Announcement

Collapse
No announcement yet.

εταιρεία συμβούλων μεταναστευσής

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Αγαπητε Anteonius μαλλον δεν καταλαβες καλα ,εγω ειπα οτι αν δεν εχει καποιος Βιζα δηλ work permit που αυτο βγαινει μετα απο 6 με 8 μηνες και εκεινο μονο για 1χ μεχρι να δουν αν σε παρει ο Καναδας, μεσα σε αυτους τους μηνες που θα μεινει καποιος αν δεν εχει καποιον δικο του?αυτο λεω.Μονο αν κανει καποιος τα χαρτια του απο την Ελλαδα κ του ρθει το work permit (βίζα) τοτε θα μπορει να βρει σπιτι και να μιλησω με εμπειρια για το Τοροντο το διαμερισμα ειναι απο 1000 μεχρι 1500$ το μηνα με ένα υπνοδωμάτιο, όλες τις ηλεκτρικές συσκευές (ψυγείο, κουζίνα, , φούρνος μικροκυμάτων.Μέσα στην τιμή περιλαμβανονται τα κοινόχρηστα, ρεύμα, θέρμανση, νερό και μια θέση στο υπόγειο πάρκινγκ του κτιρίου και αν θελεις ποιο καλυτερης ποιοτιτας διαμερισματος ειναι το Condo που εκει μιλαμε πανω απο 1500$ .αυτα ειχα να πω κ το κυριοτερο? δεν ειπα τιποτα για παρανομιες και μπραβο στιν Zwnn που εδωσε στοιχεια να διαφωτησουν πολλους που θελουν να μεταναστεψουν στον Καναδα, γιατι οι Καναδοι εχουν Νομους που τους εφαρμοζουν δεν ειναι μονο στα λογια .
    ΤΟ αν ειναι ομορφη η Ελλαδα ,ναι ειναι αλλα οπως λες και εσυ αν εισαι ανεργος –οπως εγω –με πτυχια και τωρα ανεργος 2 ετων αναπληρωματικου Καθηγητη Γυμναστη κ ετων 40 δεν καθομαι στην Ελλαδα να δουλευω σερβιτορτος δηλ την δουλεια που εκανα στα 16χ να πανε χαμενα τα χρονια που σπουδαζα κ δουλευα σαν καθηγητης ,τοτε περνεις την μεγαλη αποφαση να χασεις κ τα ομορφα τις Ελλαδος παρα να πεινασεις καταλαβες Αγαπητε μου ?και συγνωμη που τα λεω σε εσενα αλλα εσυ πρωτα απευνθηκες σε εμενα , να εισαι καλα κ ελπιζω να σου πανε ακομα καλυτερα ολα στην ζωη σου !!!

    Comment


      #32
      Originally posted by Nikos72 View Post
      εγω ειπα οτι αν δεν εχει καποιος Βιζα δηλ work permit που αυτο βγαινει μετα απο 6 με 8 μηνες και εκεινο μονο για 1χ μεχρι να δουν αν σε παρει ο Καναδας, μεσα σε αυτους τους μηνες που θα μεινει καποιος αν δεν εχει καποιον δικο του?αυτο λεω.Μονο αν κανει καποιος τα χαρτια του απο την Ελλαδα κ του ρθει το work permit (βίζα) τοτε θα μπορει να βρει σπιτι και να μιλησω με εμπειρια για το Τοροντο το διαμερισμα ειναι απο 1000 μεχρι 1500$ το μηνα με ένα υπνοδωμάτιο, όλες τις ηλεκτρικές συσκευές (ψυγείο, κουζίνα, , φούρνος μικροκυμάτων.Μέσα στην τιμή περιλαμβανονται τα κοινόχρηστα, ρεύμα, θέρμανση, νερό και μια θέση στο υπόγειο πάρκινγκ του κτιρίου και αν θελεις ποιο καλυτερης ποιοτιτας διαμερισματος ειναι το Condo που εκει μιλαμε πανω απο 1500$ .αυτα ειχα να πω κ το κυριοτερο? δεν ειπα τιποτα για παρανομιες και μπραβο στιν Zwnn που εδωσε στοιχεια να διαφωτησουν πολλους που θελουν να μεταναστεψουν στον Καναδα, γιατι οι Καναδοι εχουν Νομους που τους εφαρμοζουν δεν ειναι μονο στα λογια .
      ΤΟ αν ειναι ομορφη η Ελλαδα ,ναι ειναι αλλα οπως λες και εσυ αν εισαι ανεργος –οπως εγω –με πτυχια και τωρα ανεργος 2 ετων αναπληρωματικου Καθηγητη Γυμναστη κ ετων 40 δεν καθομαι στην Ελλαδα να δουλευω σερβιτορτος δηλ την δουλεια που εκανα στα 16χ να πανε χαμενα τα χρονια που σπουδαζα κ δουλευα σαν καθηγητης ,τοτε περνεις την μεγαλη αποφαση να χασεις κ τα ομορφα τις Ελλαδος παρα να πεινασεις.........
      Ακριβώς έτσι είναι τα πράγματα παιδιά δυστυχώς... κ απευθύνομαι σε αυτούς που νομίζουν ότι με μία τουριστική βίζα, ένα εισιτήριο, λίγα λεφτά, χωρίς να ξέρουν καλά αγγλικά νομίζουν ότι μπορούν να κάτσουν έστω κ 3 μήνες σε Καναδά - Αμερική - Αυστραλία (είναι πολύ γελασμένοι)...!!!
      Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

      Comment


        #33
        Φυσικά και δεν είπα πως μίλησες για παρανομία, μάλλον παρανόηση έγινε.
        Για το γεγονός και για τους λόγους που αναγκαζόμαστε να φύγουμε από την χώρα μας συμφωνώ μαζί σου.
        Δεν ήταν προσωπικό το σχόλιο που έκανα συγνώμη αν έτσι φάνηκε.
        Σου εύχομαι να πετύχεις κάθε στόχο σου κ όλα να πανε καλά.
        Αν τα όνειρα σου δεν πραγματοποιούνται μην απογοήτευσε, άλλαξε όνειρα είναι δωρεάν.

        Comment


          #34
          Καλημέρα σε όλους, επειδή εδώ και αρκετό καιρό με ενδιαφέρει και εμένα το θέμα του εξωτερικού έτυχε να δώ την αγγελία της εταιρίας Rosslyn ppc. Επειδή στις μέρες μας υπάρχει πολύ απάτη και λομογιά σε όλα το έψαξα περισσότερο για την εταιρεία συμβούλων μετανάστευσης Rosslyn.

          Η εταιρία αυτή έχει και ένα άλλο site το αυτό που λένε πως είναι οι "Καναδοί εργοδότες" όχι μόνο ΔΕΝ είναι στον Καναδά άλλα είναι στην ίδια διεύθυνση με την Rosslyn ppc.

          Όπως καταλαβαίνετε κάτι δεν πάει καλά.... καθόλου καλά.. με την εταιρεία συμβούλων μετανάστευσης Rosslyn.

          Προσοχή γιατί τα λεφτά βγαίνουν δύσκολα και να μην μας τα τρώνε οι επιτήδειοι. Βλέπετε το θέμα της μετανάστευσης τραβάει τώρα και κοιτάνε όλοι να φάνε από την πίτα..

          Comment


            #35
            Μπράβο Ioakim πολύ καλή έρευνα.
            Αυτό που κατάλαβα διαβάζοντας το site είναι πως απευθύνονται σε εργοδότες και όχι σε αυτούς που αναζητούν εργασία, και μάλιστα απευθύνετε σε εταιρίες του Καναδά.

            Δεν ξέρω αλλά εμένα αυτό μου φαίνετε καλό.

            Τι κακό και αυτό να μην μπορούμε να βρούμε αν κάποιος είναι απατεώνας ή όχι.
            Όπως και να έχει σ’ ευχαριστούμε.
            Αν τα όνειρα σου δεν πραγματοποιούνται μην απογοήτευσε, άλλαξε όνειρα είναι δωρεάν.

            Comment


              #36
              kalispera soru gia to greekenglish allla exw provlima sto pc mou...gia tin etetia rossly thelw na pw..exw paei dio fores ekei monos mou tin mia kai meta me filo mou giati endiaferomaste gia kanada loipon tin proti fora mou eipane oti mou kratane ena mistho efoson paw ekei isxioun oti lene pio panw ta paidia me tis prokatovoli 150 ktl alla tin proigoumeni vdomada pou piga mou eipan alakse kati stin eteria kai den sou pernoun mistho ekei zitoun 150 prokatavoli se 2 mines tha sou erthei xarti apo kanada egiounte 99% na sou vroun doulia kai efoson sou erthei to xarti tote deineis 250-350 gia na ksekinisoun ta xartia sou me liga logia zitoun konta sta 900e sinolo den kserw poso aksiopisti eine i eteria egw pantos psaxnw gia doulia canada panw stin oikodomi eime 29xronon an kserei kaneis kati na voithisei...pantos an arxisw diadikasies me tin eteria tha sas enimerwnw alla an mou kanoun kamia apati na eiste sigouroi den tous xwraei oloi i elllada na mou kruftoune

              Comment


                #37
                Exo ipgrapsi simvolio apo tin eteria rosslyn.Exi ena telefono tu ergodoti.to perno ke lene oti o aretmos aftos den iparxi.Kati den pai kala.My lete pos ta pane tote ta xartia afta gia visa?

                Comment


                  #38
                  Προεπιλογή

                  kalispera soru gia to greekenglish allla exw provlima sto pc mou...gia tin etetia rossly thelw na pw..exw paei dio fores ekei monos mou tin mia kai meta me filo mou giati endiaferomaste gia kanada loipon tin proti fora mou eipane oti mou kratane ena mistho efoson paw ekei isxioun oti lene pio panw ta paidia me tis prokatovoli 150 ktl alla tin proigoumeni vdomada pou piga mou eipan alakse kati stin eteria kai den sou pernoun mistho ekei zitoun 150 prokatavoli se 2 mines tha sou erthei xarti apo kanada egiounte 99% na sou vroun doulia kai efoson sou erthei to xarti tote deineis 250-350 gia na ksekinisoun ta xartia sou me liga logia zitoun konta sta 900e sinolo den kserw poso aksiopisti eine i eteria egw pantos psaxnw gia doulia canada panw stin oikodomi eime 29xronon an kserei kaneis kati na voithisei...pantos an arxisw diadikasies me tin eteria tha sas enimerwnw...

                  Comment


                    #39
                    Originally posted by karxarias View Post
                    Προεπιλογή

                    kalispera soru gia to greekenglish allla exw provlima sto pc mou...gia tin etetia rossly thelw na pw..exw paei dio fores ekei monos mou tin mia kai meta me filo mou giati endiaferomaste gia kanada loipon tin proti fora mou eipane oti mou kratane ena mistho efoson paw ekei isxioun oti lene pio panw ta paidia me tis prokatovoli 150 ktl alla tin proigoumeni vdomada pou piga mou eipan alakse kati stin eteria kai den sou pernoun mistho ekei zitoun 150 prokatavoli se 2 mines tha sou erthei xarti apo kanada egiounte 99% na sou vroun doulia kai efoson sou erthei to xarti tote deineis 250-350 gia na ksekinisoun ta xartia sou me liga logia zitoun konta sta 900e sinolo den kserw poso aksiopisti eine i eteria egw pantos psaxnw gia doulia canada panw stin oikodomi eime 29xronon an kserei kaneis kati na voithisei...pantos an arxisw diadikasies me tin eteria tha sas enimerwnw...
                    Γεια σου ''Καρχαρία''. ΠΡΟΣΟΧΗ ! Δεν μου ακούγονται καλά αυτά για τα 900 € . Από ότι κατάλαβα , η ‘’ταρίφα’’ ανεβαίνει συνεχώς. Αυτό λέει πολλά. Θα ήταν καλύτερο ΠΡΩΤΑ να σου βρουν δουλειά (αποδεδειγμένα) και μετά να πληρώσεις το όποιο ποσόν. Προσωπικά θα σε συμβούλευα να μην δώσεις ούτε ένα cent ! Γιατί εάν κάνεις την αρχή ….. !! ?? Προσπάθησε να έρθεις σε επαφή με άτομα που είχαν κάποια επιτυχία με κάποιο γραφείο. Εγώ θα ξεκινήσω τις όποιες διαδικασίες μετά την 1Η Μαΐου. Φίλε μου δεν ξέρω εάν θα βοηθηθείς αλλά έως την Κυριακή θα ανεβάσω στο site ότι πληροφορίες έχω σχετικά με τον Καναδά . Σε ότι αφορά αυτά τα γραφεία εργασίας πρόσεχε γιατί υπάρχουν πολλοί απατεώνες.

                    Comment


                      #40
                      prosoxi paidia tha sas paroun ta lefta k den tha sas broun tipota PROSOXI

                      Comment


                        #41
                        Συμφωνό 1000%

                        Comment


                          #42
                          Καλησπέρα fuatin σε παρακαλώ αν μπορείς να μας δώσεις περισσότερες πληροφορίες για την εταιρία rosslyn.

                          Πότε υπέγραψες συμβόλαιο με την εταιρία; Πόσα λεφτά έχεις δώσει; Και αν τους ενημέρωσες για το γεγονός ότι δεν μπορείς να βρεις τον εργοδότη σου, και φυσικά τι σου λένε.

                          Να βοηθήσουμε ο ένας τον άλλο για να μην πέσουμε στην παγίδα αυτών που εκμεταλλεύονται την αγονία μας.
                          Αν τα όνειρα σου δεν πραγματοποιούνται μην απογοήτευσε, άλλαξε όνειρα είναι δωρεάν.

                          Comment


                            #43
                            euxaristw polu!!an mporeseis na me voithiseis psaxnw kai egw kati kalitero se grafeio na doume tha bgaloume kamia akri?to thema eine na vroume ergodoti ekei kai an mas kanei prosklisei meta eine eukola ta xartia mono oi diadiaksies enhmerwse pls tha koitaksw kai egw thnks !!!

                            Comment


                              #44
                              Γεια σου φίλε μου. Θα κάνω ότι μπορώ για να βοηθηθούμε όλοι μας. Όλοι όσοι θέλουμε να φύγουμε. Εδώ δεν υπάρχει τίποτε πλέον. Έχουν καταστρέψει τα πάντα. Την Κυριακή θα αναρτήσω στοιχεία για την ομογένεια του Καναδά (ομογενειακές οργανώσεις όπως τους Ahepa , κλπ) . Τις τελευταίες ημέρες προσπαθώ να βρω ΕΛΛΗΝΕΣ δικηγόρους με ειδικότητα στην μετανάστευση στο Montreal και στο Toronto (Ontario) . Φυσικά με τηλέφωνα, διευθύνσεις , και emails. Υπάρχουν και καλοί ξένοι δικηγόροι αλλά προσωπικά προτιμώ τους Έλληνες και για λόγους ευκολότερης συνεννόησης. Όσο για τα γραφεία ευρέσεως εργασίας ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ δεν τα εμπιστεύομαι. ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΗ ‘’ΙΣΤΟΡΙΑ’’. ΤΙΠΟΤΕ ΑΠΟΛΥΤΟΣ . (Χαίρομαι που σε πρόλαβα). Και σου δίνω τον λόγο μου ότι θα προσπαθήσω να βοηθήσω μέσα από το patriotaki.net ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ. ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ. (πχ ξέρω ότι στον Καναδά υπάρχουν πάνω από 300 Ελληνικές επιχειρήσεις. Θα τις βρω όλες μια μια ο κόσμος να χαλάσει ! Κάπου θα χωρέσουμε και εμείς !Σε καθημερινή βάση συνεχώς θα ενημερώνω την σελίδα για τα πάντα.). Θα είμαστε σε επαφή.

                              Comment


                                #45
                                Παράκληση προς όλους τους χρήστες. Ενημερώστε τους γνωστούς και φίλους για το patriotaki.net. Εγώ το έκανα σήμερα μέσω facebook. Όσο πιο πολλοί είμαστε τόσο περισσότερες πληροφορίες θα έχουμε.

                                Comment

                                Working...
                                X