Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ανταπόκριση - jimathens

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Originally posted by jimathens View Post
    Καλημέρα - καλησπέρα από την Αδελαΐδα σε όλα τα πατριωτάκια

    Ενημερωτικά:
    Άδεια Χριστουγέννων θα πάρω από τις 16-12-2013 έως κ την 1-1-2014 που είναι κ public holiday
    Φυσικά θα πληρώνομαι κανονικά αφού δουλεύω από τις 20-3-2013 κ full time
    Υπάρχει περίπτωση αν μου δώσουν κ τις μέρες (2,3 του Ιανουαρίου) να γυρίσω στη δουλειά την Δευτέρα 6-1-2014
    Μπραβο ρε φιλε Τζιμη!!! ειληκρινα χαιρομαι πολυ! εγω ειμαι σε καλο δρομο!!!
    «Μηδενί δίκην δικάσεις πριν αμφοίν μύθον ακούσεις».Πιτθέας (1240 π.Χ)

    Comment


      Το ξαναβάζω για να μην ξεχνιόμαστε...!!!

      Καλημέρα - καλησπέρα από την Αδελαΐδα σε όλα τα πατριωτάκια.


      Η Μετανάστευση είναι σαν το Αγγούρι κ τρώγεται αναλόγως σε ποια κατηγορία ανήκει ο καθένας.

      1. Αν είσαι Αυστραλός υπήκοος, ζεις στην Ελλάδα αλλά οι γονείς σου είναι στην Αυστραλία:
      Τότε είναι σαν να το τρως το καλοκαίρι δροσερό, ψιλοκομμένο παρέα με ντομάτα, λαδάκι, αλατάκι κ φυσικά ρίγανη για νοστιμιά.★★★★★

      2. Αν είσαι Αυστραλός υπήκοος που ζεις στην Ελλάδα χωρίς να έχεις κανέναν συγγενή στην Αυστραλία αλλά έχεις αρκετά χρήματα:
      Τότε είναι σαν να το τρως όπως στην κατηγορία Νο: 1.★★★★★

      3. Αν είσαι παντρεμένος-νη με Αυστραλό υπήκοο:
      Είναι σαν να το τρως καλοκαιράκι, δροσερό, κομμένο σε ροδέλες κ με λίγο αλατάκι παρέα με ουζάκι.★★★★★

      4. Αν έχεις βίζα λόγο επαγγέλματος:
      Είναι σαν να το τρως βράδυ σε μπαράκι κομμένο κατά μήκος στα τέσσερα με λίγο αλατάκι κ ξυδάκι παρέα με το ουισκάκι.★★★★

      5. Αν έρθεις με φοιτητική βίζα κ με αρκετά χρήματα:
      Είναι σαν να το τρως ακαθάριστο πρωί στην λαϊκή για δοκιμή. ★★★

      6. Αν έρθεις με φοιτητική βίζα χωρίς αρκετά χρήματα:
      Είναι σαν να το τρως τουρσί μόνο με ψωμί κ ελιές.★★

      7. Αν ανήκεις σε μία από τις παραπάνω κατηγορίες αλλά είσαι μαμάκιας κ αγαπάς ♥ υπερβολικά τους γονείς σου ή κ τα αδέρφια σου αν έχεις:
      Είναι σαν να το τρως πνιγμένο στο ξύδι κ στο αλάτι (Λύσσα)...!!!★

      8. Αν ανήκεις στην κατηγορία Νο 3 (ίσως κ στις 1, 2) κ έχεις Ποινικό Μητρώο:
      Το αγγούρι ξαφνικά μπορεί να πάει σύννεφο (Ξαφνική καταιγίδα)...!!!☆

      9. Αν έρθεις με τουριστική βίζα χωρίς να έχεις συγγενείς - γνωστούς, μιλάς λίγα αγγλικά κ με ελάχιστα χρήματα:
      Είναι σαν να κάνεις βουτιά ↓ από 30 μέτρα ύψος χωρίς μαγιό σε πισίνα ολυμπιακών διαστάσεων γεμάτη με Αγγούρια...!!!@@@@@
      (Κ δυστυχώς σε αυτήν την περίπτωση θα είναι ολόκληρα, καυτά κ πολύ μεγάλα...!!!)

      10. Αυτή η κατηγορία περιλαμβάνετε σε όλες τις προηγούμενες κ είναι η εξής.
      Αν κρεμαστείς 100 % στα λόγια συγγενών, φίλων, γνωστών αλλά κ αγνώστων που ζουν στην Αυστραλία ότι θα σε βοηθήσουν:
      Είναι σαν να δίνεις το δικαίωμα σε άλλους που έχουν πρόβλημα όρασης να αποφασίσουν για το μέγεθος, την ποιότητα κ την ποσότητα για τα Αγγούρια που θα φας...!!! Δυστυχώς...!!!@@@@@
      ●Γνώμη μου: Καλύτερα στην Ελλάδα που στο φινάλε τα αγγούρια της μπορείς να τα κάνεις κ μία πολύ ωραία αγγουροσαλάτα ή ένα τέλειο τζατζίκι●
      (Φιλικά: Πριν πάρεις μια βαλίτσα κ ξεκινήσεις "για οπουδήποτε εκτός Ελλάδας" διασταύρωσε όλες τις πληροφορίες, αξιολόγησε τα προσόντα σου, τα οικονομικά σου κ αφού έχεις τις απαιτούμενες δυνατότητες τότε κάτσε κ σκέψου μέχρι τι είσαι ικανός να αντέξεις για να πετύχεις τον στόχο σου...!!!
      Με λίγα λόγια ποντάρισε μόνο σε σένα κ ότι επιπλέον βοήθεια έρθει καλοδεχούμενη).


      υ.γ.
      Αν ανήκεις στις κατηγορίες: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 σου εύχομαι καλή τύχη...!!!
      Αν όμως ανήκεις στην κατηγορία Νο: 9 κ 10 τότε πρέπει να σου πω ξανά σκέψου το...!!!

      ▶Ενημερωτικά: ◀
      Όλα τα παραπάνω διαφέρουν από άνθρωπο σε άνθρωπο γιατί ο κάθε ένας μας έχει το δικό του Αστέρι★.

      Με λίγα λόγια... η μετανάστευση είναι Μεγάλο Αγγούρι...!!! Κ διαφορετικό για όλους μας...!!!
      Εξ αυτού κ το: Άλλος το τρώει κ δροσίζεται♥ κ άλλος το τρώει κ ζορίζεται@@@@@...!!!!!!!!

      ▶Όλες αυτές οι κατηγορίες είναι αποτέλεσμα μακροχρόνιας έρευνας κ προσωπικής εμπειρίας.◀




      Να έχετε πάντα υγεία κ καλή τύχη σε ότι κ αν κάνετε...!!!
      Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

      Comment


        Αυτό για τους προδότες της Ελλάδας...!!!
        ΣΟΚ ΑΠΟ ΓΕΡΜΑΝΟ ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗ "Το ΔΝΤ καταστρέφει σκόπιμα την Ελλάδα για να ξεπουληθούν τα κοιτάσματά της!" - ΠΛΟΥΤΟΣ
        Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

        Comment


          Originally posted by patrioten
          Διαλέξτε !
          Παραγωγός αγγουριών ο
          "
          Jimμάρας "
          ετσι ξερει απο καλο αγγουρι!! για αυτο και σε οσους θελουν ροδοπεταλα στο δρομο τους....τους λεει να το σκεφτουν επειδη εχει πολλα αγγουρια στο διαβα τους ο δρομος της μεταναστευσης!!
          “Nothing is forever”

          Comment


            Καλημέρα - καλησπέρα από την Αδελαΐδα σε όλα τα πατριωτάκια.

            Θα ήθελα να πω μερικά πραγματάκια...

            1. Ενημερωτικά προς όλους-ες που μου στέλνουν προσωπικά μηνύματα.
            Επειδή το 90% μπαίνω από το κινητό δεν μπορώ να απαντάω σε όλα κ ειδικά στα περισσότερα των οποίων οι ερωτήσεις που μου κάνετε είναι ήδη απαντημένες μέσα στο φόρουμ στις σελίδες της Αυστραλίας.

            2. Όταν σε ορισμένους-ες που κρίνω ότι έχουν τις προϋποθέσεις για να έρθουν νόμιμα στην Αυστραλία (εκτός της τουριστικής βίζας) ή κ αν ακόμη βρίσκονται κ εδώ,
            έχω ζητήσει ή μπορεί να ζητήσω κάποιο τηλέφωνό τους για να επικοινωνήσω μαζί τους αυτό δεν σημαίνει ότι θέλω να τους εκμεταλλευτώ, ή ότι έχω κάτι άσχημο στο μυαλό μου, ή ότι ψάχνω για γκόμενα... (δόξα τον Θεό "γυναίκες" υπάρχουν πολλές κ εδώ).

            Πληροφοριακά: έχω τηλεφωνική επικοινωνία με πολλά μέλη από το patriotaki άνδρες - γυναίκες εδώ κ δύο χρόνια γιατί είναι πολύ καλύτερο από το να γράφω κ αυτό γιατί δεν έχω σκοπό να ξοδεύω όλο τον ελεύθερο χρόνο μου μπροστά σε μία οθόνη όποια κ αν είναι αυτή...!!!
            Φυσικά σέβομαι την άποψη κ του άλλου όμως για ορισμένους-ες δυστυχώς μετά από ένα σορό σπουδές σε πανεπιστήμια (πεζοδρόμια) καταλαβαίνω πάρα πολλά από ένα μήνυμα...!!!
            (Αλήθεια... Έχω βαρεθεί τους ιδιότροπους ανθρώπους...!!! Ρητό: Έχει ο καιρός γυρίσματα...!!!)


            Ελπίζω να έγινα κατανοητός...!!! (Για ορισμένους -ες)
            Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

            Comment


              Comment


                Originally posted by jimathens View Post
                Καλημέρα - καλησπέρα από την Αδελαΐδα σε όλα τα πατριωτάκια.

                Θα ήθελα να πω μερικά πραγματάκια...

                1. Ενημερωτικά προς όλους-ες που μου στέλνουν προσωπικά μηνύματα.
                Επειδή το 90% μπαίνω από το κινητό δεν μπορώ να απαντάω σε όλα κ ειδικά στα περισσότερα των οποίων οι ερωτήσεις που μου κάνετε είναι ήδη απαντημένες μέσα στο φόρουμ στις σελίδες της Αυστραλίας.

                2. Όταν σε ορισμένους-ες που κρίνω ότι έχουν τις προϋποθέσεις για να έρθουν νόμιμα στην Αυστραλία (εκτός της τουριστικής βίζας) ή κ αν ακόμη βρίσκονται κ εδώ,
                έχω ζητήσει ή μπορεί να ζητήσω κάποιο τηλέφωνό τους για να επικοινωνήσω μαζί τους αυτό δεν σημαίνει ότι θέλω να τους εκμεταλλευτώ, ή ότι έχω κάτι άσχημο στο μυαλό μου, ή ότι ψάχνω για γκόμενα... (δόξα τον Θεό "γυναίκες" υπάρχουν πολλές κ εδώ).

                Πληροφοριακά: έχω τηλεφωνική επικοινωνία με πολλά μέλη από το patriotaki άνδρες - γυναίκες εδώ κ δύο χρόνια γιατί είναι πολύ καλύτερο από το να γράφω κ αυτό γιατί δεν έχω σκοπό να ξοδεύω όλο τον ελεύθερο χρόνο μου μπροστά σε μία οθόνη όποια κ αν είναι αυτή...!!!
                Φυσικά σέβομαι την άποψη κ του άλλου όμως για ορισμένους-ες δυστυχώς μετά από ένα σορό σπουδές σε πανεπιστήμια (πεζοδρόμια) καταλαβαίνω πάρα πολλά από ένα μήνυμα...!!!
                (Αλήθεια... Έχω βαρεθεί τους ιδιότροπους ανθρώπους...!!! Ρητό: Έχει ο καιρός γυρίσματα...!!!)


                Ελπίζω να έγινα κατανοητός...!!! (Για ορισμένους -ες)
                Jimara γράφεις!
                Καλα Χριστούγεννα και καλή Πρωτοχρονιά!

                Comment


                  Originally posted by george lucas View Post
                  Jimara γράφεις!
                  Καλα Χριστούγεννα και καλή Πρωτοχρονιά!
                  χρονια πολλα και καλα !!!!!!!!!!!!!!τωρα που θα μεινης μονος..............................

                  Comment


                    Originally posted by κωστας γαργαλιανοι View Post
                    χρονια πολλα και καλα !!!!!!!!!!!!!!τωρα που θα μεινης μονος..............................

                    Εσείς στην Μελβούρνη τον ξεμιαλήσατε με το πολύ φαγητό κ τα γλυκά...!!!
                    (Αδιάσειστα στοιχεία οι φωτογραφίες με το επίμαχο υλικό: μάσα, μάσα κ πάλι μάσα...

                    υ.γ. Τελικά κ αυτός (patousis) ανήκει στην ίδια κατηγορία με τον Λιάππη που πήγε στην Μαλλεσία


                    Χρόνια Πολλά κ ευτυχισμένος ο καινούριος χρόνος πατριωτάκια
                    Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                    Comment


                      Ο Τζιμακος δεν εχει αναγκη!!!Εξαλλου μπορει να κατεβουν κι αλλα καλα παιδια που ξερεις???

                      Comment


                        Ευτυχισμένο το 2014 κ πάντα με υγεία σε όλα τα πατριωτάκια

                        Εμάς μας μπήκε κ στην παραλία μάλιστα η σειρά των από πάνω τώρα

                        Να είστε όλοι καλά...!!!
                        Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                        Comment


                          Χρόνια πολλά Jimmάρα!!!! με υγεία, ευτυχία & κάθε επιτυχία!!!!
                          Εύχομαι όλα τα όνειρά σας να πραγματοποιηθούν την νέα χρονιά & (αν μπορέσετε & το θέλετε) με το καλό να έρθετε & Ελλάδα για διακοπές !!!

                          Κ Α Λ Η Χ Ρ Ο Ν Ι Α !!!!
                          Don't ever mistake someone's silence for ignorance, calmness for acceptance and kindness for weakness!

                          Comment


                            Originally posted by jimathens View Post

                            Εσείς στην Μελβούρνη τον ξεμιαλήσατε με το πολύ φαγητό κ τα γλυκά...!!!
                            (Αδιάσειστα στοιχεία οι φωτογραφίες με το επίμαχο υλικό: μάσα, μάσα κ πάλι μάσα...)

                            υ.γ. Τελικά κ αυτός (patousis) ανήκει στην ίδια κατηγορία με τον Λιάππη που πήγε στην Μαλλεσία...


                            ΕΠ ΛΑΘΟΣ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΝ ΠΕΡΑΣΕ ΤΟΝ ΛΙΑΠΠΗ

                            Comment


                              Καλησπερα,καλη χρονια με υγεια και πολλα χαμογελα σε ολα τα πατριωτακια ανα τον κοσμο!!!

                              Ειμαι και γω ενας απο τους τοσους Ελληνες που σκεφτοντουσαν και σκεφτονται να αφησουν την πανεμορφη πατριδα μας και να αναζητησουνε την τυχη τους σε μια ξενη χωρα.οταν ξεκινησα και γω την δικια μου αναζητηση,επεσα ΕΥΤΥΧΩΣ πανω στο patriotaki.net.διαβαζοντας λεπτομερως τι χαρτια χρειαζονται για να ξενιτευσεις,τα ποσα περιπου που χρειαζονται για βιζα,διαβατηριο,μεταφρασεις και κυριως για το ποσο που χρειαζεται να εχεις καβατζα στην χωρα που ηθελα να παω(Αυστραλια)......προσγειωθηκα ανωμαλα(και ειλικρινα χαιρομαι για αυτη την προσγειωση).συνειδητοποιησα τελικα οτι αυτο το βημα(τουλαχιστον τωρα)θα ητανε μια τεραστια αποτυχια για μενα.

                              Οπως και να εχει ομως,χαρηκα παρα πολυ(και το λεω μεσα απο την καρδια μου)που διαβαζω για συνελληνες που κανανε το τεραστιο βημα τους και τα εχουνε καταφερει πολυ καλα στην νεα τους πατριδα.

                              Ευχομαι σε ολους σας ξανα υγεια και απο δω και περα ΜΟΝΟ χαμογελα!!!!

                              ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ,ΑΔΕΡΦΙΑ!!!!!

                              Comment


                                Originally posted by jimathens View Post

                                Εσείς στην Μελβούρνη τον ξεμιαλήσατε με το πολύ φαγητό κ τα γλυκά...!!!
                                (Αδιάσειστα στοιχεία οι φωτογραφίες με το επίμαχο υλικό: μάσα, μάσα κ πάλι μάσα...

                                υ.γ. Τελικά κ αυτός (patousis) ανήκει στην ίδια κατηγορία με τον Λιάππη που πήγε στην Μαλλεσία


                                Χρόνια Πολλά κ ευτυχισμένος ο καινούριος χρόνος πατριωτάκια
                                ΤΩΡΑ ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΞΕΜΙΑΛΙΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΕΝΑ χαχαχαχαχα
                                Με κόπο αποκτά κανείς τις γνώσεις !!!

                                Comment

                                Working...
                                X