Announcement

Collapse
No announcement yet.

εταιρεία συμβούλων μεταναστευσής

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Hi! Λοιπόν. Πριν λίγο έστειλα 23 emails σε Έλληνες δικηγόρους του Toronto ζητώντας πληροφορίες για Έλληνες δικηγόρους με εξειδίκευση στην μετανάστευση. Από εδώ : Greek business listings - Search Επίσης έκανα την αίτηση παραγγελίας για να αγοράσω τον κατάλογο ΜΕ ΟΛΕΣ τις ελληνικές επιχειρήσεις σε όλη την επικράτεια του Καναδά. Με αυτόν τον τρόπο και προκειμένου να μην πέσουμε σε απατεώνες , θα έχουμε την δυνατότητα να βρούμε’’ σπόνσορα ‘’ μόνοι μας.
    Πιστεύω οι περισσότεροι να απαντήσουν είτε σε εμένα είτε στο patriotaki.net απευθείας. Ακόμη παρακάλεσα ένα μέλλος να που μένει στον Καναδά βοηθήσει προς αυτήν κατεύθυνση . Τέλος την Τρίτη θα επικοινωνήσω με δυο γραφεία στην Θεσσαλονίκη για να τους ρωτήσω γιατί έχουν διακόψει τις υπηρεσίες τους προς τον Καναδά. Θέλω να δω τι ισχύει και τι όχι. Έτσι θα φανούν και οι απατεώνες. Νεώτερα Αύριο και την Τρίτη. (Αύριο θα ανεβάσω τα πρώτα στοιχεία και θα ενημερώνω κάθε ημέρα). ΥΠΟΜΟΝΗ. ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ.
    Απλά ''μην βλέπεται πίσω ''!

    Comment


      #47
      καλημερα σε ολα τα μελη!!!λοιιπον antonieus πηγα στο συγκεκριμενο γραφειο την προηγουμενη εβδομαδα και μου ειπε οτι εχει 2 ειδικοτητες αυτην την στιγμη καθαριστης(εστιατοριο)και βοηθος οικοδομου με 19 δολ/ω καθαρα (3000 /μηνα).εξοδα συνολικα μαζι και τα λεφτα του λογαριασμου που θα δειξεις στο κρατος του καναδα (1500).αν δεν σου βρει δουλεια σε 2 μηνες στα δινει πισω τα 150 ευρω που θα δωσεις στην αρχη για εξοδα ...αυτα!

      Comment


        #48
        Καλημέρα! Θα ήθελα να πω συγχαρητήρια στον @Panvdlp για την προσπάθεια που κάνει και με την σειρά μου να επαναλάβω ότι έχοντας προχωρήσει αρκετά την διαδικασία του IEC(International Experience Canada- Working Holiday) είμαι στην διάθεση οποιουδήποτε μέλους για να προσφέρω όση βοήθεια μπορώ!

        Έχουν μείνει 130+ θέσεις ακόμα, όποιος έχει όρεξη να δουλέψει, να δει και να πάρει μια γεύση του Καναδά για 1+1 χρόνια ας ρίξει μια ματιά εδώ.

        Μόνο βοηθώντας ο ένας τον άλλο θα φτάσουμε στην Ιθάκη μας!
        “Experience is a brutal teacher, but you learn. My God, do you learn.” C.S Lewis

        Comment


          #49
          Aγαπητε Black red αυτο το προγραμμα ειναι μονο για 2χ δηλ πας δουλευεις μονο 2χ και μετα τι?γυρνας πισω και κλαιες τιν μοιρα σου?

          Comment


            #50
            Hi BlackRed. Συγχαρητήρια και σε εσένα που δίνεις τις σχετικές πληροφορίες. Ελπίζω σύντομα εδώ να βγάλουμε μια άκρη με δικηγόρους , γραφεία κλπ. Προσωπικά στοχεύω στην μόνιμη μετανάστευση. Ελπίζω πως εάν όλοι μαζί ανταλλάσσουμε τις πληροφορίες που πρέπει ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ. Θα είμαστε σε επαφή.

            Comment


              #51
              Originally posted by Nikos72 View Post
              Aγαπητε Black red αυτο το προγραμμα ειναι μονο για 2χ δηλ πας δουλευεις μονο 2χ και μετα τι?γυρνας πισω και κλαιες τιν μοιρα σου?
              Φίλε Νίκο προσωπικά δεν το βλέπω έτσι. Θεωρώ ότι 2 χρόνια είναι αρκετός καιρός ώστε 1) να καταλάβεις αν ο Καναδάς σου ταιριάζει και είναι ο κατάλληλος προορισμός για μόνιμη μετανάστευση και 2)σε περίπτωση που είσαι ικανός και άξιος στη δουλειά που θα κάνεις στον Καναδά μετά το πέρας των 2 χρόνων ο εργοδότης σου μπορεί να σε προσκαλέσει ώστε να συνεχίσεις να ζεις και να εργάζεσαι εκεί. Μετά από κάποια χρόνια άλλωστε παίρνεις την υπηκοότητα.

              Τουλάχιστον έτσι το βλέπω εγώ που βιάζομαι να φύγω από το εδώ χάος και να προσπαθήσω με όλο μου το είναι για μια καλύτερη ζωή!

              Originally posted by Panvdlp View Post
              Hi BlackRed. Συγχαρητήρια και σε εσένα που δίνεις τις σχετικές πληροφορίες. Ελπίζω σύντομα εδώ να βγάλουμε μια άκρη με δικηγόρους , γραφεία κλπ. Προσωπικά στοχεύω στην μόνιμη μετανάστευση. Ελπίζω πως εάν όλοι μαζί ανταλλάσσουμε τις πληροφορίες που πρέπει ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ. Θα είμαστε σε επαφή.
              Το γνωστό κλισέ, επιμονή και υπομονή!!!
              “Experience is a brutal teacher, but you learn. My God, do you learn.” C.S Lewis

              Comment


                #52
                Συμφωνώ blackred

                Comment


                  #53
                  οκ παιδια συμφωνω ,αλλα ... υπαρχουν κ παρα πολλα αλλα .... ειπαμε κοιταμε προς κ προχωραμε , τουλαχιστον εγω ειμαι τυχερος σε εναν τομεα εχω σπιτι να μεινω εκει οσο με επιτρεψει το κρατος του Καναδα οσο για δουλεια ειμαι αισιοδοξος να βρω μεσα σε 6 μηνες που θα ειμαι εκει και ετσι να παρω παραταση παραμονεις μεχρι να βγει η βιζα αλλα να ξερουν ολα τα παιδια που θα πανε στον Καναδα και κυριως του Τοροντο αν ξερουν καλα την γλωσσα ή αν εχουν καποιον δικο τους που γνωριζει καλα την γλωσσα , να μην μπλεκτουν με δικηγορους γιατι περνουν πολλα ,οπως εγω π.χ θα τα κανω μονος μου τα χαρτια με την βοηθεια βεβαια του γαμπρου μου ,ετσι κ αλλιως αυτος εκανε μονος του τα χαρτια για τα φερει την αδερφη μου στον Καναδα κ δεν εδωσε ουτε ενα πενι στους δικηγορους κ ΠΡΟΣΟΧΗ παιδια υπαρχουν κατι λαμογια δηκηγοροι-κ κυριως Ελληνες - .... που λενε θα σου κανω τα χαρτια οτι να να πει ο Καναδας, σου περνουν τα λεφτα γυρω τις 4000$ κ μετα οταν πει το κρατος του Καναδα δεν μπορεις να μεινεις σου λενε κ απο πανω "οτι πει το κρατος εμεις δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα"γι αυτο ΠΡΟΣΟΧΗ

                  Comment


                    #54
                    Να ευχαριστήσω και εγώ με την σειρά μου τον Panvdlp για την προσπάθεια που κάνει, και για το γεγονός ότι μοιράζετε αυτές τις πληροφορίες μαζί μας.

                    Takisan Σ’ ευχαριστώ για την απάντηση αλλά σε παλιότερο Post Έχω γράψει πως έχω πάει και εγώ 2 φορές στην εταιρία Rosslyn, και μου είπαν πάνω κάτω αυτά που είπαν κα σε εσένα.

                    Νομίζω πως το πρόβλημα δεν εντοπίζετε στο αν θα σου βρουν εργοδότη, αυτό στο 80% των περιπτώσεων το κάνουν.
                    Το πρόβλημα είναι μετά, γιατί ζητάνε πρώτα να τους πληρώσεις για τις υπηρεσίες τους, και μετά να σου δώσουν τα στοιχεία του εργοδότη στον Καναδά.

                    Και όπως έγραψε και ο fuatin που έχει υπογράψει συμβόλαιο, το τηλέφωνό που του έχουν δώσει στον Καναδά δεν υπάρχει. Με αποτέλεσμα να μην μπορεί να βρει τον εργοδότη του. Και μου δημιουργείτε και εμένα εύλογα η ίδια απορία με του fuatin Πως θα προχωρήσει η Βίζα;

                    Και όπως λένε από το γραφείο Rosslyn η όλη διαδικασία μπορεί να πάρει μέχρι και 1 χρόνο πράγμα λογικό για τον χαμό που γίνετε με τους Έλληνες που θέλουν να πάνε στον Καναδά, σε αυτό το χρονικό διάστημα όμως θα σου έχουν πάρει τα 1500 ευρώ.

                    Και με τα λεφτά που θα έχουν μαζέψει στο τέλος αυτοί θα πάνε στον Καναδά, και εμείς θα μείνουμε εδώ να κλαίμε τα λεφτά μας.

                    Αυτό που θα κάνω εγώ προσωπικά καθώς έχω ραντεβού μαζί τους τέλος της εβδομάδας είναι.
                    1 Η αποδείξει που θα μου δώσουν για τα 150 ευρώ να είναι τρυπημένη από την εφορία και να αναγράφει τον λόγο για τον οποίο τους δίνω τα λεφτά. Και 2 αν προχωρήσουμε και μου βρουν εργοδότη πρώτα θα επικοινωνήσω μαζί του και μετά θα πληρωθούν.
                    Αν τα όνειρα σου δεν πραγματοποιούνται μην απογοήτευσε, άλλαξε όνειρα είναι δωρεάν.

                    Comment


                      #55
                      Originally posted by anteonius View Post
                      Να ευχαριστήσω και εγώ με την σειρά μου τον Panvdlp για την προσπάθεια που κάνει, και για το γεγονός ότι μοιράζετε αυτές τις πληροφορίες μαζί μας.

                      Takisan Σ’ ευχαριστώ για την απάντηση αλλά σε παλιότερο Post Έχω γράψει πως έχω πάει και εγώ 2 φορές στην εταιρία Rosslyn, και μου είπαν πάνω κάτω αυτά που είπαν κα σε εσένα.

                      Νομίζω πως το πρόβλημα δεν εντοπίζετε στο αν θα σου βρουν εργοδότη, αυτό στο 80% των περιπτώσεων το κάνουν.
                      Το πρόβλημα είναι μετά, γιατί ζητάνε πρώτα να τους πληρώσεις για τις υπηρεσίες τους, και μετά να σου δώσουν τα στοιχεία του εργοδότη στον Καναδά.

                      Και όπως έγραψε και ο fuatin που έχει υπογράψει συμβόλαιο, το τηλέφωνό που του έχουν δώσει στον Καναδά δεν υπάρχει. Με αποτέλεσμα να μην μπορεί να βρει τον εργοδότη του. Και μου δημιουργείτε και εμένα εύλογα η ίδια απορία με του fuatin Πως θα προχωρήσει η Βίζα;

                      Και όπως λένε από το γραφείο Rosslyn η όλη διαδικασία μπορεί να πάρει μέχρι και 1 χρόνο πράγμα λογικό για τον χαμό που γίνετε με τους Έλληνες που θέλουν να πάνε στον Καναδά, σε αυτό το χρονικό διάστημα όμως θα σου έχουν πάρει τα 1500 ευρώ.

                      Και με τα λεφτά που θα έχουν μαζέψει στο τέλος αυτοί θα πάνε στον Καναδά, και εμείς θα μείνουμε εδώ να κλαίμε τα λεφτά μας.

                      Αυτό που θα κάνω εγώ προσωπικά καθώς έχω ραντεβού μαζί τους τέλος της εβδομάδας είναι.
                      1 Η αποδείξει που θα μου δώσουν για τα 150 ευρώ να είναι τρυπημένη από την εφορία και να αναγράφει τον λόγο για τον οποίο τους δίνω τα λεφτά. Και 2 αν προχωρήσουμε και μου βρουν εργοδότη πρώτα θα επικοινωνήσω μαζί του και μετά θα πληρωθούν.

                      Παιδιά ελπίζω σήμερα 20/3 να κάνω τις πρώτες αναρτήσεις . Καθυστερώ γιατί περιμένω απαντήσεις από την Ελλάδα και τον Καναδά. Συμφωνώ με τον Νίκο σε ότι αφορά τους λεχρίτες κυρίως Έλληνες δικηγόρους. Το έχω ζήσει από πρώτο ‘’χέρι’’ πριν μερικά χρόνια στο Chicago ILL. H αμοιβή του ήταν 450 $ ΤΗΝ ΩΡΑ (πριν χρόνια). Σκέτη λέρα! Ελπίζω να καταλήξουμε σε έναν Έλληνα ή Καναδό για μια ώρα ανάγκης. Τα χαρτιά μπορούμε να τα κάνουμε και μόνοι μας αλλά καλό θα ήταν να έχουμε και ένα back up ! Ειδικά για όσους δεν έχουν κανέναν στον Καναδά. Ακόμη σε ότι αφορά αυτό το πολυσυζητημένο γραφείο δεν ξέρω πραγματικά τι να πω ! Εάν δίνουν ψεύτικα τηλέφωνα ανύπαρκτων εργοδοτών τι καθόμαστε και συζητάμε ? Και εκτός από αυτό δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ‘’η ταρίφα’’ ανεβαίνει συνεχώς. ! ? Είναι συνδρομή με τον μήνα ή κάτι τέτοιο ? Προσωπικά περιμένω να ακούσω στις ειδήσεις αργά ή γρήγορα το μεγάλο Bump! Θα μαζέψουν ότι μαζέψουν και την κάνανε! Για άλλη μια φορά απευθύνομε σε όλους εσάς που μένετε στην Αθήνα ! Δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να βρείτε ένα ή δυο άτομα που τους έστειλε αυτό το γραφείο ? Μια επιτυχία τους έστω ! Κάτι for God's sake !

                      Comment


                        #56
                        Ακόμη θα ήθελα να ευχαριστήσω το μέλος και καλό φίλο ‘’Sam’’ από τον Καναδά που απάντησε ΑΜΕΣΑ στο μήνυμα που του έστειλα . Ευτυχώς υπάρχουν μέλη που παρόλο που φεύγουν συνεχίζουν να έχουν στο μυαλό τους και σε όλους εμάς που ετοιμαζόμαστε για το μεγάλο βήμα. Για άλλη μια φορά φίλε μου σε ευχαριστώ. Παναγιώτης / Αλεξανδρούπολη .

                        Comment


                          #57
                          Originally posted by jimathens View Post
                          Προσοχή υπάρχουν πολλοί απατεώνες...!!!
                          Τελικά μάλλον και η ετερεία συμβούλων μετανάστευσης Rosslyn pkk είναι μια από αυτούς..

                          Originally posted by fuatin View Post
                          Exo ipgrapsi simvolio apo tin eteria rosslyn.Exi ena telefono tu ergodoti.to perno ke lene oti o aretmos aftos den iparxi.Kati den pai kala.My lete pos ta pane tote ta xartia afta gia visa?
                          Φιλε Fuatin καλο θα ήτανε να το ψάξεις λίγο παραπάνω το θέμα.. Διάβασα και σε αλλα forum για τους συγκεκριμένους (Rosslyn pkk) και είδα πως είναι και αλλα άτομα καμμένα.. και σε όλους "εντελώς τυχαία" δίνανε τηλεφωνα εργοδοτών που δεν υπάρχουν.. Σπασμένο τηλέφωνο παίζεται. Για ποσο μα... μας περνάνε δηλαδή?

                          Originally posted by Nikos72 View Post
                          prosoxi paidia tha sas paroun ta lefta k den tha sas broun tipota PROSOXI
                          To fovame poli afto..

                          Originally posted by anteonius View Post

                          Και με τα λεφτά που θα έχουν μαζέψει στο τέλος αυτοί θα πάνε στον Καναδά, και εμείς θα μείνουμε εδώ να κλαίμε τα λεφτά μας.
                          hehe από ότι φαίνεται αυτό γίνετε με όλους τους απατεώνες του είδους.. Οι συγκεκριμένοι εταιρία Rosslyn PKK δεν τα λέει καθόλου καλά. Όλο αλλάζουν το τι θέλουν.. και όπως δείχνει στην αρχή ζητάγανε μετά από την εύρεση δουλειάς χρήματα όπως είπε και ο φίλος Panvlp η ταρίφα συνεχεια ανεβαίνει.. Τώρα τα θέλουν "βροστατζα" για να τα μαζέψουν, μετά να κλείσουν την εταιρία και τελικά να πάνε αυτοί στο canadaκαι όχι εμείς με όλα αυτά τα λεφτά που μαζεύουν κάτι τέτοιοι τύποι...

                          Νανε καλά όλοι στο πατριοτάκι που βοηθιόμαστε ωστε κάποτε να πετύχουμε το στόχο μας. Συνχαρητήρια για το site το έχω κοινοποήσει και στους φιλους μου!

                          Comment


                            #58
                            Endiaferomai ki ego gia visa ston Canada, antallaksa 2 mails me to Davin Cohen. Mporis se parakalo na m enimerosis se parakalo an ise efxaristimenos me ton Cohen ki an ine empistos? Efxaristo.

                            Comment


                              #59
                              Γεια σου Μαρία. Και εγώ σε αυτόν βλέπω να καταλήγω. Οι Έλληνες δικηγόροι θα σε εκμεταλλευτούν με τον χειρότερο τρόπο. (Ελπίζω τουλάχιστον να βρεθούν 2-3 που να αξίζουν και αχρείαστοι να είναι ) .

                              Comment


                                #60
                                Σήμερα 24/3 πήρα την πρώτη απάντηση από δικηγορικό γραφείο του Καναδά και από ότι βλέπω θα βρω μερικούς Έλληνες. (Έκανα ανάρτηση στην σελίδα) Το πλεονέκτημα με τον Cohen είναι ότι έχει πλήρη αυτοματοποιημένη σελίδα. Προσωπικά τον εμπιστεύομαι γιατί σε πληροφορεί για τα πάντα. Ακόμη θα σου πρότεινα να συγκεντρώσεις όσα πιο πολλά έγγραφα χρειάζεσαι έτσι ώστε να μειωθεί και η αμοιβή του. Το ιδανικότερο πάντως θα ήταν να κάναμε τις όλες διαδικασίες μόνοι μας. Θα δείξει.

                                Comment

                                Working...
                                X