Announcement

Collapse
No announcement yet.

εταιρεία συμβούλων μεταναστευσής

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Originally posted by kcharito View Post
    Καλησπέρα παιδιά κι απο μένα, είμαι ένας απο τους πολλούς που παλεύουν να πάνε Καναδά (όχι ότι εκεί είναι ολα ρόδινα αλλά καλύτερα από ότι εδώ).
    Τυχαία βρήκα αυτό το όνομα της Rosslyn και έπεσα στο topic αυτό.
    Θα σας πώ αρχικά ότι έχω κάνει τα χαρτιά μου (μαζί με τη γυναίκα μου) για Καναδά (Quebec Skilled Worker για την ακριβεια) και κοντεύω να τελειώσω, μόλις πέρασα και τις εξετάσεις που ζητάνε, θα ξαναστείλω κάτι ποινικά μητρώα που τα πειρμένω και μετά θα περιμένω τη visa.
    Συνεργάζομαι με την εταιρία του David Cohen (εννοώ αυτούς επέλεξα/πλήρωσα να με βοηθήσουν για τη διαδικασία), και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Το 2011 που ξεκίνησα (ναι, θέλει τρελλή υπομονή), ήταν από τους πιο φθηνούς και "καθαρούς" στο θέμα της μετανάστευσης. Δλδ ό,τι ελεγαν ίσχυε, είναι και δικηγόροι, οχι απλοι consultants που θεωρητικα θα μπορούσε να είναι ο καθένας μας, εγκεκριμένοι και στις λίστες του υπουργείου μετανάστευσης του Καναδα.
    Τα λέω όλα αυτά γιατί κι εγώ πριν απο αυτούς είχα βρεί μια κυρια consultant στην Ελλάδα που μου ζητούσε τα τετραπλάσια λεφτά από το canadavisa. Και δεν ήταν δικηγόρος, και πια δεν υπάρχει καν η σελίδα της.

    Η συμβουλή μου; Δεν υπάρχουν "σωτήρες" σε αυτό το δρόμο, ούτε εύκολοι τρόποι. 2 + χρόνια που το ψάχνω, δεν έχω βρεί κάποιους που να δίνουν "απλόχερα" δουλεία σε κόσμο. Δεν είναι τόσο απλό να γίνει αυτό.
    Βρήκα κι εγώ ψευτόμεσσίες (μιας και που πλησιάζει το Πασχα) που μου έλεγαν με 9000 ευρώ!!! θα μου τα βγάλουν όλα τα χαρτιά σε μια εβδομάδα (μετά που είπα όχι το έκαναν ξαφνικά 4500!) και θα μου έβρισκαν δουλειά.

    Μακάρι αυτή η εταιρία η Rosslyn (μου θυμίζει την οδό που έμενα στην Αγγλία χαχα) να είναι αληθινή, αλλά κρατάω υπερβολικά πολλές επιφυλάξεις.
    Υπάρχει κάποιος που να βρήκε δουλειά; δε νομίζω...άσε που αμα ψάξεις στο internet με το όνομα του δικηγόρου βγάζει ένα "περιεργο" Link (που δεν παίζει παρεπιπτόντως) το οποιο ειναι το παρακάτω
    Ελευθεροτυπία - ΔΣΑ: Δίωξη για «εμπόριο ελπίδας» σε δικηγόρο
    http://www.patriotaki.net/%CE%BC%CE%...03,id=63037408 - Translate this page
    Aug 27, 2003 – Ιδρυτής του σωματείου ο Ιωάννης Ζαρκωτος, ο οποίος θεωρείται ένας από τους ... Σε βάρος του ασκήθηκε αυτεπάγγελτη πειθαρχική δίωξη για ...


    Προσοχή παιδιά.
    Ο καλύτερος τρόπος ειναι και ο πιο δύσκολος, που θέλει γερά στομάχια και νεύρα.
    Αλλιώς πάς σαν τουρίστας εκεί, ψάχνεις για προσωρινή δουλειά και ανανεώνεις τη βίζα μέχρι να φτάσεις στα 2 χρόνια για να κάνεις τα χαρτιά σου. Μπορείς να γίνεις υποχείριο του κάθε εργοδότη εκεί αλλά τουλάχιστο το παλευεις μόνος σου, και δεν έχεις δώσει "αερα" λεφτά σε ψευτομεσσίες...
    Συμφωνώ. Χρειάζεται τρελή υπομονή !

    Comment


      Originally posted by kcharito View Post
      Καλησπέρα παιδιά κι απο μένα, είμαι ένας απο τους πολλούς που παλεύουν να πάνε Καναδά (όχι ότι εκεί είναι ολα ρόδινα αλλά καλύτερα από ότι εδώ).
      Τυχαία βρήκα αυτό το όνομα της Rosslyn και έπεσα στο topic αυτό.
      Θα σας πώ αρχικά ότι έχω κάνει τα χαρτιά μου (μαζί με τη γυναίκα μου) για Καναδά (Quebec Skilled Worker για την ακριβεια) και κοντεύω να τελειώσω, μόλις πέρασα και τις εξετάσεις που ζητάνε, θα ξαναστείλω κάτι ποινικά μητρώα που τα πειρμένω και μετά θα περιμένω τη visa.
      Συνεργάζομαι με την εταιρία του David Cohen (εννοώ αυτούς επέλεξα/πλήρωσα να με βοηθήσουν για τη διαδικασία), και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Το 2011 που ξεκίνησα (ναι, θέλει τρελλή υπομονή), ήταν από τους πιο φθηνούς και "καθαρούς" στο θέμα της μετανάστευσης. Δλδ ό,τι ελεγαν ίσχυε, είναι και δικηγόροι, οχι απλοι consultants που θεωρητικα θα μπορούσε να είναι ο καθένας μας, εγκεκριμένοι και στις λίστες του υπουργείου μετανάστευσης του Καναδα.
      Τα λέω όλα αυτά γιατί κι εγώ πριν απο αυτούς είχα βρεί μια κυρια consultant στην Ελλάδα που μου ζητούσε τα τετραπλάσια λεφτά από το canadavisa. Και δεν ήταν δικηγόρος, και πια δεν υπάρχει καν η σελίδα της.

      Η συμβουλή μου; Δεν υπάρχουν "σωτήρες" σε αυτό το δρόμο, ούτε εύκολοι τρόποι. 2 + χρόνια που το ψάχνω, δεν έχω βρεί κάποιους που να δίνουν "απλόχερα" δουλεία σε κόσμο. Δεν είναι τόσο απλό να γίνει αυτό.
      Βρήκα κι εγώ ψευτόμεσσίες (μιας και που πλησιάζει το Πασχα) που μου έλεγαν με 9000 ευρώ!!! θα μου τα βγάλουν όλα τα χαρτιά σε μια εβδομάδα (μετά που είπα όχι το έκαναν ξαφνικά 4500!) και θα μου έβρισκαν δουλειά.

      Μακάρι αυτή η εταιρία η Rosslyn (μου θυμίζει την οδό που έμενα στην Αγγλία χαχα) να είναι αληθινή, αλλά κρατάω υπερβολικά πολλές επιφυλάξεις.
      Υπάρχει κάποιος που να βρήκε δουλειά; δε νομίζω...άσε που αμα ψάξεις στο internet με το όνομα του δικηγόρου βγάζει ένα "περιεργο" Link (που δεν παίζει παρεπιπτόντως) το οποιο ειναι το παρακάτω
      Ελευθεροτυπία - ΔΣΑ: Δίωξη για «εμπόριο ελπίδας» σε δικηγόρο
      www.enet.gr/.../c=112,dt=27.08.2003,id=63037408 - Translate this page
      Aug 27, 2003 – Ιδρυτής του σωματείου ο Ιωάννης Ζαρκωτος, ο οποίος θεωρείται ένας από τους ... Σε βάρος του ασκήθηκε αυτεπάγγελτη πειθαρχική δίωξη για ...


      Προσοχή παιδιά.
      Ο καλύτερος τρόπος ειναι και ο πιο δύσκολος, που θέλει γερά στομάχια και νεύρα.
      Αλλιώς πάς σαν τουρίστας εκεί, ψάχνεις για προσωρινή δουλειά και ανανεώνεις τη βίζα μέχρι να φτάσεις στα 2 χρόνια για να κάνεις τα χαρτιά σου. Μπορείς να γίνεις υποχείριο του κάθε εργοδότη εκεί αλλά τουλάχιστο το παλευεις μόνος σου, και δεν έχεις δώσει "αερα" λεφτά σε ψευτομεσσίες...


      Kalispera Kcharito telika afto pou egrapses gia to dikigoro isxi ....simera to epiveveosa distixw gt brethika kai egw thima apateonias ,gt telika to grafeio rosslyn einai moufa opote ta paidia pou to diavazoun afto k skopeuoun na pane sto rosslyn na min mpoun sto kopo gt to greafio dn uparxi pia !!! egw kai i perissoteri kaname tin minisi stin astinomia ,dn loipame gia ta lefta pou edwsa gt etsi k allios to iksera oti mpori na uparxi afti i pithanotita prin paw grafeio alla sto oti dimiourgisa elpides .....To ksana leo to ROSSLYN einai MOUFA

      Comment


        Γεια σου ersmidwife και σε ευχαριστώ που ενημέρωσες την ιστοσελίδα. Εύχομαι να μην έχασες πολλά εάν αυτό σε παρηγορεί κάπως. Ελπίζω να διαβάσουν αυτό το μήνυμα οι πάντες και ειδικά αυτοί που έχουν πληρώσει , έτσι ώστε να προβούν στις ίδιες ενέργειες που έκανες και εσύ. Ακόμη θέλω επί της ευκαιρίας να γράψω σε όλους σας να έχετε υπομονή. Και εγώ προγραμματίζω να φύγω και ξέρω πόσο δύσκολο είναι. Η απόφαση , οι διαδικασίες, η αναμονή, το ‘’ χαρτομάνι ‘’ κλπ. Απλά κάντε αυτά που πρέπει βάση (πχ) του Καναδικού νόμου περί μετανάστευσης. Δεν είναι και τίποτε ακατόρθωτο. Ούτε και υπάρχει λόγος να στρέφεστε σε μαϊμού εταιρίες. Το patriotaki έχει πολλά και αξιόλογα μέλη που βρίσκονται ήδη στο εξωτερικό και είναι πρόθυμα να δώσουν (και δίνουν) πληροφορίες. Δεν υπάρχει λόγος να πλουτίζουμε τον κάθε μαλακισμένο ψευτοδικηγόρο που ζει εις βάρος των άλλων και μοιράζει ψεύτικες ελπίδες. ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ.! Πραγματικά ελπίζω να συνεννοηθείτε μεταξύ σας και να τον χώσετε μέσα. Φυσικά εύχομαι να του αφαιρεθεί και η άδεια( εάν την είχε και ποτέ)!

        Comment


          ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ Κ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ .ΚΑΙΡΟ ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΟ FOROUM ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΟΛΥΤΙΜΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ.ΕΧΩ ΜΠΕΙ Κ ΓΩ ΣΤΟ (ΤΡΥΠΑΚΙ) ΤΙΣ ΞΕΝΙΤΙΑΣ.Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΥΓΩ ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ......ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΔΥΟ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΙΣΑ ΙΣΑ ΒΓΑΖΕΙΣ ΜΟΝΟ ΤΑ ΑΠΟΛΗΤΩΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΑΝΤΑ...... Ε ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΖΩΗ ΑΥΤΗ....ΥΠΟΜΟΝΗ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΤΑ ΜΑΤΙΑ 400.ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

          Comment


            Συμφωνώ φίλε μου.

            Comment


              Originally posted by Panvdlp View Post
              Γεια σου ersmidwife και σε ευχαριστώ που ενημέρωσες την ιστοσελίδα. Εύχομαι να μην έχασες πολλά εάν αυτό σε παρηγορεί κάπως. Ελπίζω να διαβάσουν αυτό το μήνυμα οι πάντες και ειδικά αυτοί που έχουν πληρώσει , έτσι ώστε να προβούν στις ίδιες ενέργειες που έκανες και εσύ. Ακόμη θέλω επί της ευκαιρίας να γράψω σε όλους σας να έχετε υπομονή. Και εγώ προγραμματίζω να φύγω και ξέρω πόσο δύσκολο είναι. Η απόφαση , οι διαδικασίες, η αναμονή, το ‘’ χαρτομάνι ‘’ κλπ. Απλά κάντε αυτά που πρέπει βάση (πχ) του Καναδικού νόμου περί μετανάστευσης. Δεν είναι και τίποτε ακατόρθωτο. Ούτε και υπάρχει λόγος να στρέφεστε σε μαϊμού εταιρίες. Το patriotaki έχει πολλά και αξιόλογα μέλη που βρίσκονται ήδη στο εξωτερικό και είναι πρόθυμα να δώσουν (και δίνουν) πληροφορίες. Δεν υπάρχει λόγος να πλουτίζουμε τον κάθε μαλακισμένο ψευτοδικηγόρο που ζει εις βάρος των άλλων και μοιράζει ψεύτικες ελπίδες. ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ.! Πραγματικά ελπίζω να συνεννοηθείτε μεταξύ σας και να τον χώσετε μέσα. Φυσικά εύχομαι να του αφαιρεθεί και η άδεια( εάν την είχε και ποτέ)!
              kalispera pandlp ,150 euro ta exasa alla dn stenaxorieme gia afto alla gia tis pseftikes elpides pou eixa pio polu ... kai twra akoma pio polu pou eimai sta prothia na ginw paranomi edw meta apo 15 xronia :( kai afto itan o logos pou me odigise na pefto stin pagida ....

              Comment


                Γεια σου ersmidwife! Πραγματικά. Το χειρότερο είναι οι ψεύτικες ελπίδες που σου δίνουν . Τουλάχιστον δεν έχασες πολλά χρήματα. Κάτι είναι και αυτό. Την Κυριακή το βράδυ θα αναρτήσω κάποιες σημαντικές πληροφορίες για τον Καναδά. (για μια συγκεκριμένη πολιτεία . Αποτελεί την πιο εύκολη περίπτωση μετανάστευσης ) . Στο μέτρο που μπορώ να βοηθήσω θα το κάνω για όλους. Κουράγιο και μην το βάζεις κάτω. Όλοι στο ίδιο πλοίο είμαστε.

                Comment


                  Originally posted by Panvdlp View Post
                  Γεια σου ersmidwife! Πραγματικά. Το χειρότερο είναι οι ψεύτικες ελπίδες που σου δίνουν . Τουλάχιστον δεν έχασες πολλά χρήματα. Κάτι είναι και αυτό. Την Κυριακή το βράδυ θα αναρτήσω κάποιες σημαντικές πληροφορίες για τον Καναδά. (για μια συγκεκριμένη πολιτεία . Αποτελεί την πιο εύκολη περίπτωση μετανάστευσης ) . Στο μέτρο που μπορώ να βοηθήσω θα το κάνω για όλους. Κουράγιο και μην το βάζεις κάτω. Όλοι στο ίδιο πλοίο είμαστε.
                  euxaristw polu tha perimeno gia tin epomeni anartisi sou

                  Comment


                    Σ’ ευχαριστώ και εγώ που μας ενημέρωσες για αυτούς τους απατεώνες.
                    Και συμφωνώ μαζί σας το χειρότερο είναι να εκμεταλλεύεσαι τα όνειρα και τις ελπίδες του αλλού, αν και σε κανέναν δεν περισσεύουν σήμερα 150 ευρώ πόσο μάλλον αν κάποιος είναι άνεργος σαν εμένα.

                    Αυτό που με ανησυχεί ακόμα περισσότερο όμως είναι πως μπορεί κάποιος να σε κοιτά στα μάτια και να σου λέει τόσα ψέματα, και πως μπορεί μετά να πάει σπίτι του και να αντικρίσει τα παιδία του και την οικογένεια του, ας μας πει τι αρχές θα του μεταδώσει. Ελπίζω να μάθουμε επίσης πως κάποιοι από αυτούς έχουν συλληφθεί.
                    Αν τα όνειρα σου δεν πραγματοποιούνται μην απογοήτευσε, άλλαξε όνειρα είναι δωρεάν.

                    Comment


                      Originally posted by anteonius View Post
                      Σ’ ευχαριστώ και εγώ που μας ενημέρωσες για αυτούς τους απατεώνες.
                      Και συμφωνώ μαζί σας το χειρότερο είναι να εκμεταλλεύεσαι τα όνειρα και τις ελπίδες του αλλού, αν και σε κανέναν δεν περισσεύουν σήμερα 150 ευρώ πόσο μάλλον αν κάποιος είναι άνεργος σαν εμένα.

                      Αυτό που με ανησυχεί ακόμα περισσότερο όμως είναι πως μπορεί κάποιος να σε κοιτά στα μάτια και να σου λέει τόσα ψέματα, και πως μπορεί μετά να πάει σπίτι του και να αντικρίσει τα παιδία του και την οικογένεια του, ας μας πει τι αρχές θα του μεταδώσει. Ελπίζω να μάθουμε επίσης πως κάποιοι από αυτούς έχουν συλληφθεί.
                      Parakalw anteonius ,parolou pou argisa na to anakalipso kai ama dn eperna til tin upalilo pou douleue ekei akoma tha trefame elpides ....ex ama kapoios to exei to psema kai einai psixros anthropos ,dn tou einai tpt na paramithiazi anthropous ...dustixws

                      Comment


                        Γεια σε όλους. . ΔΕΝ έχουμε ανάγκη κανέναν απατεώνα. Το βράδυ θα αναρτήσω αναλυτικές πληροφορίες για την νότια Manitoba. Καθυστερώ γιατί περιμένω μια επιπρόσθετη πληροφορία.

                        Comment


                          Originally posted by anteonius View Post
                          Σ’ ευχαριστώ και εγώ που μας ενημέρωσες για αυτούς τους απατεώνες.
                          Και συμφωνώ μαζί σας το χειρότερο είναι να εκμεταλλεύεσαι τα όνειρα και τις ελπίδες του αλλού, αν και σε κανέναν δεν περισσεύουν σήμερα 150 ευρώ πόσο μάλλον αν κάποιος είναι άνεργος σαν εμένα.

                          Αυτό που με ανησυχεί ακόμα περισσότερο όμως είναι πως μπορεί κάποιος να σε κοιτά στα μάτια και να σου λέει τόσα ψέματα, και πως μπορεί μετά να πάει σπίτι του και να αντικρίσει τα παιδία του και την οικογένεια του, ας μας πει τι αρχές θα του μεταδώσει. Ελπίζω να μάθουμε επίσης πως κάποιοι από αυτούς έχουν συλληφθεί.
                          Συμφωνώ μαζί σου Αnteonius. Δυστυχώς υπάρχουν και αυτού του είδους οι απατεώνες. ΑΔΙΣΤΑΚΤΟΙ.(Zώα) ! Δεν τους ενδιαφέρει τίποτε. Τουλάχιστον από εδώ και στο εξής να αποφεύγεται όλοι τα γραφεία του υπόσχονται ‘’ευκαιρίες’’ ειδικά στην Αυστραλία, ΗΠΑ, και Καναδά. Δεν είναι τυχαίο ότι τα μεγαλύτερα γραφεία ευρέσεως εργασίας στην Ελλάδα ΔΕΝ προσφέρουν συμβόλαια ΕΚΤΟΣ ΕΥΡΩΠΗΣ.

                          Comment


                            Μετανάστευση στην πολιτεία της Manitoba / Canada.

                            Comment


                              dustixos ta thumata eimastai poloi apo tin rosslyn.symera ematha gia to site afto,ke sas vrika alla dustixos poli arga.ego xano 150 euro,sto proto stadio,duo ksadelfia mou 150euro sto proto +185 arxi gia to deutero stadio,kai o filos mas apo pou to mathame,eixe proxorisi pio poli,eixe paei gia ielts+ 190 euro,+ 500 euro sto xeri tou zarkotou gia na tous perasei sigoura sta ielts,sin ta pigene ella, o adelfos tou ton opoion ton eida ego o idios,ta grafia tis rosslyn,o opoios eixe katatesei mazi me tin guneka tou,diladi 300 euro,kai poso alo kosmo eidame sto grafio ekines teis meres.milisa o idios me tin Valia Kolovari upalilos tou grafiou extes,i opoia eixe paretitei amesos meta to pasxa gia logous ''ugeias'' ,ke ekane tin anixeri,ala mou eipai episeis oti exoun pesei miniseis,to grafio den uparxei pia,o zarkotos exei xestei,krivete kai den sukonei tilefona,ala skeptete na ksana anoiksei to grafio alou,giati ola einai alitina kai uparxoun.dokimasa to zarkoto alla dhen to sikonei.episeis mou eipai oti uparki enas dikigoros pou diakirizetai teis miniseis,kai legetai PARASXOS.opios matei perisotera as mas votisei.Sas euxaristo.

                              Comment


                                Φίλε μου περαστικά (σε όλους σας ). Προσοχή μόνο μην την ξαναπατήσετε. ! Ίσως αυτός να περιμένει να ξεχαστεί το θέμα και να ανοίξει άλλο ψευτογραφείο με νέο όνομα. (τα ίδια σκατά δηλαδή ).

                                Μείνετε μακριά από Έλληνες δικηγόρους. Δεν έχουν καμία σχέση με τον Καναδά.

                                Οι Καναδοί δικηγόροι είναι αρμόδιοι για θέματα Καναδά (εφόσον τους χρειαστείς ) και κανένας άλλος. Και : ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΖΕΤΑΙ ΚΑΤΩ .

                                Comment

                                Working...
                                X