Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ανταπόκριση - jimathens

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Originally posted by jimathens View Post
    Είναι πολύ καλά που έπιασα δουλειά γιατί:
    1. Δεν σε παίρνουν εύκολα αν δεν έχεις Αυστραλέζικη Προϋπηρεσία.
    2. Μιλάω στο 50-60% τα αγγλικά κ στο 30% την τεχνική ορολογία δηλαδή των εργοταξίων.
    3. Δεν ισχύει κανένα από τα διπλώματα της Ελλάδας εδώ εκτός του Ι.Χ. αυτοκινήτου κ της μηχανής.
    (πρέπει να ξαναδώσω εξετάσεις ξανά για φορτηγό, νταλίκα, γερανό, κλαρκ κ γερανογέφυρες).

    Τα λεφτά αυτά είναι του ανειδίκευτου εργάτη σε αυτή την επιχείρηση δηλαδή ο πιο χαμηλός μισθός.
    Με λίγα λόγια... για αρχή κ με όλα τα μείον που προανέφερα είμαι καλά κ έχω πολλά σκαλοπάτια ακόμη να ανέβω...!!!



    Εργοδότης.
    Εκτός από καλός άνθρωπος γιατί θα με έπαιρνε ας ήμουν κ ανειδίκευτος λόγο του γνωστού που με σύστησε
    επειδή θέλει να βοηθήσει (αν ήμουν τεμπέλης φυσικά θα με έδιωχνε),
    είναι κ έξυπνος επιχειρματίας γιατί επενδύει σε μένα στο ότι έχω να του προσφέρω αρκετά στο μέλλον..!!!


    Μπράβο ρε Jim,πάντα τέτοια ευχάριστα νέα να ακούμε.Τα καλύτερα είναι μπροστά.Keep walking!!!
    Του φευγάτου η μάνα δεν έκλαψε ποτέ

    Comment


      bravo Jim poli kala
      Gia na apantiso sto parapano kati pou mporei na min exei tixei se kanenan
      ego ipikootita by descent apo tin mitera mou irtha stis 29 Dekmvriou proti fora stin Australia k ekana aitiseis apeutheias alla plirothika proxtes afou akirothikan 4 fores ta claims mou.
      N kserete oti tha prepei na eiste edo toulaxiston 24 mines stin Australia osoi den exoun ksanaerthei pote kai na zitisete apo tin arxi na sas kanoun direct se special team pou mporei na kanei excemption gia tin periptosi sas.
      Apla gia na min stirizeset oti tha to parete amesos to epidoma.
      Kali tixi se olous

      Comment


        Originally posted by jennyk View Post
        bravo Jim poli kala
        Gia na apantiso sto parapano kati pou mporei na min exei tixei se kanenan
        ego ipikootita by descent apo tin mitera mou irtha stis 29 Dekmvriou proti fora stin Australia k ekana aitiseis apeutheias alla plirothika proxtes afou akirothikan 4 fores ta claims mou.
        N kserete oti tha prepei na eiste edo toulaxiston 24 mines stin Australia osoi den exoun ksanaerthei pote kai na zitisete apo tin arxi na sas kanoun direct se special team pou mporei na kanei excemption gia tin periptosi sas.
        Apla gia na min stirizeset oti tha to parete amesos to epidoma.
        Kali tixi se olous
        Μηπως θα μπορουσες να γραψεις περισσοτερες λεπτομερειες σε παρακαλω;Γιατι γραφεις οτι πρεπει να ξερουν οσοι εχουν υπηκοοτητα και δεν εχουν ξαναρθει ποτέ -by descent προφανως εννοεις ,γιατι οι by birth ,εχουν ζησει στην χωρα- -oτι πρεπει να περιμενουν 24 μηνες και να μην στηριζονται οτι θα παρουν αμεσως το επιδομα ,αφου κανονικα πρεπει να περιμενουν 24 μηνες.
        Ειναι ενα θεμα που ενδιαφερει πολυ κοσμο,γιατι απ οτι ξερω ,ο Αυστραλος υπηκοος ,ασχετα πώς αποκτηθηκε η υπηκοοτητα και ειναι νεοαφιχθεις ,δεν περιμενει 2 χρονια για να παρει επιδοματα ,αν η πρωτη του φορά που ερχεται στην χώρα κι ουτε ζηταει εξαιρεση απ το 104 weeks waiting period ,που ισχυει για άλλες περιπτωσεις,οπως οσους εχουν παρει permanent residence visa και παλι σ αυτην την περιπτωση ,εξαιρουνται απ την αναμονη των 104 εβδομαδων ,οσοι ειναι partners Aυστραλου υπηκοου με permanent visa ή προσφυγες.

        Επισης ,στην σελιδα του centerlink ,δεν ξεχωριζει οσους ειναι eligible για το newstart allowance και εξαιρουνται οταν ειναι Αυστραλοι υπηκοοι απ τα 2 χρονια αναμονης, σε υπηκοους by birth ή σε υπηκοους by descent (κι ουτε κανει αναφορα αν ειναι η πρωτη φορά που ερχονται Αυστραλια οι by descent) ,στην ενοτητα ''Residency requirements for Newstart Allowance''.



        .Γραφεις οτι 4 φορες σε απερριψαν και μετα ζητησες εσυ; σε συμβουλεψαν απ το centerlink; να σε εξαιρεσουν απ την περιοδο αναμονης ,αφου οπως λες ,οσοι ειναι νεοαφιχθεντες αυστραλοι ,που δεν εχουν ξαναθει ποτέ στην χώρα ,πρεπει οι ιδιοι να ζητησουν απ την αρχη να τους κανουν direct σε special team ,που μπορει να κανει εξαιρεση για την περιπτωση τους .Εσενα ποιος σε πληροφορησε οταν σε ακυρωσαν 4 φορες , περι special team που μπορει αν το ζητησεις ,να σε εξαιρεσει;Απο κει που σε απερριψαν 4 φορες; Και αν ναι ,γιατι δεν στο ειπαν απ την αρχη;....τα περι special teams; Επρεπε εσυ να γνωριζεις γι αυτην την special team; Kαι ποια ηταν η απαντηση που σου εδωσαν την πρωτη φορα; οτι δεν ειχες 2 χρονια παραμονης στην χωρα;Γιατι χωρις αιτιολογια ,δεν ακυρωνουν κανενα αιτημα. Κι αφου σε απερριψαν την πρωτη φορα , συνεχιζες να ξανακανεις το ιδιο αιτημα,αφου 2 χρονια παραμονης δεν ειχες, κι εφτασες στο 4ο αιτημα που κι αυτο το απερριψαν;


        Τοσοι ανθρωποι με αυστραλιανη υπηκοοτητα by descent , ζητησαν επιδοματα και τα πηραν ,χωρις να ζητησουν να εξαιρεθουν απ την περιοδο αναμονης ,αφου ετσι κι αλλιως ,τους εξαιρει απ την αρχη ο νομος κι ουτε ετσι κι αλλιως γνωριζαν τα περι special teams κλπ,ωστε να ζητησουν να τους κανουν direct εκει κλπ .Εισαι σιγουρη οτι δεν επεσες σε υπαλληλο που δεν γνωριζε ,οπως η φιλη GeKo και απλα μετα σου ειπαν οσα σου ειπαν ,για special teams και αιτηση εξαιρεσης;Πιστευω οτι κατι τετοιο συνεβη με σενα.
        Ας πουν και την προσωπικη τους εμπειρια οσα παιδια πηγαν κι ειχαν υπηκοοτητα by descent και πρωτη φορά πηγαν Αυστραλια και πηραν αμεσως το επιδομα ,οταν το ζητησαν ,χωρις να τους απορριψουν και χωρις να εχουν ζητησει να παει το αιτημα στο Centerlink ,σε καποιο special team για να τους εξαιρεσει απ την αναμονη των 2 χρονων,που ετσι κι αλλιως τους εξαιρει ο νομος
        ...και δεν ειναι στην διακριτικη ευχερεια καμμιας special team , να αποφασισει αν μπορει να τους εξαιρεσει.
        O γιος μου παντως ,που το ζητησε τον Δεκεμβριο και το πηρε ,δεν ζητησε να γινει direct σε κανενα special team για να τον εξαιρεσουν...Βεβαια ,ειχε παει μαζι μου ταξιδι οταν ηταν 8 χρονων ...Αλλά δεν νομιζω οτι γι αυτο το πηρε χωρις προβλημα.

        Ο νομος εξαιρει τους αυστραλους υπηκοους ,απ τα 2 χρονια αναμονης.




        Residency requirements for Newstart Allowance

        To qualify as an Australian resident, you must be living in Australia as:

        an Australian citizen or
        the holder of a permanent-resident visa or
        a New Zealand citizen who was in Australia on 26 February 2001 or for 12 months in the two years immediately before that date or who was assessed before 26 February 2004as 'protected'.


        Holders of a permanent-resident visa need to meet a two-year newly arrived resident’s waiting period or to be exempt from this requirement—for example, by being a refugee or the partner of an Australian citizen.


        και εδω,στο τελος της σελιδας.

        Newly arrived resident’s waiting period

        If you are a new migrant to Australia you generally do not have immediate access to social security payments.

        As a newly arrived resident you will usually need to wait two years (Newly Arrived Resident's Waiting Period) before you can access most payments and benefits.

        Its length, how it is calculated and who it applies to depends on your arrival in Australia and the benefit you apply for. Periods spent in Australia as an Australian resident at any time in your life can be counted towards the waiting period.

        While you are serving your waiting period, you can register with Job Services Australia for help to find work. You can also use the Employment Self Help facilities available in DHS Service Centres.
        Exemptions

        There are a number of exemptions from the Newly Arrived Resident's Waiting Period including if you are an Australian citizen or the family member of an Australian citizen, a person who arrived under a refugee or humanitarian program or are the holder of certain visa subclasses.

        If you are in hardship because of a substantial change of circumstances beyond your control, you may be eligible for Special Benefit. Losing or not being able to find a job is generally not considered to be a change of circumstances.

        There are additional reasons which exempt some people from the waiting period for certain benefits. You should lodge a claim with us to test whether you are eligible for an exemption.

        υ.γ και σε άλλη κοπελα ειχαν πει σε καποιο γραφειο του centerlink οτι επρεπε να περιμενει 2 χρονια ,αλλά οπως της ειπε ο δικηγορος που ρωτησε ,τετοιο πραγμα δεν ισχυει και σε άλλο γραφειο που πηγε μετα,δεν ειχε θεμα ...δεν της ειπαν για 2 χρονια που θα επρεπε να περιμενει ...

        υ.γ συγγνωμη Jim για το ''σεντονι'' μου ,στην ανταποκριση σου ,αλλά ειναι σοβαρο το θεμα αυτο ,το να αναφερεται οτι οι αυστραλοι by descent πρεπει να περιμενουν 2 χρονια για επιδοματα και να μην στηριζονται στο οτι θα το παρουν αμεσως κι οτι εναποκειται σε μια special team ,αν θα τους εξαιρεσει απ την ανομονη των 2 χρονων.Γιατι το ''μπορει να σας εξαιρεσει'' που εγραψε η φιλη jennyk ,εχει κι άλλη αναγνωση ,το οτι δλδ μπορει και να μην τους εξαιρεσει...αν βεβαια παρουμε σαν δεδομενο οτι ισχυει αναμονη 2 χρονων για αυστραλους που δεν εχουν ξαναπαει Αυστραλια...που δεν ξερω/ακουσει/διαβασει να ισχυει κατι τετοιο..Και συγχαρητηρια για τον πρωτο σου μισθο!
        ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

        Comment


          Originally posted by vertigo View Post
          Μηπως θα μπορουσες να γραψεις περισσοτερες λεπτομερειες σε παρακαλω;Γιατι γραφεις οτι πρεπει να ξερουν οσοι εχουν υπηκοοτητα by descent ,oτι πρεπει να περιμενουν 24 μηνες και να μην στηριζονται οτι θα παρουν αμεσως το επιδομα ,αφου κανονικα πρεπει να περιμενουν 24 μηνες. Ειναι ενα θεμα που ενδιαφερει πολυ κοσμο,γιατι απ οτι ξερω ,ο Αυστραλος υπηκοος ,ασχετα πώς αποκτηθηκε η υπηκοοτητα και ειναι νεοαφιχθεις ,δεν περιμενει 2 χρονια για να παρει επιδοματα κι ουτε ζηταει εξαιρεση απ το 104 weeks waiting period ,που ισχυει για άλλες περιπτωσεις,οπως οσους εχουν παρει permanent residence visa και παλι σ αυτην την περιπτωση ,εξαιρουνται απ την αναμονη των 104 εβδομαδων ,οσοι ειναι partners Aυστραλου υπηκοου ή προσφυγες.Επισης ,στην σελιδα του centerlink ,δεν ξεχωριζει οσους ειναι eligible για το newstart allowance ,σε υπηκοους by birth ή σε υπηκοους by descent.Γραφεις οτι 4 φορες σε απερριψαν και μετα ζητησες εσυ να σε εξαιρεσουν απ την περιοδο αναμονης ,αφου οπως λες ,οσοι νεοαφιχθεντες αυστραλοι by descent ,πρεπει οι ιδιοι να ζητησουν απ την αρχη να τους κανουν direct σε special team ,που μπορει να κανει εξαιρεση για την περιπτωση τους. Αυτο δεν το καταλαβαινω..τοσοι ανθρωποι με αυστραλιανη υπηκοοτητα by descent , ζητησαν επιδοματα και τα πηραν ,χωρις να ζητησουν να εξαιρεθουν απ την περιοδο αναμονης ,αφου ετσι κι αλλιως ,τους εξαιρει απ την αρχη ο νομος κι ουτε ετσι κι αλλιως γνωριζαν τα περι special teams κλπ,ωστε να ζητησουν να τους κανουν direct εκει κλπ .Εισαι σιγουρη οτι δεν επεσες σε υπαλληλο που δεν γνωριζε ,οπως η φιλη GeKo και απλα μετα σου ειπαν οσα σου ειπαν ,για special teams και αιτηση εξαιρεσης ;Πιστευω οτι κατι τετοιο συνεβη με σενα.
          ας το διευκρινησει παιδια καποιος γιατι ειναι παρα πολυ σημαντικο.
          Για γεννημενους στην Αυστραλια τι ακριβως απαιτειται για να παρουν το επιδομα?
          και μετα απο ποσο καιρο αρχιζουν να το παιρνουν?
          Αν δεν φτάσει ο Άνθρωπος στην άκρη του γκρεμού, Δεν βγάνει η ράχη του φτερούγες να πετάξει.

          Comment


            Originally posted by vertigo View Post
            υ.γ συγγνωμη Jim για το ''σεντονι'' μου ,στην ανταποκριση σου ,αλλά ειναι σοβαρο το θεμα αυτο ,το να αναφερεται οτι οι αυστραλοι by descent πρεπει να περιμενουν 2 χρονια για επιδοματα και να μην στηριζονται στο οτι θα το παρουν αμεσως κι οτι εναποκειται σε μια special team ,αν θα τους εξαιρεσει απ την ανομονη των 2 χρονων.Γιατι το ''μπορει να σας εξαιρεσει'' που εγραψε η φιλη jennyk ,εχει κι άλλη αναγνωση ,το οτι δλδ μπορει και να μην τους εξαιρεσει...αν βεβαια παρουμε σαν δεδομενο οτι ισχυει αναμονη 2 χρονων για αυστραλους που δεν εχουν ξαναπαει Αυστραλια...που δεν ξερω/ακουσει/διαβασει να ισχυει κατι τετοιο..Και συγχαρητηρια για τον πρωτο σου μισθο!
            vertigo δεν υπάρχει πρόβλημα... κάθε άλλο...

            jennyk ο γιος που είναι ίδια περίπτωση με σένα τα πήρε από τον πρώτο μήνα διάβασε εδώ:


            υ.γ. πριν κάνετε ερωτήσεις διαβάστε καλά όλο το φόρουμ γιατί είναι γραμμένα σχεδόν όλα... κατά το 90% κ ειδικά για την Αυστραλία.
            Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

            Comment


              Originally posted by jimathens View Post
              vertigo δεν υπάρχει πρόβλημα... κάθε άλλο...

              jennyk ο γιος που είναι ίδια περίπτωση με σένα τα πήρε από τον πρώτο μήνα διάβασε εδώ:


              υ.γ. πριν κάνετε ερωτήσεις διαβάστε καλά όλο το φόρουμ γιατί είναι γραμμένα σχεδόν όλα... κατά το 90% κ ειδικά για την Αυστραλία.
              να ΄σαι καλά Jim!

              To θέμα δεν ειναι μονο οι ερωτησεις ,που γι αυτες υπαρχουν οι απαντησεις στο φορουμ ,οπως πολυ σωστα επισημανες ,αλλά οτι στην συγκεκριμμενη περιπτωση ,η φιλη jennyk ,δεν ρωτησε αλλά εδωσε πληροφορια οτι οι Αυστραλοι by descent ,που πρωτη φορά ερχονται Αυστραλια ,εχουν περιοδο αναμονης ,2 χρονων και πρεπει να ζητησουν απο καποια special team , εξαιρεση για την περιπτωση τους και να μην στηριζονται στο οτι θα παρουν αμεσως το επιδομα.
              ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

              Comment


                Originally posted by panos patrinos View Post
                ας το διευκρινησει παιδια καποιος γιατι ειναι παρα πολυ σημαντικο.
                Για γεννημενους στην Αυστραλια τι ακριβως απαιτειται για να παρουν το επιδομα?
                και μετα απο ποσο καιρο αρχιζουν να το παιρνουν?

                Θα το ξαναπώ:
                Πριν κάνετε ερωτήσεις διαβάστε καλά όλο το φόρουμ γιατί είναι γραμμένα σχεδόν όλα... κατά το 90% κ ειδικά για την Αυστραλία.

                Μάλλον δεν το διάβασες όλο το θέμα: http://www.patriotaki.net/%CE%B1%CE%...imathens-4309/
                Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                Comment


                  Καλημέρα - καλησπέρα από την Αδελαΐδα σε όλα τα πατριωτάκια.

                  Σήμερα 5-4-2013 οδήγησα 2 κλαρκ κ έναν τράκτορα 3αξονικό Volvo F12 1993 μοντέλο
                  με νταλίκα μακρυά 3αξονική μέσα στο εργοστάσιο κ ο εργοδηγός έπαθε πλάκα...
                  γιατί στο σημείο που την έβαλα είχε 30 πόντους μόνο δεξιά κ αριστερά χώρο για να περάσει.
                  (θα προσπαθήσω να ετοιμαστώ κατάλληλα...
                  κ με την πρώτη ευκαιρία να φτιάξω αυστραλέζικα όλα τα διπλώματα που έχω...!!!) http://www.patriotaki.net/%CE%B4%CE%...8E%CE%BD-2740/

                  *(Δυστυχώς πρέπει να αρχίσω ξανά από το 0...!!!)*

                  Μόλις σχόλασα 3:30 μμ πήγα στο Centrelink κ δήλωσα ότι δουλεύω γιατί πρέπει να το ξέρουν...
                  Με το που έπιασα δουλειά είχα 2 εβδομάδες που έπρεπε να το δηλώσω κ για να γίνει αυτό τους έδειξα τα δύο χαρτιά πληρωμής της επιχείρησης, το ΑΦΜ μου (Tax File Number), τον αριθμό λογαριασμού τράπεζας,
                  τον αριθμό του Centrelink την γυναίκας μου (Αυστραλή υπήκοος) κ το διαβατήριό μου.
                  Ενημερωτικά:
                  Κάθε δύο εβδομάδες πρέπει να τους πηγαίνω τα χαρτιά πληρωμής μου από την επιχείρηση για να ξέρουν πόσα παίρνω...!!!
                  Αν τα λεφτά είναι πάνω από 1.700 $ μικτά κάθε 2 εβδομάδες (εγώ παίρνω: 2.000 $ μικτά τις δύο εβδομάδες)
                  τότε η γυναίκα μου δεν δικαιούται καθόλου επίδομα...0 $ ...!!! κ δεν με πειράζει καθόλου...!!! Άλλωστε αυτό ήθελα: Δουλειά...!!!
                  (το επίδομα είναι 1.300 $ τον μήνα για την γυναίκα μου κ 600 $ τον μήνα για τον γιο μου).
                  Αν σταματήσω να δουλεύω πάλι πρέπει να τους το πω για να αρχίσει πάλι το επίδομα που δικαιούται...!!!

                  Ο γιος μου δεν έχει πρόβλημα για να του κόψουν το επίδομα γιατί είναι πάνω από τα 18...!!!
                  Αν όμως πιάσει δουλειά πρέπει να το δηλώσει κ τότε τέλος τα 600 $ του μήνα...!!!
                  Εδώ να πω ότι δουλεύει part time σε ένα fish and chips 3 μέρες την εβδομάδα από 5 ώρες την μέρα κ του δίνει:
                  17 $ την ώρα τις καθημερινές από τις 9 πμ - 6 μμ
                  18 $ την ώρα τις καθημερινές μετά τις 6 μμ
                  23 $ την ώρα τα Σάββατα
                  26 $ την ώρα τις Κυριακές
                  35 $ την ώρα τις αργίες - εθνικές εορτές.

                  Κάποια στιγμή υπάρχει περίπτωση να τον κάνει μόνιμο κ τότε αναγκαστικά πρέπει να το δηλώσει κ αυτός...!!!


                  Για ότι νεότερο θα επανέλθω...!!! Να είστε όλοι καλά πατριωτάκια...!!!
                  Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                  Comment


                    Originally posted by jimathens View Post
                    Καλημέρα - καλησπέρα από την Αδελαΐδα σε όλα τα πατριωτάκια.

                    Σήμερα 5-4-2013 οδήγησα 2 κλαρκ κ έναν τράκτορα 3αξονικό Volvo F12 1993 μοντέλο
                    με νταλίκα μακρυά 3αξονική μέσα στο εργοστάσιο κ ο εργοδηγός έπαθε πλάκα...
                    γιατί στο σημείο που την έβαλα είχε 30 πόντους μόνο δεξιά κ αριστερά χώρο για να περάσει.
                    (θα προσπαθήσω να ετοιμαστώ κατάλληλα...
                    κ με την πρώτη ευκαιρία να φτιάξω αυστραλέζικα όλα τα διπλώματα που έχω...!!!) http://www.patriotaki.net/%CE%B4%CE%...8E%CE%BD-2740/

                    *(Δυστυχώς πρέπει να αρχίσω ξανά από το 0...!!!)*

                    Μόλις σχόλασα 3:30 μμ πήγα στο Centrelink κ δήλωσα ότι δουλεύω γιατί πρέπει να το ξέρουν...
                    Με το που έπιασα δουλειά είχα 2 εβδομάδες που έπρεπε να το δηλώσω κ για να γίνει αυτό τους έδειξα τα δύο χαρτιά πληρωμής της επιχείρησης, το ΑΦΜ μου (Tax File Number), τον αριθμό λογαριασμού τράπεζας,
                    τον αριθμό του Centrelink την γυναίκας μου (Αυστραλή υπήκοος) κ το διαβατήριό μου.
                    Ενημερωτικά:
                    Κάθε δύο εβδομάδες πρέπει να τους πηγαίνω τα χαρτιά πληρωμής μου από την επιχείρηση για να ξέρουν πόσα παίρνω...!!!
                    Αν τα λεφτά είναι πάνω από 1.700 $ μικτά κάθε 2 εβδομάδες (εγώ παίρνω: 2.000 $ μικτά τις δύο εβδομάδες)
                    τότε η γυναίκα μου δεν δικαιούται καθόλου επίδομα 0 $ ...!!!
                    Αν σταματήσω να δουλεύω πάλι πρέπει να τους το πω για να αρχίσει πάλι το επίδομα που δικαιούται...!!!


                    τζιμακο,
                    αντε και εις ανωτερα
                    άλλωστε αγαλι αγάλι γίνεται η αγουρίδα μέλι!
                    i don't do drugs, i am drugs!

                    Comment


                      Χαιρομαι πολυ Τζιμ !!!!!
                      Ευχομαι ακομη καλλιτερα!!!!!!
                      θέλει αρετή και τόλμη η ελευθερία

                      Comment


                        & από μένα ακόμη μια φορά!!!!! Δεν πειράζει ρε Jim για τα διπλώματα!!!! Μη σκας!!!! μπορεί να σου κάνουν έκπτωση στα 10 διπλώματα 2 ακόμη δώρο!!!
                        Από τη στιγμή που έχεις τη γνώση, την εμπειρία & την εμπιστοσύνη στον εαυτό σου....μην κολλόνεις καθόλου!!!!!
                        Καλή συνέχεια !!!!
                        Don't ever mistake someone's silence for ignorance, calmness for acceptance and kindness for weakness!

                        Comment


                          Κοίτα εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι όλα εδώ με τα λεφτά γίνονται να χεις να πληρώνεις και να κάνεις μετατροπές τα διπλώματα σου ... πάντα τέτοια να έχεις κι όλα καλά να σου έρθουν.....

                          Comment


                            Μπράβο βρε Jim. Δείξε τους ότι οι Έλληνες οδηγοί όταν πιάνουν χειριστήριο κάνουν τα κλαρκ να χορεύουν τσιφτετέλι και οι φορτηγατζίδες μας δεν έχουν μάθει να οδηγούν σε 400 χιλιόμετρα ευθεία αλλά σε σοκάκια 6 μέτρα και επί τόπου στροφή! Όσο για τα επιδόματα ας κοπούν αν είναι να μπαίνουν καλοί μισθοί στο σπίτι.
                            A journey of a thousand miles begins with a single step.

                            Comment


                              Δώστους να καταλάβουν!!!!!
                              Αυτό που η κάμπια ονομάζει τέλος του κόσμου, η ζωή το λέει πεταλούδα.

                              Comment


                                Το νερο εχει μπει στο αυλακι Jim
                                “Experience is a brutal teacher, but you learn. My God, do you learn.” C.S Lewis

                                Comment

                                Working...
                                X