Announcement

Collapse
No announcement yet.

Καλησπέρα από Δράμα!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Καλησπέρα από Δράμα!

    Καλησπέρα σε όλους παιδιά είμαι ο Απόστολος 26 ετών Διαιτολόγος-Διατροφολόγος από την Δράμα. Ψάχνω με μεγάλη αγωνία δουλειά(παντός είδους μέχρι να μάθω την γλώσσα(επίπεδο B2) και να κυνηγήσω το επάγγελμα μου) στην Γερμανία. Συγχαρητήρια για το φόρουμ είναι μια όαση ελπίδας για όλους εμάς που βιώνουμε καθημερινά την απόγνωση. Πιθανότατα θα σας ενοχλήσω με διάφορες απορίες. Κάθε βήμα μου προς την μετανάστευση και κάθε μου εμπειρία θα την μεταφέρω και εγώ, για να την διαβάζουν οι επόμενοι που θα επιλέξουν αυτόν τον δρόμο και να μην κάνουν τα λάθη που πιθανόν να κάνω. Τους φιλικούς μου χαιρετισμούς σε όλη την παρέα όπου και αν βρίσκεστε εύχομαι υγεία και καλές γιορτές!

    #2
    na k enas akoma draminos! ante na mazeutoume siga siga edw stin germania! egw eimai 8 mines edw sto ''crailscheim'' k prospathw k pane ola kala! esu p les na ertheis; exeis edw kanenan; kala kaneis k mathaineis tin glwssa apostole. einai megalo kritirio. oti thes pes! aa
    k eisai sto kalutero forum na ksereis me tin kalutera parea!

    Comment


      #3
      Καλημέρα Απόστολε...
      Καλώς ήρθες στην παρέα μας... κ
      Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

      Comment


        #4
        Originally posted by andreass87 View Post
        na k enas akoma draminos! ante na mazeutoume siga siga edw stin germania! egw eimai 8 mines edw sto ''crailscheim'' k prospathw k pane ola kala! esu p les na ertheis; exeis edw kanenan; kala kaneis k mathaineis tin glwssa apostole. einai megalo kritirio. oti thes pes! aa
        k eisai sto kalutero forum na ksereis me tin kalutera parea!
        Καλημέρα Δραμινέ! Έχω μιλήσει σε γνωστούς μήπως βρεθεί καμιά δουλειά, όμως από απόσταση δεν βλέπω να γίνετε τίποτα μάλλον μετά τις γιορτές θα βγάλω εισιτήριο για έναν από αυτούς. Στουτγάρδη, Νιρεμβέργη δεν γνωρίζω ακριβώς. Θείος μου ιατρός μεταναστεύει στο Ansbach μια πόλη κοντά στην Νιρεμβέργη όμως στην αρχή θα μένει στις εστίες του νοσοκομείου που θα δουλεύει οπότε δεν μπορεί να με φιλοξενήσει μέχρι να βρει μόνιμη κατοικία έως τότε αναμένουμε και ψαχνόμαστε για το τι παίζει ακριβώς. Αν κάποιος έχει πληροφορίες για κάποια δουλειά, οτιδήποτε και οπουδήποτε είναι αυτή, θα χαρώ πολύ να μιλήσουμε! Την καλημέρα μου σε όλη την παρέα να έχετε μια όμορφη μέρα!

        Comment


          #5
          Originally posted by ApostolosZouk View Post
          Καλημέρα Δραμινέ! Έχω μιλήσει σε γνωστούς μήπως βρεθεί καμιά δουλειά, όμως από απόσταση δεν βλέπω να γίνετε τίποτα μάλλον μετά τις γιορτές θα βγάλω εισιτήριο για έναν από αυτούς. Στουτγάρδη, Νιρεμβέργη δεν γνωρίζω ακριβώς. Θείος μου ιατρός μεταναστεύει στο Ansbach μια πόλη κοντά στην Νιρεμβέργη όμως στην αρχή θα μένει στις εστίες του νοσοκομείου που θα δουλεύει οπότε δεν μπορεί να με φιλοξενήσει μέχρι να βρει μόνιμη κατοικία έως τότε αναμένουμε και ψαχνόμαστε για το τι παίζει ακριβώς. Αν κάποιος έχει πληροφορίες για κάποια δουλειά, οτιδήποτε και οπουδήποτε είναι αυτή, θα χαρώ πολύ να μιλήσουμε! Την καλημέρα μου σε όλη την παρέα να έχετε μια όμορφη μέρα!
          mia xara makari re su na pane ola kala gt drama paithane k oxi mono!
          k nai kalo einai na pas k na deis apo konta ta pragmata k sigoura apo konta einai ena + akoma. elpizw ola kala na s pane!

          Comment

          Working...
          X