλος κανενός, όσοι ΘΕΛΟΥΝ και έχουν χρόνο, παραθέτουν την όποια πληροφορία θεωρούν χρήσιμη.
                    Αυτό ακριβώς λέω να κάνουμε όλοι για να βοηθηθούν πάρα πολλοί άνθρωποι κ αρκετοί από αυτούς δεν έχουν ούτε καν ίντερνετ κ πάνε σε γνωστούς ή κ σε καφετέριες για μία ώρα μπας κ διαβάσουν έστω κ μία χρήσιμη πληροφορία από όσους έχουν τον χρόνο αλλά κ θέλουν να γράφουν ότι κ αν είναι αυτά...!!!
                    Το έχω ξαναπεί σε ποστ του Agoriani απ'όταν ήμουν στην Ελλάδα... (μία απλή ιστορία καθημερινής στιγμής από κάποιον μετανάστη είναι σαν σενάριο επιστημονικής φαντασίας για κάποιους που ζουν στην Ελλάδα) κ πασχίζουν να καταφέρουν να γαντζοθούν από κάπου μπας κ γλυτώσουν αυτοί κ οι οικογένειές τους...!!!


                    Όσο για άλλους που ζητούν πληροφορίες λες κ οι υπόλοιποι είναι υπάλληλοί τους, απλώς πρέπει να αγνοούνται,
                    Σε αυτούς έπρεπε να την πεις κ όχι σε μένα.


                    όχι όμως να μπαίνουμε σε λογομαχίες, που τελικά, ναι, δείχνουν τις συνήθειές μας ως Έλληνες!!
                    Τι είπες τώρα...??? Μα αυτό ακριβώς έκανες μόλις απάντησες με το πρώτο σου ποστ...!!!


                    3ον, τα δικά μου ποστ τα θυμάμαι και φυσικά ξέρω για την αγωνία των ανθρώπων που ζητούν πληροφορίες, αλλά αυτό γίνεται όταν τα άτομα που έχουν ήδη φύγει μπορούν ή είναι σε θέση να το κάνουν!
                    Όλα αυτά είναι αυτονόητα όταν τα μέλη δεν έχουν ξαναμπεί από την ημερομηνία του τελευταίου τους ποστ, όχι όταν μπαίνουν συνέχεια κ απλά κάνουν αυτό που έχουν μάθει... (να παίρνουν χωρίς να δίνουν...!!! κ γιατί να μπαίνουν σε τόσο κόπο άλλωστε...!!!).


                    Και εγώ ήθελα να συνεχίζει ο skonto να γράφει, γιατί κ' μόνο ο τρόπος που έγραφε ήταν πολύ ευχάριστος, αλλά δεν μπορούμε να υποχρεώσουμε κανέναν, αν καταλαβαίνεις τι εννοώ!!
                    Τώρα έρχεσαι στα λόγια μου...!!! Εεεε θα με τρελάνεις στο τέλος...!!!


                    Αυτά είπα κ' τίποτα παραπάνω. Ελπίζω να έγινα κατανοητή.
                    Μα δεν άφησες κ τίποτα... Εγώ σε κατάλαβα...
                    Εσύ κατάλαβες τι έγραψες μέχρι τώρα...???


                    υ.γ.
                    Οι άλλοι έχουν την λίστα Lagard...
                    Όμως εγώ έχω την λίστα Patriotaki
                    Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                    Comment


                      #25
                      Originally posted by jimathens View Post
                      ........
                      .................................................. ....
                      Δεν έβρισα κανέναν... απλά έχω πολύ χιούμορ...!!!
                      ....................................

                      Σε αυτούς έπρεπε να την πεις κ όχι σε μένα.
                      ........................
                      Τώρα έρχεσαι στα λόγια μου...!!! Εεεε θα με τρελάνεις στο τέλος...!!!



                      Μα δεν άφησες κ τίποτα... Εγώ σε κατάλαβα...
                      Εσύ κατάλαβες τι έγραψες μέχρι τώρα...???


                      υ.γ.
                      Οι άλλοι έχουν την λίστα Lagard...
                      Όμως εγώ έχω την λίστα Patriotaki
                      hahahah... Eπειδή απ'οτι φαίνεται δεν έγινα κ' τόσο κατανοητή αλλά παρόλαυτα βρίσκω οτι όντως έχεις χιούμορ οκ, ας τελειώσουμε το θέμα εδώ..
                      To accomplish great things, you must not only act, but also dream, not only plan, but also believe. ANATOLE FRANCE.

                      Comment


                        #26
                        Ειρηνη μην ρε παιδια.......
                        Παρτε το λιγο χαλαροτερα.

                        Comment


                          #27
                          Originally posted by Georgia9 View Post
                          όσοι ΘΕΛΟΥΝ και έχουν χρόνο, παραθέτουν την όποια πληροφορία θεωρούν χρήσιμη.
                          Θα το πώ ελληνικά, Exactly!
                          Κανείς δεν είναι υποχρεωμένος και γιά ΤΙΠΟΤΑ

                          Comment


                            #28
                            Originally posted by australian View Post
                            Θα το πώ ελληνικά, Exactly!
                            Κανείς δεν είναι υποχρεωμένος και γιά ΤΙΠΟΤΑ
                            Πολυ καλη μερα σε ολους και σε ολα τα μερη του κατακαημενου πλανητη μας!

                            Επειδη εχει μερικες μερες που μου φαινεται οτι οχι μονο μεσα στο πατριωτακι αλλα και στον περιγυρο μου πολλοι περνανε μια φαση "σεληνιασης" να την πω, διαθεση εριστικη ή σχολιασμου να την πω, σκεφτομαι σοβαρα να "εξαφανιστω για λιγο διαστημα" γιατι βλεπω τα σκαγια να φτανουν και σε μενα

                            Ενα μονο θα κρατησω απο ολα αυτα: Αν χρειαστω ποτε να βρω μηνημα εδω μεσα θα απευθυνθω στον jimathens!!!
                            Ουτε στουν Δημους στην Ελλαδα δουλευε το ληξειαρχειο τοοοσο καλα!!!

                            Και βεβαια να συμφωνησω με τον προλαλησαντα οτι ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ ΝΑ ΔΙΝΕΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ!
                            Βεβαια αν το καναμε περισσοτεροι μπορει , και το τονιζω το μπορει, να ειχαμε ΑΛΛΗ ΕΞΕΛΙΞΗ ως λαος ΚΑΙ ΝΑ ΜΕΝΑΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΑΜΕ ΣΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΑΣ!

                            Σχεδον παντα με την καλυτερη των διαθεσεων
                            Ελενη

                            Comment


                              #29
                              Originally posted by Νεομετανάστρια View Post
                              Βεβαια αν το καναμε περισσοτεροι μπορει , και το τονιζω το μπορει, να ειχαμε ΑΛΛΗ ΕΞΕΛΙΞΗ ως λαος ΚΑΙ ΝΑ ΜΕΝΑΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΑΜΕ ΣΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΑΣ!
                              Συμφωνώ απόλυτα κ με τα υπόλοιπα φυσικά
                              Αυτό ακριβώς έλεγα πάντα, λέω... κ πιστεύω ότι όσα χρόνια κ να περάσουν θα συνεχίσω να το λέω...!!!

                              Μάλλον είμαι ο μόνος με τόσο πάθος εδώ μέσα μου φαίνεται κ δυστυχώς γίνομαι κ ο πιο κακός...!!!
                              Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                              Comment


                                #30
                                Originally posted by jimathens View Post
                                Συμφωνώ απόλυτα κ με τα υπόλοιπα φυσικά
                                Αυτό ακριβώς έλεγα πάντα, λέω... κ πιστεύω ότι όσα χρόνια κ να περάσουν θα συνεχίσω να το λέω...!!!

                                Μάλλον είμαι ο μόνος με τόσο πάθος εδώ μέσα μου φαίνεται κ δυστυχώς γίνομαι κ ο πιο κακός...!!!
                                Παθιάρη μου εσύ,(τρελό αγόρι) !

                                (με την καλή έννοια, όπως θα έλεγε και ο Ψινάκης) !
                                "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

                                Comment

                                Working...
                                X