Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ανταπόκριση - dimhal

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Σημερα κλεινουμε 1 μηνα στη Μελβουρνη και οι εντυπωσεις μας ειναι κατι παραπανω απο θετικες.
    Βεβαια ειναι πολυ νωρις ακομα για να πω οτι η αποφαση μας δικαιωθηκε αλλα πιστευω οτι ολα θα πανε καλα.
    Αυτο που σιγουρα βλεπω ειναι οτι η μικρη εχει ξετρελαθει..οχι οτι και η μεγαλη παει πισω.
    Σε αυτον τον μηνα, πιστευω οτι καναμε αρκετα πραγματακια αλλα βεβαια χρειαζονται πολλα ακομα.
    Χωρις τη βοηθεια των Ανθρωπων εδω ακομα θα βρισκομασταν πολυ πισω και δεν ξερω αν ακομα θα ημασταν εδω.
    Η φιλοξενεια, η βοηθεια, η στηριξη τους ανεκτιμητη...Μας δεχτηκανε σαν μελη της οικογενειας του και κατι παραπανω.
    Δεν ξερω πραγματικα πως να τους το ανταποδοσω.
    Αλλα και τα παιδια που εχουν ερθει απο Ελλαδα η ειναι ακομα εκει, ενδιαφερθηκανε αμεσως...
    Ειναι απιστευτο, ανθρωποι που δεν τους γνωριζεις προσωπικα να προσπαθουν να σε βοηθησουν, να σε στηριξουν, να να να να....
    Θελω να τους ενα μεγαλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ απο τα βαθη της καρδιας μου και να ειναι σιγουροι οτι θα ειμαι διπλα τους οσο μπορω.
    Οσο αφορα τη ζωη μας εδω ολα κυλανε ομαλα..καποια προβληματακια ξεπερνιουνται οπως η γλωσσα.
    Οι ανθρωποι εδω ειναι ολοι ευγενικοι και προθυμοι και ειναι πολυ ομορφο να βλεπεις ανθρωπους στο δρομο να σου μιλανε και να σου χαμογελανε.
    Το σπιτι που νοικιαζουμε πολυ ομορφο και σε πολυ ωραια γειτονια αλλα σε 5 μηνες πρεπει να φυγουμε γιατι θα ερθουν να μεινουν οι ιδιοκτητες.
    Το επομενο βημα ειναι να γραφτω σε σχολειο για αγγλικα και σε σχολειο για υδραυλικος αλλα αν δω οτι τα επιδοματα δεν μας φτανουν σιγουρα θα ζητησω να εργαστω...
    Την επομενη φορα που θα γραψω, ελπιζω να εχω καλα νεα να σας πω παλι...μακαρι και καλυτερα.
    Ευχομαι σε ολους υγεια και ευτυχια.
    Φιλακια πολλα και θα τα ξαναπουμε..
    Αν δεν με ξέρεις μην με κρίνεις...Αν με ξέρεις κρύβε λόγια...

    Comment


      #17
      Μπραβο!!
      Συνεχιστε...ειμαι σιγουρη οτι θα εχεις παλι καλα νεα
      “Nothing is forever”

      Comment


        #18
        καλέ πότε πέρασε ένας μήνας
        σαν χτές θυμάμαι ήμασταν στο Βενιζέλος
        όλα καλά εύχομαι φιλαράκια μου
        σύντομα θα τα πούμε κι απο κοντά πάλι


        Με κόπο αποκτά κανείς τις γνώσεις !!!

        Comment


          #19
          Φίλε dimhal πιστεύω ότι στο τέλος θα δικαιοθείτε για την απόφασή σας....
          Απλά θέλει λίγο υπομονή στην αρχή γιατί στην αρχή είναι τα δύσκολα. Όμως η αρχή είναι το ήμιση του παντός....
          Όλα θα πάνε καλά!!!! Να είστε γεροί και να μην χάνετε την πίστη σας!!!!
          Καλή δύναμη, καλή συνέχεια!!!
          Don't ever mistake someone's silence for ignorance, calmness for acceptance and kindness for weakness!

          Comment


            #20
            Nμζ σε καλο δρομο βρισκεστε ,μακαρι να σας ερθουν ολα καλυτερα απ οτι ελπιζατε



            ΥΓ αλλαξε την φωτο σου στο αβαταρ ,σε κρυβει το κολονακι
            ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

            Comment


              #21
              Δημητρη, Ντινα, και Μπουμπου! Καλη αρχη σας ευχομαι κι εγω με τη σειρα μου, να γινουν ολα οπως τα ονειρευτηκατε γιατι σας αξιζει ειστε τα καλυτερα παιδια! Εμεις που μειναμε πισω παντα θα σας σκεφτομαστε με αγαπη και θα ευχομαστε τα καλυτερα για σας!
              Φιλακια πολλα σε ολους σας
              Ωσπου τέλος ένιωσα κι ας πα' να μ'έλεγαν τρελλό πως από ΄να τίποτα γίνεται ο Παράδεισος (Ελύτης)

              Comment

              Working...
              X