Announcement

Collapse
No announcement yet.

εταιρεία συμβούλων μεταναστευσής

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #76
    ζητω το ΑΦΜ των ανθρωπων για να ερευνησω την αξιοπιστια τους και θα ητανε παρα πολυ χρησιμο να το γνωριζουνε ολοι στο πατριωτακι. το ΑΦΜ ειναι δημοσιος αριθμος και οι επιχειρησεις οφειλουν να το δινουν και να το αναγραφουν στις αποδειξεις τους.
    οποτε οποιοσδηποτε συνεργαζεται μαζι τους και εχει δωσει προκαταβολη για να προωθηθουν τα χαρτια του,εχει μια αποδειξη και μπορει να μου στειλει σε π.μ. το ΑΦΜ, στην περιπτωση που δεν θελει να φαινεται το προφιλ του στο πατριωτακι και απο μονος του δεν ενδιαφερεται να διερευνησει την αξιοπιστια της εταιριας που συνεργαζεται,
    ετσι ωστε να ψαξω εγω και να αποστειλω οτι μαθω εδω για να το βλεπουνε και οι υπολοιποι ενδιαφερομενοι.
    απο οτι βλεπω ειναι τοσα ατομα που απευθυνονται στο γραφειο, πρεπει να ξερουνε οτι εμπιστευονται το μελλον τους σε σωστα χερια

    Comment


      #77
      Συμφωνώ cryo. Διαβάζω κάτι τρελά ποσά πχ 3,000 $ κλπ ! Τι να πώ ? ?? !!!
      (Το '''οπα'' του Jim τα λέει όλα)! Εάν μπορείς να κάνεις έναν έλεγχο καλό θα ήταν. Τα γραφεία της Θεσσαλονίκης ΔΕΝ εξυπηρετούν εκτός Ευρώπης. (τουλάχιστον στο λένε στα ίσα ).

      Comment


        #78
        μεχρι στιγμης δεν εχω λαβει καποιο μηνυμα απο καποιον που να εχει συνεργαστει μαζι τους και να εχει το ΑΦΜ.
        μολις μου το στειλουνε,οτι μαθω θα το γραψω εδω.
        καλη επιτυχια σε ολους

        Comment


          #79
          Originally posted by Panvdlp View Post
          Συμφωνώ cryo. Διαβάζω κάτι τρελά ποσά πχ 3,000 $ κλπ ! Τι να πώ ? ?? !!!
          (Το '''οπα'' του Jim τα λέει όλα)! Εάν μπορείς να κάνεις έναν έλεγχο καλό θα ήταν. Τα γραφεία της Θεσσαλονίκης ΔΕΝ εξυπηρετούν εκτός Ευρώπης. (τουλάχιστον στο λένε στα ίσα ).
          Mhn sou fani periergo afto apo tin stigmi oti allo einai i kanada kai allo i ellada ...einai akrivoteri i zwh opote kai i misthi tha prepi na einai ipsila, kai ta 3000 $ dn ta pernis toso euxola prepi na douleueis kathemerina 9 oro mono savvatokuriaka ama exeis repo ,i katoteri pliromi einai 17 dolaria tin wra kai afto dn to lew etsi ,to exw psaksi to thema me tous misthous ,alla kalitera tha itan na mas enimerosi i kopela pou einai idi kanada

          Comment


            #80
            Nαι. Εγώ αναφέρομε στα 3000 $ σε σχέση με το γραφείο !!

            Comment


              #81
              Originally posted by ersmidwife View Post
              sou zitane ena olokliro mistho ,analoga posa pernis to mina ..px ama plironese 3000$ to mina toso tha dwsis k sto grafeio
              Δηλαδή τα 3 χιλιάρικα είναι κόστος για το γραφείο που μεσολαβεί ή περιλαμβάνει τα έξοδα της βιζας;

              Comment


                #82
                cryo. Αυτό προσπάθησα να κάνω και εγώ αλλά από το επαγγελματικό επιμελητήριο δεν βρήκα άκρη.
                Φυσικά δεν έχω το Α.Φ.Μ της εταιρίας γιατί δεν έχε κάνει τίποτα ακόμα μαζί τους γιατί δεν μου εμπνέουν εμπιστοσύνη περιμένω να δω τι θα γίνει.
                Βέβαια δεν πρέπει να ξεχνάμε πως για να έχει μία απόδειξη Α.Φ.Μ πρέπει να είναι θεωρημένη από την εφορία γιατί απλές απόδειξης παροχής υπηρεσιών σου δίνω και εγώ όσες θες.

                Για τον κύριο Ζαρκωτό τώρα. 2 φορές προσπάθησα να επικοινωνήσω μαζί του την 1 μου είπαν πως δεν μπορούσε να μου μιλήσει, και πως θα με καλούσε αυτός, πράγμα που ακόμα το περιμένω. Και την 2 μου έδωσαν το τηλέφωνο της Rosslyn.

                Για το Α.Φ.Μ του κύριου Ζαρκωτού δεν αμφιβάλω πως έχει σαν δικηγόρος, αυτό όμως δεν είναι σίγουρα και το Α.Φ.Μ της Rosslyn.

                Αυτό που βλέπω εγώ με τα λίγα που ξέρω είναι πως το πράγμα κάπου μπερδεύετε μακάρι να κάνω λάθος και όλα να είναι ok
                Αν τα όνειρα σου δεν πραγματοποιούνται μην απογοήτευσε, άλλαξε όνειρα είναι δωρεάν.

                Comment


                  #83
                  οποιαδηποτε εταιρια παροχης υπηρεσιων οφειλει να εχει θεωρημενη αποδειξη (οτι υπαγεται στον ΟΑΕΕ). οσο για το επαγγελματικο επιμελητηριο δεν σκοπευω να ρωτησω εκει,αλλα παρεπιπτοντως και αυτο χρησιμο ειναι που ρωτησες.
                  το ΑΦΜ θα μας το δωσει καποιο απο τα παιδια που εχουνε ηδη συνεργαστει

                  Comment


                    #84
                    Originally posted by random View Post
                    Δηλαδή τα 3 χιλιάρικα είναι κόστος για το γραφείο που μεσολαβεί ή περιλαμβάνει τα έξοδα της βιζας;
                    gia emas pou ta katathesame apo dekembri itan gia to grafeio afto mono kai mporis na ta dwseis mesa se 6 mines opws se bolevi esena ,alla twra exei allaksi o tropos pliromis tou grafeiou . Dinis 700 euro me fipia kai otan tha eisai kanada dinis 500 $ opws eipa afto einai to kostos tou grafeiou

                    Comment


                      #85
                      Originally posted by Panvdlp View Post
                      Nαι. Εγώ αναφέρομε στα 3000 $ σε σχέση με το γραφείο !!
                      Nai entaksi EX ontos einai polla kai apo ti fenete exoun paraponethi gia afto kai etsi dinis 700 euro peripou edw kai mono 500 $ ekei

                      Comment


                        #86
                        απο τα μεχρι τωρα δεδομενα που εχω συλλεξει προκυπτουν τα εξης:
                        1). απο ΑΦΜ που μου δοθηκε το οποιο αναγραφεται σε αποδειξη ατομου που εδωσε προκαταβολη εχουμε:
                        ΑΦΜ: 020329712, ΖΑΡΚΩΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟ
                        Δραστηριότητα: ΝΟΜΙΚΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ (ΔΙΚΗΓΟΡΟΥ), Κωδικός Δραστηριότητας: 69101000, Τηλέφωνο: 2105248603
                        Fax: 2105240265, Διεύθυνση: ΜΑΡΝΗ 59, 10437 ΑΘΗΝΑ, ΔΟΥ: Α΄ ΑΘΗΝΩΝ , Κωδικός ΔΟΥ: 1101 , Ημ.Έναρξης: 31/12/1899(αυτο μαλλον ειναι λαθος δηλωμενο)
                        και επειδη δεν μου εστειλε κανεις το ΑΦΜ της Rosslyn, το βρηκα μονη μου, συνεπως,,

                        2). ROSSLYN - ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΚΕΦΑΛΑΙΟΥΧΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ (προσοχη στο τι σημαινει ΙΚΕ)
                        (ROSSLYN - pcc Ι.Κ.Ε.),
                        Διεύθυνση: ΣΙΝΑ 7, 10680, ΑΘΗΝΑ, Τομέας / Περιοχή: ΑΤΤΙΚΗΣ ,Τηλέφωνο: 2108034448
                        Δραστηριότητα εταιρείας: Άλλες επαγγελματικές, τεχνικές και επιχειρηματικές υπηρεσίες π.δ.κ.α.
                        Κωδικός Δραστηριότητας: 74902000, (προσοχη ποιες κατηγοριες περιλαμβανει ο κωδικος ) ,
                        ΔΟΥ: Δ΄(Δ΄,Η΄)ΑΘΗΝΩΝ(Δ΄,Η΄,Ι΄,ΙΑ΄ ΑΘΗΝΩΝ) , Ημ.Έναρξης: 30/10/2012
                        οτι αλλο μαθω θα ξαναστειλω.

                        Comment


                          #87
                          Originally posted by cryo View Post
                          απο τα μεχρι τωρα δεδομενα που εχω συλλεξει προκυπτουν τα εξης:
                          1). απο ΑΦΜ που μου δοθηκε το οποιο αναγραφεται σε αποδειξη ατομου που εδωσε προκαταβολη εχουμε:
                          ΑΦΜ: 020329712, ΖΑΡΚΩΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟ
                          Δραστηριότητα: ΝΟΜΙΚΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ (ΔΙΚΗΓΟΡΟΥ), Κωδικός Δραστηριότητας: 69101000, Τηλέφωνο: 2105248603
                          Fax: 2105240265, Διεύθυνση: ΜΑΡΝΗ 59, 10437 ΑΘΗΝΑ, ΔΟΥ: Α΄ ΑΘΗΝΩΝ , Κωδικός ΔΟΥ: 1101 , Ημ.Έναρξης: 31/12/1899(αυτο μαλλον ειναι λαθος δηλωμενο)
                          και επειδη δεν μου εστειλε κανεις το ΑΦΜ της Rosslyn, το βρηκα μονη μου, συνεπως,,

                          2). ROSSLYN - ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΚΕΦΑΛΑΙΟΥΧΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ (προσοχη στο τι σημαινει ΙΚΕ)
                          (ROSSLYN - pcc Ι.Κ.Ε.),
                          Διεύθυνση: ΣΙΝΑ 7, 10680, ΑΘΗΝΑ, Τομέας / Περιοχή: ΑΤΤΙΚΗΣ ,Τηλέφωνο: 2108034448
                          Δραστηριότητα εταιρείας: Άλλες επαγγελματικές, τεχνικές και επιχειρηματικές υπηρεσίες π.δ.κ.α.
                          Κωδικός Δραστηριότητας: 74902000, (προσοχη ποιες κατηγοριες περιλαμβανει ο κωδικος ) ,
                          ΔΟΥ: Δ΄(Δ΄,Η΄)ΑΘΗΝΩΝ(Δ΄,Η΄,Ι΄,ΙΑ΄ ΑΘΗΝΩΝ) , Ημ.Έναρξης: 30/10/2012
                          οτι αλλο μαθω θα ξαναστειλω.
                          Νομίζω ότι είναι αυτό που γράφει κιόλας ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΚΕΦΑΛΑΙΟΥΧΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ( ΙΚΕ )

                          Διαδικασίες Σύστασης Ι.Κ.Ε. Ιδιωτικής Κεφαλαιουχικής Εταιρείας

                          Comment


                            #88
                            Originally posted by ersmidwife View Post
                            Νομίζω ότι είναι αυτό που γράφει κιόλας ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΚΕΦΑΛΑΙΟΥΧΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ( ΙΚΕ )

                            Διαδικασίες Σύστασης Ι.Κ.Ε. Ιδιωτικής Κεφαλαιουχικής Εταιρείας
                            ναι,αυτο λεω, προσοχη στο τί σημαινει, δλδ εδω: Σχέδιο νόμου - Ολες Οι διατάξεις της Νέας μορφής Εταιρίας : ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΚΕΦΑΛΑΙΟΥΧΙΚΗ ΕΤΑΙΡΙΑ
                            εχει πληροφοριες:
                            ενδεικτικα αναφερω(περιλαμβανονται στο προηγουμενο κειμενο):
                            ""Άρθρο 47 Εταιρική διαφάνεια1: Σε κάθε έντυπο της εταιρείας πρέπει απαραίτητα να αναφέρονται η επωνυμία της, το εταιρικό κεφάλαιο και το συνολικό ποσό των εγγυητικών εισφορών του άρθρου 79, ο αριθμός Γ.Ε.ΜΗ. της εταιρείας, η έδρα της και η ακριβής της διεύθυνση, καθώς και αν η εταιρεία βρίσκεται υπό εκκαθάριση. Αναφέρεται επίσης η ιστοσελίδα της εταιρείας σύμφωνα με την επόμενη παράγραφο,,,,,.3. Ενόσω η εταιρεία δεν διαθέτει εταιρική ιστοσελίδα, είναι υποχρεωμένη να δίδει ή να αποστέλλει δωρεάν και χωρίς καθυστέρηση τις πληροφορίες της προηγούμενης παραγράφου σε οποιονδήποτε τις ζητεί.,,,,

                            Comment


                              #89
                              Originally posted by cryo View Post
                              ναι,αυτο λεω, προσοχη στο τί σημαινει, δλδ εδω: Σχέδιο νόμου - Ολες Οι διατάξεις της Νέας μορφής Εταιρίας : ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΚΕΦΑΛΑΙΟΥΧΙΚΗ ΕΤΑΙΡΙΑ
                              εχει πληροφοριες:
                              ενδεικτικα αναφερω(περιλαμβανονται στο προηγουμενο κειμενο):
                              ""Άρθρο 47 Εταιρική διαφάνεια1: Σε κάθε έντυπο της εταιρείας πρέπει απαραίτητα να αναφέρονται η επωνυμία της, το εταιρικό κεφάλαιο και το συνολικό ποσό των εγγυητικών εισφορών του άρθρου 79, ο αριθμός Γ.Ε.ΜΗ. της εταιρείας, η έδρα της και η ακριβής της διεύθυνση, καθώς και αν η εταιρεία βρίσκεται υπό εκκαθάριση. Αναφέρεται επίσης η ιστοσελίδα της εταιρείας σύμφωνα με την επόμενη παράγραφο,,,,,.3. Ενόσω η εταιρεία δεν διαθέτει εταιρική ιστοσελίδα, είναι υποχρεωμένη να δίδει ή να αποστέλλει δωρεάν και χωρίς καθυστέρηση τις πληροφορίες της προηγούμενης παραγράφου σε οποιονδήποτε τις ζητεί.,,,,
                              xmmmm dn kserw , ti na po ...as elpizoume oti dn tha paei tpt strava

                              Comment


                                #90
                                Rosslyn-pcc.com

                                Comment

                                Working...
                                X