Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ανταπόκριση - jimathens

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τα καλά σας λόγια κ εύχομαι ότι καλύτερο κ σε σας...!!!!

    υ.γ. Για να μην παρεξηγηθώ: ότι πληροφορίες γράφω δεν το κάνω για να μου λέτε ευχαριστώ, ούτε για διαφήμιση αλλά ούτε έχω ωραιοπάθεια...!!!
    Το κάνω απλά για να ενημερώνεστε όσο είναι αυτό δυνατόν για το πως είναι η ζωή εδώ στην Αυστραλία κ να έχετε περίπου μία εικόνα όσοι θα έρθετε εδώ, αλλά κ για όσους είναι ήδη εδώ κ μπορεί να διαβάσουν κάτι που δεν το ήξεραν κ να γλυτώσουν χρόνο κ $$$ όπως έχει συμβεί κ σε μένα....!!!

    Αυτό το λέω για ορισμένους που βιάζονται να πούνε τις κακίες τους για να δημιουργούν θέματα.
    (Όταν δεν γράφεις στην λένε, Όταν γράφεις πάλι στην λένε, Όταν γράφεις πολλά δεν τα διαβάζουν κ σου κάνουν τις ίδιες ερωτήσεις κ έχουν κ την απαίτηση να τους απαντήσεις κ σωστά κ γρήγορα...
    κ οι περισσότεροι από αυτούς μόλις πάνε εκτός Ελλάδας δεν γράφουν τίποτα κ εξαφανίζονται...!!!)

    Κ στους συγκεκριμένους θα πω δύο στιχάκια από το τραγούδι:

    Σε όλα λέμε ναι κ στους Μ@@@@ες λέμε όχι....!!!


    Αφιερωμένο: https://www.facebook.com/photo.php?f...type=1&theater
    (διαβάστε κ το κείμενο κάτω από την φωτογραφία...!!!!)
    Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

    Comment


      Πολυ σωστα τα λες!!
      Το εχει η ρατσα μας...αμα σε χρειαζονται να σε γλυφουν κ αν οχι σε φτυνουν

      Εγω παντως δημιουργω το παζλ της εκει πραγματηκοτητας μεσω της δικιας σου ανταποκρισης κ αλλων που ειστε προθυμοι να βοηθησετε.
      Σε ευχαριστω!!!!
      “Nothing is forever”

      Comment


        Originally posted by jimathens View Post
        υ.γ. ...........Αυτό το λέω για ορισμένους που βιάζονται να πούνε τις κακίες τους για να δημιουργούν θέματα.
        (Όταν δεν γράφεις στην λένε, Όταν γράφεις πάλι στην λένε, Όταν γράφεις πολλά δεν τα διαβάζουν κ σου κάνουν τις ίδιες ερωτήσεις κ έχουν κ την απαίτηση να τους απαντήσεις κ σωστά κ γρήγορα...
        κ οι περισσότεροι από αυτούς μόλις πάνε εκτός Ελλάδας δεν γράφουν τίποτα κ εξαφανίζονται...!!!) ...:
        Jimακο 2 πραγματάκια από μένα ταπεινά :

        - υπάρχουν άνθρωποι που τους λες "Καλημέρα" & σε παρεξηγούνε, πόσο μάλλον να τους πεις & τπτ παραπάνω....

        - & μόνο το ότι είσαι εκεί, (για μένα) αποδεικνύει ότι τα έχεις πολύ μεγάλα......εεεεε, γράψτους εκεί & μην ασχολείσαι!!!! οι υπόλοιποι δεν λέμε ευχαριστώ ούτε για να σας(εσένα & τα υπόλοιπα "πατριωτάκια") καλοπιάσουμε, ούτε για να σας "γλύψουμε", ούτε φαντάζομαι για οποιοδήποτε άλλο παρόμοιο λόγο....εγώ προσωπικά λέω ευχαριστώ & το κάνω από καρδιάς, γιατί καταλαβαίνω τι περνάτε καθημερινά & παρ'όλα αυτά βρίσκεται το κουράγιο, τη θέληση & το χρόνο (τον οποίο αφαιρείτε από τον προσωπικό σας) για να ενημερώσετε όλους τους υπόλοιπους για να ξεστραβωθούμε & να ξέρουμε 5 πράγματα, τι μας περιμένει.... αυτοί που ανέφερες κατεβαίνουν με τουριστική & γυρνάνε πίσω γτ δεν διάβασαν καλά, δεν προετοιμάστηκαν σωστά & είχαν το μυαλό να γράφουν μόνο τέτοιες εξυπνάδες..... ουφφφφφφφφφ τα'πα & ξελάφρωσα!!!!! όχι γτ τα μάζευα καιρό.....
        Don't ever mistake someone's silence for ignorance, calmness for acceptance and kindness for weakness!

        Comment


          Originally posted by jimathens View Post
          Αν τα λεφτά είναι πάνω από 1.700 $ μικτά κάθε 2 εβδομάδες (εγώ παίρνω: 2.000 $ μικτά τις δύο εβδομάδες)
          τότε η γυναίκα μου δεν δικαιούται καθόλου επίδομα...0 $ ...!!! κ δεν με πειράζει καθόλου...!!! Άλλωστε αυτό ήθελα: Δουλειά...!!!
          Αυτή είναι η νοοτροπία που πρέπει να έχουμε όλοι!
          Μπράβο φίλε μου, όλα να σου πάνε δεξιά!!!!

          Comment


            απο μενα Τζιμ δεν το γλυτωνεις το ευχαριστω και τουτο γιατι μου βγαινει οπως του billy !!!!
            Τωρα οσο για τα αλλα...... τι να πω , Σημεια των Καιρων !!!!
            Δεν μπορει να εχουμαι απολαβες Αυστραλιας με συμπεριφορα Ελλαδας !!!!!!!!
            Αυτο ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ!!!!!και αναφερομε οχι μονο στον οικονομικο,αλλα και σε καθε τομεα !!!!!! Σε ολους τους Τομεις !!!!
            Τωρα οσο αφορα τα υπολοιπα: "Μ'ΑΛΛΑ ΛΟΓΙΑ Ν' ΑΓΑΠΟΙΟΜΑΤΣΕ"
            Παντως εγω Σ'Ευχαριστω Φιλε απο καρδιας και εσενα και τα Αλλα Παιδια !!!!!!!!!!!
            Ο Θεος να μας εχει ΟΛΟΥΣ καλα!!!!!!!!!!!
            θέλει αρετή και τόλμη η ελευθερία

            Comment


              Originally posted by jimathens View Post
              Αν τα λεφτά είναι πάνω από 1.700 $ μικτά κάθε 2 εβδομάδες (εγώ παίρνω: 2.000 $ μικτά τις δύο εβδομάδες)
              τότε η γυναίκα μου δεν δικαιούται καθόλου επίδομα...$ ...!!! κ δεν με πειράζει καθόλου...!!! Άλλωστε αυτό ήθελα: Δουλειά...!!!
              Originally posted by jimathens View Post
              υ.γ. Για να μην παρεξηγηθώ: ότι πληροφορίες γράφω δεν το κάνω για να μου λέτε ευχαριστώ, ούτε για διαφήμιση αλλά ούτε έχω ωραιοπάθεια...!!!
              Το κάνω απλά για να ενημερώνεστε όσο είναι αυτό δυνατόν για το πως είναι η ζωή εδώ στην Αυστραλία κ να έχετε περίπου μία εικόνα όσοι θα έρθετε εδώ, αλλά κ για όσους είναι ήδη εδώ κ μπορεί να διαβάσουν κάτι που δεν το ήξεραν κ να γλυτώσουν χρόνο κ $$$ όπως έχει συμβεί κ σε μένα....!!!

              Αυτό το λέω για ορισμένους που βιάζονται να πούνε τις κακίες τους για να δημιουργούν θέματα.

              ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

              Comment


                Καλημέρα - καλησπέρα από την Αδελαΐδα σε όλα τα πατριωτάκια.

                Γεια σε όλους-ες παιδιά...
                Σήμερα έκλεισα την 3 εβδομάδα στη δουλειά μιας κ άρχισα τετάρτη κ η πληρωμή γίνετε κάθε τετάρτη
                (αυτό ισχύει για όλους τους εργαζόμενους λόγο ότι είναι η πολιτική της εταιρείας).
                Μετά τις 10 πμ λίγο μετά το διάλειμμα του καφέ ήρθε ένας προϊστάμενος από τους πολλούς στα γραφεία των εργοδηγών με κάτι χαρτιά στα χέρια του κ μου είπε να τον ακολουθήσω....
                Πήγαμε σε ένα σημείο από τα πολλά πολλά του εργοστασίου που είναι κρεμασμένες οι αλυσίδες κ οι γάντζοι για να σηκώνουν ότι κατασκευάζεται κ οτιδήποτε χρειάζεται με τις Γερανογέφυρες.
                Το εργοστάσιο έχει μέσα 20 γερανογέφυρες παρακαλώ...!!! αφού όλο το σκεπαστό κτήριο είναι 24 στρέμματα...!!!
                Τελικά για να μη σας ζαλίζω ή σας πάρει ο ύπνος... εκεί με ρώτησε για να δει αν γνωρίζω να υπολογίζω το βάρος μιας κατασκευής με το ειδικό βάρος του σίδερου, με ποιον τρόπο δένουμε κάποια αντικείμενα κ πολλά άλλα...
                (μου έλεγε αυτός του έλεγα κ'εγώ... με τα μέτρια αγγλικά που ξέρω... συνενόηση μπουζούκι χα χα χα)
                Τέλος μετά από 10 λεπτά υπέγραψα σε μία σελίδα ότι γνωρίζω τους κανόνες για την λειτουργία των γερανογεφυρών με ασφάλεια,
                μετά μου είπε ότι από αυτή την στιγμή μπορώ να τις χειρίζομαι όλες χωρίς καμία επιφύλαξη...!!!
                Είμαι πολύ χαρούμενος γιατί αυτό δείχνει ότι αρχίζει να δημιουργείται εμπιστοσύνη ως προς εμένα κ σιγουριά στο ότι ξέρω να κάνω την δολειά μου (κ δεν εννοώ το σκούπισμα φυσικά... χα χα χα).
                Το επόμενο βήμα είναι να με πιστοποιήσουν στο κλαρκ (for klif) κ να πάρω το δίπλωμα.
                Μετά θα πάμε στο Φορτηγό, νταλίκα κ γερανό.
                *("όνειρα" αν μπορέσω να πάρω την πιστοποίηση του Αμμοβολιστή - βαφέα επειδή έχει κ τα δύο αυτά αντικείμενα).
                Φυσικά κ του Ηλεκτρολόγου... αλλά έχω πολύ δρόμο ακόμη....!!!

                Όπως είπα κ πριν είμαι πολύ χαρούμενος για τον λόγο ότι όσο πιο πολλά χαρτιά (διπλώματα κ πιστοποιήσεις) μπορέσω να πάρω συν το πόσο καιρό θα έχω δουλέψει (Αυστραλέζικη προϋπηρεσία) όλα αυτά θα βοηθήσουν στο να μου δώσουν την Πάρτνερ Βίζα.



                υ.γ. *("όνειρα")
                Στην Ελλάδα μου τα είχαν απαγορεύσει...!!!
                Εδώ είναι μέσα στα Δικαιώματά μου..!!!!!!!!!!!!



                Να είστε όλοι καλά κ πάντα με υγεία πατριωτάκια...!!!
                Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                Comment




                  Με κόπο αποκτά κανείς τις γνώσεις !!!

                  Comment


                    Μπράβο jimathens
                    Αν τα όνειρα σου δεν πραγματοποιούνται μην απογοήτευσε, άλλαξε όνειρα είναι δωρεάν.

                    Comment


                      Euge...kai mhn stamatas pote na onireuesai :-)

                      Comment


                        Ωραίος ο Jim

                        Comment


                          Μπραβο Τζιμ και σε ανωτερα !!!!!
                          Σιγα σιγα γινεται η αγουριδα μελι!!!!και απ'οτι βλεπω ηδη εχεις αρχισει να το γευεσαι !!
                          Σου Ευχομαι απο καρδιας ολα να εξελιχθουν καλλιτερα και απο οπως τα 'θες!!!
                          Θερμα και Ειλικρινα Συγχαρητηρια!!!!!
                          θέλει αρετή και τόλμη η ελευθερία

                          Comment


                            Το υστερογραφο με τα "ονειρα" όλα τα λεφτά!!!!! Σου ευχομαι απο δω και μπρος να σου πραγματοποιηθουν ΟΛΑ!

                            Comment


                              Μπράβο jim!
                              Πάντα τέτοια νέα έχεις σου ευχόμαστε! εις ανώτερα !!!!
                              Με τα νέα σου δίνεις αέρα στα πανιά μας

                              Comment


                                Mπράβο Τζίμ !!!
                                Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
                                Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

                                Comment

                                Working...
                                X