Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ανταπόκριση - jimathens

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Jim ολα θα πανε καλα ειμαι σιγουρος
    The standards you let pass you by are the standards you accept

    Comment


      Tζίμ όλα καλά θα πάνε !!! Είμαι σίγουρη !!!
      Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
      Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

      Comment


        Originally posted by leyteris77 View Post
        OXI,OXI,OXI!!! ΞΟΥ-ΞΟΥ πες...η μάλλον σσου-σσου!


        ολα καλά θα πάνε...ούτε έκλεψες, ούτε σκότωσες!!!

        Καλησπέρα Λευτέρη κ ευχαριστώ...!!!

        Τα θερμά μου συλλυπητήρια Λευτέρη για την απώλειά σας..!!! Να είστε πάντα καλά κ να την θυμάστε...!!!

        Δυστυχώς κ έκλεψα κ σκότωσα...
        Φυσικά αυτό με την απόφαση της Τυφλής κ Εξαγοράσιμης Δικαιοσύνης που υπάρχει στην Ελλάδα...!!!
        Επειδή μπορεί να μην το έχεις διαβάσει δες εδώ: http://www.patriotaki.net/%CE%B1%CE%...09/index4.html
        Κ όπως είπα για την Δικαιοσύνη...
        "Άντε να αποδείξεις ότι δεν είσαι Ελέφαντας αν γίνει κάτι κ δεν έχεις λεφτά για να βάλεις καλό Δικηγόρο"...!!!


        Ελπίζω να πάνε όλα καλά...!!!!!!
        Αλλιώς θα γίνω τουρίστας στην Νέα Ζηλανδία...!!!
        Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

        Comment


          Βρε Τζιμ τι έχεις περάσει ανθρωπε μου?
          Ολα να πάνε καλά εύχομαι,μέσα απ την καρδιά μου

          Comment


            Φιλε Τζιμ τωρα διαβασα την ιστορια σου και εχω πραγματικα συγκινηθει !!!!!
            Δυστυχως στην Ελλαδα το δικαιο ειναι μια λεξη πολυ παρεξηγημενη,και η αδικια ειναι φαινομενο καθημερινο!!!
            Κανε κουραγιο ,οπως εκανε μεχρι τωρα και κανε τον Σταυρο σου !!!
            Η Παναγια θα σου σταθει και θα σε δικαιωσει !!!!!
            Ευχομαι απο ψυχης Ολα να Πανε "κατ' Ευχην"
            και να δεις που θα πανε!!!!!!!!
            θέλει αρετή και τόλμη η ελευθερία

            Comment


              Jim ποτε θα εχεις νεα?
              Των Φρονίμων τα παιδια ΠΡΙΝ πεινασουν βγαζουν .... VISA !!

              Comment


                Originally posted by patousis View Post
                Jim ποτε θα εχεις νεα?
                Καλησπέρα Πατούση
                Από βδομάδα πρέπει να κάνω δύο ενέργειες που μου είπε ο δικηγόρος.
                Μόλις καταθέσει τα χαρτιά θα περιμένουμε απάντηση από το Immigration κ μετά θα δούμε τι πρέπει να κάνουμε.

                Με λίγα λόγια: Βλέποντας κ κάνοντας...!!!
                Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                Comment


                  Originally posted by jimathens View Post
                  Καλησπέρα Πατούση
                  Από βδομάδα πρέπει να κάνω δύο ενέργειες που μου είπε ο δικηγόρος.
                  Μόλις καταθέσει τα χαρτιά θα περιμένουμε απάντηση από το Immigration κ μετά θα δούμε τι πρέπει να κάνουμε.

                  Με λίγα λόγια: Βλέποντας κ κάνοντας...!!!
                  Α καλα..... Εχουμε καιρο δηλαδη (ς)
                  Των Φρονίμων τα παιδια ΠΡΙΝ πεινασουν βγαζουν .... VISA !!

                  Comment


                    Σκορπιέ θα τα καταφερεις!
                    “Nothing is forever”

                    Comment


                      Δημητρη γεια σου και απο μενα. Ειμαι ο Τασος και εδω και αρκετο καιρο ειμαι στο φορουμ διαβαζοντας ολα τα θεματα που με ενδιαφερουν. Εχθες διαβασα και την δικη σου περιπτωση και ειλικρινα φιλε συγκινηθηκα. Ειναι αυτο που εχω σαν μότο οτι ο καθε ανθρωπος κουβαλαει τον δικο του σταυρο. Οπως εκανες μεχρι τωρα υπομονη, ετσι να συνεχισεις και στο τελος θα δικαιωθεις. Ειμαι και εγω στην διαδικασια επαναπατρισμου στην Μελβουρνη μετα απο 19 χρονια στην Ελλαδα και με 2 επιπλεον ατομα στην οικογενεια (γαμπρο και εγγονη). Θα χαρω πολυ να βρεθουμε και απο κοντα να τα πουμε οταν με το καλο μπορεσω να ερθω και εγω. Νασαι καλα εσυ και οι αγαπημενοι σου και να ξερεις οτι το καλο το βρισκεις παντα μπροστα, οποτε θα δικαιωθεις και εσυ.

                      Comment


                        Καλημέρα - καλησπέρα από την Αδελαΐδα σε όλα τα πατριωτάκια κ Χριστός Ανέστη.

                        Εταιρείες τηλεπικοινωνίας στην Αυστραλία για απεριόριστα τηλέφωνα με 50 $ τον μήνα.

                        1. Call Lebara Unlimited | Prepaid Plan |Lebara

                        2. Unlimited Mega Saver


                        Να είστε όλοι καλά κ πάντα με υγεία...!!!
                        Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                        Comment


                          Γεια σου Τζιμ!!
                          Αληθως Ανεστη !!!!
                          Σου εχομαι Χρονια Πολλα Καλη Υγεια,και Δυναμη στην Νεα σου Ζωη!!!
                          θέλει αρετή και τόλμη η ελευθερία

                          Comment


                            Καλημέρα - καλησπέρα από την Αδελαΐδα σε όλα τα πατριωτάκια.

                            Ελληνικό Προξενείο.

                            Όπως έγραψα σε προηγούμενο ποστ μου ζήτησαν από το Immigration να τους πάω το Ποινικό Μητρώο από την Ελλάδα κ να κάνω τις Ιατρικές εξετάσεις που πρέπει για την Parthenr Visa που κατέθεσε ο Δικηγόρος μου.
                            Στέλνω λοιπόν τον γιο μου για να κάνει την αίτηση για μένα την τρίτη 1-5-13 κ μία υπάλληλος του Προξενείου του είπε ότι δεν δουλεύουν διότι είναι η Πρωτομαγιά κ είναι αργία σήμερα
                            (στην Ελλάδα εννοούσε) αλλά το έχουνε κ εδώ.
                            στην συνέχεια του λέει να πάει την Παρασκευή γιατί είναι ανοιχτά μόνο Δευτέρα, Τρίτη κ Παρασκευή χωρίς να του πει ότι είναι κλειστά λόγω Πάσχα
                            (δηλ. ότι την Μεγάλη Παρασκευή δεν δουλεύουνε στην Ελλάδα αλλά κ εδώ).
                            Την Παρασκευή τελικά πήγε η Alice για να μην φύγω από την δουλειά
                            κ φτάνοντας εκεί βλέπει ένα χαρτί κολλημένο στην πόρτα που έγραφε : Κλειστά λόγο Πάσχα.
                            Τελικά ήταν κλειστά κ την Δευτέρα καθώς το έχουμε στην Ελλάδα κάθε πρώτη μέρα μετά από το Πάσχα να είναι αργία άρα το ίδιο ισχύει κ εδώ.

                            υ.γ. Θα μπορούσε να πάρει την αίτηση κ να την στείλουν όταν άνοιγε το μαγαζί αλλά βλέπεις είναι ωραία η ξάπλα...!!!

                            Κύριε Πρόξενε της Αδελαΐδας
                            αλλά κ στους υπαλλήλους σας αφιερώνω μερικά τραγουδάκια:
                            1. Μπάμπης Παπαδόπουλος - Γαμώ τα υπουργεία - YouTube (κ τα Προξενεία σας)
                            2. Goin' Through - Kalimera Ellada 2007 - YouTube
                            3. Goin Through - Κύριε Υπουργέ - YouTube



                            Όλοι ίδιοι είσαστε...!!! Τι εκεί τι εδώ...!!! Καρεκλοκένταυροι του Κερατά...!!!!!!!!!!
                            Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                            Comment


                              Originally posted by jimathens View Post
                              Καλημέρα - καλησπέρα από την Αδελαΐδα σε όλα τα πατριωτάκια.

                              Ελληνικό Προξενείο.

                              Όπως έγραψα σε προηγούμενο ποστ μου ζήτησαν από το Immigration να τους πάω το Ποινικό Μητρώο από την Ελλάδα κ να κάνω τις Ιατρικές εξετάσεις που πρέπει για την Parthenr Visa που κατέθεσε ο Δικηγόρος μου.
                              Στέλνω λοιπόν τον γιο μου για να κάνει την αίτηση για μένα την τρίτη 1-5-13 κ μία υπάλληλος του Προξενείου του είπε ότι δεν δουλεύουν διότι είναι η Πρωτομαγιά κ είναι αργία σήμερα
                              (στην Ελλάδα εννοούσε) αλλά το έχουνε κ εδώ.
                              στην συνέχεια του λέει να πάει την Παρασκευή γιατί είναι ανοιχτά μόνο Δευτέρα, Τρίτη κ Παρασκευή χωρίς να του πει ότι είναι κλειστά λόγω Πάσχα
                              (δηλ. ότι την Μεγάλη Παρασκευή δεν δουλεύουνε στην Ελλάδα αλλά κ εδώ).
                              Την Παρασκευή τελικά πήγε η Alice για να μην φύγω από την δουλειά
                              κ φτάνοντας εκεί βλέπει ένα χαρτί κολλημένο στην πόρτα που έγραφε : Κλειστά λόγο Πάσχα.
                              Τελικά ήταν κλειστά κ την Δευτέρα καθώς το έχουμε στην Ελλάδα κάθε πρώτη μέρα μετά από το Πάσχα να είναι αργία άρα το ίδιο ισχύει κ εδώ.

                              υ.γ. Θα μπορούσε να πάρει την αίτηση κ να την στείλουν όταν άνοιγε το μαγαζί αλλά βλέπεις είναι ωραία η ξάπλα...!!!

                              Κύριε Πρόξενε της Αδελαΐδας
                              αλλά κ στους υπαλλήλους σας αφιερώνω μερικά τραγουδάκια:
                              1. Μπάμπης Παπαδόπουλος - Γαμώ τα υπουργεία - YouTube (κ τα Προξενεία σας)
                              2. Goin' Through - Kalimera Ellada 2007 - YouTube
                              3. Goin Through - Κύριε Υπουργέ - YouTube



                              Όλοι ίδιοι είσαστε...!!! Τι εκεί τι εδώ...!!! Καρεκλοκένταυροι του Κερατά...!!!!!!!!!!
                              Μήπως και δεν κατάλαβε καλά το παιδί και του είπε για την Παρασκευή 10/05/13, γιατί Δευτέρα του Πάσχα κλειστά, Τρίτη του Πάσχα η επίσημα μεταφερόμενη Αργία (ελληνικές πατέντες), άρα για την Παρασκευή 10/05/13 θα εννοούσε.

                              Ντροπή ντροπή και δυσωδία από μερικούς μερικούς ηλίθιους που μας ντροπιάζουν και εκτός Ελλάδας.
                              Think before you driving@world.......

                              Comment


                                Originally posted by Sakis230 View Post
                                Μήπως και δεν κατάλαβε καλά το παιδί και του είπε για την Παρασκευή 10/05/13, γιατί Δευτέρα του Πάσχα κλειστά, Τρίτη του Πάσχα η επίσημα μεταφερόμενη Αργία (ελληνικές πατέντες), άρα για την Παρασκευή 10/05/13 θα εννοούσε.

                                Ντροπή ντροπή και δυσωδία από μερικούς μερικούς ηλίθιους που μας ντροπιάζουν και εκτός Ελλάδας.
                                η Τριτη μετα το Πασχα ,φετος ηταν αργια μονο για τον ιδιωτικο τομεα- ,επειδη η αργια της Πρωτομαγιας ,επεφτε Μ.Τεταρτη, για να δουλεψουν τα μαγαζια κλπ μεταφερθηκε για την Τριτη μετα το Πασχα,μετα απο αιτημα των εμπορικων συλλογων.Το Δημοσιο ειχε την αργια ,κανονικα την Πρωτομαγια και την Τριτη του Πασχα ,δουλευε.Τσεκαρισμενο.Και στο ΙΚΑ και στην Εφορια ,πηγα χθες ,Τριτη μετα το Πασχα και δουλευαν κανονικα.

                                Πιθανον στο προξενειο ειχαν καποιο-α ατομο-α σαν προσωπικο ασφαλειας και μονο ,για επειγουσες καταστασεις και μαλλον δεν ειχαν δικαιωμα να κανουν συνηθεις συναλλαγες με το κοινο,αφου θεωρειται επισημη αργια.Οι πρεσβειες/προξενεια ,θεωρουνται εδαφος της χωρας απ οπου προερχονται και ακολουθουν τις αργιες της χωρας τους ,συν τις αργιες της χωρας οπου βρισκονται.Επισης ,σε χωρες οπου υπαρχουν states ,υπαρχουν και δημοσιες αργιες αναλογα με την πολιτεια.π.χ στην Μελβουρνη/VIC ,εχουν το Melbourne cup day/public holiday ,στην Αδελαϊδα/SA, το Adelaide cup day/public holiday κ.ο.κ .''Public holidays in Australia are declared on a state and territory basis, with the exception of national public holidays''.
                                ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

                                Comment

                                Working...
                                X