Announcement

Collapse
No announcement yet.

Στραβάδι!!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Στραβάδι!!!

    Γειά σας και από εμένα!
    Αποφάσισα πως το παιδί μου δεν αξίζει να ζήσει σε αυτόν τον τόπο που σκοτώνουν τις ελπίδες, τα όνειρα και κάθε προοπτική. Κι έτσι, μαζί με τον άντρα μου αποφασίσαμε πως πρέπει να φύγουμε όσο πιο μακρυά γίνεται...
    Η Αυστραλία ήταν η πρώτη (και μοναδική) επιλογή μας, γιατί εκεί υπάρχουν συγγενείς πρόθυμοι να μας στηρίξουν στα πρώτα μας βήματα. Βεβαίως, δεν ξέρουμε ακόμα τίποτα για τις κινήσεις που πρέπει να κάνουμε, κανένας απ΄τους δύο δεν είναι Αυστραλός υπήκοος και ξέρουμε πως οι δυσκολίες θα είναι πολλές, αλλά θα το παλέψουμε... Πιστεύω πως θα μας δοθεί η ευκαιρία να τα πούμε πολλές φορές εδώ μέσα!
    Καλώς σας βρήκα λοιπόν και καλή τύχη σε όσους ξεκινάνε τον αγώνα για την απόκτηση μιας visa, αλλά και σε αυτούς που το κατάφεραν και τώρα ξεκινάνε την καινούργια τους ζωή!

    #2
    Originally posted by Vasiliki Zac View Post
    Γειά σας και από εμένα!
    Αποφάσισα πως το παιδί μου δεν αξίζει να ζήσει σε αυτόν τον τόπο που σκοτώνουν τις ελπίδες, τα όνειρα και κάθε προοπτική. Κι έτσι, μαζί με τον άντρα μου αποφασίσαμε πως πρέπει να φύγουμε όσο πιο μακρυά γίνεται...
    Η Αυστραλία ήταν η πρώτη (και μοναδική) επιλογή μας, γιατί εκεί υπάρχουν συγγενείς πρόθυμοι να μας στηρίξουν στα πρώτα μας βήματα. Βεβαίως, δεν ξέρουμε ακόμα τίποτα για τις κινήσεις που πρέπει να κάνουμε, κανένας απ΄τους δύο δεν είναι Αυστραλός υπήκοος και ξέρουμε πως οι δυσκολίες θα είναι πολλές, αλλά θα το παλέψουμε............
    Welcome & Good Luck !

    Comment


      #3
      Καλημέρα Vasiliki Zac
      Καλώς ήρθες στην παρέα μας
      Καλή τύχη σε ότι κ αν κάνετε Πάντα με υγεία...!!! κ
      Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

      Comment

      Working...
      X