Announcement

Collapse
No announcement yet.

εταιρεία συμβούλων μεταναστευσής

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    εταιρεία συμβούλων μεταναστευσής

    Καλησπέρα σε όλους μήπως γνωρίζει κάποιος κάτι για την εταιρεία συμβούλων μετανάστευσης. Rosslyn. Τα γραφεία τους είναι Σίνα & Σόλωνος 4ος ορ. Υποσχοντει εργασία στον Καναδά και συγκεκριμένα στo Calgary & στο Edmonton.
    Αν τα όνειρα σου δεν πραγματοποιούνται μην απογοήτευσε, άλλαξε όνειρα είναι δωρεάν.

    #2
    Originally posted by anteonius View Post
    Καλησπέρα σε όλους μήπως γνωρίζει κάποιος κάτι για την εταιρεία συμβούλων μεταναστευσής. Rosslyn. Τα γραφεία τους είναι Σίνα & Σόλωνος 4ος ορ. Υποσχοντει εργασία στον Καναδά και συγκεκριμένα στo Calgary & στο Edmonton.
    Μπορείς να γράψεις το τηλέφωνο ή το mail της εταιρίας ?
    < GREEKS AGAINST NEW WORLD ORDER >

    Comment


      #3
      Καναδας

      Παιδια καλησπερα σας,

      Ονομαζομαι Γιωργος και ειμαι κατοικος αθηνων.
      Επειδη τα πολλα λογια ειναι φτωχια θα ηθελα να περασω κατευθειαν στο θεμα μου.
      Δυσκολη η ζωη οταν υπαρχει απουσια χρηματων, δημιουργιας, εργασιας. Δυστυχως πασχω απο το πρωτο και απο το δευτερο και συντομα και απο το τριτο. Ενδιαφερομαι για μεταναστευση στον Καναδα. Το θεμα μου ειναι με τα προσοντα που διαθετω αν μπορω να κανω κατι.
      Εχω Proficiency στα αγγλικα, αριστη γνωση δηλαδη,
      ECDL expert (δεν ξερω αν μετραει καπου πλεον)
      Και πολυ ορεξη.

      Μπορω να σηκωθω να φυγω; Θα μπορεσω να πιασω δουλεια; Θα ειναι καλος ο μισθος ωστε να ζω σαν ανθρωπος, η θα στιβαζομαι με αλλους πεντε;


      Ευχαριστω προκαταβολικα.

      ΥΓ: Ενδιαφερομαι να σπουδασω και εκει. Μπορω να δουλευω και να σπουδαζω ταυτοχρονα.

      Comment


        #4
        Δεν μπορώ να βρω αυτήν την εταιρία με καμία δύναμη. !

        Comment


          #5
          ROSSLYN | Εταιρία Συμβούλων Μεταναστών, Σύμβουλοι Επιχειρήσεων | Αθήνα ΑΤΤΙΚΗΣ | vrisko.gr
          Μπορεί να απογοητευτείς αν αποτύχεις, αλλά είσαι χαμένος αν δεν προσπαθήσεις.
          ~Beverly Sills~ | (Αμερικανίδα υψίφωνος) | γ. 1929

          Comment


            #6
            και στην Χ.Ε υπαρχει αγγελια.Site οπως θα περιμενε καποιος απο μια εταιρεια που δηλωνει και ''συμβουλος επιχειρησεων'' ,δεν υπαρχει...
            ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

            Comment


              #7
              Προσοχή υπάρχουν πολλοί απατεώνες...!!!
              Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

              Comment


                #8
                Αυτό φοβάμαι moderator! Το γραφείο αυτό δεν έχει ούτε ένα email.
                Διάβασε το πιο πρόσφατο παράδειγμα! Αηδία!
                Δείτε την απάτη που έγινε σε βάρος ενός ανέργου | Newsbomb.gr

                Comment


                  #9
                  Αποφάσισα μετά απο όλα αυτά που διάβασα να προχωρήσω την Βίζα μετανάστευσης με τον Καναδό δικηγόρο David Cohen (Φυσικά η διαδικασία διαρκεί πάνω απο 5 μήνες)! What can I say ?!

                  Comment


                    #10
                    Originally posted by Panvdlp View Post
                    Αποφάσισα μετά απο όλα αυτά που διάβασα να προχωρήσω την Βίζα μετανάστευσης με τον Καναδό δικηγόρο David Cohen (Φυσικά η διαδικασία διαρκεί πάνω απο 5 μήνες)! What can I say ?!
                    Γεια σου φίλε. Ως τι θα πας εαν επιτρέπεται?

                    Comment


                      #11
                      Γεια. Καλή ερώτηση! Ως οτιδήποτε ! Από την στιγμή που θα έχω στο χέρι την μεταναστευτική visa θα ξεκινήσω με μια απλή εργασία. Ότι βρω. Οτιδήποτε προκύψει. Το πτυχίο μου θα το πάρω μετά από 2 χρόνια. (ΕΑΠ). Αυτό που προσπαθώ να κάνω τώρα είναι να ‘’δικτυωθώ’’ και να πάω προετοιμασμένος. Έχω πάει σε συγγενείς μου στο Chicago 5 φορές και έχω μάθει καλά το έργο. Το θετικό στην όλη ιστορία με τον Καναδά είναι ότι δέχονται την Μετανάστευση με ή χωρίς συγγενείς . Δεν φαντάζεσαι πόσο μετάνιωσα που δεν άρχισα την διαδικασία νωρίτερα.!

                      Comment


                        #12
                        Και τη βιζα ομως πως θα τη βγάλεις?

                        Comment


                          #13
                          Nai alla file Mou Mallon den to epathes kala Oti exoune pagosi ola ston Canada Kai kurios sto Toronto Gia tous metanastes special apo ton kainourgio nomo tou Oct 2012? Dil uparxoun 10000 xiliades aitisis pou den exoun dei dil apo to 2001 mexri to 2011 Asta file Mou giati einai poli diskola ta pragmata Tora

                          Comment


                            #14
                            Καλησπέρα Συγνώμη που άργησα να σας απαντήσω αλλά νοσηλευόμουν λόγο ενός προβλήματος υγείας.

                            Site Υπάρχει Rosslyn-pcc.com τώρα αν είναι απατεώνες ή όχι δεν το γνωρίζω.
                            Στα γραφεία της εταιρίας μου έδωσαν και αυτό το email valia@rosslyn-pcc.com Βάλια Κολόβαρη. Immigration Advisor

                            Ο δικηγόρος από το δικηγορικό γραφείο που αναλαμβάνει τις υποθέσεις όπως μου είπαν από την εταιρία στην Αθήνα ονομάζετε Ζαρκωτός Ιωάννης. Κάλεσα στο γραφείο του για να λάβω περισσότερες πληροφορίες αλλά δεν μπόρεσα να μιλήσω μαζί του, μου είπαν όμως πως θα με καλούσε αυτός πράγμα το οποίο δεν έκανε ποτέ.

                            Τώρα στο δικηγορικό γραφείο του David Cohen έχω δώσει και εγώ τα στοιχεία μου, νομίζω όμως πως σε πρώτη φάση αυτό που κάνουν είναι να σου βρουν εργοδότη δεν ξέρω αν αναλαμβάνουν να σου βγάλουν κ βίζα με εμένα δεν τα κατάφεραν θα ήθελα όμως να μας πει ο φίλος μας Panvdlp αν τα κατάφερε αυτός.
                            Αν τα όνειρα σου δεν πραγματοποιούνται μην απογοήτευσε, άλλαξε όνειρα είναι δωρεάν.

                            Comment


                              #15
                              Originally posted by anteonius View Post
                              Καλησπέρα Συγνώμη που άργησα να σας απαντήσω αλλά νοσηλευόμουν λόγο ενός προβλήματος υγείας.

                              Site Υπάρχει Rosslyn-pcc.com τώρα αν είναι απατεώνες ή όχι δεν το γνωρίζω.
                              Στα γραφεία της εταιρίας μου έδωσαν και αυτό το email valia@rosslyn-pcc.com Βάλια Κολόβαρη. Immigration Advisor

                              Ο δικηγόρος από το δικηγορικό γραφείο που αναλαμβάνει τις υποθέσεις όπως μου είπαν από την εταιρία στην Αθήνα ονομάζετε Ζαρκωτός Ιωάννης. Κάλεσα στο γραφείο του για να λάβω περισσότερες πληροφορίες αλλά δεν μπόρεσα να μιλήσω μαζί του, μου είπαν όμως πως θα με καλούσε αυτός πράγμα το οποίο δεν έκανε ποτέ.

                              Τώρα στο δικηγορικό γραφείο του David Cohen έχω δώσει και εγώ τα στοιχεία μου, νομίζω όμως πως σε πρώτη φάση αυτό που κάνουν είναι να σου βρουν εργοδότη δεν ξέρω αν αναλαμβάνουν να σου βγάλουν κ βίζα με εμένα δεν τα κατάφεραν θα ήθελα όμως να μας πει ο φίλος μας Panvdlp αν τα κατάφερε αυτός.
                              περαστικα σου! οταν ειχα κανει αναζητηση ,μου χε βγαλει μια σελιδα απ την Χ.Ε ,που γραφε μονο ενα τηλεφωνο στην Αθηνα κι ηταν πολυ προχειρη,του στυλ ''σας βρισκουμε εργασια στον Καναδα'' .... Σημερα εκεινη η αγγελια δεν υπαρχει ,αλλά υπαρχει άλλη ,που εχει και το logo της εταιρειας και περισσοτερες πληροφοριες κι οτι ''. Χρεώνουμε χαμηλές αμοιβές , σταδιακά καταβαλλόμενες (αφού εξασφαλιστεί η πρόσκληση εργοδότη και μέχρι την άφιξή σας στον Καναδά''.Ειχα δει κι αυτο που παρεθεσες ,αλλά για να ειμαι ελικρινης ,δεν μπηκα γιατι μου φανηκε καναδεζικο site κι οχι ελληνικο και δεν κοιταξα στο contuct us ,που οντως βγαζει διευθυνση στην Αθηνα!

                              Ο δικηγορος που λες οτι δεν σε πηρε τηλ , δεν βγαινει στην λιστα του ΔΣΑ
                              ουτε στην λιστα των μελων του ΔΣΠ..Εκτος κι αν δεν Αθηνα ή Πειραια και ειναι σε άλλη πολη 'η στον Καναδα.Εσυ ξερεις σε τί νουμερο τηλεφωνησες.


                              Απ το γραφειο του Cohen ,εννοεις οτι δεν σου βρηκαν εργοδοτη;και δεν ξερεις αν βγαζει βιζες;
                              Ετσι οπως το γραψες ,ειναι λιγο ασαφες και δεν βαζεις και τελειες...Γραφεις ''νομιζω ομως πως σε πρωτη φαση αναλαμβανουν να σου βρουν εργοδοτη δεν ξερω αν αναλαμβανουν να σου βγαλουν κ βιζα με μενα δεν τα καταφεραν'' και δεν καταλαβα τί τους ζητησες ...Να σου βρουν εργοδοτη; νομιζοντας οτι το κανουν;
                              ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

                              Comment

                              Working...
                              X