Announcement

Collapse
No announcement yet.

Έτοιμος για το λάκτισμα της εκκίνησης και εγώ.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Έτοιμος για το λάκτισμα της εκκίνησης και εγώ.

    Χαιρετισμού και από εμένα σε όσους ετοιμάζονται ή έχουν ήδη ξεκινήσει για την επόμενη περιπέτεια της ζωής του. Στο στάδιο της προετοιμασίας και εγώ με την οικογένεια για το επόμενο βήμα στα 46 μου. Απλά περιμένω ακόμα την έκδοση του στρατολογικού μητρώου (το ψάχνουν εδώ και έναν μήνα οι ...υπηρεσίες) και να έχω όλο το πακέτο για την υποβολή της έκδοσης βίζας. Όπως έχουν γράψει και άλλοι στο φόρουμ, μακάρι να ήταν μόνο από επιλογή και όχι ανάγκη. Τουλάχιστον έχω πείσει τον εαυτό μου ότι 40% ανάγκη και 60% επιλογή. Καλή δύναμη σε όλους μας. The journey just began. Destination (unknown?) Geelong,VIC,AU!
    A journey of a thousand miles begins with a single step.

    #2
    καλή αρχή σε εσένα και στην οικογένεια σου και καλό κουράγιο !

    Comment


      #3
      Καλημέρα Μάνο...
      Έλα κάτω με το καλό κ θα σου περάσουν όλα τα άγχη...!!!
      Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

      Comment


        #4
        Καλη επιτυχια!! Ετσι ακριβως σκεφτομαστε και εμεις με τον ανδρα μου,το ποσοστο της αναγκης ειναι πολυ λιγοτερο!
        Αν ειναι να κανουμε το μεγαλο βημα και εχουμε συνεχεια αχ βαχ ελλαδιτσα μου και τα λοιπα...δεν θα μας βοηθησει καθολου στην ψυχολογια!!
        Καλη επιτυχια στο νεο βημα ζωης , ελπιζω δημιουργικο!!!

        Comment


          #5
          Ευχαριστώ παιδιά. Ξεκίνησαν ήδη τα δύσκολα με τις ελληνικές υπηρεσίες. Δεν μου εκδώσαν το διαβατήριο γιατί λέει είχε λάθος φωτισμό η φωτογραφία. Στο διαβιβαστικό φυσικά δεν αναφέρεται αν ήταν χαμηλός,υψηλός ή απλά εγώ φαίνομαι ηλιοκαμένος μιας και είμαι κρητικός. Είναι σαν το λαχείο αν δεν σου κάτσει ξαναπαίζεις και πάει λέγοντας.
          A journey of a thousand miles begins with a single step.

          Comment

          Working...
          X