Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ανταπόκριση - jimathens

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Μπράβο Jim!!!!! Χαιρόμαστε & εμείς μαζί με σένα και για την πρόοδό σου και γιατί αποδεικνύεται ακόμη μια φορά ότι αν προσπαθήσεις (εκτός Ελλάδας) οι προσπάθειές σου αναγνωρίζονται & ανταμοίβονται!!!! Αυτό - τουλάχιστον για μένα - είναι η καλύτερη ελπίδα που θα μπορούσε να μου δώσει κάποιος....
    Α!!!! & να σου πω..... πόσα χρόνια υπολογίζεις ότι θα χρειαστείς να "μαζέψεις" όλα τα πτυχία με τόση εμπειρία που έχεις & τόσα που έχεις κάνει στη ζωή σου ρε φίλε;;;;!!!!!

    Σου εύχομαι καλή συνέχεια!!!!

    Keep Calm and Keep....Dreaming!!!!
    Don't ever mistake someone's silence for ignorance, calmness for acceptance and kindness for weakness!

    Comment


      Originally posted by jimathens View Post
      υ.γ. *("όνειρα")
      Στην Ελλάδα μου τα είχαν απαγορεύσει...!!!
      Εδώ είναι μέσα στα Δικαιώματά μου..!!!!!!!!!!!!
      Τι ωραίο πράγμα να πηγαίνεις απο μια χώρα στην οποία παλεύεις για
      να επιβιώσεις, σε μια άλλη χώρα στην οποία μπορείς να κάνεις όνειρα για το μέλλον.


      Originally posted by jimathens View Post
      υ.γ. Για να μην παρεξηγηθώ: ότι πληροφορίες γράφω δεν το κάνω για να μου λέτε ευχαριστώ, ούτε για διαφήμιση αλλά ούτε έχω ωραιοπάθεια...!!!
      Το κάνω απλά για να ενημερώνεστε όσο είναι αυτό δυνατόν για το πως είναι η ζωή εδώ στην Αυστραλία κ να έχετε περίπου μία εικόνα όσοι θα έρθετε εδώ, αλλά κ για όσους είναι ήδη εδώ κ μπορεί να διαβάσουν κάτι που δεν το ήξεραν κ να γλυτώσουν χρόνο κ $$$ όπως έχει συμβεί κ σε μένα....!!!
      Βοηθάτε πολύ κόσμο με αυτό που κάνετε.

      Comment


        χειμαρος εισαι Τζιμ
        τοσες πληροφοριες πια???μπραβο σου σε ολα τα επιπεδα...και στο νεο ξεκινημα της ζωης σου...και στα "φωτα" που μας δινεις!!!!


        Comment


          Μπράβο Jim!
          Δώσε και πληροφορίες για τις διαδικασίες π.χ. για την άδεια του forklift γιατι είναι δουλειά με ζήτηση και καλό είναι να ξέρουν τα πατριωτάκια πως γίνεται.
          Υπομονή και επιμονή patriotes.

          Comment


            Μπραβο jim σου ευχομαι ολα να σου ερχονται οπως τα εχεις φανταστει.

            Υ.Γ Αν μαθεις για διπλωμα κλαρκ οπως ειπε και ο agorgiani δωσε μας τα φωτα σου γιατι ειναι σημαντικο.
            Αν δεν φτάσει ο Άνθρωπος στην άκρη του γκρεμού, Δεν βγάνει η ράχη του φτερούγες να πετάξει.

            Comment


              Originally posted by Agoriani View Post
              Μπράβο Jim!
              Δώσε και πληροφορίες για τις διαδικασίες π.χ. για την άδεια του forklift γιατι είναι δουλειά με ζήτηση και καλό είναι να ξέρουν τα πατριωτάκια πως γίνεται.
              με δυο μερες εκπαιδευση και 270 δολ το πηρες!!!!

              Comment


                και κανένα link αδέλφια να ενημερωθούμε με λεπτομέρειες.
                Υπομονή και επιμονή patriotes.

                Comment


                  Originally posted by Agoriani View Post
                  και κανένα link αδέλφια να ενημερωθούμε με λεπτομέρειες.
                  Forklift Licence - get your licence with Australian Forklift Training
                  http://www.hpots.com.au/courses/fork...ng-course.html

                  Comment


                    Καλημέρα - καλησπέρα από την Αδελαΐδα σε όλα τα πατριωτάκια.

                    Κλαρκ.

                    Για να βγάλεις το Δίπλωμα του κλαρκ είναι πολύ εύκολο εδώ στην Αυστραλία σε σύγκριση με την Ελλάδα.
                    Όσοι έχουν το Ελληνικό να πάρουν βεβαίωση ως προς την ειδικότητα από την Νομαρχία που το έβγαλαν κ να την μεταφράσουν. Εγώ αυτό έκανα συν κ τις συστατικές επιστολές από τους εργοδότες μου στην Ελλάδα κ ότι άλλα αποδεικτικά χαρτιά είχα έβαλα την σφραγίδα της Χάγης για πιο έγκυρα κ τα έδωσα για μετάφραση.
                    Εδώ το πρώτο που χρειάζεται είναι να είσαι νόμιμος με βίζα κ να έχεις το δικαίωμα να δουλέψεις
                    (με τουριστική δεν μπορείς).

                    Το δεύτερο είναι να έχεις λεφτά = $$$ ... Φυσικά η τιμή αλλάζει από πόλη σε πόλη κ από γραφείο σε γραφείο.

                    Πληροφορία:
                    Από το 2013 η νομοθεσία άλλαξε κ μπορεί αν θέλει ο εργοδότης να αφήσει κάποιον να δουλεύει το κλαρκ της επιχείρησής του εφ'όσον έχει πάρει την πιστοποίηση από το σωματείο δηλ. το (Safety Work)
                    κ μετά από κάποιο διάστημα δίνει τις εξετάσεις για να πάρει το Δίπλωμα του Κλαρκ που αναφέρω παρακάτω.


                    Διάφορα Λινκ:
                    KG Training and Assessing - Mining and Construction Tickets and Training - Forklift Course - Get your licence here
                    KG Training and Assessing - Mining and Construction Tickets and Training - Forklift Course Gallery

                    Qualify Me

                    Adelaide: http://www.gnltruck.com.au/forklift_.html


                    Sydney: Forklift Training & Assessment Course $380 Sydney | Forklift Training | Forklift Course NSW | Forklift Licence Sydney | Nationally Recognised Training | WorkCover approved | Infront Staffing

                    Melburne: http://search.conduit.com/results.as...ctid=CT3291856

                    Eyeson Safety & Training WA

                    Suche forklift licence australia time



                    υ.γ. για ότι νεότερο θα ενημερώνω αυτό το ποστ.


                    Να είστε όλοι καλά κ πάντα με υγεία πατριωτάκια...!!!
                    Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                    Comment


                      Jim, έχω βρει και με 270$. Το θέμα είναι ποιος θα σε πάρει αν δεν έχεις προϋπηρεσία αλλά και από ότι έχουν πει δύο άλλοι φίλοι υπάρχει δυσκολία με τα σωματεία στο θέμα της δουλειάς.
                      A journey of a thousand miles begins with a single step.

                      Comment


                        Originally posted by manosK View Post
                        Jim, έχω βρει και με 270$. Το θέμα είναι ποιος θα σε πάρει αν δεν έχεις προϋπηρεσία αλλά και από ότι έχουν πει δύο άλλοι φίλοι υπάρχει δυσκολία με τα σωματεία στο θέμα της δουλειάς.
                        Πατριωτάκια όταν πάτε στο εξωτερικό με τέτοιες ειδικότητες κανένας εργοδότης δεν θα σας πάρει με την ειδικότητά σας δυστυχώς...!!!
                        Όπως κ εγώ αν διαβάσετε στις προηγούμενες σελίδες θα δείτε ότι έπιασα δουλειά σαν απλός εργάτης
                        (σκουπίζω, βοηθάω παντού, τροχίζω με τροχό κ πολλά άλλα... μέχρι να έρθει η ώρα μου...!!!)
                        αφού δεν ισχύουν τα διπλώματα κ οι άδειες που έχω... κ μιλάω πάντα για την Αυστραλία...
                        λογικά το ίδιο πρέπει να ισχύει κ για τις περισσότερες χώρες...!!!
                        Επιπλέον τα αγγλικά μου είναι στο 50 %.
                        Πως θα με στείλουν δρομολόγιο αφού δεν ξέρω ούτε καν τους δρόμους ??? Με GPS ???

                        Με λίγα λόγια: Ξεκίνησα από το 0


                        υ.γ. Αν έρθει στην Ελλάδα ένας Πακιστανός που μιλάει λίγα Ελληνικά...
                        Θα του δώσεις φορτηγό να πάει διανομή ??? Ή θα τον βάλεις να καθαρίζει κ να κάνει όλες τις βαριές δουλειές ???
                        Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                        Comment


                          Όπως το πας, είσαι για ένα στοίχημα ότι σε 1-2 χρόνια θα μας γράφεις για τις εντυπώσεις σου από τα διαπολειτιακά ταξίδια με Roadtrain?
                          A journey of a thousand miles begins with a single step.

                          Comment


                            Originally posted by jimathens View Post
                            Καλημέρα - καλησπέρα από την Αδελαΐδα σε όλα τα πατριωτάκια.

                            Κλαρκ.

                            Για να βγάλεις το Δίπλωμα του κλαρκ είναι πολύ εύκολο εδώ στην Αυστραλία σε σύγκριση με την Ελλάδα.
                            Όσοι έχουν το Ελληνικό να πάρουν βεβαίωση ως προς την ειδικότητα από την Νομαρχία που το έβγαλαν κ να την μεταφράσουν. Εγώ αυτό έκανα συν κ τις συστατικές επιστολές από τους εργοδότες μου στην Ελλάδα κ ότι άλλα αποδεικτικά χαρτιά είχα έβαλα την σφραγίδα της Χάγης για πιο έγκυρα κ τα έδωσα για μετάφραση.
                            Εδώ το πρώτο που χρειάζεται είναι να είσαι νόμιμος με βίζα κ να έχεις το δικαίωμα να δουλέψεις
                            (με τουριστική δεν μπορείς).

                            Το δεύτερο είναι να έχεις λεφτά = $$$ ... Φυσικά η τιμή αλλάζει από πόλη σε πόλη κ από γραφείο σε γραφείο.

                            Πληροφορία:
                            Από το 2013 η νομοθεσία άλλαξε κ μπορεί αν θέλει ο εργοδότης να αφήσει κάποιον να δουλεύει το κλαρκ της επιχείρησής του εφ'όσον έχει πάρει την πιστοποίηση από το σωματείο δηλ. το (Safety Work)
                            κ μετά από κάποιο διάστημα δίνει τις εξετάσεις για να πάρει το Δίπλωμα του Κλαρκ που αναφέρω παρακάτω.


                            Διάφορα Λίνκ:
                            KG Training and Assessing - Mining and Construction Tickets and Training - Forklift Course - Get your licence here
                            KG Training and Assessing - Mining and Construction Tickets and Training - Forklift Course Gallery

                            Qualify Me

                            Adelaide: Forklift And Heavy Vehicle Truck License Adelaide | GL Heavy Vehicle Driving Centre, Adelaide
                            Suche forklift licence adelaide australia

                            Sydney: Forklift Training & Assessment Course $380 Sydney | Forklift Training | Forklift Course NSW | Forklift Licence Sydney | Nationally Recognised Training | WorkCover approved | Infront Staffing

                            Melburne: Suche forklift licence melburne australia

                            Eyeson Safety & Training WA

                            Suche forklift licence australia time



                            υ.γ. για ότι νεότερο θα ενημερώνω αυτό το ποστ.


                            Να είστε όλοι καλά κ πάντα με υγεία πατριωτάκια...!!!
                            Μήπως θα ήταν καλό να μεταφέρουμε η να αντιγράψουμε αυτές τις πολύτιμες πληροφοριες και στην ενότητα για διπλώματα οδήγησης ?

                            Εκφραζομαι πάντα με σεβασμό προς το συντάκτη και προτεινω.
                            Think before you driving@world.......

                            Comment


                              Originally posted by Sakis230 View Post
                              Μήπως θα ήταν καλό να μεταφέρουμε η να αντιγράψουμε αυτές τις πολύτιμες πληροφοριες και στην ενότητα για διπλώματα οδήγησης ?

                              Εκφραζομαι πάντα με σεβασμό προς το συντάκτη και προτεινω.
                              Καλησπέρα Sakis230 θα το αντιγράψω το απόγευμα.
                              Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                              Comment


                                Τζιμ, καλημερα, θελω μερικες πληροφοριες για την Αδελαιδα. Για το απλο διπλωμα οδηγησης αυτοκινητου που εχουμε, για να το μετατρεψουμε σε αυστραλεζικο χρειαζεται το διεθνες απο την ΕΛΠΑ Ή μονο με το ροζ το αλλαζουνε, γιατι ολα αυτα που γραφουνε οι αλλοι ισχυουνε για αλλες πολιτειες. Εκει τι ισχύει? επισης και για το Γ' επαγγελματικο τι χρειαζεται? αμα ξερεις πες μου, μπας και γλυτωσω κανα ευρουλι γιατι στεγνωσαμε εντελως! αντε φιλιά
                                i don't do drugs, i am drugs!

                                Comment

                                Working...
                                X